ما را در شبکه های اجتماعی

شماره تماس بازسازی لابی ساختمان

بازسازی لابی ساختمان چگونه است ؟

چیدمان و طرح دکوراسیون هر لابی بیانگر وضعیت مالی ساکنین ساختمان می باشد. بسیاری از لابی ها دارای دکوراسیون های مدرن می باشند و از مبلمان های گران قیمتی دارا هستند . شرایط ظاهری فضای ساختمان و دکوراسیون محیط عمومی آن در زیبایی و قیمت کلی ساختمان بسیار تاثیر دارد به گونه ای که افراد در اولین دیدار از ظاهر ساختمان مجذوب آن می شوند و اولین چیزی که باعث جلب توجه افراد تازه وارد می شود همانا لابی ساختمان می باشد. محل قرار گیری لابی ساختمان در طبقه ی همکف ساختمان می باشد .

لابی ساختمان دارای چند بخش است؟

لابی دارای دو قسمت، نگهبانی و نشیمن است . همچنین از لابی ساختمان برای برگزاری تجمعات ساکنین ساختمان استفاده می شود . طراحی لابی ساختمان نسبت به لابی هتل متفاوت است و معمار و سازنده ی لابی با توجه به نوع کاربری ساختمان طرح لابی متناسبی با آن طراحی می کند . قسمت نگهبانی لابی یکی از مهم ترین بخش های این قسمت می باشد . نگهبانان در این قسمت امنیت ساختمان را در طول 24 ساعت شبانه روز تامین می کنند . بخش نگهبانی از میز ، صندلی ، پیشخوان و امکانات ارتباطی برای برقراری تماس با سایر ساکنین تشکیل شده است .

بخش حفظ امنیت در لابی ساختمان
برای حفظ امنیت در ساختمان ها از تجهیزات و دوربین های حفاظتی و امنیتی استفاده می گردد و تجهیزات کنترلی در اتاق نگهبانی نصب می شود و پرسنل حفاظتی از طریق این نمایشگر ها می توانند محوطه ی ساختمان را تحت نظر خود داشته باشند و امنیت ان را تامین کنند . همچنین این قسمت از لابی شامل یک پیشخوان و یا میز و صندلی و همچنین امکانات مخابراتی برای برقراری ارتباط با تک‌ تک افراد و واحد های ساختمان است .

قسمت نشیمن لابی ساختمان
قسمت نشیمن لابی مکانی است که افراد غریبه و یا مهمان های تازه وارد ساکنین ساختمان قبل از اینکه اجازه ی ورود پیدا کنند، در این قسمت منتظر می مانند . این قسمت باید دارای مبلمان و دکوراسیون خوبی باشد و از طرفی باید طوری طراحی شده باشد که کسل کننده نباشد. با قرار دادن مبلمان و سایر وسایل تزئینی در قسمت نشیمن لابی مکان آرامی را برای مهمانان فراهم کنید.

انتخاب فرم در دیزاین لابی ساختمان
مهمترین مسائل در طراحی لابی یک ساختمان انتخاب فرم در طراحی لابی، مصالح مناسب در طراحی لابی، نورپردازی لابی، ارتباط سقف و کف با دیوارهای لابی ، مبلمان لابی میباشد که توجه به این موضوعات تاثیر گذاری بسیاری در پی خواهد داشت.
فرم تاثیرگذار ترین مرحله طراحی لابی ساختمان است. استفاده از ایده های حجیم و فرم های عجیب می تواند فضای لابی را کوچک تر از آنچه که هست نشان دهد. استفاده از فرم های عمودی و پر و خالی کردن های دیوار شاید به نظر ساده و ابتدایی بیاید ولی در فضا صرفه جویی می کند و لابی را بزرگ تر از آنچه که هست یه نمایش می گذارد.

بازسازی لابی ساختمان چگونه است ؟

بسیاری از مالکین ساختمان ها تصمیم می گیرند تا بنا به دلایلی لابی ساختمان خود را بازسازی کنند در این حالات بهتر است از یک مهندس و طراح معمار برای پیشبرد کار ها کمک بگیرند . در بازسازی لابی حتماً به مساله ی هزینه ها باید توجه صورت بگیرد تا با هزینه هایی که صرف می شود انتظارات مالکین و سازندگان لابی برآورده شود .
در زمان بازسازی لابی شما باید توجه خاصی به طراحی معماری، انتخاب مصالح ، رنگ ‌ها ، مبلمان ، چیدمان وسایل ، روشنایی و راه حل های مؤثر مصرف انرژی و همچنین الزامات ساختمان را در نظر بگیرید . قبل از بازسازی لابی حتماً باید با سایر ساکنین ساختمان مشورت صورت بگیرد و متناسب با نیاز های آنها اقدامات لازم انجام شود . همچنین در بازسازی لابی باید به موارد ایمنی توجه شود و این قسمت حتماً به سیستم اطفای حریق مجهز گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره های تخصصی در ارتباط با بازسازی لابی ساختمان، می توانید با شماره 26705349-021 تماس حاصل نمایید.یا در صفحه رسمی اینستاگرام بدادم برس دایرکت دهید.

نویسنده: دکتر مهدی صنم پور

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>