ما را در شبکه های اجتماعی

تعمیر یونیت دندانپزشکی

قلب تپنده و مرکز اصلی هر مطب دندانپزشکی، یونیت است که شباهت زیادی به صندلی دارد. حتی برخی صندلی و یونیت را با همدیگر اشتباه می‌گیرند، در حالی که تفاوت زیادی با هم دارند. یونیت دندانپزشکی برخلاف صندلی یک وسیله ساده برای نشستن نیست، بلکه به طور اختصاصی برای مطب‌ها کاربرد دارد و به سیستم تزریق مواد ضدعفونی کننده مجهز است. از آنجایی که این وسیله کاربردی و طبی از نظر قیمت گران است و شاید بعد از مدتی به تعمیر نیاز پیدا کند، به جای خرید مجدد یک یونیت دندانپزشکی، می‌توانید وسیله قبلی خود را تعمیر کنید. از همین‌رو ممکن است به خدمات نصب و تعمیر یونیت دندانپزشکی در تهران نیاز پیدا کنید.

دلایل نیاز یونیت دندانپزشکی به تعمیر

 

یونیت دندانپزشکی از قطعات زیادی تشکیل شده است که ممکن است یکی از این قطعات بعد از مدتی معیوب شود. پیدا کردن قطعه معیوب و تعمیر یا تعویض آن توسط کسانی انجام می‌شود که در این زمینه به شکل اختصاصی آموزش دیده‌اند. در واقع این افراد با هر یک از قطعات یونیت آشنایی کامل دارند و می‌توانند آن را در مدت زمان کوتاه تعمیر کنند.

 

دلایل نیاز این وسیله طبی به تعمیر عبارت است از:

خراب شدن بازو و پایه یونیت
وقتی به یک مرکز خدمات نصب و تعمیر یونیت دندانپزشکی در تهران مراجعه می‌کنید، حتما اولین قسمتی از یونیت را که نگاه می‌کند، پایه و یونیت این وسیله است. چراغ یونیت بر روی بازوی افقی آن نصب شده است و در صورتی که بازو خراب شده باشد، ممکن است برق یونیت دندانپزشکی هم مختل شود. این وسیله باید تعادل داشته باشد و بتواند وزن بیماران را تحمل کند. اگر پایه یا بازوی آن به هر دلیلی خراب شود، تعادل خود را از دست می‌دهد و در زمان کار کردن دچار ارتعاش و لرزش می‌شود.
برق یونیت دندانپزشکی برای تامین نور و استفاده از سیستم تزریق مواد ضدعفونی کننده لازم است. در صورت قطع شدن جریان برق، دندانپزشک قادر نیست کارش را با دقت بیشتری انجام دهد.

خراب شدن دوش آب و کاسه کراشوار
یکی از دلایلی که به تعمیر یونیت دندانپزشکی نیاز پیدا می‌کنید، ممکن است به خراب شدن کاسه کراشوار و دوش آب لیوان مربوط شود. از این قسمت برای تخلیه آب دهان بیمار و شستشوی دهان او استفاده می‌شود. آب باید وارد کراشوار شود که حالت چرخشی دارد. در صورتی که خرده‌های دندان یا آمالگام وارد فاضلاب شود، کراشوار قادر به تخلیه آب نیست. این قسمت از یونیت اغلب از جنس سنگ، چینی یا سرامیک است و یک دوش آب لیوان به آن متصل می‌شود. در صورت خراب شد، بیمار برای شستشوی دهان باید به روشویی مراجعه کند که وقت زیادی از فرآیند درمان را می‌برد.

خراب شدن میز کنسول یا تابلت
یکی دیگر از قسمت‌های مهم در یونیت دندانپزشکی که ممکن است به تعمیر نیاز پیدا کند، در کنار صندلی دندانپزشک قرار دارد. این قسمت برای حرکت دادن صندلی و تنظیم آن کاربرد دارد. همچنین روی آن دکمه‌های تعبیه شده است که برای ریزش آب گرم و یا سرد از کراشوار کاربرد دارند. این قسمت مکانیکی است و در صورت خراب شدن، ممکن است کارکرد یونیت را مختل کند. حتی زمانی که قادر به تنظیم ارتفاع یا چپ و راست بودن یونیت نباشید، انجام روند درمان کمی دشوار می‌شود.

