ما را در شبکه های اجتماعی

تعمیر و تعویض شلنگ توالت

تعمیر و تعویض شلنگ توالت

جهت تعمیر و تعویض شلنگ آب، شلنگ ظرفشویی و دستشویی با ما تماس بگیرید. خدمات تعمیر و تعویض شلنگ با گارانتی

26705349             26705389

 

تعمیر و تعویض شلنگ

تعمیر و تعویض شلنگ، یکی از خدمات مجموعه بدادم برس است. البته به طور معمول تعمیر شلنگ انجام نمی شود. در مواردی که شلنگ آب به مشکل بخورد باید تعویض شلنگ صورت گیرد. اما به طور کلی به دلیل سوالات متعدد کاربران درباره تعمیر شلنگ و تعویض شلنگ این مقاله را با عنوان تعمیر و تعویض شلنگ آب ترتیب دیده ایم.

که در حوره شیرآلات ارائه می شود. شیلنگ ها برخلاف لوله ها از انعطاف بالایی برخوردار هستند و در سایز و قطر مختلف و در متراژهایی با طول های متفاوت تولید می شود و وظیفه جابه جایی مایعات را بر عهده دارند.
شلنگ علاوه بر صنعت و حوزه کشاورزی در اماکن مسکونی و سرویس های بهداشتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

این محصول پر کاربرد و حیاتی از ماده ای با جنس pvc ساخته می شود. شیلنگ هایی که با مواد اولیه غیر استاندارد و نامرغوب ساخته شده اند کیفیت خوبی ندارند و در مقابل سرما و گرما استحکام خود را از دست می دهند و عمر مفید آنها بسیار کم می شود.

در این مطلب به چگونگی تعمیر و تعویض شلنگ توالت، شلنگ روشویی و ظرفشویی و همچنین تعویض شلنگ شیر اهرمی و تعمیر شلنگ آب سوراخ پرداخته ایم.

 

با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در این موارد خواهید یافت :

 • تعمیر و تعویض شلنگ
 • تعمیر شلنگ آب
 • تعمیر شلنگ فنری توالت | تعمیر شلنگ فنری دستشویی
 • علت های خرابی شلنگ توالت
 • تعمیر شلنگ سوراخ
 • تعویض شلنگ زیر ظرفشویی
 • تعویض شلنگ پیسوار
 • تعویض شیلنگ روشویی
 • تعویض شلنگ شیر اهرمی

 

در صورتی که نیاز به نصب و تعمیر شیر آلات بهداشتی دارید، بدادم برس خدمات نصب شیر آلات و تعمیر شیرآلات را با بهترین هزینه انجام می دهد.

 

تعمیر شلنگ آب

شیلنگ هایی که مخصوص آب هستند مصارف زیادی در مکان های صنعتی و شهری دارند. همچنین به دلیل مقاومت بالا به عنوان شلنگ های خنک کننده در کوره های ذوب کارخانه های فولاد، ریخته گری و شیشه مورد استفاده قرار می گیرند. هر گاه شیلنگ آب سوراخ یا پاره شود برای ترمیم آن از نوار سیلیکونی استفاده می شود به طوری که نوار سیلیکونی اطراف قسمت سوراخ چسبانده می شود.

برای تعمیر شلنگ آب دو روش دیگر را توضیح می دهیم. قسمتی که شیلنگ دچاره پارگی شده با قیچی کامل جدا کنید. یه بطری پلاستیکی نوشابه را از وسط با قیچی پاره کنید. مخروط جدا شده قسمت وسط بطری را به حالت عمودی پاره کنید. حالا مخروط رو طوری جمع کنید که به اندازه قطر داخل شیلنگ آب باشد یک سمت مخروط را داخل شیلنگ فرو کنید و سمت دیگر شلنگ را به سر دیگر مخروط بچسبانید.

در واقع مخروط نقش رابط دو تیکه جدا شده شیلنگ را برعهده دارد. حالا دیگر شیلنگ قابل استفاده است. روش دیگری برای ترمیم شلنگ آبی که سوراخ شده استفاده از خلال دندان است. خلال دندان را در سوراخ شلنگ فرو کنید و قسمت اضافی آن را با قیچی جدا کنید. با عبور جریان آب خلال دندان به دلیل چوبی بودن، آب را جذب کرده و باد می کند و در این حالت آب نیز از شیلنگ خارج و هدر نمی شود.

