ما را در شبکه های اجتماعی

تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ

تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ

یکی از درب های اتوماتیک پرطرفدار که در ساختمان های مختلف استفاده می شود و کاربرد بسیار زیادی دارد، درب اتوماتیک پارکینگ است. با نصب این نوع درب و با کمک یه ریموت کنترل به راحتی می‌توانید درب پارکینگ را بدون پیاده شدن از خودرو باز کرده یا ببندید. استفاده از درب های اتوماتیک پارکینگ باعث بالا رفتن امنیت ساختمان ها می شود. درب اتوماتیک پارکینگ دارای انواع مختلفی است. درب های معمولی وزن زیادی دارند و سالمندان و کودکان همواره در باز و بسته کردن این درب ها دچار مشکل می شوند.

با تبدیل درب های معمولی به درب اتوماتیک پارکینگ، دیگر با مشکل سختی باز و بسته کردن درب مواجه نمی شوید. در هنگام بارش باران یا وزش باد شدید با فشار دادن دکمه ریموت به راحتی درب اتوماتیک باز و بسته می شود و در کمترین زمان بدون پیاده شدن از خودرو می توانید وارد پارکینگ شوید و یا از آن خارج شوید. درب اتوماتیک نیز مانند هر وسیله دیگری ممکن است دچار نقص فنی شود و نیاز به تعمیر داشته باشد. در این مقاله قصد داریم درباره انواع درب اتوماتیک پارکینگ، درب اتوماتیک کرکره‌ای، مزایا و معایب درب اتوماتیک پارکینگ و نحوه تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ صحبت کنیم.

انواع درب اتوماتیک پارکینگ

درب اتوماتیک پارکینگ تک پانل

درب اتوماتیک پارکینگ تک پانل همانطور که از نامش پیداست از یک پانل یکپارچه درست شده است. این نوع درب در حالتی که بسته است با لولا به سمت بالا کشیده می شود. لولاهای درب در طرفین پانل قرار گرفته و مثل ستون باعث باز نگه داشتن درب می شوند. ایراد این نوع درب ها این است که وسیله نقلیه با چند متر فاصله از درب باید توقف کند تا به درب اتوماتیک پارکینگ برخورد نکند‌. البته نوع دیگری از این درب به گونه ای ساخته شده که دارای قوس کمتری است و وسیله نقلیه با فاصله کمی توقف می‌کند بدون اینکه به درب برخورد نماید.

درب اتوماتیک پارکینگ سکشنال

درب اتوماتیک پارکینگ سکشنال از سه الی هشت پانل تشکیل شده است. این پانل ها به سمت بالا حرکت می کنند. این نوع درب به اندازه درب های یکپارچه باعث اشغال فضای پارکینگ می شوند. این درب ها نسبت به درب های تک پانل مزایای بیشتری دارند.‌ مزیت اول این است که برخلاف درب های اتوماتیک تک پانل در فضای خارج از پارکینگ نیازی بع باز شدن ندارند و وسایل نقلیه هنگام وارد شدن به پارکینگ با نزدیک شدن به درب هیچ برخوردی با آن ندارند. مزیت دیگر این است که هر پانل به صورت جداگانه به چارجوب درب متصل است. این نوع اتصال باعث استحکام بیشتر درب می شود. جنس درب‌ های اتوماتیک پارکینگ معمولا از آلومینیوم، چوب، فولاد، مس، وینیل، شیشه ساخته می شوند.

درب اتومبیل پارکینگ کرکره‌ ای

درب اتومبیل پارکینگ کرکره ای پرطرفدارترین نوع درب است که از فولاد یا فایبر گلاس ساخته می شود. وجود یک فنر در داخل کرکره باعث می شود که نیروی زیادی برای باز کردن درب کرکره ای لازم نباشد. از درب اتوماتیک پارکینگ کرکره ای بزرگ در ساختمان های بزرگ و تجاری کاربرد دارند. مزایای درب اتوماتیک پارکینگ کرکره ای عبارتند از: استفاده بهینه از فضای داخلی پارکینگ، افزایش امنیت ساختمان، قابل شستشو، دارای قابلبت باز و بسته شدن با دست در صورت قطع بودن برق، باز و بسته شدن راحت درب با استفاده از ریموت کنترل، دارای کارکردی بی صدا، دارای ظاهری زیبا و هماهنگ با نماهای مختلف ساختمان، هماهنگ با طیفی گسترده از رنگ نمای ساختمان.

