ما را در شبکه های اجتماعی

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل

امروزه دکوراسیون داخلی منزل از اهمیت ویژه ای برای ساکنین آن برخوردار شده است. شاید دلیل این موضوع آگاهی بیشتر افراد نسبت به تاثیرات طراحی داخلی بر رفتار، روحیات و احساسات فردی است. طراحی و دکوراسیون داخلی ترکیبی از علم و هنر است که شاید در ظاهر کار لذت بخش و هیجان انگیزی باشد. اما پیچیدگی های فوق العاده و اصول تکنیکی که هنگام طراحی با آن روبرو خواهید شد، می تواند دکوراسیون منزل را بسیار سخت و دشوار نماید. به همین منظور بهتر است طراحی و دکوراسیون داخلی منزل را به افراد متخصص و مجرب در این زمینه بسپارید. به طور کلی اگر قصد دارید طراحی داخلی منزل خود را تغییر دهید و یا خانه خود را بازسازی نمایید، بهتر است در ابتدا با هر آنچه نیاز است در رابطه با دکوراسیون داخلی منزل بدانید، به طور کامل آشنا شوید.

انواع روش های طراحی دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی به معنای ایجاد هماهنگی میان تمامی عناصر و وسایل موجود در فضا، برای ایجاد فضایی دلنشین تر است. به طور کلی برای طراحی داخلی آشنایی با رنگ ها و ویژگی های آن ها، اصول و استانداردهای ارگونومی بدن انسان، سلیقه شخصی افراد، توجه به روحیات انسان ها، فضاهای مورد نیاز در خانه و … از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از طرفی بهینه سازی فضا در طراحی داخلی یک اولویت بسیار مهم است. بنابراین پیش از آن که برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود اقدام نمایید، بهتر است با انواع سبک های مختلف دکوراسیون داخلی منزل به طور کامل آشنایی پیدا کنید.

• سبک مدرن

یکی از محبوب ترین سبک های طراحی دکوراسیون داخلی منزل سبک مدرن است. که از مهم ترین ویژگی های آن می توان به موارد زیر اشاره نمود.

– این سبک به دنبال جذابیت در نهایت سادگی است.
– بنابراین از وسایل و عناصری در این سبک استفاده می شود که جزئیات کمتری دارند و دارای خطوط صاف و صیقلی می باشند.
– از پرکاربردترین رنگ های غالب مورد استفاده در این سبک می توان به رنگ سفید، طوسی و مشکی اشاره نمود.
– رنگ های دیگری مانند سبز، آبی، صورتی، بنفش و … نیز به صورت مات و به عنوان رنگ های فرعی در این سبک مورد استفاده قرار می گیرند.

دکوراسیون مدرن
نوعی از دکوراسیون مدرن اتاق مطالعه

سبک مینیمال:

از دیگر سبک های دکوراسیون داخلی منزل سبک مینیمال است. که مهم ترین ویژگی های آن به شرح زیر می باشند.

یکی از ساده ترین سبک های طراحی داخلی است که در اغلب مواقع رنگ غالب در این سبک سفید در نظر گرفته می شود. استفاده از رنگ های خنثی مهم ترین ویژگی این سبک است. از طرفی هدف از اجرای سبک مینیمال ایجاد فضایی آرامش بخش و خلوت است. بنابراین هیچ گونه وسایل و تزئینات اضافی در این سبک به چشم نمی خورد. این سبک را می توان شبیه به سبک مدرن اما ساده تر دانست.

دکوراسیون مینیمال
یک خانه ژاپنی، که به سبک مینیمال آراسته شده است

 سبک نئوکلاسیک:

نئوکلاسیک نیز از پرطرفدارترین سبک های طراحی داخلی است. که مهم ترین ویژگی های آن عبارتند از:
– این سبک ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک است.
– اگر به سبک کلاسیک و تجملات علاقه مند هستید، اما خانه کوچکی دارید بهتر است سبک نئوکلاسیک را جایگزین سبک کلاسیک نمایید.
– استفاده از تزئینات به قدری که موجب شلوغی فضا نشود، از دیگر ویژگی های این سبک است.
– استفاده از رنگ های نقره ای، طلایی در کنار سفید به عنوان رنگ غالب از معمول ترین ترکیب رنگ های انتخابی در این سبک است.

