ما را در شبکه های اجتماعی

تعمیر هیتر برقی

هیتر برقی یکی از وسایلی که برای گرمایش ساختمان‌هایی که به گاز دسترسی ندارند، کاربرد زیادی دارد. اگرچه مصرف برق این هیترها بالاست، اما استفاده از آن‌ها ساده است و برای بسیاری از ساختمان‌ها به خصوص در مناطقی که به سوخت‌های فسیلی و گاز دسترسی ندارند، بهترین راهکار است. در ویلاها، ساختمان‌ها، کانکس و …. هیتر می‌تواند اولین انتخاب هر فردی باشد. اما اگر در یک شب سرد زمستانی هیتر برقی ناگهان خراب شود، چه باید کرد؟ تعمیر هیتر برقی دقیقا مهارتی است که قبل از وقوع اتفاق باید آن را یاد بگیرید. شاید هم بعد از تعمیر اولیه لازم باشد آن را به یک تعمیرگاه حرفه‌ای مجرب ببرید.

تیم بدادم برس ارائه دهنده خدمات فنی و تعنیرات انواع هیترهای کارگاهی و صنعتی است که در اینجا قصد دارد شما را با نکات اولیه برای تعمیر انواع هیتر (برقی و گازی) آشنا کند.

نکاتی برای تعمیر هیتر برقی و گازی

از چه نوع هیتری در خانه یا محل کارتان استفاده می‌کنید؟ فارغ از برقی یا گازی بودن این وسیله لازم است تا زمان استفاده از آن، با برخی از نکات برای مراقبت و نگهداری از هیتر آشنا شوید. از سوی دیگر پیدا کردن یک تعمیرگاه باسابقه برای برطرف کردن عیوب این دستگاه نیز ضرورت دارد.
هیتر یا بخاری برقی و گازی یک منبع اولیه برای گرما در فصل سرد زمستان و برخی از فضاها از جمله سرویس بهداشتی و حمام است. حتی زمانی که در ساختمان از سیستم‌های گرمایشی مثل رادیاتور و پکیج استفاده می‌کنید، باز هم ممکن است سرما آنقدر زیاد باشد که به بخاری برقی و گازی مکمل نیاز پیدا کنید.

اما وقتی این وسایل خراب می‌شوند، دور انداختن، فروش یا خرید مجددشان جز به هدر دادن پول چیز دیگری را عایدتان نمی‌کند. گاهی ممکن است علت خرابی هیتر برقی تنها قطع شدن یک سیم و یا خراب شدن دوشاخه برق باشد که به سادگی قابل برطرف شدن است. طبق گفته کارشناسان و تعمیرکاران تیم بدادم برس همیشه هم لازم نیست به دنبال مرکزی برای تعمیر هیتر برقی فن دار یا بخاری گازی خود باشید. کافیست اصول اولیه برطرف کردن مشکلات ساده آن را یاد بگیرید تا وقت و پولتان برای تعمیر و پیدا کردن تعمیرگاه به هدر نرود.

هیتر برقی و گازی چطور کار می‌کند؟

هیتر برقی و گازی چطور کار می‌کند؟

دانستن پاسخ این سوال برای کسانی که از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند، اهمیت زیادی دارد. به طور کلی هیتر گازی و برقی طراحی بسیار ساده‌ای دارند و نوع برقی آن‌ها با یک مدار خانگی 120 یا 240 ولتی با جریان 15 یا 20 آمپر کار می‌کند. این بخاری‌ها از طریق مقاومت الکتریکی ساده از سیم پیچ‌های گرمایشی نصب‌شده روی دیوار عبور می‌کند، گرمای مورد نیاز اتاق را تأمین می‌کنند.

یک نکته مهم برای تعمیر هیتر برقی فن دار و نوع معمولی، داشتن ترموستات داخلی است که چرخه خاموش و روشن شدن دستگاه را کنترل می‌کند. در هیترهای فن‌دار یک فن دمنده نیز هوا را به اطراف بخاری به گردش در می‌آورد تا نقاط دورتر اتاق نیز گرم شوند. به هر حال هیتر از هر برندی که باشد بعد از مدتی کارآیی اولیه خود را از دست می‌دهد و ضعیف عمل می‌کند. به طوری که دیگر قادر به گرم کردن اتاق مثل گذشته نیست و یا حتی ممکن است به طور کلی روشن نشود. در این مواقع تعمیر هیتر برقی ضرورت پیدا می‌کند.

تعمیر هیتر برقی فن دار و گازی برندهای مختلف

برندهای ایرانی زیادی محصولاتشان توسط مصرف‌کنندگان استفاده می‌شود که بعد از مدتی ممکن است به تعمیر نیاز پیدا کنند. اما آیا تعمیرگاه‌ها با توجه به برند قادر به تعمیر محصول هر یک از این برندها هستند؟ پاسخ را در ادامه می‌خوانید.

