ما را در شبکه های اجتماعی

اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی

اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی

اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی کدام است ؟ یا شاید بهتر باشد که بگوییم اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی کدام موارد هستند ؟آیا از  اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی خبر دارید و راه­ حل آن ها را می ­دانید؟ در این مقاله از درخصوص ۷ اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی صحبت خواهیم کرد. مطالب جذاب و کاربردی ما برای نکاتی در رابطه با رفع رایج ترین اشتباهات در استفاده از ماشین ظرفشویی را بخوانید و راه­ کارهای اصولی آن ها را بیاموزید!

در صورتی که ظرفشویی شما دچار اشکال شده است، و نمی دانید مشکل دقیقا از کجاست و یا دانش و تخصص لازم را برای برطرف کردن مشکل ندارید، به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنیم که شخصا اقدام به باز کردن دستگاه خود کنید چرا که ممکن است مشکل را بزرگ تر کنید!

اگر بعد از مطالعه این مطلب، باز هم نیاز به اعزام تعمیرکار ماشین ظرفشویی ، تعمیر ماشین ظرفشویی در محل و یا انجام هر گونه امور تعمیرات ماشین ظرفشویی داشتید، حتما با بدادم برس تماس بگیرید.

اگر بدنبال متخصص جهت تعمیر ماشین ظرفشویی در محل ، میگردید، حتما با بدادم برس تماس بگیرید.

 

اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی و راه حل آنها

استفاده از مواد شوینده نامناسب

اولین اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی استفاده از مواد شوینده نامناسب است اما این سوال مهم است که چرا اینکار اشتباه است؟ این امر ممکن است عادی باشد، اما مایع یا شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی با مایع ظرفشویی دستی متفاوت است. گرچه هردو این محصولات ظروف غذای ما را تمیز می­ کنند اما اینکار را به شیوه­ های مختلفی انجام می­ دهند. استفاده از مایع ظرفشویی دستی در داخل ماشین ظرفشویی باعث بوجود آمدن کف بسیار زیاد می­ شود که می تواند منجر به آسیب زدن به دستگاه شود!

راه حل:

فقط از مایع ­های ظرفشویی و شوینده ­های مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

 

استفاده نکردن از خشک کن

 

دومین اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی استفاده نکردن از خشک کن است.اما چرا اینکار اشتباه است؟ انجام ندادن مرحله خشک کن دو مشکل اساسی به همراه دارد. اولا، ممکن است با ظروف خیس و چکه کننده­ای مواجه شوید که شما را مجبور به دستمال کشیدن و خشک کردن بشقاب­ ها و کاسه­ ها نماید که یکی از رایج ترین شکایات مصرف کنندگان ماشین ظرفشویی است. ثانیا، استفاده نکردن از این امکان باعث ماندگاری لکه­ های آب و رسوب بر روی ظروف شیشه­ ای شما هنگام خشک شدنشان می­ گردد.

راه حل:

امکان خشک کن کمک می کند تا آب اضافی از ظروف شما پاک شود و این نه تنها به خشک شدن سریع تر ظروف کمک می کند بلکه مانع از چسبیدن رسوبات مواد معدنی بر روی ظروف شیشه­ ای شما می­ گردد.

باز نکردن شیر آب گرم قبل از بارگذاری

سومین اشتباه رایج در استفاده از ماشین­ ظرفشویی، باز نکردن شیر آب گرم قبل از چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی است. علت اشتباه بودن این موضوع چیست ؟

دقیقا همانند زمانی که می­ خواهید به حمام بروید ابتدا فرصت می­ دهید تا آب گرم شده و سپس استحمام می­ کنید، باید برای ماشین ظرفشویی خود نیز به همین ترتیب عمل کنید. دستگاه شما آب مورد نیاز خود را از سینک تهیه می­ کند. لذا اگر قبل از بارگذاری، شیر آب گرم را باز نکنید و فرصت بالا رفتن دما را به آب ندهید، چرخه شستشو را آب سرد شروع نموده ­اید. این بدین معناست که ماشین ظرفشویی شما به اندازه لازم بهینه نبوده، و ظروف شما به همان اندازه تمیز نخواهند شد. مخصوصا در فصل زمستان که لوله ­های آب نیز سرد می ­باشند.

