نیاز به کمک دارید ؟

با مشاوران بدادم‌برس در تماس باشید

تماس با کارشناس

مطالب مرتبط با بازسازی مراکز درمانی

بازسازی مراکز درمانی

طراحی دکوراسیون و بازسازی مطب، داروخانه و مراکز درمانی

دقت در طراحی دکوراسیون، ساخت و بازسازی مطب‌ها و مراکز درمانی، آرامش و لذت مراجعه کنندگان را به همراه خواهد خواهد داشت

برخی از تجربیات "بدادم برس"

 در بازسازی و نوسازی، شما فقط به فکر زیباتر کردن فضا نیستید. بلکه انتخاب می‌کنید تا «تغییرات هدفمند» در فضا ایجاد کنید. از فضاها با کاربرد بهتر و هوشمندانه‌تر استفاده کنید و مشکلات فضای درمانی را بهبود دهید.

شما با یک فضا تاثیر روانی زیادی، آن هم به صورت ناخودآگاه بر ذهن بیمار می‌گذارید. با انتقال احساس آرامش، اطمینان و اعتماد به حرفه‌ای بودن خودتان، می‌توانید یک فضای امن ایجاد کنید تا بیمار از بدو ورود تا زمانی که با حال مساعدتری از مرکز درمانی شما خارج می‌شود، مدام در حال احساس یک تجربه‌ی خوب باشد.

علاوه بر این‌ها راه‌اندازی اولیه و ساخت یک مرکز درمانی جدید، کار بسیار پرهزینه‌ای است. آن هم در صورتی که با یک چهارم و حتی یک پنجم هزینه‌های ساخت می‌توان یک مکان را بازسازی کرد. ضمن این که تعطیلی طولانی‌ مدت یک مرکز درمانی می‌‌تواند سلامتی افراد را به خطر بیندازد.

در واقع باید گفت که در بازسازی ساختمان به ویژه مراکز درمانی جز یکی از کار های سخت در پروژه های عمرانی به حساب می آید زیرا این کار از آنجایی که با سلامت افراد سروکار دارد پس باید با دقت کافی صورت پذیرد و تمامی نکات بهداشتی رعایت شود. در نوسازی کلینیک و مطب و به طور کلی بیمارستان ها باید از مواد درجه یک و با کیفیت استفاده شود و علاوه بر این مراکز درمانی مانند هر ساختمانی نیازمند طراحی اصولی و اولیه است و بعد از آن نوبت به اجرا و ساخت آن طرح می رسد.

نوسازی مراکز درمانی در اصل شامل بازسازی تمامی کیلینیک ها، بازسازی داروخانه ها و مطب پزشک، بازسازی کلینیک های دندان پزشکی و کلیه بیمارستان ها می شود که در ادامه به بررسی آن ها و هزینه های مربوط به بازسازی خواهیم پرداخت.

یکی از نکات مهم و مشکلات مربوط به بازسازی بیمارستان ها استفاده همزمان از این مراکز و بازسازی آن است که باید به گونه ای انجام شود که هیچ گونه اختلالی در روند بهبود بیماران به وجود نیاید و قسمت به قسمت این کار انجام شود.

 

مشاورین خلاق بازسازی مراکز درمانی “بدادم برس” مشتاقانه پاسخگوی تماس شما هستند

بازسازی و دکوراسیون مراکز درمانی

امروزه زیبایی و دکوراسیون مراکز درمانی نیز در انتخاب آن‌ها توسط مراجعه کنندگان تاثیرگذار است.

از ویترین زیبای یک داروخانه گرفته تا هارمونی رنگ‌ها در یک مطب روانشناسی یا دکوراسیون یک اتاق عمل و تاثیر آن در کاهش استرس بیمار، همگی به طور مستقیم و غیرمستقیم بر تعداد مراجعه‌کنندگان این مراکز درمانی اثرگذار خواهد بود.

نکات مهم در بازسازی کلینیک و مطب

اولین نکته مهمی که در بازسازی این مکان ها باید به آن دقت داشت دیوارها و کفپوش های این مراکز است که حتما باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند و علاوه بر این تمامی آن ها ضد میکروب باشند. بهترین نوع سنگ برای کفپوش و یا دیوار استفاده از سنگ های کوارتز و یا نانو سنگ است. همچنین جای گذاری این کفپوش ها نیز بسیار مهم است و بد قرار دادن این سنگ ها می تواند برای بیماران ویلچری مشکل ایجاد کند.

