ما را در شبکه های اجتماعی

رسوب زدایی پکیج

رسوب زدایی پکیج در محل توسط تعمیرکار پکیج متخصص

 

برخی مشکلات پکیج به دلیل وجود هوا در بوبه های آن است و برای تعمیر پکیج لازم است عمل رسوب زدایی پکیج انجام شود. رسوب گیری پکیج به روش های مختلفی انجام می شود که در این مطلب درباره ان ها صحبت کرده ایم. برای دریافت خدمات رسوب زدایی پکیج می توانید با شماره تلفن های ما تماس گرفته و سرویسکاران پکیج ما کمک بگیرید.

رسوب زدایی پکیج ایران رادیاتور و رسوب زدایی پکیج بوتان در این مجموعه با کیفیت بالا و توسط تعمیرکار پکیج انجام می شود. رسوب زدایی پکیج را به ما بسپارید. تنها با یک تماس تعمیرکار پکیج به محل شما اعزام می شود.

برای تعمیر پکیج و اعزام تعمیرکار پکیج به محل، با بدادم برس تماس بگیرید.

چگونه پکیج را رسوب زدایی کنیم ؟

رسوب زدایی پکیج یکی از اقداماتی است که در مجموعه بدادم برس انجام می شود. رسوب گیری پکیج با روش های مختلف و با دستگاه رسوب گیری مخصوص انجام می شود. برای آشنایی با نحوه رسوب زدایی پکیج تا انتخای این مقاله با ما همراه باشید.

در این مقاله رسوب زدایی پکیج بوتان ، رسوب گیری پکبج ایران رادیاتور با روش های مختلف شرح داده شده است و اطلاعاتی درباره دستگاه رسوب زدایی پکیج در اختیار شما قرار داده شده است.با مطالعه این مطلب اطلاعات خوبی درباره جرمگیری انواع پکیج بدست خواهید آورد.

از مهم ترین مشکلات پکیج های دیواری رسوب هایی هستند که در لوله ها و قطعات پکیج، به دلیل مواد معدنی موجود در آب های سنگین، روی هم انباشته شده اند. انجام به موقع جرم گیری پکیج، از خراب شدن و بیشتر شدن هزینه‌ی تعمیر آن جلوگیری می‌کند.

انباشه شدن رسوب ها در پکیج مشکلاتی را بوجود می آورد. خوب گرم نشدن و زود سرد شدن آب، ایجاد سر و صداهای عجیب و …نمونه ای از این مشکلات هستند. معمولا باید حداقل سالی یکبار اقدام به رسوب زدایی پکیج کنید. هزینه رسوب زدایی پکیج به چند عامل بستگی دارد.

 

رسوب زدایی پکیج بوتان

دو روش برای رسوب زدایی پکیج بوتان پیشنهاد می شود.

روش سنتی جرمگیری پکیج بوتان

روش سنتی که با مواد جرم گیر انجام می شود. در هنگام استفاده از مواد جرم گیر، رعایت نکات ایمنی فراموش نشود.

 • ابتدا اتصال پکیج با برق را قطع کرده و آب دستگاه را خالی کنید.
 • مبدل پکیج را که توسط دو تا پیچ به بلوک وصل شده، باز کنید.
 • حالا مبدل را با استفاده از جوهر نمک صنعتی یا نمک صنعتی بشویید.

اگر با این مواد، رسوب پکیج کاملا از بین نرفت، با حرارت دادن مبدل و زدن چکش روی آن همراه با فشار آب رسوبات جدا شده و خارج می شود.
در پایان پس از بستن مبدل در جای خودش فشار پکیج را روی عدد 1/5 تنظیم و دستگاه را روشن کنید.

 

روش مدرن رسوب گیری پکیج بوتان

روش مدرن با کمک پمپ رسوب گیر انجام می شود. در این روش دیگر لازم نیست که دستگاه پکیج باز شود. پمپ اسیدشویی را در ظرف اسید قرار داده و خروجی به ظرف مبدل گرمایی وصل می شود. سمت دیگر مبدل هم با شلنگ لاستیکی به ظرف مبدل گرمایی وصل می شود.

پس از چند دقیقه که پمپ کار کرد، همه رسوب های درون مبدل گرمایی جدا و خارج می شود. بعد از شستشوی مبدل، رسوب زدایی پکیج بوتان به پایان می رسد و می توانید پکیج را دوباره در جای خود نصب کنید.

