ما را در شبکه های اجتماعی

بهترین رنگ برای کلینیک زیبایی

برای کلینیک‌های زیبایی که محلی برای زیباتر شده چهره هستند، داشتن دکوراسیون خاص و جذاب اهمیت بسیار زیادی دارد. طبق گفته تیم فنی شرکت کارآفرینان هم داستان با نام تجاری بدادم برس، برای اینکه مطب زیبایی شما از نظر طراحی داخلی، نمای بهتری داشته باشد باید ابتدا با روانشناسی رنگ‌ها آشنایی داشته باشید. در اینجا قصد داریم به شما بگوییم برای دکوراسیون داخلی کلینیک ( اصول طراحی کلینیک زیبایی ) از چه رنگ‌بندی استفاده کنید.

انتخاب زیباترین رنگ جهت طراحی دکوراسیون کلینیک

همه مهندسانی که در تیم بدادم برس فعالیت دارند، بر روی تاثیر روانی رنگ بر روی ذهن مخاطب، تاکید می‌کنند. رنگ‌ها اهمیت تاریخی و فرهنگی دارند و می‌توانند واکنش عاطفی را برانگیزند و بر روی رفتار افراد تاثیر مثبت بگذارند. برخی از رنگ‌ها در ایجاد آرامش موثرند و برخی دیگر هم سطح اضطراب را افزایش می‌دهند. هر چقدر میزان کنتراست رنگ بالاتر می‌رود (به تیرگی می‌گراید)، احتمال افزایش اضطراب افزایش می‌یابد. برخی دیگر از رنگ‌ها هم می‌تواند نیرو و انگیزه بیشتری را ایجاد کنند.

به گفته فابر بیرن، پدر روانشناسی رنگ‌های کاربردی، استفاده صحیح از رنگ در محیط کار (کلینیک زیبایی) می‌تواند کارایی و اثرگذاری آن را بهبود ببخشد و خستگی کارکنان را از بین ببرد. از سوی دیگر دید بهتر و ذهنیت شادتری را در مراجعه‌کنندگان ایجاد نمی‌کند.

بهترین رنگ برای کلینیک زیبایی چیست؟

در زیباسازی فضای کار می‌توان از ترکیب چندین رنگ همزمان استفاده کرد. به عبارت دیگر مجبور نیستید تنها از یک رنگ استفاده کنید. با توجه به تاثیر رنگ‌ها در طراحی نمای داخلی کلینیک‌های زیبایی لازم است تا ابتدا با روانشناسی و تاثیر هر رنگ آشنا شوید که عبارتند از:

استفاده از رنگ قرمز در کلینیک

این رنگ مرکز توجه است و می‌تواند احساساتی قوی مثل عشق، اشتیاق و خشم را به همراه داشته باشد. برای همین توصیه تیم فنی شرکت کارآفرینان هم داستان این است که از رنگ قرمز برای تمامی قسمت‌های کلینیک استفاده نکنید. این رنگ فقط برای ایجاد نوارهای باریک و یا قسمت کوچکی از فضا مناسب است.

رنگ قرمز در جهان نیز برای نشان دادن قدرت، شجاعت و خطر شناخته شده و محرک و هیجان‌انگیز است. این رنگ اعتماد به نفس را در مخاطب برمی‌انگیزد و تاثیرگذاری بیشتری بر روی او دارد.

استفاده از رنگ نارنجی

طبق گفته کارشناسان تیم بدادم برس، نارنجی باعث ایجاد حس خوش‌بینی و اعتماد به نفس می‌شود و برونگرایی را در فرد مشخص می‌کند. این رنگ ترکیبی از قرمز و زرد است و می‌توانید از آن با کنتراست پایین برای برخی از قسمت‌های فضا استفاده کنید. نارنجی گرما و شادی را در محیط کار شما ساطع می‌کند و می‌تواند انرژی فیزیکی و تحریک رنگ قرمز را با شادابی زرد ترکیب کند. این رنگ الهام بخش شجاعت، اشتیاق، شادابی و سرزندگی است و باعث می‌شود مراجعه‌کننده حس بهتری نسبت به کلینیک زیبایی شما داشته باشد.

