ما را در شبکه های اجتماعی

طراحی دکوراسیون داروخانه

داروخانه جزء مکان هایی است که عموم مردم برای تهیه دارو و وسایل بهداشتی به آن مراجعه می کنند بنابراین طراحی دکوراسیون داروخانه از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و صاحبان این مشاغل برای جذب مشتری بیشتر و افزایش فروش داروها و سایر محصولات بهداشتی بهتر است طراحی داخلی داروخانه را به صورت اصولی انجام دهند.

طراحی داخلی داروخانه

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داروخانه

بر خلاف زمان های گذشته که داروخانه ها دارای فضایی کسل کننده و ساده بودند امروزه برای طراحی داخلی داروخانه از سبک های زیبا و مدرن دکوراسیون استفاده می شود. در هنگام دیزاین بخش های مختلف داروخانه باید نکات طلایی و اصولی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید داروخانه ای با فضای آرامش بخش و بی نظیر را طراحی کنید. در زمان طراحی دکوراسیون داروخانه بهتر است نکات زیر مد نظر داشته باشید :

 1. راحتی مشتریان

در بیشتر داروخانه ها برای مشتریان از صندلی های فلزی استفاده می شود که در این صورت مشتریان در زمان نشستن روی صندلی ها احساس خوشایندی نخواهند داشت. بهتر است برای مشتریان صندل هایی نرم در نظر گفته شوند و علاوه بر این صندلی ها در مکانی خلوت چیده شوند.

 1. استفاده از سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب

 در محیط داروخانه از سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسبی استفاده کنید تا بتوانید در روزهای سرد سال به کمک سیستم گرمایشی به راحتی فضای داروخانه را گرم کنید همچنین اگر از سیستم سرمایشی مناسب در داروخانه استفاده کنید می توانید در روزهای گرم تابستان فضای داروخانه تان را برای مشتریان خنک و دلچسب تر کنید.

 1. استفاده از صفحه نمایش نوبت گیر

برای جلوگیری از شلوغ شدن قسمت پیشخوان داروخانه بهتر است در بخش ورودی داروخانه دستگاه نوبت گیر را قرار دهید تا مشتریان بعد از ورود به داروخانه بتوانند به راحتی نسبت به نوبت گیری اقدام نمایند.

 1. انتخاب رنگ های مناسب

برای اغلب بیماران فضای داروخانه استرس زا می باشد بنابراین بهتر است شما برای طراحی دکوراسیون داروخانه از رنگ های ملایم و روشن تر استفاده نمایید تا فضای داروخانه آرامش بخش به نظر برسد همچنین می توانید با افزودن چند رنگ به طراحی داخلی داروخانه از دلگیر به نظر رسیدن فضا جلوگیری کنید.

اگر تمایل دارید فضای داروخانه تان بیشتر مورد توجه قرار بگیرد بهتر است در انتخاب رنگ برای دیزاین داروخانه حساسیت لازم را به خرج دهید همچنین استفاده از طیف های مختلف رنگ هایی نظیر سبز ، آبی و زرد باعث می شود تا فضای داروخانه جذاب تر به نظر برسد.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که با انتخاب رنگی مناسب می توانید به فضای داروخانه روح و هویت ببخشید که در این صورت علاوه بر پیشی گرفتن از رقبای خود ، مشتریان تان نیز به خاطر رنگ های به کار رفته در دیزاین داخلی ، حتما داروخانه شما را به خاطر می سپارند.

دیزاین داروخانه

 

 1. استفاده از پرداخت دیجیتال

با توجه به شیوع بیماری کرونا برای رعایت بهداشت فردی در فضای داروخانه بهتر است برای پرداخت هزینه داروها و سایر محصولات از سوی مشتریان از روش پرداخت دیجیتال استفاده کنید و علاوه بر این مکانی مناسب را به دستگاه pos اختصاص دهید تا مشتریان بتوانند بعد از کشیدن کارت به راحتی رمز کارت شان را وارد کنند.

 1. طراحی اتاق مشاوره

برخی از بیماران تمایل دارند قبل از خرید و استفاده داروها با فردی متخصص مشورت نمایند که در این صورت بهتر است اتاقی را به صورت مجزا برای بخش مشاوره طراحی کنید تا بیماران بتوانند به راحتی با داروساز در مورد داروهای مصرفی شان مشاوره کنند.

