ما را در شبکه های اجتماعی

هزینه حفر چاه و چاه زنی با دستگاه در مازندران

حفر چاه و چاه زنی با دستگاه در مازندران

حفر چاه آب و فاضلاب در شمال با توجه به شرایط زمین و مرطوب بودن خاک کار ساده‌ای نیست. در برخی از منطق نزدیک به دریا، با حفر چاه، ممکن است سریع پر از آب شود. به همین دلیل باید این کار با سرعت بیشتری انجام و سپس داخل چاه با مصالح دیوار چینی شود. اما قیمت حفر چاه آب و فاضلاب بصورت دستی و با دستگاه چقدر است؟ کدام روش بهتر است؟ در ادامه با ما باشید تا بگوییم چرا باید برای حفر چاه و چاه زنی آب و فاضلاب در مازندران به دستگاه نیاز دارید.

دلیل حفر چاه آب و فاضلاب در مازندران

کندن چاه به منظور ایجاد مخزنی برای ورود پسماند و فاضلاب ساختمان انجام می‌شود. این کار می‌تواند به صورت دستی (توسط چاه کن) و یا با کمک دستگاه انجام شود. حفر چاه آب در شمال به دلیل رطوبت خاک، کمی دشوار است. در برخی از شهرها که فاصله از سطح دریا زیاد نیست، با کندن چند متر زمین، فورا به آب می‌رسند که دشوار می‌شود.

دستگاه های حفر چاه فاضلاب و آب مازندران می‌تواند بدون تماس با آب صورت بگیرد. در این روش سرعت العمل کار تا حد زیادی بالا می‌رود. از سوی دیگر هزینه و دستمزد چاه کندن هم پایین‌تر محاسبه می‌شود. این چاه‌ها برای هر مجتمع مسکونی، اداری و یا تجاری لازم است. در شهرهای شمالی که ویلاسازی رشد زیادی داشته، نیاز به حفر چاه نیز افزایش پیدا کرده است.

در سایر شهرهای ایران حفر چاه می‌تواند برای مزارع کشاورزی و تأمین آب برای آبیاری گیاهان تحت کشت انجام شود. اما حفر چاه در مازندران و سایر شهرهای شمالی ( با توجه به بارش‌های فراوان ) بیشتر به منظور مخزنی برای نگهداری فاضلاب است.

دلایل نیاز به حفر چاه و چاه زنی با دستگاه در شمال

استخدام چاه کن قائمشهر یا حفر چاه آب در نور و یا سایر شهرهای مازندران به چندین دلیل انجام می‌شود که عبارتند از:

 • دفع فاضلاب‌ها و پسماندها
 • دفع ولتاژهای اضافه برای صنایع
 • چاه ارت ساختمان
 • ایجاد سیستم کانال هوا برای فعالیت‌های زیر زمین (معدن، معابر و جاده و …)

نحوه حفر چاه در استان مازندران

برای کندن چاه روش‌های عمقی در بیشتر شهرهای ایران کاربرد دارد. اما در شهرهای مازندران که به سطح زمین نزدیک است، کاربرد زیادی ندارد. به طوری که بعد از چند متر کندن زمین، فوری به آب می‌رسید. در این شهرها، برای حفر چاه آب از دو روش استفاده می‌شود:

کندن چاه با عرض بیشتر و چاه‌های سطحی
به طور کلی حفاری بر روی زمین به صورت دایره‌ای صورت می‌گیرد که قطر آن می‌توانید بین 60 تا 200 سانتیمتر باشد. حفر چاه آب در شمال به دو شکل صنعتی و دستی صورت می‌گیرد. برای حفر چاه‌های نیمه عمیق از روش دستی و برای چاده‌های عمیق از روش حفر صنعتی استفاده می‌شود.

استفاده از روش دستی برای حفر چاه
برای حفر چاه فاضلاب در شمال با روش دستی می‌توان چاه‌هایی با عمق 30 متر را ایجاد کرد. اگر بخواهید چاهی را برای رسیدن به اولین سفره زمینی حفر کنید، روش دستی توصیه می‌شود. از آنجا که شهرهای مازندران فاصله زیادی با این سفره‌های زمینی آب ندارند، عمق چاه آنقدر زیاد نیست که هزینه و زمان زیادی از شما بگیرد.

حفر چاه‌های عمیق

با توجه به بالا بودن قیمت حفر چاه در مازندران دستی اگر قرار است عمق چاه بیشتر از 30 متر باشد، بهترین راه استفاده از دستگاه‌های حفاری است که با سرعت العمل بالاتری عمل می‌کنند. دستگاه‌هایی که برای حفاری چاه کاربرد دارند، شامل حفاری ضربه‌ای، حفاری تراکتوری، حفاری با دستگاه برقی و حفاری چرخشی است.

 

حفر چاه در مازندران با چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

هزینه حفر چاه در استان مازندران

قیمت حفر چاه آب و فاضلاب بصورت دستی و با دستگاه با همدیگر متفاوت است. اگر بخواهید چاه فاضلاب با عمق کم حفر کنید، روش دستی از نظر هزینه مقرون به صرفه است. اما برای چاه‌های عمیق و بزرگ صنعتی بهترین راه استفاده از دستگاه‌های حفاری است. چند عامل بر روی قیمت حفر چاه آب با دستگاه تاثیر دارد:

 •  عمق و عرض چاه
 •  نوع کاربرد آن
 •  نحوه حفاری
 • نزدیکی یا دوری از سطح دریا
 •  نوع خاک
 • محل حفر چاه در مازندران
 • روش و نوع ماشین حفاری

حرف آخر
بدادم برس از جمله شرکت‌هایی است که در زمینه ارائه خدمات حفر چاه در شمال کشور و همچنین ( بازسازی منزل ویلایی ) فعالیت دارد. برای انجام این کار می‌توانید با شماره تلفن 09101413902 تماس بگیرید و اطلاعات بیشتر را از کارشناسان این مرکز دریافت کنید.

سوالات متداول

حفر چاه در مازندران با چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

حفاری چاه فاضلاب و آب در همه مناطق شمال از جمله شمال کشور نیز با دو روش دستی و صنعتی انجام می‌شود. روش دستی برای چاه‌های با عمق 30 متر کاربرد دارد.

هزینه حفاری چاه آب در شمال چقدر است؟

هزینه این کار به متراژ چاه، نوع خاک، موقعیت قرار گرفتن زمین، نزدیکی و یا روش دستی و صنعتی بستگی دارد.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>