مسئله مهم دیگر که باید در بازسازی به آن دقت شود سیستم تهویه هوا مراکز درمانی است که باید از سیستم های تهویه هوای مطبوع و با کیفیت استفاده شود تا هوا به راحتی رد و بدل شود و همچنین بوی بد و آلودگی های موجود در محیط را از بین ببرد.

دکوراسیون مطباز دیگر نکات مهم بازسازی کلینیک و مطب و به طور کلی مراکز درمانی سیستم فاضلاب آن ها می باشد که باید به گونه ای باشد که فاضلاب و پسماند های بیمارستانی به خارج از محوطه درمانی و بدون هیچ گونه پراکنده شدن آلودگی انتقال یابد.

از دیگر نکات مهم در بازسازی مراکز درمانی توجه به طراحی و دکوراسیون سالن انتظار است زیرا بیشترین زمان را بیماران و مراجعه کنندگان در این سالن ها می گذرانند و باید محیط به صورتی باشد که سبب اضطراب و دلهره بیمار نگردد.

رنگ به کار رفته برای مراکز درمانی یکی دیگر از نکاتی است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است و هر یک از رنگ ها معنای خاصی دارند و بیشترین رنگ های استفاده شده در این مراکز سفید، سبز و آبی هستند که این رنگ ها نشانه آرامش و امید به زندگی می باشند.

هزینه های بازسازی مراکز درمانی

هزینه های بازسازی مراکز درمانی به عوامل مختلفی بستگی دارد و با توجه به این عوامل نرخ نهایی مشخص می گردد. برخی از این عوامل عبارت هستند از:

  1. یکی از عوامل مهم در تعیین هزینه های نوسازی بیمارستان ها نوع طراحی دکوراسیون داخلی مطب و مراکز درمانی است که در این زمینه نقش مهمی دارد.
  2. از دیگر عوامل نوع محصولات به کار رفته در این مراکز است که هر چه این محصولات با کیفیت تر باشد از قیمت بیشتری برخوردار خواهند بود.
  3. دستمزد معماران، طراحان داخلی و کارگران مراکز درمانی خود هزینه ای جداگانه دارند و بستگی به میزان کار آن ها قیمت ها متفاوت خواهد بود.
  4. هزینه حمل و نقل و جابجایی مصالح و تجهیزات به رفته در بیمارستان ها، مطب ها و یا داروخانه ها از دیگر عوامل موثر در قیمت نهایی بازسازی این مراکز است.

دکوراسیون کلینیک

طراحی دکوراسیون داخلی مطب و مراکز درمانی

در بازسازی مراکز درمانی طراحی دکوراسیون از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا این مراکز مکانی هستند که افراد مختلف با بیماری های روحی و جسمی برای درمان به آن مراجعه می کنند پس باید طراحی این مراکز به گونه ای باشد که در روند درمان و بهبود بیماران تاثیرات مثبت داشته باشد.

هر بخش از بیمارستان ها مخصوص بیماران خاص هستند که باید طبق آن طراحی انجام شود. از موارد مهمی که در دکوراسیون این مراکز مهم است می توان به مواردی مثل رنگ دیوار ها، مدل پرده ها، طرح تخت خواب ها و صندلی ها، رنگ کفپوش ها و… اشاره کرد که همگی این موارد در روحیه بیماران موثر می باشند.

نوع و رنگ نور پردازی از دیگر عوامل مهم در طراحی بیمارستان ها و یا مطب پزشکان است که علاوه بر این که بر روحیه بیماران تاثیرگذار است باعث روحیه دادن به کادر های درمان مثل پرستاران و پزشکان نیز می شود.

بنابراین به طور کلی می توانیم بگوییم که طراحی و دکوراسیون داخلی یکی از عواملی است که می تواند در بازسازی بیمارستان ها موثر باشد و روند بهبود بیماران را افزایش دهد و باعث ایجاد آرامش و احساس نشاط در بیماران شوند.

بازسازی و دکوراسیون بیمارستان

فاکتورهای مهم هنگام بازسازی مراکز درمانی

تلفیقی از هنر و روانشناسی در انتخاب دکوراسیون و رنگ‌ها، باعث حس رضایت و آرامش بیشتری در مراجعه کنندگان به این مراکز خواهد بود.

