ما را در شبکه های اجتماعی

تفاوت پکیج با آبگرمکن

پکیج دیواری چیست!

پکیج دیواری دستگاهی است که جایگزین موتورخانه شده و آب گرم مورد نیاز برای گرمایش رادیاتورها جهت گرم کردن هوای فضای داخلی خانه در زمستان و همچنین آب گرم مورد نیاز برای استحمام، شستشو و… را فراهم می کند. پکیج های دیواری رایج ترین وسایل مورد استفاده برای گرم کردن شوفاژ و رادیاتورها به شمار می روند.

دلیل محبوبیت پکیج های دیواری ویژگی هایی مانند ایمنی بالا، اشغال فضای کم، صرفه جویی در مصرف انرژی، کیفیت و کارایی بالا و امکان نصب پکیج مستقل برای هر واحد مسکونی می باشد. با نصب پکیج دیواری دیگر نیازی به آبگرمکن نیست.

زیرا این دستگاه علاوه بر تامین آب گرم مورد نیاز رادیاتورها، آب گرم مورد نیاز برای مصارف دیگر را نیز تامین می‌ کند. پکیج دیواری جایگزین بسیار مناسبی برای موتورخانه های بزرگ به شمار می رود. نصب پکیج دیواری به صرفه تر از آبگرمکن دیواری است زیرا همزمان آب گرم رادیوتورها و آب گرم مصرفی را فراهم می کند‌.

تعمیر پکیج

آبگرمکن دیواری چیست!

آبگرمکن دیواری یا آبگرمکن بدون مخزن، آبگرمکنی است که نسبت به انواع دیگر فضای کمتری اشغال می‌ کند و آب را به طور مستقیم گرم می کند. در واقع وقتی شیر آب گرم را باز می‌ کنید، آب به وسیله لوله های مسی یا کویل‌ به داخل آبگرمکن دیواری وارد می شود و سپس به سمت محفظه ای می رود و در آنجا آب داخل لوله‌ ها یا کویل‌ ها به وسیله انرژی گاز یا برق گرم می شود. آبگرمکن دیواری قابلیت دارد که 2 الی 5 گالن آب را در یک دقیقه گرم کند‌.

این آبگرمکن برای خانواده‌های پرجمعیت کارایی زیادی ندارد زیرا آبگرمکن دیواری توانایی تامین حجم زیاد آب را ندارد. در منازلی که از آبگرمکن دیواری استفاده می کنند، هنگامی که کسی در حال دوش گرفتن است، شیر آب گرم در بخش های دیگر خانه مانند آشپزخانه یا دستشویی نباید باز باشد.

زیرا فردی که در حال استحمام است با کمبود آب گرم مواجه خواهد شد. از مزایای آبگرمکن دیواری می توان به صرفه جویی در هزینه انرژی و راحتی نصب به دلیل حجم کوچک آن اشاره کرد. آبگرمکن های دیواری جایگزین مناسبی برای آبگرمکن‌ های مخزن دار ایستاده هستند و برای نصب در منازلی با متراژ پایین بسیار مناسب هستند.

تعمیر آبگرمکن

نکاتی در مورد خرید آبگرمکن دیواری

توجه به ظرفیت آبگرمکن

در هنگام خرید آبگرمکن دیواری حتما به ظرفیت آبگرمکن توجه داشته باشید. به معیار FHR که روی برچسب راهنمای انرژی آبگرمکن توجه کنید. این پارامتر تعداد گالن‌های آب و ظرفیت آبگرمکن را نشان می دهد. قبل از خرید آبگرمکن ظرفیت مورد نیاز خانواده خود را مشخص کنید. ظرفیت مخزن آبگرمکن دیواری با اندازه شعله آن تناسب دارد.‌

کارایی آبگرمکن

فاکتور کارایی یکی دیگر از نکاتی است که هنگام خرید آبگرمکن دیواری باید به آن توجه کرد. برای پی بردن به کارایی آبگرمکن دیواری به فاکتور انرژی یا EFF توجه نمایید. هر چه فاکتور انرژی بیشتر باشد، به همان نسبت کارایی نیز بیشتر است. برای پی بردن به این معیار به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید.

