طراحی دکوراسیون و بازسازی مراکز اداری و تجاری

اگر به دنبال جلب نظر مراجعه کنندگان به مراکز تجاری خود هستید یا به روحیه کارمندان خود در محیط‌های اداری اهمیت می‌دهید، این مطلب با بخوانید

 

 

نمونه کارهای طراحی و بازسازی مراکز اداری و تجاری

 

 

نیاز به کمک دارید ؟

با مشاوران بدادم‌برس در تماس باشید

تماس با کارشناس

مراکز خرید چیست؟ چرا باید باز سازی مراکز خرید را انجام دهیم؟

مرکز خرید طبق تعریف ویکی پدیا، به محل هایی گفته می شود که در گذشته بین گذرها (محل عبور و مرور مسافران که غالبا بازارچه هایی بی سقف را تشکیل می دادند.) برای مرتفع کردن نیاز های مردم شکل می گرفت.

در گذشته بازارها، قلب زندگی تجاری بودند اما امروزه مراکز خرید بزرگ جایگزین شده‌اند. و سعیشان در برآورده شدن نیازهای تفریحی و سرگرمی مشتری است تا از این طریق مراجعه مشتریان به مرکز خرید بیشتر شود و در نتیجه باعث بالا رفتن فروش شود. همچنین امروز مراکز خرید بزرگ، عموماً بر خلاف گذشته در حاشیه شهرها ساخته می‌شدند.

در کل برای بهبود درک فلسفه مراکز تجاری باید آنرا تا حد یک مغازه تقلیل دهیم. در حقیقت اگر تصور کنیم که در یک مرکز تجاری فقط یک مغازه وجود دارد، میتوانیم بر روی ویژگی های بنیادین آن تمرکز کنیم و طبق این تحلیل، به اهداف خود که افزایش فروش باشد، برسیم.امروزه حتی بر خلاف گذشته که بازار ها دارای فضای غیرطبقاتی و غیرتمایز یافته بودند؛ و حضور مشتریان و فروشندگان مرد از ویژگی‌های بارز آن بود؛ حتی جامعه آماری مراجعه کننده به بازار نیز عوض شده است! تا حدی که مراکز خرید بزرگ امروزی طراحی فضای طبقاتی با نورپردازی و معماری زنانه دیده می‌شود و تمرکز بر حضور مشتریان و فروشندگان زن است و غالباً در حاشیه شهرها ساخته می‌شوند.

امروز بازار، تبدیل به نوعی تفرج گاه شده است، چرا که در بر اساس روانشناسی، لذت خرید از جمله لذت هاییست که در آدمی حس اقتدار، مالکیت و دارایی را تحریک می کند. بنا بر این در چنین فضایی، جلوه بصری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امروز رقابت در بازار ها، بیش از آن که بر سر قیمت و کیفیت محصولات باشد، موکول به تجربه مشتری و برندیست که بیش از تاکید بر یکتا بودن خود، بر بی همتا بودن و تشخص مشتری اصرار دارد. یک مشتری تنها زمانی خرید می کند، که خود را غرق در احساسات مثبت مانند سود، احترام، شخصیت، مهم بودن و راحتی ببیند. سخن راندن در زمینه تجربه مشتری نیازمند مجال و مقاله ای دیگر است. این نوشته در خصوص بخشی از تجربه مشتری صحبت می کند که موکول بر حس او از حضورش در مکانی مهم می باشد. مکانی که به او حس دست فرسودی،بی ارزش بودن و مهم تر از همه  حس فقر، ندهد.

ما در بدادم برس، به صورت تخصصی مبانی بازسازی ساختمان های تجاری و بازسازی مراکز خرید را تا حد اتم برایتان تجزیه می کنیم.

بازسازی مراکز تجاری و اداری می‌تواند از خسارت‌های میلیونی و حتی میلیارد تومانی جلوگیری کند! امروزه به دلیل مشکلات اقتصادی زیادی که در کشور وجود دارد، خرید ساختمان‌های اداری و تجاری نوساز کمی سخت شده است. به همین دلیل جهت جلوگیری از خرابی ساختمان و تغییر دکوراسیون داخلی می‌توان از عملیات‌های بازسازی و نوسازی استفاده کرد.

