طراحی دکوراسیون

طراحی داخلی هنر و علم ایجاد فضاهای مساعد در داخل ساختمان است که جنبه‌های طراحی بصری (شامل ظاهر و سبک) و مدیریت فضای ساختمان را در برمی‌گیرد. مدیریت فضا به چیدمان فضا از بیرون به درون است که در آن محیط بیرونی به پارامترهای داخلی تبدیل می‌شود. زمان طراحی بصری نیز بر درک چگونگی کار رنگ، بافت‌ها، اشیا، وسایل و شکل‌ها با یکدیگر تمرکز می‌شود. در نهایت همه این عناصر بصری و فضای با یکدیگر ترکیب می‌شود تا پیام زیباشناختی را به بیننده منتقل کنند.

“بدادم برس” اينجاست تا با تجربه و تخصص به شما در طراحی  بهترین دکوراسیون برای منزل، محل کار و ساختمان هایتان کمک کند

برخی از تجربیات "بدادم برس"

پروژه anchovy
پروژه bream
پروژه hake

مشاورین خبره “بدادم برس” در طراحی دکوراسیون در انتظار تماس شما هستند

مزایای اعتماد در واگذاری پروژه به ما

دکوراسیون لاکچری
  • مشاوره رایگان

 

  • پشتیبانی هر روز هفته

 

  •  تحویل با ضمانت
  • حسن انجام کار

 

  • سرعت در شروع پروژه

 

  • دسترسی راحت به تکنسین

نحوه انجام پروژه در "بدادم برس"

1) مشاوره و ثبت پروژه

مشاوره رایگان اولیه با کارشناسان بدادم برس

2) بررسی و مقایسه قیمت‌ها

بررسی و مقایسه طرح‌های پیشنهاد شده و بررسی قیمت پروژه

3) ثبت پروژه و قرارداد

عقد قرارداد برای شروع پروژه و ذکر موارد خواسته شده توسط مشتری

4) تحویل پروژه

تحویل پروژه در سریعترین زمان ممکن

کار را به حرفه‌ای‌ها بسپارید...

نظر برخی مشتریان بدادم برس

مشاورین خبره بدادم برس در طراحی دکوراسیون در انتظار تماس شما هستند

خانم بیننده

آقای نقره کار

دکوراسیون داخلی اکنون به عنوان یک صنعت محبوب در دنیا محسوب می‌شود که مورد توجه بسیاری از هنرمندان نیز قرار گرفته است. به طوری که دکوراتیو ساختمان به یک شغل مجزا تبدیل شده است و بسیاری در این زمینه فعالیت دارند. دکوراسیون داخلی منزل می‌تواند هویت، سلیقه و علایق ساکنین ساختمان را نیز نشان دهد. اگر می‌خواهید بدانید انواع طراحی دکوراسیون چیست و چه کاربردهایی دارد، این مطلب را تا انتها بخوانید.

دکوراسیون داخلی چیست و چه نقشی در ساختمان ما دارد؟

اگر قرار باشد ساده دکوراسیون داخلی منزل را تعریف کنیم باید بگوییم به عملی اطلاق می شود که تزئین فضای داخلی هر اتاق را به همراه دارد. حالا این تزئین می‌تواند برای آپارتمان، ویلا و حتی اتاق هتل باشد.

دکوراسیون داخلی منزل، ظاهر و طراحی نهایی خانه‌ها و سازه‌ها مدیریت می‌شود. این شامل همه چیز از جمله کفپوش، سیستم روشنایی، پنجره و نور طبیعی، طرح رنگ، پارچه‌ها، انتخاب مبلمان، چیدمان اتاق، گلدان‌های طبیعی و …. است.
یک نقطه شروع عالی برای یک پروژه طراحی دکوراسیون داخلی منزل این است که کمی در مورد هر یک از سبک ها و تفاوت آنها با یکدیگر یاد بگیرید.