 با نور و رنگ فضا را آرامش‌بخش کنیم

احساس آسایش برای افرادی که با درد وارد مراکز درمانی می‌شوند اهمیت بسیاری دارد. رنگ‌های آرامش‌بخش علاوه بر تاثیرگذاری مثبت‌ بر حال بیمار، به آن‌ها اطمینان خاطر می‌دهند که مکان درستی را برای درمان خود انتخاب کرده‌اند.

کمبود نور اشاره‌ای است به حس ناامنی و عدم حرفه‌‌‌‌ای بودن مرکز درمانی شما. به همین دلیل تا می‌توانید باید با نورها و رنگ‌های ملایم فضا را تلطیف کنید.

چه مصالح و متریالی استفاده کنیم؟

چوب و شیشه از جمله متریال‌هایی هستند که در طراحی دکور فضا به شما آزادی عمل می‌دهند و هم می‌توانند فضای مدرنی را القا کنند. این متریال‌ها می‌توانند برای پارتیشن‌بندی، کف‌پوش و دیوارپوش با توجه به سلیقه‌ی شما انتخاب شوند. فضاها و متریال مدرن برای مراکز درمانی، اطمینان خاطر قابل توجهی در دید بیمار ایجاد مي‌کنند. مصالح مدرن به فضا خصوصیت و شخصیت می‌دهند. همان طور که در یک عطاری، فضا و دکور سنتی مي‌تواند حال و هوا و اتمسفر خاص و جالب توجهی ایجاد کند.

با تفکیک فضا، کاربرد هر قسمت را مشخص کنیم

معمولا مراکز درمانی یک لابی برای انتظار مراجعه کننده‌ها دارند و یک اتاق که دکتر یا درمانگر در آن قرار دارد. سلسله مراتب دسترسی به اتاق دکتر نیز می‌تواند تاثیر روانی متفاوتی بر بیمار داشته باشد. به اضافه‌ی این که همیشه باید فضایی را برای همراه بیمار درنظر گرفت. اگر فضای حال حاضر شما این امکانات را برای بیماران ندارد، در بازسازی حتما فضاها را تفکیک کنید. به این فکر کنید که وقتی یک بیمار وارد مرکز درمانی شما می‌شود، از همان ابتدای ورود نیازمند چه فضاهایی است؟

در فضاهایی مانند مراکز درمانی، هنگام بازسازی باید به شکلی تغییرات ایجاد شود که پاسخگوی نیازهای بیشتری نسبت به قبل باشد. در بازسازی فضا علاوه بر این که به نوسازی و زیبایی باید فکر شود، هر فضایی که اضافه یا کم می‌شود، باید هدف خاصی برای کاربرد خاصی داشته باشد. اولویت فضاها در مرحله‌ی اول برای راحتی بیمار یا مراجعه کننده است و در مرتبه‌ی دوم برای کسانی که در آن فضا کار می‌کنند.

اصلی ترین خدمات شرکت بدادم برس

برای بازسازی بیمارستان ها و مراکز درمانی بهتر است که این کار را به گروه های متخصص و باتجربه واگذار کرد یکی از شرکت های مهم در این زمینه که با اطمینان کامل می توان کار بازسازی بیمارستان ها، مطب ها، کلینیک های دندان پزشکی و داروخانه ها را به آن ها سپرد شرکت بدادم برس است.

شرکت های مختلفی در این زمینه فعالیت دارند که شرکت بدادم برس برندی برتر در بازسازی مراکز درمانی می باشد. این شرکت فعالیت خود را در سال 1397 در تهران و به منظور بازسازی و ارائه خدمت به مشتریان تاسیس کرد.

این شرکت علاوه بر بازسازی بیمارستان ها و مطب ها در بازسازی کل ساختمان و یا نیمی از آن ها نیز فعالیت دارد و خدمات ارائه شده در این مراکز شامل تعمیرات و نصب سیستم های گرمایشی و سرمایشی و همچنین تاسیسات مربوط به سیستم های الکترونیکی و مکانیکی ساختمان ها را شامل می شود که برای انجام تمامی این کار ها از متخصصان و کارشناسان با تجربه و کاربلد بهره گرفته است تا بتواند خدمات ارائه شده را به درستی انجام دهد و نظر مشتریان را به خود جلب نماید.

علاوه بر این موارد افرادی که قصد بازسازی مطب و یا داروخانه های خود را دارند می توانند از مشاوره های رایگان اینستاگرام بدادم برس استفاده کنند تا بهترین بازسازی طبق نیاز و سلیقه انجام پذیرد.

 

 

نیاز به کمک دارید ؟

با مشاوران بدادم‌برس در تماس باشید

تماس با کارشناس