 

نحوه رسوب زدایی پکیج ایران رادیاتور

روش اول به عنوان روش برتر پیشنهاد می شود. نخستین کار که برای شروع جرم گیری پکیج ایران رادیاتور این است که ورودی گاز و برق دستگاه قطع و کاور آن باز شود. سپس شیر ورودی دستگاه را بسته و شیر پرکن آن را باز کنید. در ادامه با استفاده از پمپ شستشو یا پمپ کولر آبی شستشوی مبدل دستگاه شروع می شود.

پمپ را در تشتی که حاوی مواد شوینده از قبیل جوهر نمک یا اسید رقیق است قرار داده و به مدت 15دقیقه صبر داشته باشید تا جرم پکیج جدا شود. در نهایت با فشار بالای آب، آنها را خارج کنید. پس از گذشت 15 دقیقه زمان، اگر همچنان حس کردید که جرم گیری پکیج به طور کامل انجام نشده، باید مبدل حرارت داده شود.

در هنگام حرارت رسوب پکیج را با ضربات آهسته‌ی چکش جدا کرده و با آب فشار زیاد بشویید. در اینجا لازم می دانیم دو نکته مهم ذکر شود. نکته اول اینکه ضربات چکش حتما باید به مبدل ثانویه وارد شود. زیرا مبدل اصلی با ضربات چکش ممکن است به راحتی سوراخ شود. همچنین هنگام استفاده از اسید رقیق و جوهر نمک نباید بیشتر از 15 دقیقه درون مبدل بمانند. چون با ماندن طولانی مدت این مواد درون مبدل آن را سوراخ خواهند کرد.

 

رسوب گیری پکیج ایران رادیاتور به روش دوم

روش دوم به این نحو است که دیگر نیازی به استفاده از پمپ آب کولر آبی یا پمپ شستشو نیست. در این روش مبدل اولیه و مبدل ثانویه شستشو داده می شود و مناسب افرادی ست که به تجهیزات مورد نیاز دسترسی ندارند.

 • ابتدا برق و گاز پکیج را قطع کرده و کاور آن را باز کنید‌. به همان روشی که قبلا توضیح دادیم، آب مدار گرمایشی را خالی کنید.
 • حالا نوبت باز کردن مبدل اولیه و ثانویه است‌‌.
 • وقتی مبدل را درون تشت قرار دادید تا وسط آن آب بریزید.
 • از یک سمت با قیف اسید یا جوهر نمک را به داخل مبدل بریزید. رعایت نکات ایمنی را فراموش نکنید. چون پاشیدن اسید به چشم، دست و صورت آسیب میزند.
 • وقتی اسید از یک سمت مبدل ریخته شد، با جرم گیری پکیج، اسید به همراه رسوبات از دهانه‌ی مبدل خارج میشود.
 • پس از پایان کار شستشوی مبدل را با فشار زیاد آب انجام دهید.
 • در این روش هم مانند روش اول اگر متوجه شدید مقداری از رسوب خارج نشده با حرارت دادن و ضربات آهسته چکش به مبدل ثانویه آن را خارج کنید.
 • حالا باید مبدل را دوباره به دستگاه پکیج نصب کرده و آن را روی عدد 1/5 تنظیم نمایید.

 

رسوب زدایی مبدل ثانویه پکیج

مبدل ثانویه که فقط وظیفه گرم کردن آب مصرفی را به عهده دارد، در پکیج های دو مبدله مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل گرم شدن یکنواخت آب گرم در پکیج های دو مبدله، دستگاه رسوب کمتری می گیرد. با این حال با گذر زمان و استفاده طولانی مدت از پکیج، مبدل ثانویه هم به دلیل سختی آب رسوب می گیرد و نیاز به رسوب زدایی دارد.

 • قبل از شروع رسوب زدایی مبدل ثانویه پکیج، رعایت نکات ایمنی ضروری است.
 • ابتدا شیر ورودی آب سرد و دوتا شیر رفت و برگشت شوفاژها را ببندید.
 • با چرخاندن شیر پر کن پکیج به سمت چپ، آنرا باز کنید.
 • حالا نوبت باز کردن کاور پکیج است. قبل از اقدام به باز کردن حتما مبدل عقربه‌ بار را روی صفر قرار دهید. سپس مبدل ثانویه را باز و از پکیج خارج کنید.
 • از یک سمت مبدل شروع به ریختن اسید کنید، تا جایی که رسوب زدایی مبدل ثانویه پکیج انجام شود. پس از 10 دقیقه با شلنگ آب با فشار رسوبات و اسید را تخلیه کنید.
 • دوباره داخل مبدل ثانویه اسید ریخته و پس از چند دقیقه این بار با چکش چند ضربه محکم به آن بزنید. به طوری که رسوبات کاملا کنده شوند.
 • دقت کنید ضربات چکش آسیبی به سوراخ ها و جای پیچ های مبدل وارد نکند.
 • در نهایت با فشار آب رسوبات را از داخل مبدل ثانویه خارج کنید.