 

تعمیر شلنگ فنری توالت | تعمیر شلنگ فنری دستشویی

شلنگ یک لوله منعطف و نرم دارای مقطع دایره ای است که برای هدایت آب و مایعات از جایی به جای دیگر استفاده می شود. شلنگ توالت از وسایل پر استفاده در سرویس بهداشتی می باشد. شلنگ توالت برای نقل و انتقال آب سرد و گرم از شیر دستشویی جهت شستشو مورد استفاده قرار می گیرد.

همواره دو نوع شیلنگ دستشویی آنتی باکتریال تولید می شود. شیلنگ توالت فشرده پلاستیکی و شیلنگ فلزی و فنری که در کیفیت های متفاوتی در بازار موجود هستند. بهترین مدل شلنگ دسشویی انواع سیلیکونی هستند که سر شیلنگ دارای آبفشان برای پاچش آب است. اکثر شلنگ های توالت فنری و از جنس فلز استیل و ضد زنگ می باشند. به خاطر بدنه فنری، شیلنگ های دستشویی در برابر کشیده شدن مقاومت می کنند.

ساختار شلنگ فنری توالت به این شکل است که داخل آن یک لوله از جنس پلاستیک سفید وجود دارد و اطراف آن یک فنر استیلی پوشش داده شده است. شیلنگ های دستشویی معمولا به طول 120 تا 130 سانتی متر تولید می شوند.

 

چرا شلنگ توالت خراب می شود ؟

به چند دلیل شلنگ توالت خراب می شود.
کیفیت کم، تولید غیر استاندار و استفاده طولانی مدت از دلایل عمده و مهم خرابی شیلنگ دستشویی می باشند.
شیلنگ فنری توالت دو نوع بافت فلزی دارند. بافت فلزی ریز و درشت که بافت فلزی ریز در مقابل کشیدگی و خمیدن از مقاومت بیشتری برخوردار هستند. در واقع این پوشش فلزی وظیفه محافظت از لوله پلاستیکی داخل شیلنگ را دارد و از صدمات فیزیکی و سوراخ شدن یا پارگی آن جلوگیری می کند.

با این وجود پس از مدتی استفاده مداوم از شلنگ توالت پوشش فلزی شیلنگ دچار آسیب شده و از هم جدا می شود. وقتی فلز شلنگ فنری از هم باز شود لوله پلاستیکی داخلی با برخورد به قسمت تیز فلز پاره و یا سوراخ می شود.
هنگام باز کردن شیر دستشویی فشار آب باعث نشت آب از قسمت آسیب دیده شیلنگ می شود.

برای تعمیر شلنگ فنری توالت باید روکش فلزی آسیب دیده شیلنگ تعویض شود. با تعمیر شلنگ توالت با هزینه کم می تواند چند سال دیگر نیز مورد استفاده قرار بگیرد. قبل از اینکه شلنگ معیوب را با آچار باز کنید فراموش نکنید جریان آب را با‌ بستن فلکه کاملا قطع و سپس روکش فلزی و یا در صورت رسیدن آسیب به شلنگ داخلی کل شلنگ را تعویض کنید و در پایان دوباره شلنگ فنری ترمیم شده یا جدید را با آچار و نوار تفلون به شیر آب توالت وصل کنید.

 

تعمیر شلنگ سوراخ

تعمیر شلنگ سوراخ موردی است که گاهی مشتریان به آن نیاز دارند تا شلنگ سوراخ شده را تعمیر کنند. وقتی شلنگ سوراخ شود و آب از آن نشت کند، معامله خوبی نیست که شیلنگ سوراخ دور انداخته شود. بنابراین با تعمیر شلنگ سوراخ می توان باز هم از آن استفاده کرد. برای ترمیم سوراخ شلنگ به یک قیچی، پیج گوشتی یا تیغه صاف، گیر شیلنگ و نوار الکتریکی یا نوار لاستیکی چسب نیاز هست. مقداری از نوار لاستیکی را برش دهید و آن را محکم دور قسمتی از شلنگ که سوراخ است ببندید.

اگر قسمت های انتهایی شیلنگ دچار آسیب شده و از سوراخ آن آب نشت می کند می توانید با قیچی آن قسمت را از شلنگ جدا کنید. با این کار طول شلنگ مقداری کوتاه می شود اما در عوض دیگر مشکل نشتی نخواهید داشت.
استفاده از نوعی چسب نشت گیری مخصوص شیلنگ نیز برای ترمیم سوراخ شلنگ راهکار خوبی می باشد.