خراب شدن میز دستیار
میز دستیار جایی است که برای نگهداری لایت کیور، ساکشن، کویترون، اینسترومنت و سایر اجزا یونیت کاربرد دارد. کنترل فشار هوا و آب توسط پیچ‌هایی که در زیر میز دستیار قرار دارد، انجام می‌شود. به طور کلی اگر میز دستیار خراب شود، ساکشن و شلنگ‌های داخل آن به درستی عمل نمی‌کنند. این شلنگ‌ها برای انتقال آب و هوا کاربرد دارند تا آب، خون و بزاق دهان بیمار را بکشند.

تعمیر سیستم ساکشن یونیت
یکی دیگر از خدمات نصب و تعمیر یونیت دندانپزشکی در تهران تعمیر سیستم ساکشن است. این سیستم برای جلوگیری از اتلاف وقت و افزایش دید دندانپزشک در محیط دهان بیمار کاربرد دارد. در صورت خرابی آن می‌دانید که زمان بیشتری باید صرف درمان و انجام جراحی‌های دندانپزشکی شود.
بزاق‌کش یکی دیگر از اجزا سیستم ساکش در این وسیله کاربردی است که با آب و هوا کار می‌کند. بزاق کش باید قدرت مکش زیادی برای بیرون کشیدن مایعات چرکی، خون یا بزاق دهان بیمار داشته باشد. اما به مرور زمان این قسمت کارایی خود را از دست می‌دهد و نمی‌تواند به خوبی عمل کند. جت پمپ یکی از قطعات مهم در سیستم ساکش و بزاق‌کش است که باید توسط افراد ماهر بررسی و تعمیر شود.

هزینه تعمیر یونیت دندانپزشکی چقدر است؟

خراب شدن کنترل بلوک یونیت دندانپزشکی
یکی دیگر از اقدامات تعمیرگاها برای عیب یابی یونیت دندانپزشکی توجه به قسمت کنترل بلوک است. این قسمت برای تقسیم، قطع و وصل کردن آب و هوا به اینتسرومنت‌ها کاربرد دارد. در واقع باید کنترل بلوک را یکی از مهم‌ترین اجزای تابلت یونیت به حساب بیاوریم که خراب شدن آن تا حد زیادی عملکرد یونیت را مختل می‌کند. این سیستم به شکل پنوماتیکی عمل می‌کند و تعمیرکار باید به تمامی قسمت‌های آن از جمله جعبه تقسیم، ایرسوئیچ، شیرهای پنوماتیکی و … مسلط باشد.

حرف آخر
یونیت دندانپزشکی یکی از وسایل مهم برای هر مطلب و کلینیک دندانپزشکی است. این وسیله مهم از قطعات زیادی تشکیل شده است که به دلیل سایش، قطع جریان برق، شکسته شدن و … به تعمیر نیاز پیدا می‌کنند. برای عیب یابی یونیت دندانپزشکی و برطرف کردن خرابی آن می‌توانید به یک مرکز خدمات نصب و تعمیر یونیت دندانپزشکی در تهران نیاز پیدا کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با شماره تلفن ۰۹۱۰۱۴۱۳۹۰۲ تماس بگیرید.

خراب شدن کنترل بلوک یونیت دندانپزشکی

سوالات متداول در حوزه تعمیر یونیت دندانپزشکی

هزینه تعمیر یونیت دندانپزشکی چقدر است؟

قبل از هر چیز باید یونیت عیب یابی شود و تعمیرکار قطعاتی را که به تعمیر یا تعویض نیاز دارند، مشخص کند. سپس قبل از اقدام به تعمیر، هزینه را به شما اعلام می‌کند.

تعمیر یونیت چقدر زمان نیاز دارد؟

پاسخ این سوال به میزان مهارت تعمیرکار در عیب‌یابی و برطرف کردن مشکلات یونیت بستگی دارد.

 

آیا یونیت تعمیرشده می‌تواند مثل یک یونیت جدید کار کند؟

با توجه به اینکه یک قطعه آن معیوب می‌شود، با مشخص شدن خرابی آن و برطرف کردن مشکل، یونیت همانند یک محصول جدید عمل می‌کند و نیازی به خرید یونیت نو ندارید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>