ساختمان‌های تجاری هرچه قدر هم که از مقاومت بالایی برخوردار باشند، پس از گذشت چند سال، دچار مشکلاتی مانند پوسیدگی، خرابی، فرسودگی و افت کیفیت مصالح می‌شوند. همچنین در برخی مواقع، ساختمان ظاهر زیبای خود را ازدست‌داده و قدیمی خواهد شد؛ به همین دلیل برای رفع این مشکلات و ایجاد نمایی بهتر، می‌توان از پروژه‌های نوسازی و بازسازی ساختمان تجاری استفاده کرد. البته این نوع از عملیات‌ها حساسیت زیادی داشته و همچنین هزینه‌های بیشتری نسبت به ساختمان‌های مسکونی دارند. به همین دلیل مشتریان بایستی اطلاعات کافی را در این زمینه کسب کرده و از متخصصان حرفه‌ای جهت بازسازی یا نوسازی مراکز خود بهره ببرند.

ما جهت بالا بردن اطلاعات شما، در ادامه مقاله تفاوت‌های نوسازی و بازسازی، نحوه انتخاب صحیح نوع پروژه، هزینه‌ها و یکسری از نکات مهم و ضروری را خواهیم گفت؛ پس درصورتی‌که قصد دارید تا دست و رویی بر روی محیط کاری خود بکشید، تا آخر این مقاله همراه وب‌سایت شرکت «بدادم برس» باشید.

تفاوت بازسازی و نوسازی ساختمان‌های اداری و تجاری ؟

بسیاری از صاحبان ساختمان‌های تجاری و اداری به دلیل اینکه برای بار اول به سراغ عملیات‌های بازسازی یا نوسازی می‌روند، اطلاعات و درک صحیحی از تفاوت این دو نوع پروژه با یکدیگر ندارند. نوع طرح تأثیر بسیار زیادی در قیمت و زمان انجام کار خواهد داشت. به همین دلیل افراد بایستی از تفاوت بازسازی و نوسازی ساختمان برای ایجاد یک برنامه‌ریزی صحیح، اطلاع داشته باشند. در ادامه به بررسی این تفاوت‌ها خواهیم پرداخت.

در بازسازی مراکز تجاری و اداری چه اقداماتی انجام می‌شود؟

بازسازی به معنای تغییر کلی یک محیط از ساختمان است. این محیط می‌تواند اتاق مدیریت، سالن انتظار، دفترخانه و یا هر مکان دیگری باشد. ایجاد تغییرات کلی در ساختمان، نسبت به نوسازی پیچیده‌تر بوده و زمان بیشتری نیز خواهد گرفت. همچنین قیمت آن نیز نسبت به محیط انجام پروژه، بیشتر از نوسازی خواهد بود. برخی از تغییراتی که پس از بازسازی انجام می‌شوند شامل موارد زیر هستند:

 • گسترش متراژ یک ساختمان
 • برداشتن یا اضافه‌کردن یک دیوار در محیط
 • کاهش یا افزایش ارتفاع سقف ساختمان
 • اضافه‌کردن لوله‌کشی‎های جدید
 • افزودن کانال‌های گرمایشی یا سرمایشی
 • افزایش یا کاهش اتاق‌ها
قبل و بعد بازسازی مراکز تجاری و اداری
.

این نوع از پروژه‌ها نیازمند به کارگر، تعداد مصالح و هزینه‌های بیشتری هستند. به همین دلیل درصورتی‌که قصد دارید تا اجزای اصلی آپارتمان تجاری خود را تغییر دهید از این عملیات در ساختمان خود استفاده کنید. البته حتماً بایستی از متخصصان خبره در این حوزه نیز مشورت بگیرید.شرکت تاسیسات و خدمات بدادم برس، در این حیطه به شما کاربران عزیز مشاوره رایگان ارائه می کند.

نوسازی چیست و چه تغییراتی به وجود می‌آورد؟

در پروژه‌های نوسازی اصولاً نسبت به تغییر دکوراسیون و تعمیر یک ساختمان یا سازه اقدام می‌شود. همچنین در برخی موارد ممکن است که اجزای جدیدی نیز از محیط حذف یا اضافه گردد که بستگی به نوع پروژه دارد. نوسازی عموماً ارزان‌تر از بازسازی مراکز اداری و تجاری بوده و بسته به نوع پروژه، مقرون‌به‌صرفه‌تر است. البته توجه داشته باشید که در حین فرایند نوسازی، امکان دارد که برخی از اجزا و محیط‌ها به دلیل مدرن‌تر شدن، نیازمند به بازسازی داشته باشند؛ به این نوع از موارد نیز بازسازی دکوراسیون داخلی اداری و تجاری گفته می‌شود که به همراه نوسازی انجام خواهد شد.

