ما را در شبکه های اجتماعی

تعمیر هواکش خانگی در تهران

ممکن است با گذشت زمان هواکش شما به دلیل فرسودگی یا خراب شدن یکی از اجزای آن احتیاج به تعمیر داشته باشد. تعمیر هواکش خانگی اصول و مراحلی دارد که در ادامه به آن می پردازیم. همچنین شما را با یکی از تیم های مجرب در زمینه ی تعمیر هواکش خانگی در تهران آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

تعمیر هواکش خانگی

از هواکش در مکان‌هایی مانند حمام، دستشویی و آشپزخانه استفاده می‌شود. در منزل افراد، دست کم یک هواکش وجود دارد و به تبع آن این هواکش ها نیاز به تعمیر دارند.
برای تعمیر هواکش خانگی ابتدا باید ریشه ی مشکل را بیابید. مثلا سر و صدای هواکش آزار دهنده است یا دستگاه به طور کلی کار نمی‌کند. هر کدام از این موارد، راهکار و نحوه تعمیر خاص خودش را دارد.

علت خرابی هواکش

کارکرد مداوم و مستمر، نفوذ و تاثیر عوامل خارجی مانند گرد و خاک و چربی، فرسودگی و بروز مشکلات و ایرادات فنی در اجزا و قطعات را می توان از علل اصلی خرابی و معیوب شدن هواکش ها برشمرد. همچنین شکستگی پره ها نیز می تواند از دلایل خرابی هواکش باشد.

مراحل تعمیر هواکش خانگی

اگر پس از گذشت چند سال مشاهده کردید هواکش خانگی شما از کار افتاد یا صداهای غیرعادی هنگام روشن کردن هواکش تولید شد بدانید که هواکش شما نیاز به تعمیر دارد. یکی از مراحل تعمیر هواکش روغن کاری آن است. برای دست یابی به این هدف لازم است که ابتدا برق را خاموش کنید، حفاظ هواکش را بردارید، قطعات هواکش را جدا کرده و به بررسی آن ها بپردازید. سپس حفاظ، موتور و یاتاقان هواکش را تمیز کنید. برای این کار م توانید از جاروی برقی استفاده کنید. پس از انجام این اعمال قطعات و هواکش را روغن کاری کنید. سپس به همان ترتیبی که قطعات را جدا کردید دوباره هواکش را نصب کنید.

تعمیر هواکش دمنده

هواکش ها به دو صورت دمنده و مکنده وجود دارند. شاید تصور کنید این دو نوع تفاوتی با یکدیگر ندارند. اما در حقیقت کاربری این دمنده ها با یکدیگر متفاوت است. هواکش مکنده برای اهداف صنعتی، مطبوع کردن هوا یا خروج گاز و هوای مسموم استفاده می شود. ولی هواکش دمنده بیشتر برای خنک سازی فضا کاربرد دارد. جهت تعمیر هواکش های دمنده لازم است که این هواکش ها را مثل دیگر انواع آن باز کرده و ایرادات آن را رفع کنید. نکته ی حائز اهمیت این است که اغلب دلیل نیاز به تعمیر هواکش های دمنده در نصب اشتباه آن یافت می شود. در نتیجه هنگام نصب این هواکش ها در نظر داشته باشید که کار را به فردی ماهر بسپارید.

تعمیر هواکش دمنده در تهران

بسته به نوع هواکش دمنده ی مدنظر شما متخصصان بدادم برس رویه ی متفاوتی پیش می گیرند. اگر هواکش دمنده ی شما قدیمی باشد امکان باز کردن و تعمیر اجزای آن وجود دارد اما اگر نوع به روز تر آن در دست باشد تکنسین ما روش دیگری را برای تعمیر هواکش دمنده ی شما انتخاب می کند. تیم فنی بدادم برس مجری و ارائه دهنده ی خدمات تعمیر هواکش دمنده در تهران در خدمت شما عزیزان است. با ما تماس بگیرید برای تعمیر هواکش صنعتی در تهران . شماره تماس: 09101413902

تعمیر هواکش سانتریفیوژ

برای تعمیر هواکش های سانتریفیوژی قسمت های مختلفی از این اجزا لازم است مورد بررسی دوره ای قرار گیرند. در ادامه به چهار بخش از آن ها می پردازیم:

  • پروانه های هواکش سانتریفیوژی به ویژه آن دسته از فن‌هایی که در محیط ‌های پر گرد و خاک قرار دارند، ممکن است پس از مدتی کار مداوم صدای عجیب و لرزش های غیر طبیعی داشته باشند که این به علت رسوب گرفتگی پره های پروانه ی هواکش می باشد.
  • تسمه هواکش سانتریفیوژی در صورت نصب غیر اصولی یا کار کردن مستمر دچار خوردگی و فرسودگی به علت اصطکاک بیش از حد می شود. همچنین کشش کم یا اصطلاحاً ناکافی تسمه یا تراز قرارگیری و بسته شدن نامناسب، می‌تواند در کنار ایجاد صدای ناخوشایند، منجر به ضعف جدی در عملکرد هواکش شود.
  • روغن کاری بلبرینگ هواکش های سانتریفیوژی باید به صورت منظم و دوره ای انجام شود تا از بروز مشکلاتی چون ساییدگی پره ها هنگام چرخش جلوگیری شود. همچنین روغن کاری برای زدودن گرد و غبار ها از روی بلبرینگ ضروری است.
  •  موتور هواکش های سانتریفیوژی باید تمیز نگه داشته شده و به طور مداوم و روغن‌کاری شود. این کمک می‌کند دمای موتور در حد مطلوبی حفظ شده و در کنار جلوگیری از هدر رفتن انرژی باعث ذحفظ سلامت موتور شود.

کلام پایانی

برای تعمیر انواع هواکش های صنعتی وخانگی به ما اعتماد کنید. تیم بدادم برس ارائه دهنده خدمات سرویس، تعمیر و فروش انواع هواکش های خانگی و صنعتی. شماره تماس: 09101413902

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>