ما را در شبکه های اجتماعی

همه چیز درباره بازسازی آپارتمان قدیمی

امروزه در اکثر کشورهای پیشرفته، بازسازی خانه و آپارتمان قدیمی نسبت به تخریب و برپایی مجدد ساختمان از اولویت بیشتری برخوردار است. مزایای نوسازی و بازسازی آپارتمان صرفا به صرفه جویی در هزینه ها ختم نمی شود. مراحل اخذ مجوز ها و پروانه های ساخت و ساز و تخریب فرایندی پیچیده و زمان بر است. بازسازی و نوسازی آپارتمان قدیمی، باعث بهینه شدن و استفاده حداکثری از پتانسیل های ساختمان بر اساس نیاز ساکنان خواهد شد.

در این مقاله با ما همراه باشید تا همه چیز را درباره بازسازی آپارتمان و خانه های قدیمی و هزینه های ناشی از آن برای شما عزیزان بازگو کنیم.

 

چرا باید آپارتمان قدیمی را بازسازی کنیم؟

با گذشت زمان و پیشرفت جوامع، نیازهای انسان ها به مرور زمان در تمامی حیطه ها تغییر می کند. مسکن و فضای کار و زندگی نیز به عنوان اصلی ترین نیاز بشر از این قاعده مستثنی نیست. انسان ها در هر دوره زمانی با توجه به شرایط خود نیاز به داشتن فضای خاصی برای انجام فعالیت های روزمره خود دارند. در نتیجه فضاهای معماری برای پاسخ به این نیاز ها احتیاج به پویایی دارند.

یکی دیگر از دلایل نیاز به نوسازی و بازسازی منازل و آپارتمان های قدیمی، فرسایش است. حوادث طبیعی، آتش سوزی، شرایط آب و هوایی، استفاده مداوم از ساختمان و بهره برداری های نامناسب گاه خسارت هایی را بر پیکره بنا به وجود می آورد. جبران و تعمیر این خسارت ها گاه بدون نیاز به تخریب و با بازسازی قابل جبران است.

سیستم تاسیساتی ساختمان، لوله های آب و فاضلاب در اثر استفاده مکرر و پوسیدگی، دچار نقصان هایی خواهند شد. برق کشی ساختمان نیز ممکن است با تغییر کاربری یا نصب دستگاه های جدید دیگر کاربرد نداشته باشند. در چنین مواقعی دریافت خدمات بازسازی، بهترین گزینه نسبت به تحمل مشکلات و هزینه های جا به جایی به یک ساختمان جدید است.

بازسازی خانه های قدیمی
بازسازی خانه های قدیمی

آپارتمان های نوساز معمولا از قیمت بالایی برخوردار هستند. علاوه بر هزینه خرید یا اجاره بالای ساختمان های نوساز، هزینه های تحمیلی دیگری نیز همچون بسته بندی، حمل، جا به جایی، شکستگی و دیگر خسارت های احتمالی را نیز باید در نظر داشت. در چنین مواقعی بازسازی خانه های قدیمی و  تعمیرات و نوسازی آپارتمان منطقی تر بوده و از صرف هزینه های اضافه جلوگیری می کند.

از طرفی صنعت مد نیز در ایجاد این تغییرات بی تاثیر نیست. در هر دوره زمانی با پیدایش یک مصالح جدید یا یک ترند خاص، افراد به فکر بازسازی آپارتمان قدیمی خود طبق مد روز می افتند. ساختمان های قدیمی بخش قابل توجهی از هویت فرهنگی جامعه را در خود دارند. با بازسازی خانه های قدیمی علاوه بر حفظ این هویت ها، مناظر شهری نیز دستخوش تغییر نخواهند شد. در عین حال کاربران می توانند از داشتن فضای مورد علاقه خود لذت ببرند.

 

رابطه بازسازی ساختمان و حفاظت از محیط زیست

تخریب و ساخت یک ساختمان از نو، معضلات بسیاری در پی دارد. برای ساخت هر خانه و آپارتمان مقدار قابل توجهی مواد اولیه برای مصالح از طبیعت برداشت می شود. این مواد اولیه با مصرف مقدار زیادی انرژی پردازش و آماده مصرف خواهند شد. برای مثال برای تولید هر تن سیمان، 110 کیلووات برق و همچنین 100 لیتر مازوت سوزانده می شود. از طرف دیگر بسیاری از مصالح مصرف شده در صنعت ساخت و ساز تجزیه پذیر نیستند. بخش قابل توجهی از نخاله های ساختمانی به همان شکل در طبیعت باقی مانده و ایجاد آلودگی می کنند.