همچنین بخوانید:

علت روشن نشدن پکیج چیست؟

 

 رسوب زدایی مبدل اصلی پکیج

مبدل پکیج قطعه ای است که همزمان وظیفه دارد هم آب مصرفی را گرم کند و هم باعث گرم ماندن رادیاتورها شود. بنابراین یکی از بخش های اصلی و مهم در دستگاه پکیج می باشد. اگر مبدل پکیج بعد از مدتی استفاده دچار رسوب شود، عملکرد کل دستگاه پکیج مختل می شود. بخاطر همین هر چند ماه یکبار میزان رسوب داخل مبدل اصلی را چک کرده و اقدام به رسوب زدایی می کنند.

برای رسوب زدایی مبدل اصلی پکیج، از روش فشار پمپ استفاده می شود. در ابتدا باید دستگاه پکیج خاموش شود. از ماسک و دستکش و عینک برای رعایت اصول ایمنی استفاده کنید. سپس باید مبدل از پکیج جدا و آب درون آن تخلیه شود.

در مرحله بعد به میزان کافی از محلول اسید کلرید ریک یا جوهر نمک درون مبدل اصلی بریزید و رسوب زدایی مبدل اصلی پکیج را انجام دهید. پس از اینکه از جدا شدن رسوبات اطمینان حاصل شد با استفاده از پمپ کولر یا ماشین لباسشویی اسید و رسوبات جدا شده را از داخل مبدل اصلی خارج کنید. در انتها مبدل اصلی را با آب شستشو دهید و دوبار آنرا روی دستگاه پکیج نصب نمایید.

 

 دستگاه رسوب زدایی پکیج

پکیج ها با گرم کردن آب سختی آن را میگیرند. همین امر باعث میشود که مواد معدنی آب درون پکیج رسوب کند. پکیجی که رسوب گرفته صدای اضافی دارد و به خوبی نمی تواند آب را گرم کند. همچنین فشار آب در پکیج های رسوب گرفته کم می شود. با مشاهده علائمی که ذکر شد باید اقدام به رسوب زدایی پکیج کرد.

این عمل توسط دستگاه رسوب زدایی پکیج صورت می گیرد. این دستگاه از یک پمپ مخصوص و مقاوم در برابر اسید، مخزن، تایمر و دو شلنگ رفت و برگشت متصل شده به قسمت رفت و برگشت مبدل حرارتی، تشکیل شده است. وظیفه پمپ در دستگاه رسوب زدایی پکیج، پمپاژ اسید از مخزن به سمت مبدل است. البته مبدل از سمت دیگر با شلنگ دیگری به مخزن اسید بر می گردد.

زمانی که صرف اسیدشویی می شود بستگی به سختی مبدل دارد. معمولا مدت زمان اسید شویی بین 5 تا 20 دقیقه متغیر است. دستگاه رسوب زدایی پکیج مقاومت زیادی در مقابل اسید دارد. یک دستگاه رسوب زدای با کیفیت کارکرد فوق العاده و عمر بالایی دارد.

 

هزینه رسوب زدایی پکیج

هزینه رسوب زدایی پکیج یکی از مواردی است که ذهن مشتریان را به خود درپیر می کند وبرایشان سوال به وجود می آورد که هزینه رسوب زدایی پکیج چگونه محاسبه می شود.

دارندگان پکیج همواره دغدغه‌ تعمیر و سرویس دستگاه خود را دارند. پکیج ها هم مثل بقیه وسایل پس از مدتی نیاز به تعمیر و سرویس دوره ای دارند. یکی از معضلاتی که دارندگان پکیج دارند هزینه ی تعمیر و رسوب زدایی دستگاه پکیج است.

مهم ترین عامل و بارزترین پارامتر تاثیر گذار در هزینه ی رسوب گیری میزان رسوباتی است که در دستگاه پکیج وجود دارد. عامل مهم دیگر سختی جرم های ایجاد شده در پکیج است. اگر مقدار رسوبات کم باشد، مسلما هزینه رسوب گیری پکیج خیلی کمتر از زمانی است که رسوبات بیشتری وجود داشته باشند.

به دلیل حجم بیشتر رسوبات و همچنین سخت بودن آنها، زحمت و زمان بیشتری صرف جرم گیری شده است. بنابراین متخصصین تعمیرکار پکیج از شما اجرت بیشتری دریافت خواهند کرد.

 

صفحه اینستاگرام بدادم برس را دنبال کنید

اینستاگرام بدادم برس

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>