میزان مصرف انرژی

.آبگرمکن‌های دیواری معمولا نسبت به انواع دیگر 8 الی 50 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند‌. در هنگان خرید میزان مصرف گاز در آبگرمکن دیواری را می توانید بر روی بر چسب انرژی آن مشاهده کنید

توجه به دوام و طول عمر

آبگرمکن دیواری معمولا دو برابر آبگرمکن های مخزن دار عمر می کند. به عنوان مثال اگر دوام و طول عمر یک آبگرمکن مخزن دار ایستاده ده سال باشد، آبگرمکن دیواری بیست سال عمر می‌کند‌. با دقت در خرید آبگرمکن دیواری می توانید هزینه های اضافی را کاهش دهید و تا بیست سال از خرید مجدد آبگرم راحت باشید.

توجه به فشار آب

در زمان خرید آبگرمکن دیواری باید فشار آب محل زندگی خود را در نظر داشته باشید. اگر فشار آب کمتر از حد عادی است باید در انتخاب آبگرمکن دقت کنید. فشار آب بسیار کم مانع از روشن شدن آبگرمکن دیواری می شود. بنابراین بهتر است از خرید این نوع منصرف شوید و آبگرمکن مخزن دار ایستاده بخرید.

پس از خرید آبگرمکن دیواری سرویس دوره ای آن را فراموش نکنید و حداقل سالیانه یکبار اقدام به سرویس و رسوب زدایی آبگرمکن کنید. برای سرویس سالیانه و برطرف کردن مشکلات آبگرمکن حتما باید از یک تعمیرکار مجرب و حرفه ای کمک بگیرید.

 

مقایسه آبگرمکن دیواری و پکیج دیواری

آبگرمکن دیواری و پکیج دیواری هر دو در آشپزخانه نصب می شوند و برای نصب در خانه هایی با متراژ پایین کاربرد زیادی دارند. زیرا فضای کمی را به خود اختصاص می دهند. البته لازم به ذکر است که نصب پکیج در خانه هایی با متراژ کمتر از 60 متر ممنوع است‌. در این خانه ها حتما باید آبگرمکن دیواری نصب کنید. یکی از تفاوت های پکیج دیواری و آبگرمکن دیواری این است که مشکل سرد شدن ناگهانی آب گرم در آبگرمکن های دیواری شایع تر است.‌

در حالی که این اتفاق در پکیج دیواری به ندرت رخ می دهد. پکیج های دیواری معمولا برای گرم کردن آب از انرژی برق استفاده می کنند. استفاده از این دستگاه در مناطقی که برق به طور مداوم و پشت سر هم قطع می شود، مناسب نیست. به همین دلیل در این مناطق بهتر است که از آبگرمکن دیواری استفاده کنند تا با مشکل نبود آب گرم مواجه نشوند‌. پکیج دیواری و آبگرمکن دیواری وسایل گرمایشی هستند که هوای محیط را خشک می کنند. تنفس در چنین هوایی برای سالمندان و کودکان دشوار است.

پکیج دیواری و آبگرمکن دیواری از لحاظ قیمت نیز با هم تفاوت دارند. پکیج دیواری دارای قیمت بالاتری نسبت به آبگرمکن دیواری است. البته ذکر این نکته ضروری است که با هزینه زیاد برای خرید و نصب پکیج دیواری دیگر نیازی به خرید آبگرمکن و بخاری نیست. در واقع با خرید پکیج دیواری از پرداخت هزینه های بیشتر معاف خواهید شد. زیرا پکیج آب گرم مصرفی مورد نیاز و آب گرم رادیاتورها را برای گرم کردن خانه تامین می کند.

وسایل گرمایشی مانند آبگرمکن دیواری و پکیج دیواری برای گرم کردن آب استفاده می شوند. درون آب های سنگین املاح معدنی زیادی وجود دارد که به مروز زمان در بخش‌های مختلف این وسایل رسوب می کنند. رسوبات به مرور زمان در عملکرد دستگاه به ویژه در عملکرد پکیج اختلال ایجاد می کند. به همین علت هم آبگرمکن دیواری و هم پکیج دیواری را باید به طور دوره ای سرویس نمایید. برای سرویس پکیج و آبگرمکن از یک تعمیر کار حرفه ای و مجرب کمک بگیرید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>