کاربرد رنگ زرد در کلینیک

یکی دیگر از بهترین رنگ‌ها برای کلینیک زیبایی، زرد است که با سمت چپ و منطقی مغز ارتباط دارد. این رنگ خلاق است و می‌تواند بیانگر ایده‌های جدید در انجام خدمات کلینیک شما باشد. رنگ روشن‌ترین طیف رنگ محسوب می‌شود و برای همین، نشاط‌بخش است و می‌تواند امید، شادی و سرگرمی را در مراجعه‌کنندگان شما برانگیزد. زرد را باید در زمره رنگ‌های گرم و شاد به حساب بیاوریم که حس شادابی و بازیگوشی را در فرد ایجاد می‌کند.

البته طبق گفته کارشناسان تیم فنی شرکت کارآفرینان هم داستان، استفاده بیش از حد این رنگ، باعث ایجاد دلهره، اضطراب و بی قراری می‌شود. بنابراین از آن بیش از حد استفاده نکنید.

رنگ سبز برای کلینیک زیبایی

یکی دیگر از بهترین رنگ ها برای کلینیک زیبایی، سبز است که تعادل، رشد، ارگانیک بودن و طبیعت را تداعی می‌کند. این رنگ نمادی از هماهنگی، درمان و ثبات است و استفاده از آن در کلینیک‌های زیبایی توصیه می‌شود. سبز تیره به پول، ثروت و اعتبار ارتباط دارد و سبز روشن به تولد دوباره، رشد و شادابی مرتبط است.

با این حال تیم فنی شرکت کارآفرینان هم داستان توصیه می‌کنند اگر در طراحی نمای داخلی کلینیک خود از این رنگ بیش از حد استفاده کنید، منجر به بروز احساس بدبینی مراجعه‌کننده می‌شود.

رنگ آبی

کاربرد رنگ آبی به عنوان بهترین رنگ برای کلینیک زیبایی به ایجاد حس آرامش کمک زیادی می‌کند. ترکیبی از رنگ آبی و قرمز بر روی مغز تاثیر زیادی دارد و باعث کاهش تنش، استرس و ترس می‌شود که برای انجام خدمات زیبایی به آن نیاز دارید. همچنین رنگ آبی در محیط، حس صمیمیت بیشتری را ایجاد می‌کند و بهتر است از این رنگ بیشتر از سایر موارد استفاده کنید.

رنگ سفید در کلینیک

یکی دیگر از رنگ‌هایی که کاربرد زیادی برای کلینیک‌ها دارد، سفید است که با سایر رنگ‌ها به طور همزمان استفاده می‌شود. سفید حس امنیت و اعتماد را در مخاطب برمی‌انگیزد. در هر کلینیک زیبایی استفاده از این رنگ توصیه می‌شود که باید در میزان آن نیز، احتیاط کنید و کل محیط را سفید نکنید.

بهترین رنگ برای کلینیک زیبایی چیست؟

حرف آخر

هر یک از رنگ‌ها دارای روانشناسی خاصی هستند که استفاده از آن‌ها را برای کلینیک زیبایی ضروری می‌کند. البته استفاده از همه رنگ‌ها باعث شلوغ شدن محیط می‌شود و برای ایجاد سادگی و نظم، باید پالت رنگ و هارمونی بین دو یا سه رنگ را رعایت کنید. انتخاب زیباترین رنگ جهت طراحی دکوراسیون کلینیک ( بازسازی کلینیک زیبایی در تهران ) به تخصص و مهارت نیاز دارد که در این زمینه می‌توانید با تیم فنی بدام برس مشورت کنید. برای ارتباط با کارشناسان ما می‌توانید با شماره تماس 26705349-021  ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول در حوزه بهترین رنگ برای کلینیک زیبایی

بهترین رنگ برای کلینیک زیبایی چیست؟

برای داشتن محیط شاداب، سرزنده و جذاب، باید از پالت رنگ استفاده کنید که در آن چند رنگ متناسب با هم انتخاب می‌شوند. برای انتخاب پالت رنگ باید از کارشناسان رنگ کمک بگیرید.

استفاده از چند رنگ برای کلینیک زیبایی توصیه می‌شود؟

استفاده از همه رنگ‌ها برای کلینیک باعث شلوغ شدن محیط می‌شود. اگر در محیط نور طبیعی به اندازه کافی وجود دارد، بهتر است رنگ‌های تیره و برای محیط‌های فاقد نور طبیعی، از رنگ‌های روشن بیشتر استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>