ما را در شبکه های اجتماعی

تعمیر و نصب شیرآلات بهداشتی

نصب و تعمیر شیرآلات بهداشتی با گارانتی و ایاب و ذهاب رایگان به صورت شبانه روزی

26705349                   26705389

نصب شیرآلات بهداشتی

صنعت تاسیسات جزء معدود رشته‌های فنی-مهندسی است که بشدت یک دانش بین رشته‌ای می‌باشد. چرا که در طراحی و ساخت تجهیزات آن معمولا حوزه‌ی مهندسی مکانیک، برق، الکترونیک، شیمی و متالورژی آنچنان در هم تنیده است که گاهی تفکیک این علوم در طراحی یک دستگاه کار بسیار سختی می‌باشد.

یکی از تجهیزات طراحی شده در این رشته تعمیر شیرآلات بهداشتی می‌باشد که تحول عظیمی در مدرن کردن همه‌ی جوانب بشریت ایجاد کرده است. برای لوله کش‌ها و تاسیسات‌چی‌ها آشنایی با هنر تعمیر شیرها یک دستاوردی‌ست که می تواند به صرفه‌جویی در وقت، هزینه و افزایش رضایت مشتریان کمک شایانی کند. به همین دلیل و براساس رسالت اطلاع‌رسانی، سعی می‌کنیم شما مصرف کننده‌های عزیز و تعمیرکاران گرامی را با فرایند نصب و تعمیر شیرآلات بهداشتی آشنا کنیم.

 

برای اطلاعات بیشتر درباره نصب و تعمیر شیرآلات بهداشتی به مقاله ما مراجعه کنید.

 

تعمیر شیرآلات بهداشتی

همان طور که آماده یادگیری نکاتی پیرامون تعمیر شیرآلات بهداشتی می شوید باید بدانید که لازم است اطلاعات زیادی در این زمینه کسب کنید. با توجه به انواع مارک ها و مدل های مختلف شیرها در مراکز فروش، به منظور برخورداری از توانایی رفع اشکال تمام انواعی که با آنها در عمل ممکن است مواجه شوید انگیزه زیادی لازم است.

با توجه به بالا بودن احتمال خرابی شیرها، در نظر داریم زمان زیادی را به این مساله اختصاص دهیم. تصمیم دارم اطلاعات دقیق را به منظور کمک به افزایش قابلیت های رفع اشکال و تعمیر در اختیارتان قرار دهم.

تمام الزامات مربوط به یافتن و برطرف کردن مشکلات شیرها مورد بررسی قرار خواهند گرفت و به مطالبی در خصوص شیرهای روشویی، شیرهای رختشویخانه ها، شیرهای آتش نشانی، شیرهای لوله ها و دوشها و موارد بسیار دیگر اشاره خواهد شد. در این مقاله در نظر داریم شما را برای رفع کلیه مشکلاتی که ممکن است برای شیرها پیش آید و در عمل با آنها مواجه شوید، آماده کنیم.

 

نصب شیرآلات بهداشتی

حال به چند سوال متداول در خصوص تعمیر شیرآلات بهداشتی پاسخ می‌دهیم:

1- هنگام شل شدن دستگیره شیر، کدام قسمت باید بررسی شود؟

مطمئن شوید پیچ دستگیره شیر محکم است.

 

2- چه عاملی موجب می شود که چرخاندن و حرکت دستگیره شیر با مشکل همراه باشد؟

اورینگ ساق را کنترل کنید.

 

3- چرا خروج جریان آب از یک دستگاه هوادهنده نامنظم است؟

احتمالا پسماندهایی در دستگاه گیر کرده است.

 

4- چرا یک شیر چکه می کند؟

مشکل موجود می تواند کارتریج خراب، واشربد با نشیمنگاه بد باشد

 

5- چه عاملی باعث می شود که آب از ناحیه شیاردار دستگاه هوادهنده به بیرون پاشیده شود؟

ممکن است دستگاه هوادهنده دارای آب بندی نامناسب باشد، به خوبی سفت نشد باشد و یا از دو طرف، شیاردار شده باشد.

 

6- چه عاملی موجب می شود که آب از اطراف دستگیره شیر نشت کند؟

بد بودن اورینگ محتمل ترین گزینه است.

 

یکی دیگر از خدمات ما نصب و تعمیر شیرآلات آشپزخانه است. برای دریافت اطلاعات از این خدمات به مقاله مال مراجعه کنید.

 

شیرهای واشری

مدتها در تمامی شیرهای آب واشر وجود داشت. اما با گذشت زمان عملکرد داخلی شیرها نیز دستخوش تغییراتی شده است. امروزه تمام شیرها مجهز به شوینده نیستند. بسیاری از انواع مدرن آنها دارای فنر، آب بندهای پلاستیکی، کارتریج و بدنه هایی فاقد واشر هستند، در واقع گذشت آن زمانی که مجموعه ای واشر، پیچ و نشیمنگاه شير را در جعبه ابزارخود بریزند، و انتظار داشته باشید که به کمک آنها می توانید تمامی مشکلات ایجاد شده در شیرهای دارای نشتی را برطرف کنید.

با وجودی که در خلال سالیان اخیر نیاز به وجود قطعات جدید بیشتر شده است، دلایل نشتی شیر نیز در 10 تا 20 سال اخیر بیشتر شده است که در این بخش به اختصار به بررسی آنها می پردازیم.