 

نخاله های ساختمانی
نخاله های ساختمانی

با توجه به این موضوعات و همچنین آلودگی های صوتی، مشکلات ترافیکی و دیگر معضلات ناشی از ساخت و ساز، گرایش جوامع متمدن به سمت تعمیرات و نوسازی آپارتمان ها نسبت به تخریب و ساخت مجدد متمایل شده است.

 

هزینه تعمیرات و نوسازی

اگر ساختمان شما دچار فرسودگی و کهنگی شده است یا قصد دارید تغییراتی در آن ایجاد کنید، زمان آن رسیده است که فضای خودتان را نوسازی کنید. تعمیرات و نوسازی آپارتمان بسته به میزان خرابی ها و تغییرات مورد نیاز، ملزم به صرف هزینه های متفاوتی است. گاهی شما فقط می خواهید با تغییر کفپوش، رنگ دیوارها، تعمیرات کابینت ها و… به بازسازی آپارتمان خود بپردازید. اما گاهی شرایطی پیش می آید که مجبور هستید در نقشه خانه تغییراتی اساسی ایجاد کنید.

تغییرات اساسی ممکن است ریشه در خرابی های زیرساختی خانه داشته باشد. پس از تعیین نقشه و ایده پردازی برای بازسازی، برآورد هزینه با توجه به متریال های انتخابی انجام می شود. برآورد هزینه هم می تواند توسط کارفرما انجام شود و هم توسط کارشناس یا پیمانکار اجرایی.

 

برآورد هزینه بازسازی خانه های قدیمی
برآورد هزینه بازسازی خانه های قدیمی

تغییر کفپوش، رنگ دیوارها، تعمیرات کابینت ها

پس از اینکه با خود به این نتیجه رسیدید که برای ایجاد تغییرات در فضای خود نیاز به بازسازی دارید، باید یک تیم حرفه ای استخدام کنید. توصیه می شود پیش از شروع کار در زمینه توافق خود قرارداد رسمی بنویسید. در قرارداد کلیه موارد بازسازی، مهلت های زمانی، برآورد هزینه ها و نقشه ها را درج و پیوست نمایید. شرکت تعاونی کارآفرینان هم داستان با نام تجاری بدادم برس، با ارائه مشاوره تخصصی رایگان و انجام کلیه خدمات ساختمانی، آماده همکاری با شما می باشد.

نوسازی و بازسازی منزل قدیمی در تهران با صرف کمترین هزینه و بهترین کیفیت را از گروه بدادم برس بخواهید.

پس از بررسی و برآورد میزان فرسودگی ها و تغییرات مورد نیاز، نوبت به تهیه طرح می رسد. در این بخش دست کارفرما برای انتخاب متریال ها و کنترل هزینه های ناشی از نوسازی باز است. در مرحله بعد تیم اجرا وارد کار می شود و در  مدت زمان پیش بینی شده طرح تهیه شده را پیاده سازی می کند.

 

نوسازی تاسیسات ساختمان

بخشی از حیطه کاری شرکت بدادم برس در زمینه تاسیسات ساختمانی می باشد. به طور کلی در علم ساختمان، تاسیسات ساختمانی را به دو دسته مکانیکی و الکترونیکی تقسیم می کنند. این دو دسته با یکدیگر ارتباط تنگاتنگی دارند. توصیه ما در بازسازی آپارتمان های قدیمی آن است که کلیه امور را صرفا به شرکت ارائه دهنده خدمات بازسازی و نوسازی بسپارید. در این صورت احتمال بروز خطای طراحی و اجرا به حداقل خواهد رسید. در به دادم برس شما می توانید تعمیرات و نوسازی آپارتمان و بازسازی خانه های قدیمی خود را از صفر تا صد، با خیال راحت، به ما محول نمایید.

 

بازسازی و نوسازی آشپزخانه

آشپزخانه ، قلب خانه محسوب می شود. در آشپزخانه علاوه بر زیبایی مسائل جدی و حتی حیاتی نیز مطرح خواهد شد. در این بخش از ساختمان فعالیت های بسیاری در طول روز انجام می شود بنابراین بیش از سایر قسمت ها ممکن است دچار استهلاک و آسیب شود.

بازسازی و نوسازی آشپزخانه می تواند شامل خدماتی چون تعمیر یا تعویض کابینت ها، ساخت اُپن یا جزیره، تعمیرات یا نصب تاسیسات مکانیکی یا لوله کشی و… باشد. بسته به این که از چه متریالی در ساخت کابینت ها و کفپوش یا دیوارپوش خود استفاده می نمایید هزینه ها نیز متفاوت خواهد بود. در به دادم برس، ما با تکیه بر همکاران مجرب و دانش مصالح شناسی در بازار، به شما هموطنان گرامی مشاوره های تخصصی رایگان ارائه می نماییم.