برای چسب نشت گیری ابتدا سوراخ شلنگ را پیدا کرده و به طول کامل خشک و تمیز کنید. سپس چسب نشت گیری را که حالت خمیری دارد در محل نشتی و اطراف آن بمالید. پس از گذشت 10 الی 15 ثانیه نوار را روی چسب به دور شلنگ بچسبانید. پس از یک ساعت که نوارو چسب کاملا قسمت سوراخ شلنگ را پوشاند می توانید جریان آب را باز کنید.

 

تعویض شلنگ زیر ظرفشویی

با گذشت زمان در همه ظرفشویی ها شلنگی که آب را به شیر ظرفشویی می رساند، ممکن است دچار نشتی یا خرابی شود. با از بین رفتن شیلنگ تعویض آن یک امر ضروری می باشد. در این مطلب به مراحل و نحوه تعویض شلنگ زیر ظرفشویی می پردازیم.

 • برای تعویض شلنگ زیر ظرفشویی ابتدا آب را از قسمت شیر فلکه ساختمان قطع کنید.
 • با از بین بردن لوله های آب اضافی از نشت آب جلوگیری نمایید. آب درون شیلنگ ها را در ظرفی خالی کنید.
 • شلنگ تامین را که منبع تغذیه شلنگ است از منبع اصلی آب جدا کنید. در زیر ظرفشویی شیلنگ های جداگانه ای برای آب سرد و گرم موجود است. در هنگام قطع کردن شلنگ مراقب باشید که آب به اطراف پاشیده نشود. از آچار فرانسه یا آچار معمولی برای جداسازی شیلنگ استفاده کنید.
 • در زیر ظرفشویی ها معمولا شلنگ آب گرم در سمت چپ و شیلنگ آب سرد در سمت راست قرار دارد. مطمئن شوید که کدام شلنگ نیاز به تعویض دارد. برای باز کردن پیچ شلنگ توسط آچار آنرا به سمت چپ بچرخانید.
 • یک شیلنگ جدید به طول و قطر هم اندازه همان شلنگ معیوب که باز کردید خریداری کرده و در جای خود نصب کنید. در هنگام بستن مهره های انتهایی شیلنگ از نوار تفلون استفاده کنید تا آب نشتی نداشته باشد‌.

 

تعویض شلنگ پیسوار

یکی از وسایل پرکاربرد سرویس های بهداشتی شلنگ پیسوار است. این نوع شلنگ رابط شیر توالت و سیستم تخلیه و همچنین روشویی می باشد. لایه داخلی شلنگ پیسوار از جنس پلاستیک و لایه خارجی آن با رشته های از فلز احاطه شده است. دو نوع شیلنگ پیسوار تولید می شود، شلنگ پیسوار حصیری و برنجی. در هنگام خرید باید دقت شود که دهانه انتهای شیلنگ پیسوار با قطر شیر پیسوار هم اندازه باشد.

با گذر زمان عمر این شیلنگ ها به پایان رسیده و دچار پارگی یا نشتی و سوراخ شدن می شوند. برای تعویض شلنگ های پیسوار ابتدا باید فیلتر شیر پیسوار زیر روشویی یا ظرفشویی باز شود‌. اگر رسوبی در آنجا وجود داشت پاک کنید. شلنگ های پیسوار از آن سر شیلنگ که دارای رزوه است در زیر شیر پیسوار متصل شده اند. هر شلنگ یک واشر شبیه اورینگ دارد. سرهای شیلنگ های پیسوار

معمولا به یک اندازه نیست. کوتاه و بلندی شیلنگ های پیسوار به خاطر بستن راحت و آچار خور شدن آنهاست. در بسته بندی شیلنگ یک اورینگ به اندازه شیر وجود دارد. بعد از اینکه شلنگ پیسوار معیوب را باز کردید و قبل از اینکه شیلنگ پیسوار جدید را ببندید این اورینگ باید در زیر شیر قرار بگیرد. در مرحله بعد واشر پلاستیکی زیر شیر با رد کردن شیلنگ پیسوار از درون آن به لبه سینک یا روشویی بچسبانید.

