ما را در شبکه های اجتماعی

تعمیر ریموت درب پارکینگ

با پیشرفت تکنولوژی، مدرن شدن دنیای امروزی و ورود درب های اتوماتیک پارکینگ به بازار، زندگی راحت‌ تر شده و آرامش مردم افزایش یافته است. درب های اتوماتیک پارکینگ تاثیر بالایی در سرعت انجام کارها دارند. با نصب این درها دیگر لازم نیست که راننده از خودرو پیاده شود، در را باز کند و پس از ورود دوباره پیاده شود و در ببندد. کار نگهبان‌ های پارکینگ نیز با آمدن درب های اتوماتیک راحت شده است.

فقط کافیست با استفاده از یک ریموت درب اتوماتیک پارکینگ را باز و بسته کنند. گاهی از اوقات ریموت درب اتوماتیک به دلایل مختلفی دچار ایراد شده و نیاز به تعمیر پیدا می کند. با معیوب شدن ریموت دیگر نمی توان به راحتی درب اتوماتیک را باز و بسته کرد. برای حل این مشکل باید تعمیر ریموت درب اتوماتیک پارکینگ را بیاموزید. در این مقاله قصد داریم درباره راهکارهای تعمیر ریموت درب اتوماتیک پارکینگ صحبت کنیم.

تعمیر ریموت درب اتوماتیک پارکینگ چه ضرورتی دارد؟

ریموت درب اتوماتیک وسیله ای است که با ارسال بلوتوث یا کد سیگنال باعث می شود که درب بدون دخالت دست و بدون اتلاف انرژی به طور اتوماتیک باز و بسته شود. برای عملکرد درست ریموت باید فاصله مشخصی را در نظر بگیرید. فاصله زیاد ریموت از درب باعث می شود که سیگنال ها به درب نرسد و در نتیجه باز و بسته شدن درب با مشکل مواجه شود. همه افراد از کار با ریموت درب اتوماتیک پارکینگ لذت می برند.

زیرا باعث راحتی کار آن‌ ها شده و ورود و خروج خودرو از پارکینگ در مدت کوتاهی انجام می‌شود.‌ ریموت درب هم مانند هر وسیله دیگری به مرور زمان و به دلایل مختلفی ممکن است آسیب ببیند و مانند روز اول عمل باز و بسته کردن درب را به خوبی انجام ندهد. در چنین مواقعب تعمیر ریموت درب اتوماتیک پارکینگ باید در اولویت قرار بگیرد. زیرا برای باز و بسته کردن درب حتما به یک ریموت سالم و با کیفیت نیاز دارید.

لِرن کردن ریموت درب اتوماتیک پارکینگ چیست؟

همانطور که گفتیم ریموت یک فرستنده است که با ارسال سیگنال به گیرنده های درب پارکینگ باعث انجام کار مورد نظر می شود. به این فرآیند اصطلاحا لرن کردن می‌گویند. فراموش نکنید که فرستنده هر ریموت به گیرنده مخصوص خود اختصاص دارد. در واقع هر ریموت فقط قادر است دربی را باز و بسته کند که گیرنده نصب شده روی درب مختص همان ریموت باشد. این موضوع برای حفظ امنیت ضروری است. تصور کنید اگر میشد با هر ریموتی همه درب ها را باز کرد دیگر هیچ امنیتی وجود نداشت و همه افراد به راحتی می توانستند با یک ریموت درب های اتوماتیک را باز کنند. بنابراین طول موج و سیگنال هر فرستنده ریموت فقط برای گیرنده و ریسیور مخصوص آن قابل دریافت و شناسایی است. چنانچه ایرادی در فرستنده ریموت یا گیرنده درب پارکینگ مشکلی اتفاق بیفتد، باید آن مشکل با تعمیر ریموت درب اتوماتیک رفع شود.

ریموت های بلوثوتی درب اتوماتیک پارکینگ نسبت به ریموت های دیگر محبوبیت بیشتری دارند. زیرا برد این نوع ریموت از انواع دیگر بیشتر است و از فاصله های دورتری می شود درب را کنترل کرد. ریموت های کدی نیز به عنوان گران ترین ریموت های موجود در بازار معرفی می شوند. این نوع ریموت امنیت بالاتری نسبت به ریموت های بلوثوتی دارد. برای این ریموت یک کد امنیتی سه تا شش رقمی در نظر گرفته می شود. بعد از فشار دادن کلید ریموت کدی که به گیرنده ارسال می شود، تغییر می یابد. هزینه تعمیر ریموت های درب پارکینگ با توجه به نوع آن ها با هم متفاوت هستند. نحوه تعمیر هر نوع ریموت نیز با نوع دیگر متفاوت است. در هنگام تعمیر باید به این نکات توجه داشته باشد.

تعمیر ریموت درب پارکینگ

راهکارهای مهم در تعمیر ریموت درب اتوماتیک پارکینگ

برای ریموت درب پارکینگ ممکن است اتفاقاتی مانند گم شدن، سرقت، افتادن در آب، آسیب دیدن بر اثر ضربه محکم و غیره بیفتد. در این بخش قصد داریم نکاتی را درباره نحوه تعمیر ریموت درب اتوماتیک پارکینگ در چنین مواقعی آموزش دهیم. در اولین اقدام پس از اینکه ریموت دیگر کار نمی کند، باید باتری ریموت را تعویض نمایید. زیرا با تمام شدن باتری نیز ریموت از کار می افتد.