تغییر محیط ساختمان تجاری با عملیات نوسازی
بازسازی ساختمان تجاری اداری

اصولاً افرادی که قصد دارند تا محیط ساختمان خود را تغییر داده و ظاهر جدیدتری را ایجاد کنند از این سبک پروژه‌ها در ساختمان خود بهره می‌برند. همچنین افرادی که بودجه یا زمان محدودی برای ایجاد تغییرات دارند نیز از عملیات نوسازی برای ایجاد یک سبک جدید در دکوراسیون محیط تجاری ساختمان خود استفاده می‌کنند.

 

بازسازی ساختمان‌های اداری و تجاری در مقابل نوسازی آن‌ها؛ کدام پروژه مناسب‌تر است؟

شاید اتاقی در محیط تجاری و اداری خود داشته باشید که بایستی در آن تغییراتی به وجود بیاید؛ اما باید کدام پروژه را برای ایجاد ظاهری بهتر و تعمیر بخش‌های معیوب این محیط انتخاب کرد؟ تفاوت‌های بازسازی با نوسازی از لحاظ تئوری بسیار کم هستند، ولی در عمل مشاهده خواهید کرد که زمان و هزینه‌های هر دو پروژه به‌صورت قابل‌توجهی با یکدیگر تفاوت دارند. اگر مطمئن نیستید که باید کدام نوع از پروژه‌ها را انتخاب کنید، بایستی سه سؤال کلی را از خود پرسیده و به آن‌ها پاسخ دهید. این سؤالات نیز شامل موارد زیر هستند:

 1. بودجه شما چه‌قدر است؟ بازسازی مراکز تجاری و اداری در پروژه‌های کوچک می‌تواند بین ۷ الی ۱۰ درصد از ارزش ساختمان شما هزینه داشته باشد. به‌عنوان‌مثال اگر قصد بازسازی محیط کوچکی را در یک ساختمان تجاری به ارزش 14,014,000,000 دارید بایستی بین 980,980,000 تومان تا 1,401,400,000 تومان هزینه کنید. اگر نمی‌توانید این مقدار از پول را پرداخت نمایید، بایستی عملیات نوسازی را به‌جای بازسازی در ساختمان خود برای ایجاد تغییرات انتخاب کنید.
 2. به چه تغییراتی در ساختمان نیاز دارید؟ اگر قصد دارید تا جلوه و ظاهر یک ساختمان تجاری را مدرن‌تر و زیباتر کنید، بهتر است که از پروژه‌های نوسازی استفاده نمایید. اما اگر می‌خواهید یک اتاق جدید به ساختمان خود اضافه کنید، بازسازی برای شما بهترین گزینه خواهد بود.
 3. آیا طراحی اتاق و محیط فعلی ساختمان خود را دوست دارید؟ نوسازی می‌تواند حس و حال جدیدی را به شما در فضای تجاری و اداری بدهد. اما اگر قصد دارید تا کل چیدمان یک اتاق را عوض کنید، بایستی عملیات بازسازی ساختمان را انتخاب نمایید.

با طرح این سؤال‌ها و ایجاد یک برنامه‌ریزی اصولی می‌توانید تصمیم بگیرید که ساختمان را بازسازی کنید و یا با انجام عملیات نوسازی، ظاهر مدرن‌تری را در محیط ایجاد نمایید.

انواع نوسازی و بازسازی مراکز تجاری و اداری

به‌صورت کلی در زمینه نوسازی و بازسازی مراکز تجاری و اداری سه نوع پروژه وجود دارد که بر مبنای اندازه تقسیم‌بندی شده و شامل کوچک، متوسط و بزرگ است. در پروژه‌های کوچک اصولاً به تعمیرات سیستم‌های فاضلاب، کاهش یا افزایش اتاق‌‌ها و تغییر در فضای داخلی یا خارجی ساختمان‌ها پرداخته می‎شود. ساخت‌وسازهای کوچک، مصالح و کارگران کمتری نیاز دارد و به همین دلیل هزینه‌های آن بسیار کمتر از پروژه‌های دیگر است.

.
تفاوت قیمت و هزینه در اندازه‌‌های مختلف بازسازی مراکز تجاری و اداری

عملیات‌های متوسط مربوط به ساختمان‌های تجاری بزرگی می‌شود که نیاز به گسترش فضا و ساخت برخی از اجزای جدید دارند. انجام نوسازی و بازسازی در پروژه‌هایی با حجم متوسط، حدوداً چند ماه به طول خواهد کشید.