 

نئو کلاسیک

سبک کلاسیک:

سبک کلاسیک نیز از دیگر سبک های دکوراسیون داخلی منزل است که هرگز قدیمی نمی شود. این سبک از طرفداران قابل توجهی برخوردار است. از ویژگی های بارز این سبک می توان به موارد زیر اشاره نمود.
– توجه به تقارن و نظم در چیدمان وسایل و هماهنگی میان آن ها
– هدف از طراحی این سبک ایجاد اصالت و شکوه در فضای داخلی است.
– رنگ های قهوه ای، کرم و زرشکی از محبوب ترین رنگ های مورد استفاده در سبک کلاسیک است.
– استفاده از چوب، فلزات طلایی و یا نقره ای براق، تزئینات و تجملات زیاد از دیگر ویژگی های این سبک است.

طراحی کلاسیک یک دکور نشیمن
طراحی کلاسیک یک دکور نشیمن

سبک امروزی:

یکی از جدیدترین دکوراسیون منزل سبک امروزی است. که ویژگی های قابل توجه این سبک نیز به شرح زیر می باشند.
– این سبک کاملا مطابق با مد و طراحی های به روز می باشد.
– امروزه شاید شباهت بسیار زیادی به سبک مدرن داشته باشد. اما به طور کلی این سبک برخلاف سبک مدرن در دوره های مختلف با توجه به مد تغییر خواهد کرد.
– انعطاف پذیری بیشتر این سبک نسبت به سبک مدرن موجب محبوبیت آن شده است.

 

سبک دکور امروزی

 

از دیگر سبک های دکوراسیون داخلی منزل:

از دیگر سبک های مورد استفاده در طراحی داخلی منزل می توان به سبک روستیک و ایرانی اشاره نمود. که البته طرفداران خاص خود را دارند. سبک روستیک به دنبال زندگی بی آلایش و الهام گرفته از طبیعت است. سبک ایرانی نیز با ایده گرفتن از معماری های قدیمی ایرانی شکل گرفته است.

 

عوامل موثر در تعیین هزینه های دکوراسیون داخلی منازل

قطعا تامین بودجه برای طراحی داخلی و ارزیابی حدودی هزینه نهایی طراحی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بهتر است بدانید که عوامل مختلفی در تعیین هزینه های دکوراسیون داخلی منازل موثرند. که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

1. فضاهایی که قرار است طراحی داخلی آن را تغییر دهید. به طور مثال در صورتی که تنها آشپزخانه طراحی شود، هزینه بسیار کمتر از زمانی است که بخواهید طراحی داخلی کل خانه را تغییر دهید.

2. میزان امکانات در منطقه ای که خانه شما در آن قرار دارد. به طور مثال در صورتی که خارج از شهر باشید و یا از مرکز شهر دور باشید، هزینه بیشتری برای تامین تجهیزات و حمل و نقل آن ها باید پرداخته شود.

3. سبک انتخابی و انواع دکوراسیون داخلی منزل، به طور مثال برای طراحی سبک کلاسیک باید هزینه بیشتری نسبت به سبک مدرن بپردازید.

 

طراحی آشپزخانه در دکوراسیون داخلی منزل

زمانی که سبک مشخصی را برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل انتخاب می نمایید، باید از ویژگی های آن در طراحی تمامی فضاها استفاده نمایید. یکی از مهم ترین فضاهای خانه آشپزخانه است. از طرفی این فضا دید کاملی از فضای نشیمن و پذیرایی دارد. بنابراین رعایت ویژگی های سبک انتخابی در این فضا نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به طور مثال در صورتی که سبک مدرن را برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل انتخاب کرده باشید. باید تمامی تجهیزات و عناصر از ویژگی های این سبک پیروی نمایند. برای درک بهتر این موضوع به بررسی ویژگی های آشپزخانه مدرن و کلاسیک خواهیم پرداخت.