 1. استفاده از فناوری

بهتر است در محیط داروخانه از تلویزیون یا آیپد استفاده کنید تا بتوانید توسط این وسایل الکترونیکی جدیدترین ویتامین ها ، مکمل ها و محصولات آرایشی و بهداشتی را تبلیغ کنید.

 1. طراحی مکانی مناسب برای استراحت پرسنل

با توجه به اینکه پرسنل داروخانه برای ارائه خدمات به مشتریان مجبور هستند اغلب اوقات بایستند بنابراین بهتر است بخشی مناسبی از داروخانه را برای استراحت پرسنل اختصاص دهید که در این مکان می توانید صندلی نرم و میز قهوه ای خوری زیبا و … را قرار دهید.

 1. نورپردازی قسمت های مختلف داروخانه

طراحی نورپردازی بخش های مختلف داروخانه از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و بهتر است قسمت پیشخوان ، قفسه ها و … را به صورت کاربردی نورپردازی نمایید همچنین یک نورپردازی زمانی ایده آل است که از قسمت ورودی داروخانه مشتریان را تحت تاثیر قرار دهید. برای نورپردازی داروخانه می توانید از چراغ های ال ای دی استفاده کنید که نور این چراغ ها مقرون به صرفه تر هستند.

دکوراسیون داروخانه

نحوه دیزاین پیشخوان داروخانه

دیزاین پیشخوانی کاربردی و مناسب برای داروخانه از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و بهتر است صاحبان این مشاغل در زمان دیزاین پیشخوان داروخانه حساسیت لازم را به خرج دهند.

برای هر یک از خدماتی که در داروخانه ارائه می دهید بهتر است یک پیشخوان در نظر بگیرید و علاوه بر این می توانید روی هر پیشخوان برچسب مربوط به وظایف آن پیشخوان را نصب نمایید تا مشتریان و بیماران بتوانند برای خرید محصولات و داروها به راحتی به پیشخوان مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند.

بهتر است قفسه داروها و محصولات پرفروش را نزدیک به پیشخوان داروخانه قرار دهید تا پرسنل داروخانه مجبور نشوند برای پیدا کردن دارو یا سایر محصولات آرایشی و بهداشتی که روزانه به مقدار زیادی به فروش می رسند کل قفسه ها را بررسی کنند.

قسمت زیرین پیشخوان داروخانه را بهتر است برای سازماندهی بهتر نسخه ها، دفترچه بیماران و سایر لوازم قفسه بندی نمایید. توجه داشته باشید که برای این قسمت می توانید از قفسه های مخصوص به پیشخوان استفاده کنید زیرا این قفسه ها کاربردی تر هستند و علاوه بر این در ابعاد مختلف طراحی می شوند.

 

دیزاین پیشخوان داروخانه

 

در زمان های گذشته برای قفسه بندی داروخانه ها از قفسه های فلزی و ساده استفاده می شد ولی امروزه قفسه های مخصوص به داروها دارای طرح و رنگ هایی متنوع هستند. برای ساخت قفسه ها از متریال های مختلف نظیر فلز، پلاستیک، ام دی اف و شیشه استفاده می شود و همچنین در ساختار برخی از قفسه ها از ترکیب دو یا چند متریال استفاده می گردد و بهتر است شما نیز مدل قفسه داروها را به گونه ای انتخاب نمایید که مشتریان و بیماران بتواندد به راحتی محصولات و داروهای چیده شده روی قفسه های داروخانه را مشاهده نمایند . همچنین قفسه داروها بهتر است دارای ویژگی های زیر باشد:

 1. قفسه بندی مدولار

این مدل قفسه ها دارای انعطاف پذیری زیادی هستند همچنین قفسه های مدولار به صورتی طراحی می شوند که کاربر بتواند با توجه به فضایی که در دسترس دارد آن ها را پیکربندی نماید.