در مقیاس بزرگ نیز می‌توان به بازسازی یا نوسازی هتل، فرودگاه، ساختمان‌های دولتی، آسمان‌خراش‌ها و شرکت‌های بزرگ پرداخت. اصولاً این مگا پروژه‌ها با سرمایه‌گذاری‌های کلان انجام می‌شوند و در آن‌ها از تجهیزات سنگین بهره خواهند برد. عموماً بازسازی این مراکز تا چند سال طول خواهد کشید.

هزینه‌های بازسازی مراکز تجاری و اداری چقدر است؟

برآورد هزینه و قیمت یکی از اصلی‌ترین نکات مهم در بازسازی مراکز تجاری و اداری است. هزینه‌های این نوع از پروژه‌ها بر اساس موارد زیر محاسبه می‌شوند:

 • محدودیت‌های موجود در بازسازی یا نوسازی
 • ابعاد و اندازه پروژه
 • تعیین مراحل انجام کار
 • مشخص‌کردن مدت‌زمان انجام بازسازی یا نوسازی
 • تعیین میزان نیروی کار و تخصص‌های موردنیاز
 • محاسبه دستمزد کارگران بر اساس قیمت روز
 • تعیین مجموعه هزینه‌های بازسازی در هر گام از پروژه
 • بررسی هزینه‌های پیش‌بینی نشده
 • محاسبه هزینه مصالح و حمل‌ونقل آن‌ها
تفاوت هزینه بازسازی و نوسازی در پروژه‌های مختلف
هزینه بازسازی مراکز اداری تجاری

البته بر اساس نوع ساخت‌وساز، امکان دارد که بخش‌های دیگری به این موارد اضافه شوند. به همین دلیل بازدید از محیط و درک نیازهای مشتری از اهمیت زیادی برای برآورد هزینه برخوردار خواهد بود. همچنین هر پیمانکاری نیز بر اساس تیم و ساختارهای خود، قیمت پروژه‌ها را متفاوت در نظر می‌گیرد. به همین دلیل مراجعه به شرکت‌ها و مجموعه‌های معتبر و متخصص جهت نوسازی و بازسازی مراکز تجاری و اداری اهمیت زیادی دارد.

از خدمات کدام مجموعه جهت نوسازی یا بازسازی ساختمان‌های تجاری استفاده کنیم؟

به‌صورت کلی در این مقاله با تفاوت‌های بازسازی و نوسازی آشنا شدید. در بازسازی بخشی به ساختمان اضافه یا حذف خواهد شد ولی در نوسازی شاهد تغییر دکوراسیون و ایجاد ظاهری مدرن‌تر در ساختمان‌های تجاری هستیم. همچنین هزینه‌های این نوع از پروژه‌ها نیز بر اساس مواردی مانند اندازه محیط، دستمزد کارگران، میزان نیروی متخصص، مدت‌زمان انجام کار و دیگر موارد مشخص می‌شود.

انتخاب یک مجموعه معتبر که دارای شناسه ملی و شماره ثبت باشد از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین بایستی به تخصص، سابقه و میزان مهارت افراد شرکت موردنظر نیز توجه ویژه‌ای کرد. بازسازی دکوراسیون داخلی اداری و تجاری دارای حساسیت زیادی بوده و به همین دلیل مهارت پیمانکار در برآورد دقیق هزینه و انجام صحیح پروژه تأثیر زیادی دارد.

یکی از شرکت‌های معتبر که دارای کارشناسان و متخصصان حرفه‎ای بوده و می‌توانید جهت مشاوره و انجام خدمات بازسازی به آن اعتماد کنید شرکت «بدادم برس» است. شرکت ما به‌صورت قانونی در حوزه نوسازی و بازسازی ساختمان‌های قدیمی و فرسوده با هزینه کم، در تهران فعالیت می‌کند. همچنین «بدادم برس» در حوزه بازسازی مراکز درمانی مانند طراحی داخلی مطلب و کلینیک‌ها نیز فعال بوده و خدمات خود را با بهترین کیفیت در زمینه محیط‌های پزشکی ارائه می‌دهد. شما می‌توانید جهت بهره‌بردن از مشاوره رایگان بازسازی مراکز تجاری و خدمات مجموعه ما با شماره زیر تماس گرفته تا کارشناسان شرکت، شما را به بهترین شکل راهنمایی کنند.

مطالب مرتبط با بازسازی مراکز ادای، تجاری