ما را در شبکه های اجتماعی

بازسازی استخر

استخرها ممکن است به دلایل متفاوتی نیاز به بازسازی پیدا کنند. طبق اصل تعمیر بهتر از تعویض است، بازسازی استخر و بهسازی آن نه تنها در هزینه ها صرفه جویی می کند، بلکه سبب دریافت خدمات جدید و تبدیل استخر قدیمی و از کار افتاده شما به استخری نو و امروزی در حداقل زمان ممکن خواهد شد.

به طور کلی بازسازی استخر شامل رفع همه ی عیوب یا ایراداتی است که در تجهیزات، ساختمان و یا در انواع قسمت های استخر به وجود می آید. می توان بازسازی استخر را به دو دسته ی بازسازی تاسیسات و تجهیزات استخر و بازسازی ساختمانی استخر تقسیم کرد.

بازسازی ساختمانی استخر

بازسازی سازه ای استخر شامل مشکلات شکستگی دیواره های استخر، مشکلات نصب ناصحیح پنل ها، رفع ترک خوردگی ها، اصلاح شیب استخر، تعبیه ی سالن برای خدمات جدید مانند اضافه کردن سونا خشک و …

در ادامه به معرفی چند مورد از خدمات بازسازی ساختمانی استخر خواهیم پرداخت:

 • سرامیک کاری کف و بدنه ی استخر و در صورت لزوم تعویض کاشی های قدیمی با مدل های مدرن و امروزی
 • سرپوشیده کردن استخرهای روباز یا برعکسش در صورت امکان
 • تعویض رنگ تم درون استخر با رنگ های آکریلیک که ضدآب هستند
 • تغییر شیب استخر یا اصلاح میزان شیب
 • افزودن بخشی با عمق بیشتر و افزایش ارتفاع استخر
 • تغییر طراحی داخلی سونای خشک و تعویض چوب های قدیمی و استفاده از الوار جدید
 • رفع شکستگی ها و اصلاح فرم حوضچه ها در جاهای مختلف استخر اعم از حوضچه ی ورودی کلر، استخر آب سرد و …
 • استفاده از مصالح مرغوب هنگام بازساری جهت مقاوم سازی دیواره های استخر

 

همچنین به شما مطالعه مقاله ی بازسازی ساختمان را پیشنهاد می کنیم.

چرا باید استخرهای قدیمی را بازسازی کنیم؟

بازسازی تاسیسات استخر

این بازسازی شامل بازسازی تاسیسات و تجهیزات استخر است. در ادامه به معرفی چند مورد از خدمات این نوع بازسازی می پردازیم:

 

 • ممکن است استخر شما مدت های طولانی بلااستفاده مانده باشد. برای دوباره راه اندازی آن نیاز است تجهیزات پوسیده یا زنگ زده تعویض شوند.
 • لوله ها و تجهیزات فلزی استخرها به علت سیستم گندزدایی (که عموما در آن از کلر استفاده می شود) در گذر زمان دچار خوردگی یا سوراخ شدگی و نشتی می شوند. بهتر است به صورت دوره ای از آن ها بازدید به عمل آید و در صورت وجود عیب و ایراد تعویض شوند.
 • همه ی استخرها دارای موتورخانه هستند که در صورت ایجاد نقص فنی در آن ها احتیاج به تعمیر پیدا خواهند کرد. مقاله ی نصب و راه اندازی موتورخانه استخر را در همین سایت مطالعه کنید.
 • بررسی لوله های استخر از نظر رنگ پریده شدن و اقدام به رنگ آمیزی لوله های زنگ زده یا رنگ پریده.
 • چک آپ دوره ای اتصالات و تاسیسات الکتریکی مانند لامپ های استخر
 • از سیستم پمپ استخر باید هر چند وقت یک بار بازدید به عمل آید. در صورت سوختن پمپ نسبت به تعویض آن اقدام به عمل آید.
 • شست و شوی مستمر فیلتر های استخر. از آن جایی که در استخرها معمولا از فیلترهای شنی استفاده می شود این فیلترها سریعا اشباع می شوند و ظرفیت شان تکمیل خواهد شد. پس از مدتی معمولا 20 تا 30 روز شستن فیلتر ها دیگر جوابگو نیست. در نتیجه لازم است فیلترها تعویض شوند. امروزه از فیلترهای فایبرگلاس که عمر و کیفیت بیشتری دارند؛ استفاده می شود.

 

چرا باید استخرهای قدیمی را بازسازی کنیم؟

همان طور که پیش از این ذکر شد تاسیس استخر جدید بسیار هزینه بر تر از تعمیر و بازسازی استخرهای قدیمی است. در نتیجه کار عاقلانه این است به جای سرمایه گذاری برای ساخت استخر جدید یا ویلای استخردار جدید با هزینه ی کمتر به تعمیر و بازسازی استخر قدیمی خود بپردازند و با رعایت اصول و استانداردها صاحب استخری مدرن و امروزی شوند.

بازسازی استخر ویلا

یکی از آپشن های خانه های ویلایی استخردار بودن شان است. این استخرها معمولا روباز هستند و استخرهای روباز در معرض آسیب های جدی تری قرار دارند. لازم است رسیدگی هایی جهت حفظ کیفیت آب استخر و سلامت سازه ای آن صورت گیرد. موارد بسیاری پیش آمده است که ویلا قابل سکونت بوده اما استخرش از کار افتاده باشد. این افراد با صرف هزینه ای معقول می توانند به استخر خود را دوباره راه اندازی کنند.

بازسازی استخر ویلا در لواسان

طبق تحقیقات به عمل آمده ویلاهای بسیاری در منطقه ی لواسان تهران وجود دارند که احتیاج به بازسازی دارند. بنای ساختمان قدیمی و فرسوده شده است. همچنین استخر ویلا قابل استفاده نمی باشد. پیشنهاد ما به صاحبان این ویلاها بازسازی و مرمت بنا از جمله استخر آن می باشد.

هزینه ی بازسازی استخر

طبیعتا ابعاد استخر های خانگی کوچک تر است و تجهیزات کمتری نیز در آن استفاده شده است ولی استخرهای عمومی در ابعاد بزرگ، به این علت که از لوازم و تجهیزات بیشتری برخوردارند در نتیجه هزینه ی تعمیر و نگهداری شان نسبت به استخرهای خصوصی بیشتر است. در مجموع برای تعیین هزینه ی بازسازی استخرها با توجه به مصالح و تجهیزات استفاده شده بازه ی مالی آن تفاوت هایی خواهد داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تیم فنی شرکت کارآفرینان هم داستان، با نام تجاری بدادم برس خدمات بازسازی استخرهای خانگی و عمومی را ارائه می دهد.
شماره تماس: 09101413902 و 26705349-021

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>