راه حل:

آب گرم را در سینک خود به مدت چند دقیقه باز بگذارید تا اصطلاحا پمپ آماده گردد. بدین منوال چرخه شستشو را با آب گرم آغاز کرده و عملیات را بهینه ­تر می­ سازید.

بارگذاری بیش از اندازه

چهارمین اشتباه رایج در استفاده از ماشین­ ظرفشویی بارگذاری بیش از اندازه آن است. چرا اینکار اشتباه است؟ قرار دادن همان یک ظرف آخر درون ماشین ظرفشویی در زمان بارگذاری بسیار وسوسه انگیز است اما کار درستی نیست.

 نه تنها بارگذاری بیش از حد، کثیف ماندن ظروف را در پی دارد، بلکه بازوی اسپری کننده نیز که در پایین دستگاه تعبیه شده نمی ­تواند کار خود را به درستی انجام دهد. مخصوصا اگر ردیف پایین با ظروف کاملا پر شده باشند. آب نمی تواند به ظروف بالایی برسد و حتی ممکن است غذای به جا مانده­ ی ظروف پایین را بر روی ظروف بالاتر پخش نماید. حتی ممکن است که ظروف شما در اثر فشار اسپری با یکدیگر برخورد کرده و به آن­ ها آسیب برسد.

راه حل:

کمی فضای آزاد به جا بگذارید. بر طبق دستورات سازنده ظرفشویی خود، ظروف را بارگذاری نمایید.

به جا گذاشتن غذای بیش از حد بر روی ظروف

پنجمین اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی ، به جا گذاشتن غذای بیش از حد بر روی ظروف است. علت اشتباه بودن این موضوع چیست؟

کسی نمی­ گوید که شما باید قبل از گذاشتن ظروف خود در ماشین ظرفشویی آنها را با دست بشویید، اما غذای به جا مانده­ ی بیش از حد بر روی بشقاب­ ها می ­تواند موجب گرفتگی فیلتر شود. همچنین تکه­ های غذا می ­توانند پس از چرخه شستشو دوباره بر روی ظروف جای گیرند که اینکار در واقعمنجر به بی فایده بودن شستشو می­ شود.

راه حل:

هرچیز جامد بزرگتر از اندازه یک سکه را از روی ظروف پاک نمایید.

هیچ غذایی بر روی ظرف باقی نگذارید

ششمین اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی، این است که هیچ غذایی بر روی ظروف باقی نگذارید، اما نکته جالب این است که این موضوع هم خطا است.

ممکن است فکر کنید که شسشتوی ظرف­هایتان قبل از گذاشتن آنها در ماشین ظرفشویی به تمیزتر شدن آنها کمک می­ کند، اما کاملا خلاف این امر صادق است. آنزیم­ های داخل مایع ظرفشویی ماشین به گونه ­ای طراحی شده ­اند که به ذرات غذا متصل شوند. پس اگر شما در رابطه با خیس نمودن ظروف قبل از شستشو بسیار مشتاق هستید، احتمالا باعث کاهش کارکرد موثر ماشین ظرفشویی خود می ­شوید. همچنین اینکار به شدت موجب هدر رفتن آب نیز می­ گردد.

راه حل:

ظروف را پاک کنید، آبکشی نکنید!

پاک نکردن فیلتر ماشین ظرفشویی

هفتمین اشتباه رایج در استفاده از ماشین­ ظرفشویی، غفلت از پاک کردن فیلتر ماشین ظرفشویی است.اکثر ماشین­ های ظرفشویی مدرن دارای فیلترهای دستی می ­باشند که شما ملزم به تمیز کردن منظم آنها می­ شوید. اگر هیچ وقت فیلتر ماشین خود را تمیز نکنید، به مرور ماشین شما ممکن است بوی نامطبوع بگیرد. اینکار موجب صدمه به خود ماشین نمی­ گردد، اما ممکن است مسائلی را در قبال ورود و خروج نامناسب آب بوجود بیاورد.

راه حل:

تقریبا هر هفته فیلتر ظرفشویی خود را تمیز کنید.

 

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

20 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>