ما را در شبکه های اجتماعی

تعویض پوشال کولر

تعویض پوشال کولر آبی

آموزش تعویض پوشال کولر آبی گام به گام

تعویض پوشال کولر آبی نیاز به تخصص یا مهارت خیلی زیادی ندارد، به همین دلیل در این مقاله نحوه تعویض پوشال کولر آبی را به شما آموزش می دهیم.

 

تعویض پوشال یکی از اقداماتی است که در سرویس کولر آبی انجام می شود. جهت آشنایی با خدمات سرویس کولر آبی ما به صفحه مربوط به آن مراجعه کنید.

 

در مرحله اول و قبل از اقدام به تعویض پوشال کولر آبی لازم است که چند موضوع را مدنظر قرار دهید:

1- برای تعویض پوشال کولر ، باید توان و اندازه کولر خود را بدانید تا بتوانید پوشال مناسب آنرا تهیه کنید. در کشور ما کولرها را با یکسری اعداد نامگذاری می کنند. به عنوان مثال کولر 3000، 3500، 4500 و اندازه های دیگر. در نتیجه شما باید پوشال متناسب با سایز کولر آبی خود را تهیه کنید.

2- موضوعی که باید بدانید داشتن ابزار مناسب جهت تعویض پوشال کولر می باشد. برای این کار شما به یک انبردست و یک پیچ گوشتی دوسو نیاز دارید. اکنون آمادگی لازم برای تعویض پوشال کولر را دارید و می توانید با انجام دادن مراحل زیر اقدام به تعویض پوشال کولر آبی خود نمایید.

 • ابتدا دریچه ی کولر را باز کنید و روی زمین قرار دهید، بنحوی که پوشال آن رو به شما باشد.
 • تو سط پیچ گوشتی و انبردست میله های افقی را از روی دریچه باز کنید.
  توجه داشته باشید که این میله های افقی که با فاصله های 10سانتی متری از هم و به تعداد مشخصی از ابتدا تا انتهای دریچه به دو طرف دریچه وصل شده اند وظیفه ی نگهداری پوشال را به عهده دارند. و شما باید این میله ها را از دریچه جدا کنید.
  در دوسر انتهایی این میله ها دو زبانه قرار دارد که باید توسط پیچ گوشتی و انبردست این دو زبانه را به حالت عمودی برگردانید تا بتوانید آنها را از دریچه جدا نمایید.
 • این میله ها در طول خود دارای یکسری زاعده های استخوان ماهی هستند تا بتوانند بداخل پوشال نفوذ کرده و پوشال را روی دریچه محکم نگهدارند. در نتیجه برای جدا کردن آنها باید ابتدا باید آنرا به سمت زمین فشار دهید تا دو زبانه ی عمودی انتهایی میله ها بتوانند از دیواره ی دریچه جدا شوند.
 •  پوشال کهنه و قدیمی را از دریچه کولر آبی جدا کنید و در یک کیسه زباله قرار دهید.
 •  قبل از نصب پوشال نو و جدید باید با یک فرچه پلاستیکی و آب دریچه ها را کاملا بشویید تا تمام آثار پوشال قدیمی از بین برود.
 • پوشال جدید را داخل دریچه قرار دهید و دقت کنید از هر چهار طرف دریچه کاملا هم اندازه باشد.
  توجه داشته باشید برای اندازه کردن پوشال اقدام به کشیدن آن نکنید چرا که پارچه طوری شکل آن پاره شده و پوشال به داخل کولر ریخته می شود.
 • میله های افقی را مجددا از بالا به پایین یک به یک نصب کنید و زبانه های دو طرف را با استفاده از انبردست و پیچ گوشتی به طرفین چپ و راست کاملا خم کنید.
  توجه داشته باشید که هنگام نصب میله ها زاعده های استخوان ماهی کاملا داخل پوشال قرار گرفته باشد تا وظیفه اصلی که نگهداری کامل پوشال در داخل دریچه می باشد را بنحوه احسن انجام دهد.
 • دریچه را به حالت عمودی در آورده و با آب کاملا آغشته و مرطوب نمایید.
 • دریچه را به کولر متصل نمایید و بمدت 5 دقیقه اجازه دهید پمپ، آب را روی پوشال پمپاژ نماید.

بدین ترتیب شما براحتی توانسته اید تعویض پوشال کولر آبی خود را انجام دهید.

چند نکته در تعویض پوشال کولر آبی

اول اینکه توصیه می شود پوال کولر آبی هر سال عوض شده و پوشال هایی نو استفاده گردد. چرا که این پوشال می تواند تولید قارچ نماید که هم برای تنفس و هم برای پوست شما بشدت مضر می باشد.
نکته دوم اینکه پس از یک دوره ی تابستانی که کولر مدام روشن است این پوشال ها از آب اشباع شده و دیگر توانایی جذب آب و رطوبت را ندارند لذا تولید هوای خنک و مطبوع در سیستم کولر آبی مختل شده و در نتیجه هوای ورودی به منزل شما گرم می باشد.

به دلایل ذکر شده هر سال یا هر دوسال یکبار باید پوشال کولر آبی تعویض گردد.

 

خدمات تعمیر و سرویس کولر آبی در سراسر تهران به همراه گارانتی، خدمت رسانی 24 ساعته با گارانتی و اجرت کم
با ما تماس بگیرید

26705349        26705389

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>