ما را در شبکه های اجتماعی

اصول طراحی کلینیک زیبایی

به نظر شما اصول طراحی کلینیک زیبایی به چه عواملی بستگی دارد؟ با ما همراه باشید تا به این سوال پاسخ ساده دهیم.

ضوابط و استانداردهای طراحی کلینیک زیبایی

طراحی کلینیک زیبایی باید براساس ضوابط و استانداردهایی باشد که بتوانید مراجعه‌کنندگان را مجذوب کنید. به هر حال طرح داخلی ساختمانی که به کلینیک زیبایی تعلق دارد، باید جذابیت داشته باشد تا بر روی اعتبار کسب و کارتان تاثیر بگذارد. در چنین مراکزی که خدمات زیبایی (طبی) ارائه می‌شود، باید از المان‌های روز دنیا بهره ببرید. در حال حاضر تقاضا برای جراحی‌ها و خدمات زیبایی در دنیا در حال افزایش است و با شدت گرفتن رقابت، باید به تقویت تصویر برند و جلب اعتماد مشتریان دقت زیادی داشته باشید. تکمیل ایده‌های طراحی برای ساختمان کلینیک زیبایی یکی از اقدامات برای بهبود تصویر برندتان است که مراجعه‌کنندگان دقت زیادی روی آن دارند.

در اینجا با تیم فنی شرکت کارآفرینان هم داستان ( بدادم برس ) راهنمای مختصری را ارائه می‌دهد تا با کمک آن بتوانید کاربردی‌ترین راه‌های زیباتر کردن کلینیک زیبایی خود را فراهم کنید.

کاربردی‌ترین راه‌های زیباتر کردن کلینیک زیبایی

اجرای تعادل در محیط
یکی از عناصر بسیار مهم در اصول طراحی کلینیک زیبایی به تعادل مربوط می‌شود. این مفهوم بسته به زمینه‌ای که در آن قرار می‌گیرد، معنای مختلفی دارد، اما در اینجا به تعادل بصری اشاره می‌کند. برای زیباتر کردن دکوراتیو کلینیک داخلی باید تعادل بصری را از طریق توزیع یکنواخت عناصر در فضا ایجاد کنید.
در واقع ایجاد تعادل متقارن، تعادل نامتقارن یا تعادل شعاعی از جمله تکنیک‌هایی است که تیم طراحی دکوراسیون باید با آن آشنایی داشته باشند. برای طراحی چنین محیط‌هایی باید تعادل شعاعی را زمانی اعمال کنید که نقطه کانونی داشته باشید و بخواهید همه چیز در اطراف آن قرار بگیرد.

توجه به مقیاس و تناسب
یکی دیگر از مهم‌ترین اصول طراحی کلینیک زیبایی توجه به تناسب و مقیاس در محیط است. این عنصر به اندازه سایر عناصر، اهمیت دارد و البته کمی پیچیده به نظر می‌رسد. اما به هر حال مقیاس و تناسب راهی برای ارزیابی است تا محیط شلوغ یا خلوت نشود و کاملا متعادل باشد.
به گفته مهندسان تیم کارآفرینان هم داستان همه اشیاء و عناصر طراحی باید متناسب با وزن محیط انتخاب شده باشد. ابعاد و متراژ کلینیک زیبایی تعیین کننده ابعاد و اندازه هر وسیله‌ای است که قرار باشد در محیط استفاده کنید. برای مثال مبلمانی که در سالن انتظار استفاده می‌شود، باید به نحوی انتخاب شود که فضایی بیشتری را برای رفت و آمد مراجعه‌کنندگان ایجاد کند. اکثر کلینیک‌های زیبایی با سقف کوتاه طراحی می‌شوند و این مورد ممکن است برای ساختمان کار شما هم وجود داشته باشد. پس دیوارها را با تابلوهای بزرگ اشغال و کوتاه‌تر نکنید.
هر چند یکی از ضوابط و استانداردهایی که اغلب در ساختمان‌سازی به آن بی‌توجه هستند، ارتفاع سقف است که اغلب آن را کوتاه‌تر از حد استاندارد می‌سازند و زمان چیدمان داخلی دچار مشکل می‌شوید.