شیرهای بدون واشر

شیرهای بدون واشر مانند رایانه ها عمل می کنند؛ این شیرها اگر کار خود را به درستی انجام دهند بسیار مفید خواهند بود اما در صورت عدم انجام اموری که قرار بوده انجام شود، وحشتناک خواهند شد. در شیرهای بدون واشر لازم است كل واحد تعویض شود که میتواند قیمتی برابر با خود شیر داشته باشد.

شیرهای کارتریجی

شیرهای کارتریجی از نوع شیرهای هستند که تعمیرشان آسان است. مثلا پیش آمده است که تقریبا پانزده سال از یک شیر کارتریجی استفاده کرده ایم و در تمامی این سالیان تقریبا هیچ تماسی جهت استفاده از کارت ضمانت آن نداشته ایم و این مساله برای ما و سایر لوله کش‌های پیمانکار مساله کم اهمیتی نیست. یکی دیگر از جنبه هایی مثبت ومزیت شیرهای کارتریجی، این است که اگر به هر دلیل آب گرم و آب سرد به طور نادرست به سمت شیر، لوله کشی شوند، کارتریج میتواند دوران یافته و مشکل ایجادشده را برطرف کند. این عمل، بسیار آسان تر از جابه جا کردن لوله های آبرسانی است و بر نشانه ای دال بر اشتباه در لوله کشی دلالت نمی کند.

شیرهای توپی

شیرهای توپی شیرهایی بسیار متداول هستند و تعمیرشیرهای توپی برای لوله کشها کار دشواری نیست اما در آنها قطعات منفرد بسیاری وجود دارد. برخلاف شیرهای کارتریجی که در آنها فقط کارتریج تعویض می شود، شیرهای توپی دارای توپی، فنر و یک سری قطعات پلاستیکی هستند که هریک از آنها می توانند به نوعی مشکل ساز شوند.

 

تعمیر شیرالات بهداشتی

 

راهنمای تعمیر شیرآلات بهداشتی

چکه کردن شیر آب

هنگام عیب یابی شیری که چکه می کند، در وهله نخست باید نوع شیری را که در حال کار بر روی آن هستید را مشخص کنید. به عبارت دیگر، این که آیا شیر از نوع واشردار توپی، یا کارتریجی است یا مجهز به مکانیسم های دیگری است لوله کش های باتجربه در بسیاری از حالات به محض مشاهده نوع شیر، پاسخ آن را می دانند.

اگر نمی توانید با نگاه کردن به ظاهر شیر نوع آن را متوجه شوید، با درآوردن دستگیره شیر به آسانی می توان نوع آن را مشخص کرد. انجام این کار در هر شرایطی برای لوله کش های تازه کار نکته منفی به شمار نمی رود. بررسی چشمی از نشیمنگاه، واشرها یا ساق بیشتر اوقات مشکل به وجود آمده را حل می کند.

شیرهای یکبار مصرف

امروزه استفاده از شیرهای یکبار مصرف در سیستم های لوله کشی به شکل فزاینده‌ای درحال افزایش است. لوله کش ها، سابق بر این به تعمیر واشرها می پرداختند اما حالا تنها آن را تعویض می کنند. برخی از استادان قدیمی لوله کشی معتقدند این مساله به آن علت است که لوله کش های امروزی علاقه یا اطلاعات چندانی در خصوص تعمیر شیرها ندارند. اما از آنجایی که تخصص ما نصب، تعمیر و نگهداری تاسیسات خانگی می‌باشد می‌دانیم که منظور این لوله کش های کهنه کار چیست، علاوه بر این هم می توانیم نقطه نظرات لوله‌کش‌های جدید را نیز درک کنم.

بسیاری از شیرهای جدید ارزش تعمیر کردن را ندارند، در واقع شیر های  زیادی وجود دارد که هزینه آنها از هزینه تعویض ساق بسیاری از شیرهای گران قیمت، به مراتب، پایین تر است، به عنوان مثال می توانم یک شیر روشویی کامل مشتمل بر مجموعه باز شونده را به قیمت 250هزارتومان خریداری کنیم. با توجه به اینکه قیمت هر عدد ساق شیر مابین 100 تا 200هزارتومان است، چرا باید یک شیر قدیمی را تعمیر کنیم در حالی که تعویض آن مقرون به صرفه تر است. در چنین حالتی مشتری یک شیر نو تحویل می گیرد و لوله کش هم ریسک بوجود آمدن مجدد مشکل را که ناشی از تعمیر نامناسب است را کاهش می دهد.

اکنون پس از شناخت انواع اصلی شیرهای مورد استفاده در کاربردهای روزمره، اجازه دهید زمانی را به رفع اشکال و تعمیر انواع مختلف شیرها اختصاص دهیم.

بسیاری از این موارد را می توانید در شیرهای دیگری به غیر از شیرهای آشپز خانه نيز به کار برید. بسیاری از تکنیکهای رفع اشکال مشابه می تواند برای هر نوع شیری استفاده شود و بسیاری از گزینه های تعمیر در انواع مختلف شیرها یکسان است. اگر مثلا در حال کار به منظور برطرف کردن نشتی شیر آشپزخانه، شیر روشویی، شیر ظرفشویی با شیررخت‌شوی‌خانه، هستید، بسیاری از کارهایی که باید انجام دهید با یکدیگر در ارتباط هستند.

نصب و تعمیر شیرآلات بهداشتی با گارانتی و ایاب و ذهاب رایگان به صورت شبانه روزی

26705349                   26705389

 

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

17 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>