 

بازسازی و نوسازی سرویس های بهداشتی

آشپزخانه و سرویس های بهداشتی یعنی حمام و توالت را در معماری، جزء فضاهای خیس دسته بندی می کنند. فضاهای خیس با توجه به قرار گرفتن در معرض رطوبت، احتمال خرابی و فرسودگی بیشتری دارند. شکستگی لوله ها، خرابی سیفون، ایجاد نم و رطوبت از این قسمت ها به بدنه ساختمان از جمله مشکلات تاسیساتی به شمار می رود. گاهی نیز در اثر استفاده مکرر از شوینده های شیمیایی، کفپوش یا دیوار پوش ها لعاب خود را از دست می دهند و ظاهر کهنه ای به خود می گیرند. در این گونه مواقع نیاز به تعمیرات و بازسازی دارید.

نوسازی سرویس بهداشتی
بازسازی و نوسازی سرویس های بهداشتی

تغییر نقشه خانه در بازسازی

گاهی شرایطی پیش می آید که دیگر آن ساختمان قبلی پاسخگوی نیاز های جدید کاربران نیست. برای مثال با تولد فرزند در یک خانواده، باید یک اتاق به اتاق های قبلی اضافه شود. یا ممکن است کارفرما در دفتر کار خود برای یک سمت جدید نیاز به یک اتاق کار جدید داشته باشد. در این مواقع از یک تیم با تجربه برای بازدید و بررسی درخواست کمک کنید.

کارشناس مربوطه با در نظر گرفتن موارد مختلفی از جمله سازه ساختمان، وضعیت بازشو ها، نقشه معماری و تاسیساتی فعلی ساختمان و… این امکان را بررسی می کند. پس از تایید کارشناس، نقشه چون ساخت فضای موجود برداشت می شود و مکان قرارگیری عناصر در آن ثبت می شود. حال طراح با توجه به خواسته های شما شروع به ایده پردازی می کند و این گونه رویای شما به حقیقت می پیوندد.

 

فواید بازسازی خانه و آپارتمان قدیمی

اولین فایده بازسازی خانه و آپارتمان های قدیمی، احساس رضایت کاربران فضای معماری و بهره برداری حداکثری از آن است. با بازسازی درست می توانید کارایی فضای زندگی و کار خود را افزایش دهید و این در روحیه افراد تاثیر بسزایی دارد. ایجاد ارزش افزوده ملک نیز از فواید اقتصادی بازسازی خانه های قدیمی محسوب می شود.

هنگام بازسازی خانه های کلنگی می توانید با نظر و تاییدیه کارشناس فنی، میزان ساخت را افزایش داده و از زیربنای در اختیار، نهایت استفاده را ببرید. علاوه بر آن با رفع ایرادات تاسیساتی و جلوگیری از هدر رفت آب و انرژی، از نظر اقتصادی به صرفه است. هنگامی که شما در بازسازی ساختمان خود از مصالح با کیفیت استفاده کنید، با توجه به دوام بالای این مصالح، طول عمر ساختمان نیز افزایش پیدا می کند.

 

درپایان ضمن تشکر از همراهی و مطالعه مقاله فوق توسط شما سروران عزیز، کارشناسان و متخصصان نوسازی و بازسازی آپارتمان قدیمی شرکت بدادم برس منتظر تماس های شما در خصوص مشاوره رایگان و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در بازسازی و نوسازی آپارتمان و خانه های قدیمی شما، خواهند بود.

 

 

برخی از سوالات متداول شما در خصوص بازسازی آپارتمان قدیمی

 

 آیا ایده های نو برای آپارتمان قدیمی را تیم بدادم برس طراحی خواهد کرد؟

بله شرکت بدادم برس با دارابودن متخصصین در این امر، با توجه به فضای آپارتمان شما، طرح هایی را به شما پیشنهاد خواهد داد.

بازسازی و نوسازی آشپزخانه شامل چه خدماتی می باشد؟

شامل خدماتی چون تعمیر یا تعویض کابینت ها، ساخت اُپن یا جزیره، تعمیرات یا نصب تاسیسات مکانیکی یا لوله کشی می باشد.

چرا باید آپارتمان های قدیمی خود را بازسازی کنیم؟

با توجه به عمر هر ساختمان و میزان فرسودکی و کهنگی ساختمان، برای حفظ ایمنی خود و افزایش طول عمر آپارتمان باید نوسازی آپارتمان های فرسوده در دستور کار شما قرار بگیرد.

 

ما را در اینستاگرام بدادم برس دنبال کنید

اینستاگرام بدادم برس

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>