توجه به ریتم و تکرار
یکی دیگر از اصول مهم برای ساخت و طراحی کلینیک زیبایی این دو المان مهم اس. ریتم به معنای استفاده مکرر از عناصر خاص برای دستیابی به ثبات در طراحی یک فضا اشاره دارد. برای مثال استفاده زیاد از پنجره برای تأمین نور طبیعی محیط و یا استفاده چراغ‌های زیاد در سقف برای نور در زمان شب است. همانطور که در موسیقی، ریتم به یک الگو اشاره دارد که از طریق ضربات تکراری ایجاد می‌شود، در طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی هم به یک الگو نیاز دارید.
طبق گفته کارشناسان تیم بدادم برس، الگو از طریق به هم پیوستگی بین عناصر مختلف ایجاد می‌شود که انتخاب پالت رنگ و ظرافت هم به آن نمای زیباتری را می‌بخشد. به هر حال در اصول طراحی کلینیک زیبایی توجه به المان «رنگ» اهمیت زیادی دارد و می‌تواند طرح بصری را دو چندان زیباتر کند.

آیا می دانید:

4 فاکتور مهم در هزینه دکوراسیون اداری

تاکید و تمرکز
یکی دیگر از مواردی که باید زمان طراحی ساختمان‌های کلینیک زیبایی به آن توجه داشته باشید، تاکید و تمرکز است. طبق گفته مهندسان کارآفرینان هم داستان، در تاکید برای طراحی داخلی، با اهمیت دادن به یک نقطه یا وسیله، نقطه تمرکز (تاکید) را ایجاد می‌کنید و سپس همه چیز گرد آن می‌چرخد. در کلینیک‌های زیبایی، عموما مبلمان در قسمت اتاق انتظار، یک نقطه تاکید است که باید جایگاه آن توسط تیم طراحی ساختمان مشخص شده باشد.
استفاده از تابلو، نقاشی، گلدان طبیعی و نورپردازی هم می‌تواند نقطه تاکید شما را زیباتر کند.

حرف آخر
با توجه به اهمیتی که طراحی کلینیک‌های زیبایی در کسب اعتماد و اعتبار دارد، باید برای بهتر شدن فضا تلاش زیادی کنید. انتخاب یک تیم حرفه‌ای برای تغییر محیط و اجرای آخرین متدها برای طراحی کلینیک زیبایی اهمیت زیادی دارد. در این رابطه شرکت کارآفرینان هم داستان با نام تجاری «بدادم برس» یکی از بهترین برندها در زمینه طراحی و بازسازی ساختمان است. اگر تصمیم به ایجاد تغییر در محیط کسب و کار خود را دارید، با این شماره 26705349-021 تماس بگیرید و یا در صفحه رسمی اینستاگرام بدادم برس دایرکت دهید.  تا کارشناسان شرکت کارآفرینان هم داستان مشاوره‌های لازم را به شما ارائه دهند.

سوالات متداول اصول طراحی کلینیک زیبایی

مردم چه انتظاری از طراحی کلینیک زیبایی دارند؟

علاوه بر ارائه بهترین خدمات، طراحی چنین ساختمانی باید حرفه‌ای و مدرن باشد و با آخرین متدهای طراحی دکوراسیون و نمای داخلی و خارجی ساختمان صورت بگیرد.

 

بهترین تیم طراحی کلینیک زیبایی کیست؟

بهترین تیم متشکل از افرادی است که در زمینه استانداردها، و اصول طراحی داخلی و خارجی ساختمان تخصص و مهارت داشته باشند و در حوزه طراحی دکوراتیو تحصیلات آکادمیک رشته‌های معماری و گرافیک را پشت سر گذاشته باشند.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>