 1. طراحی دقیق قفسه ها

قفسه هایی را برای قرار دادن در فضای داروخانه انتخاب نمایید که به سادگی بتوانید اجزای آن ها را از یکدیگر جدا کنید و علاوه بر این در صورت نیاز دوباره بتوانید آن ها را به راحتی پیکربندی نمایید. برای ساخت این قفسه های انعطاف پذیر از متریال هایی نظیر پلاستیک ، فلز ، چوب و لمینت چوب استفاده می شود.

 1. پانل های دیواری

اگر تمایل دارید داروها را به صورت ویترینی بچینید می توانید این پانل ها را روی دیوار نصب کنید. پانل های دیواری دارای تنوع و مزایای زیادی هستند.

 1. قفسه های کشویی

از فضای این قفسه ها می توانید برای قرار دادن داروها و بسته های کوچک استفاده نمایید. این مدل قفسه ها دارای تعداد زیادی کشو می باشند و شما می توانید به راحتی محصولات خود را در فضای آن ها بچینید.

 1. نحوه چیدن دارو ها در قفسه

نحوه چیدن دارو ها و محصولات آرایشی و بهداشتی می تواند در میزان فروش داروخانه تاثیر مثبتی داشته باشد. بهتر است  قفسه ها را برای چیدن داروها و سایر محصولات طبقه بندی کنید سپس هر یک از محصولات و داروها را در در طبقه مخصوص بچینید همچنین محصولات با برند های مختلف را باید به نحوی در فضای قفسه ها بچینید که پرسنل داروخانه به راحتی بتوانند محصول مورد نظر را پیدا کنند.

دیزاین قفسه دارو

ابعاد قفسه داروها

در زمان انتخاب مدل قفسه دارو ها علاوه بر رنگ ، متریال و … باید به ابعاد قفسه دارو ها نیز توجه داشته باشید. توجه داشته باشید که قفسه داروها نباید دارای عرض و پهنای زیادی باشند و علاوه بر این قفسه ها را نباید در ابعاد کوچک سفارش دهید زیرا در این صورت چیدن دارو ها و محصولات روی قفسه دشوار می شود.

 

هزینه دکوراسیون داروخانه

این هزینه با توجه به عوامل زیادی تعیین می شود که این عوامل عبارتند از :

 • سبک دکوراسیون داروخانه
 • نوع محصولات و متریال های به کار رفته در دیزاین داخلی داروخانه ( توجه داشته باشید که هر چقدر از محصولات با کیفیت در طراحی داخلی داروخانه استفاده شود هزینه طراحی دکوراسیون داخلی بیشتر خواهد شد).
 • دستمزد طراحان داخلی
 • دستمزد معماران و کارگران
 • هزینه حمل و نقل مصالح و تجهیزاتی که در طراحی داخلی داروخانه مورد استفاده قرار گرفته اند.

 

تصاویر دکوراسیون داروخانه

بدون شک هر فردی برای اولین بار وارد هر داروخانه ای می شود طراحی داخلی دکوراسیون داروخانه، نوع قفسه بندی و نورپردازی داخلی داروخانه اگر به صورت اصولی انجام شده باشند توجه اش را جلب می کند بنابراین بهتر است شما برای افزایش میزان فروش محصولات تان طراحی داخلی داروخانه را به صورت اصولی انجام دهید.

دکوراسیون داخلی داروخانه مدرن

طراحی دکوراسیون برای داروخانه

اصول طراحی داخلی داروخانه

اصول طراحی نورپردازی داروخانه

دیزاین پیشخوان داروخانه

 

اگر شما تمایل دارید طراحی دکوراسیون داروخانه را به صورت حرفه ای و کاربردی انجام دهید بهتر است از افرادی که در این زمینه تخصص لازم را دارند کمک بگیرید. یکی از شرکت های معتبر در زمینه بازسازی و طراحی دکوراسیون مراکز درمانی شرکت بدادم برس است که شما می توانید در صورت تمایل با این شرکت تماس بگیرید و بعد از دریافت مشاوره از سایر خدمات شرکت بدادم برس در زمینه طراحی دکوراسیون داروخانه بهره مند شوید.

جهت دریافت مشاوره برای دیزاین و طراحی دکوراسیون داروخانه به کارشناسان ما در تماس باشید

 

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>