 

دکوراسیون آشپزخانه مدرن:

  • استفاده نمودن از کابینت های ساده و بدون طراحی
  • انتخاب دستگیره صاف و بدون تزیینات برای کابینت ها
  • مناسب ترین کابینت ها ممبران، های گلاس و ام دی اف است.
  • رنگ های خنثی مانند سفید و طوسی یا ترکیبی از رنگ چوب و سفید، طوسی و رنگ چوب مناسب ترین رنگ های مورد استفاده در آشپزخانه مدرن است.نور مخفی و لوسترهای ساده بهترین انتخاب برای نورپردازی آشپزخانه است.

 

آشپزخانه کلاسیک:

– استفاده از چوب طبیعی و یا طرح چوب
– رنگ قهوه ای، کرم و سفید از پرکاربردترین رنگ های مورد استفاده در آشپزخانه های کلاسیک است.
– دستگیره کابینت ها طراحی شده و دارای ظریف کاری می باشند.
– کابینت ها دارای منبت کاری، حکاکی و جزئیات می باشند.
– استفاده از جزیره در آشپزخانه های کلاسیک از محبوبیت بالایی برخوردار است.
– لوسترهای تجملاتی نیز از دیگر تجهیزات مورد استفاده در این آشپزخانه ها است.

 

ترفندهای چیدمان دکوراسیون داخلی منزل

برخی از ترفندهای طراحی دکوراسیون داخلی منزل ، می توانند به شما کمک نمایند تا فضای خانه خود را بزرگ تر نمایید. یا اینکه برای جبران کمبود فضا، از یک قسمت با چند کاربری استفاده کنید. در ادامه شما را با چند ترفند ساده و در عین حال کاربردی هنگام طراحی دکوراسیون داخلی منزل آشنا خواهیم کرد.

1. حتما از یک سبک مشخص در طراحی داخلی خانه خود استفاده نمایید. این کار از آشفتگی و عدم هماهنگی رنگ ها، اجزا و چیدمان منزل جلوگیری می نماید.

2. اگر خانه کوچکی دارید، بهتر است از سبک هایی استفاده نمایید که سادگی را دنبال می کنند و از تزئینات بیش از اندازه دور هستند. به طور مثال استفاده از سبک های مینیمال و مدرن بهترین انتخاب برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک است.

3. به هیچ عنوان وسایل کاربردی را در معرض دید قرار ندهید. به طور مثال از قرار دادن وسایل برقی روی کابینت های آشپزخانه به طور جدی خودداری نمایید. زیرا این کار نه تنها موجب زیبایی آشپزخانه شما نمی شود. بلکه باعث شلوغی و آشفتگی فضای آشپزخانه می گردد و بازدهی شما را نیز کاهش می دهد.

4. اگر می خواهید اتاق خواب شما دلبازتر دیده شود، بهتر است از مبلمان و تخت خواب هایی استفاده نمایید که پایه دارند. این کار موجب بزرگ تر دیده شدن اتاق خواب شما می شود.

5. به هیچ عنوان فضای منفی در خانه باقی نگذارید و از تمامی فضاها به طور کاربردی استفاده نمایید. فضای منفی به معنای قسمت هایی از خانه است که هیچ گونه وسیله ای در آن قرار داده نشده و استفاده ای از آن نمی شود.

 

دکوراسیون داخلی منزل را به ما بسپارید

قطعا تا به اینجا از اهمیت و پیچیدگی های طراحی دکوراسیون داخلی منزل مطلع شده اید. با توجه به تاثیرگذاری دکوراسیون داخلی بر روحیات و همچنین رفتارهای انسانی، بهتر است طراحی دکوراسیون داخلی منزل و بازسازی ساختمان خود را به افراد متخصص و مجرب در زمینه طراحی داخلی بسپارید. مشاورین و طراحان مجرب و متخصص دکوراسیون داخلی شرکت کارآفرینان هم داستان به نام تجاری بدادم برس با آگاهی کامل نسبت به اصول طراحی داخلی و شناخت دقیق تمامی سبک های معماری، می توانند مطابق با سلیقه شخصی شما و خواسته هایتان، بهترین و مناسب ترین طراحی های دکوراسیون داخلی را به شما ارائه دهند.

برای مشاهده نمونه کارهای طراحان بدادم برس می توانید به صفحه اینستاگرام این شرکت سر بزنید. همچنین برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>