تعمیر هیتر برقی پارس خزر

پارس خزر از جمله برندهای معتبر ایرانی است که همه با نام آن آشنا هستند و در زمینه تولید لوازم خانگی فعالیت دارد. هیترهای برقی این برند هم مثل سایر لوازمی که در بازار عرضه می‌کند، باکیفیت هستند. اما خرابی وسایل از دست ما خارج است و برای محصولات هر برندی قابل پیش‌بینی است.
یک نکته بسیار مهم برای تعمیر هیتر برقی پارس خزر که هنوز ضمانتنامه آن باطل نشده، خودداری از باز کردن این دستگاه است. بهترین راهکار در این مواقع بردن دستگاه به نمایندگی است تا بدون هزینه آن را تعمیر کنند. اگر ضمانتنامه محصول تمام شده است، پیچ گوشتی و فازمتر اولین وسایلی است که برای تعمیر هیتر برقی پارس خزر به کارتان می‌آید و برای اطمینان از متصل بودن برق دستگاه می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

تعمیر هیتر گازی مهیاسان

مهیاسان یکی از برندهایی که در زمینه تولید سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی فعالیت دارد. اگر بخاری گازی این برند را در خانه یا محل کار دارید و بعد از مدتی خراب شد، باید قسمت خرابی آن را با دقت بررسی کنید. اگر زمان روشن شدن هیتر گازی روشن نمی‌شود، می‌تواند به خاطر خرابی ترموستات باشد که باید به تعمیرکار مراجعه کنید. اگر شعله‌های بخاری کم شده، ممکن است به دلیل کیپ شدن بخاری باشد.

گاهی تعویض یک قطعه کار سختی نیست، اما اطلاع از اینکه کدام قطعه به تعویض نیاز دارد، مهارت زیادی را می‌طلبد. در این مواقع هم توصیه می‌کنیم به سراغ تعمیرگاه بروید.

تعمیر هیتر گازی نیک گستر

نیک گستر هم از دیگر برندهای ایرانی تولید سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی است. طبق گفته کارشناسان تیم بدادم برس هر تعمیرگاهی که سابقه و تجربه کافی در زمینه تعمیر و رفع خرابی بخاری و هیتر را داشته باشد، به راحتی می‌تواند هیترهای گازی این برند را نیز تعمیر کند.

عیب‌یابی و پیدا کردن مشکل هیتر گازی اولین قدم تعمیر است که مطمئنا زمان مراجعه به تعمیرگاه باید از تخصص تعمیرکارها بر روی این اصل مطمئن شوید. توانایی رفع خرابی، پیدا کردن قطعه معیوب و یا تعویض برخی قطعاتی که قابل تعویض نیستند، از جمله نکات مهمی است که باید زمان انتخاب تعمیرگاه هیتر برقی و گازی به آن دقت داشته باشید.

حرف آخر

تعمیر هیتر برقی و گازی در فصل سرد زمستان بیش از هر زمان دیگری رایج می‌شود. اگرچه مشکلات جزئی بخاری‌های برقی و گازی را می‌توانید خودتان با یک بررسی دقیق برطرف کنید، اما گاهی از عهده شما ساخته نیست و باید تعمیرکار ماهر پیدا کنید. تیم بدادم برس ارائه دهنده خدمات فنی و تعمیرات انواع هیترهای کارگاهی و صنعتی است که می‌تواند در این زمینه مشاوره‌های لازم را قبل از مراجعه به شما ارائه دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر (شماره تماس تعمیرکار هیتر ) و سایر خدمات تاسیسات ساختمانی (از جمله تعمیر شیرچشمی KWC ) با شماره تلفن ۰۹۱۰۱۴۱۳۹۰۲ تماس بگیرید. همچنین در صفحه رسمی اینستاگرام بدادم برس دایرکت دهید.

سوالات متداول تعمیر هیتر برقی فن دار

تعمیر هیتر برقی چقدر زمان نیاز دارد؟

تعمیر این دستگاه‌ها به میزان خرابی نیاز دارد. گاهی ممکن است خرابی بخاری برقی فقط به خاطر قطع شدن یک سیم باشد که هزینه و وقت زیادی نیاز ندارد. اما گاهی نیز به تعویض یک قطعه مثل ترموستات نیاز دارد.

هزینه تعمیر هیتر برقی و گازی چقدر است؟

برای محاسبه هزینه ابتدا باید عیب و دلیل خرابی دستگاه مشخص شود. سپس تعمیرکار هزینه تعمیر و دستمزد را برایتان مشخص می‌کند.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>