درب کرکره‌ای اتوماتیک با استفاده بهینه از فضای داخلی پارکینگ باعث صرفه جویی در فضا می شود. این نوع درب با یک موتور و با کمک نیروی برق بر روی محوری عمودی به سمت بالا و پایین حرکت می کند‌. این نوع درب پارکینگ در ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری، سوله ها، مراکز صنعتی و… کاربرد دارد. اگر در محیط پارکینگ به نور احتیاج داشتید بهتر است که در ساخت درب پارکینگ کرکره ای از تیغه های پانچ دار یا پلی کربنات استفاده کنید.

 درب اتوماتیک پارکینگ ریلی

درب اتوماتیک پارکینگ ریلی دارای یک لنگه درب است که طول آن تقریبا دو متر است. باز و بسته شدن این درب با حرکت بر روی ریل به سمت چپ و راست اتفاق می افتد. این درب برای اشغال نشدن فضای پارکینگ کاربرد دارد. دیگر مثل درب های قدیمی باز و بسته کردن درب فضای پارکینگ را اشغال نمی کند. از مهم ترین مزایای این درب می توان به سر و صدای کم آن اشاره کرد. در کنار درب اتوماتیک پارکینگ ریلی باید فضای به اندازه ابعاد درب وجود داشته باشد که هنگام حرکت درب به سمت چپ یا راست درب از طریق ریل به داخل آن فضا حرکت کند.

 درب اتوماتیک پارکینگ کاراژی

درب اتوماتیک پارکینگ کاراژی در موازات سقف در نصب می شود. موتور آن در بالای درب قرار گرفته است. هیچ فضایی از پارکینگ برای نصب درب اتوماتیک گاراژی اشغال نمی شود.‌ فقط تنها شرطی که برای نصب این درب وجود دارد، سقف دار بودن پارکینگ است.

 درب اتوماتیک پارکینگ یک لنگه

درب اتومبیل پارکینگ یک لنگه در مکان هایی استفاده می شود که فضای زیادی احتیاج دارند. این نوع درب بعد از باز شدن نود درجه می چرخد تا وسایل نقلیه بتوانند عبور کنند. از درب یک لنگه اتوماتیک دد ساختمان هایی استفاده می شود که دارای پارگینگ سقف دار هستند. البته در خانه های حیاط دار هم از این نوع درب اتوماتیک استفاده می شود.‌ یکی از معایب درب‌ های یک لنگه ایجاد سرو صدای زیاد هنگام بسته شدن است. وزن درب یک لنگه با بازوهای الکترومکانیکی تحمل می شود و جک های بلند مسئول باز و بسته شدن آن هستند.‌

 درب اتوماتیک پارکینگ دو لنگه

درب اتوماتیک پارکینگ دو لنگه از دو لنگه درب در کنار هم تشکیل می شود. هر لنگه در جهت مخالف لنگه دیگر باز می شود تا فضای کافی برای عبور وسایل نقلیه ایجاد شود. استفاده از این نوع درب در ایران بسیار رایچ است. از مزایای درب اتوماتیک پارکینگ دو لنگه می توان قابلیت نصب در خانه های حیاط دار و پارکینگ های مختلف را نام برد. سر و صدای این درب در هنگام باز و بسته شدن خیلی کمتر از درب های یک لنگه است.

 تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ

برای تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ باید به دفترچه راهنمایی که توسط شرکت سازنده درب تهیه شده است، مراجعه شود. برای اینکه تعداد دفعات تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ زیاد نشود باید مراقبت‌ ها و نگهداری های لازم را انجام دهید. بررسی چشمی قطعات درب اتوماتیک و روغن کاری به موقع قطعات از خراب شدن درب اتوماتیک به میزان زیادی جلوگیری می کند. گاهی اوقات عدم بررسی عملکرد قطعات درب باعث ایجاد خسارت و هزینه های زیادی می شود‌. این خسارات شامل سقوط ناگهانی درب، خارج شدن پیچ های درب، خراب شدن موتور اتوماتیک درب، تنظیم نبودن سنسورها، باز شدن فنر در درب پارکینگ کرکره ای، سقوط درب و افتادن آن روی خودرو و غیره می باشد.

تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ باید توسط تعمیرکاران ماهر انجام شود. افراد ناشی هرگز نباید در تعمیر درب پارکینگ دخالت کنند زیرا نه تنها باعث تعمیر درست درب نمی شوند بلکه ممکن است به قسمت های دیگر درب نیز آسیب بیشتری وارد کنند. با مشاهده کوچکترین ایراد در عملکرد درب اتوماتیک پارکینگ با تکنسین‌های ماهر یک شرکت خدماتی تماس بگیرید تا هر چه زود منشا به وجود آمدن ایراد در عملکرد درب را پیدا کنند و با تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ مشکل را حل نمایند.

مزایا و معایب درب اتوماتیک پارکینگ

یکی از مزایای درب اتوماتیک پارکینگ تنوع سبک های این نوع درب است. دست شما برای انتخاب باز است و با توجه به فضای پارکینگ و نمای ساختمان خود می توانید رنگ، جنس، طرح، شکل و نوع درب را انتخاب کنید. مزیت دیگر این نوع درب راحتی در استفاده است.‌ برای باز و بسته کردن درب های اتوماتیک پارکینگ به تلاش زیادی نیاز نیست. به راحتی با یک ریموت می توان بدون پیاده شدن از خودرو درب را باز یا بسته کرد.‌

امکان استفاده برای افراد معلول و سالمندان نیز وجود دارد. در صورت عدم دسترسی به ریموت با کمک دست نیز می توان درب های اتوماتیک را باز و بسته کرد. ایجاد امنیت و ایمنی بالا مزیت دیگریست که درب‌ های اتومبیل پارکینگ را به محبوب ترین درب ها تبدیل کرده است. با نصب این نوع درب خیالتان راحت است که سارقان هیچ راهی برای ورود ندارند و دیگر نیاز نیست مثل درب های قدیمی از قفل اضافی برای بالا بردن امنیت استفاده کنید.

نصب و نگهداری از درب های اتوماتیک پارکینگ فرآینده پیچیده و سختی است. در هنگام نصب حتما باید از یک تکنسین ماهر و حرفه ای استفاده کنید تا به خوبی و بدون ایراد درب اتوماتیک را نصب نماید. از معایب درب های اتوماتیک نیاز به نگهداری دائمی آن را می توان ذکر کرد. در واقع هزینه درب بعد از نصب آن تمام نمی شود بلکه برای نگهداری و سرویس دوره ای و تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ نیز باید هزینه کنید. در صورت نیاز به تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ قیمت قطعاتی که باید تعویض شود بسیار بالاست. در صورت قطع شدن برق دیگر نمی توان درب را به صورت اتوماتیک و با کمک ریموت کنترل کرد.

بلکه باید با زحمت زیاد و به صورت دستی اقدام به باز و بسته درب کنید. یکی دیگر از معایب درب اتوماتیک پارکینگ موضوع گران بودن قیمت این نوع درب است. برای نصب این نوع درب باید دارای بودجه زیادی باشید زیرا نسبت به درب های معمولی پرهزینه تر هستند. تمیز کردن این درب ها نیز نسبت به درب های معمولی بسیار سخت تر است. پیچ ها و فنرها در قسمتی تعبیه شده اند که هر چند وقت یکبار به روغن کاری و تمیز کردن نیاز دارند تا زنگ نزنند. اگر جنس درب اتوماتیک از چوب باشد بعد از مدتی پوسیده خواهد شد. درب های فلزی نیز برای جلوگیری از پوسیدگی باید هر چند وقت یکبار مجددا رنگ شوند.

در این مقاله ابتدا شما را با انواع مختلف درب اتوماتیک پارکینگ و نحوه عملکرد آن‌ ها آشنا کردیم. سپس درباره نحوه تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ نکاتی را توضیح دادیم و در پایان نیز به مزایا و معایب درب اتوماتیک پارکینگ پرداختیم. امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت استفاده را کرده باشید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>