در صورت گم شدن ریموت یا به سرقت رفتن آن باید ابتدا جعبه فرمان جک نصب شده روی درب پارکینگ را باز کنید. با باز کردن جعبه فرمان سه کلید با رنگ های متفاوت را خواهید دید‌. در کنار کلیدها را روی آن ها کلمه لرن را خواهید شد. با فشار دادن دکمه و نگه داشتن آن تا پنج ثانیه گیرنده درب اتوماتیک از کار خواهد افتاد و دیگر پیامی از سمت ریموت گم شده یا به سرقت رفته دریافت نخواهد کرد.

از این روش برای جلوگیری از سرقت و حفظ امنیت استفاده می شود. برای استفاده از یک ریموت جدید حتما باید کدهای گیرنده عوض شود. در هنگام تعمیر ریموت درب اتوماتیک پارکینگ مطالعه دفترچه راهنمای آن را فراموش نکنید. اگر هنوز فرصت تهیه یک ریموت جدید را پیدا نکردید و می خواهید درب پارکینگ را با دست باز کنید، باید جک نصب شده روی درب پارکینگ رل در حالت خلاص قرار دهید. در صورت پیدا نکردن کلید خلاص، داخل برن پایه بروید و COM و ST را با یک سیم کوتاه به یگدیگر متصل کنید تا درب پارکینگ بدون نیاز به ریموت برای شما باز شود.‌

روش‌های رایج کد دادن به ریموت درب اتوماتیک پارکینگ

همانطور که گفتیم ریموت های بلوثوتی محبوبیت بیشتری نسبت به انواع دیگر دارند. در این بخش قصد داریم کد دادن به همین نوع ریموت را آموزش دهیم. در مرحله اول باید اقدام به تهیه ریموت خام و ریموت اصلی کنید. ریموت اصلی در واقع همان ریموتی است که از روز اول درب پارکینگ با استفاده از آن باز و بسته می شود. ریموت خام نیز به ریموت هایی می گویند که تازه خریداری شده و هنوز کدی بر روی آن ثبت نگردیده است. در مرحله بعدی باید ریموت اصلی را نیز به ریموت خام تبدیا کنید. برای این کار با گرفتن ریموت در دست کلید های باز و بسته کردن درب را به طور همزمان بین 25 تا 30 ثانیه فشار دهید تا چراغ چشمک زن آن شروع به چشمک زدن کند. پس از خام کردن ریموت اصلی می توانید عمل انتقال کد را انجام دهید.

در این تعمیر ریموت درب اتوماتیک پارکینگ باید ریموت اصلی و ریموت خام روبروی یکدیگر قرار گیرند تا به خوبی اطلاعات کپی شود. دکمه های شبیه به هم باید پنج تا ده ثانیه فشار داده شود و چراغ چشمک زن شروع به کار کند. با انجام این کار روی تمام کلیدهای ریموت، ریموت خام دیگر به ریموت جدید تبدیل شده و قابل استفاده است. برد ریموت جدید معمولا از برد ریموت اصلی کمتر است. در صورت بروز اشتباه در زمان کددهی می توان کدهای قبل را بازگردانی کرد.‌

برای بازگردانی کدها در زمان تعمیر ریموت درب اتوماتیک باید کلیدهای C و D را به مدت 25 تا 30 ثانیه به طور همزمان فشار دهید تا جایی که چراغ چشمک زن شروع به کار کند. با این کار کد قبلی باز گردانی می شود. بعضی از افراد از میزان برد ریموت درب پارکینگ خود رضایت ندارند و می خواهد برد را افزایش دهند. ریموت های موجود در بازار معمولا دارای برد 50 متری هستند.‌ در بعضی از محیط های بدون نویز برد ریموت می تواند تا 100 متر هم باشد. نویزهای موجود در محل نصب درب اتوماتیک روی برد ریموت آن اثر می گذارد. نمی شود فهمید که این نویز از چه سمتی است.

یکی دیگر از راهکارهای تعمیر ریموت درب اتوماتیک پارکینگ برای ارتقاء برد، نصب آنتن در مسیر ریموت می باشد. این کار باعث می شود که برد ریموت افزایش یابد.‌ با این راهکار می توان برد دو متری را به برد ده متری ارتقا داد. هرگز توقع نداشته باشید که برد دو متری را به برد صد متری تبدیل کنید. زیرا بل وجود نویزهای محیط چنین اتفاقی غیر ممکن است. در هنگام خرید ریموت بهتر است ریموت پلوتوثی را انتخاب نمایید. با باز کردن و خواندن عدد کریستال روی ریموت می توان از طول موج آن اطلاع پیدا کرد. استفاده از یک دستگاه فرکانس یاب نیز به تشخیص طول موج ریموت کمک می کند.

در این مقاله ها راهکارهای تعمیر ریموت درب اتوماتیک پارکینگ را توضیح دادیم. همانطور که می دانید برندهای مختلف تولید کننده ریموت با هم متفاوت هستند. برای بالا بردن کیفیت تعمیر ریموت حتما باید دفترچه راهنمای درب اتوماتیک پارکینگ را مطالعه کنید. مراجعه به مراکز خدماتی و بررسی حضوری ریموت توسط کارشناسان نیز کمک زیادی به تعمیر ریموت درب پارکینگ شما خواهد کرد. نکته دیگری که حتما باید به آن توجه کنید این است که برای خلاص کردن جک درب اتوماتیک قطع کردن جریان برق وردی را فراموش نکنید. نکات ایمنی را نیز رعایت کنید تا مانع از خطر برق گرفتگی شوید. امیدواریم از مطالعه این مقاله استفاده لازم را برده باشید

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>