هنگامی که واشر را با دست خود نگه داشتید با دست دیگرتان واشر فلزی که روی پیچ قرار دارد تا جای ممکن بچرخانید تا سفت شود. اگر حس کردید شیلنگ پیسوار کوتاه است، می توانید از شیلنگ پیسوار تبدیلی استفاده کنید. وقتی یک سر شیلنگ های پیسوار جدید را به شیر پیسوار وصل کردید سر دیگه آن را به لوله های آب سرد و گرم منبع آب به همان روش استفاده از واشر پلاستیکی و بدون نیاز به نوار تفلون وصل کنید و تا جایی که محکم شود و نشتی نداشته باشد سفت کنید.

 

تعویض شیلنگ روشویی

اولین مرحله برای تعویض شیلنگ آب روشویی تخلیه رسوباتی است که ممکن است در لوله کشی وجود داشته باشد. وجود رسوبات موجب کاهش فشار آب می شود. مرحله بعدی قطع کردن آب از قسمت فلکه اصلی ساختمان است.
شیر پیسوار روشویی دو قسمت روزه خور دارد که یک قسمت به داخل اتصال لوله کشی و یک قسمت به شیلنگ روشویی وصل می شود.

شیلنگ های پیسوار قدیمی را از زیر روشویی با کمک آچار باز کنید‌. سپس شلنگ های جدید آب سرد و گرم را بدون نیاز به نوار تفلون در جای خود ابتدا با دست و در نهایت با آچار فرانسه به شیر پیسوار روشویی محکم ببندید. برای اینکه از نداشتن نشتی بعد از تعویض شیلنگ روشویی جدید اطمینان حاصل کنید جریان آب را از فلکه باز کنید. وقتی شلنگ ها درست درجای خود نصب شده بود و هیچ گونه نشتی آبی مشاهده نشد شیر روشویی شما قابل استفاده می باشد.

 

تعویض شلنگ شیر اهرمی

امروزه شیرهای اهرمی به خاطر زیبایی و قابلیت صرفه جویی در مصرف آب و مقاوم بودن و دوام بیشتر طرفداران زیادی بین مردم پیدا کرده اند. برای شیرهای اهرمی دو شلنگ پیسوار به رنگ های آبی و قرمز استفاده می شود.

شیلنگ پیسوار آبی برای آب سرد و شیلنگ قرمز زنگ برای آب گرم نصب می شود. شیلنگ های پیسوار از یک سمت رزوه ای هستند و از سمت دیگر مهره دارند. یک آچار ده معمولا پشت رزوه ها قرار دارد. بعد از مدتی استفاده شلنگ های پیسوار شیرهای اهرمی دچار نشتی یا آسیب می شوند و باید تعویض شوند.

تعویض شلنگ شیر اهرمی به این صورت که بعد از قطع کردن شیر فلکه آب و باز کردن شلنگ آسیب دیده شیلنگ جدید را از سمتی که رزوه دارد زیر شیر اهرمی نصب می شود. شلنگ های پیسوار نیازی به نوار تفلون ندارند زیرا اورینگ هستند. نیازی نیست که شلنگ را خیلی سفت کنید زیرا جنس شیرهای اهرمی از فلز برنج است و با پیچاندن زیاد دنده های آن خراب می شود.

در زیرشیر اهرمی واشردگرد قرار دارد. شلنگ های تعویضی باید از درون واشرگرد رد شوند و واشر دقیقا زیر شیر اهرمی قرار گیرد. در ادامه شلنگ ها از داخل سوراخ سینک بگذرانید و به آرامی شیر اهرمی را روی لبه سوراخ بگذارید. دقت کنید واشر از زیر شیر حرکت نکند و سوراخ دقیقا پوشیده شود. اکنون زیر شلنگ ها را با دست دیگرتان نگه دارید.

سپس شیلنگ های پیسوار باید از بست مثلثی عبور کنند و بست به خوبی بین سینگ و شلنگ قرار گیرد. مهره برنجی را با دست روی پیچ دوسر رزوه سفت کنید. اهرم شیرهای اهرمی اگر به سمت چپ جابه جا شود آب سرد و اگر به سمت راست حرکت کند آب سرد از آن خارج می شود.

شلنگ سمت چپ سرد و شلنگ سمت راست به لوله آب گرم وصل هستند. در نهایت پس از تعویض شلنگ شیر اهرمی شیر فلکه اصلی آب را باز کرده و از نصب کامل و درست شلنگ اطمینان حاصل کنید که نشتی نداشته باشند.

 

جهت تعمیر و تعویض شلنگ آب، شلنگ ظرفشویی و دستشویی با ما تماس بگیرید. خدمات تعمیر و تعویض شلنگ با گارانتی

26705349             26705389

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>