انواع دکوراسیون داخلی برای منزل کدامند؟

انواع مختلف طراحی دکور منزل طبق آنچه که در کشورهای غربی رایج است، در اینجا بررسی می‌شود. با توجه به اینکه اکنون مدل‌ها و سبک‌های دکوراسیون منزل تا حد زیادی از نمونه‌های غربی الگوبرداری می‌شود، تلاش کردیم تا محبوب‌ترین سبک‌های این کشورها را بررسی کنیم.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل مدرن
یکی از جدیدترین انواع دکوراسیون است که شامل خانه‌هایی با خطوط تمیز، واضح، پالت رنگی ساده و استفاده از مصالحی مثل فلز، شیشه و فولاد می‌شود. این دکوراسیون داخلی حس سادگی را در هر یک از عناصر خانه از جمله مبلمان نشان می‌دهد. کلمه‌ای که می‌توان برای این سبک انتخاب کرد، «براق» است که هیچ درهم و برهمی در آن وجود ندارد.

سبک دکوراسیون مینیمالیستی
در کشورهای اروپایی، استرالیا و آمریکا مفهوم مینیمالیستی بسیار رایج است و چندسالی می‌شود در بین طراحان ایرانی هم استفاده گسترده‌ای پیدا کرده است. این سبک دکوراسیون تا حدودی شامل سبک مدرن است و فقط نسبت به آن ساده‌تر می‌شود. در آن پالت‌های رنگی خنثی هستند و فقط از اثاثیه کارآمد و ساده استفاده می‌شود.
شما در طراحی دکوراسیون داخلی منزل مینیمالیستی هیچ وسیله دکوری یا پر زرق و برقی را مشاهده نمی‌کنید. هر چیزی که در خانه به چشم می‌خورد، کارآیی مفید دارد.

سبک دکوراسیون اسکاندیناوی
این سبک طراحی دکور منزل به سادگی زندگی در کشورهای شمال اروپا ادای احترام می‌کند. در آن طراحی مبلمان اغلب شبیه به یک اثر هنری، ساده و کم اهمیت است. در آن از کاناپه‌های ساده استفاده می‌شود و کمتر به سراغ وسایل پذیرایی و لوکس است. پالت‌های رنگی در این سبک دکوراسیون، ترکیبی از رنگ سفید و یا کرمی و شیری است. در آن از عناصر طبیعی مثل چوب، MDF ، آلومینیوم، فولاد کف‌پوش‌های پهن استفاده می‌شود.
برای زیبایی بیشتر در کنار وسایل ممکن است از تکه‌های کوچک طبیعی مثل یک خز در کنار مبلمان استفاده شود. در این طراحی دکوراسیون داخلی منزل فضا زیاد، نور طبیعی، لوازم جانبی کمتر و مبلمان کاربردی به چشم می‌خورد.

سبک دکوراسیون سنتی
اگر قرار باشد از دکوراسیون سنتی ایرانی صحبت کنیم که جای تردیدی نیست همه با آن آشنایی دارند. فرش‌های لاکی‌رنگ، پشتی و پرده‌های حریر و بدون شلوغی از ویژگی‌های این سبک است. البته سبک طراحی سنتی اروپایی با آنچه که ما در ایران داریم، تفاوت زیادی دارد. اگرچه در هر دو مورد وسایل چوبی به چشم می‌خورد، اما در سبک اروپایی مبلمان هنوز هم جایگاه خودش را حفظ می‌کند.
استفاده از آینه، پالت‌های رنگی غنی و انواع بافت و خطوط منحنی از جمله ویژگی‌های این طراحی دکوراسیون داخلی است. همچنین اثاثیه با پارچه‌های ترمه، مخمل، ابریشم و براد آذین می‌شود.


رایج ترین سبک ها در دکوراسیون داخلی کدامند؟

در بین ایرانی‌ها هنوز سبک مشخصی برای دکوراسیون داخلی وجود ندارد. اغلب سعی می‌کنند خانه‌های خود را به شیوه مدرن طراحی کنند که از هیچ قانون خاصی پیروی نمی‌کند و به نوعی می‌توان به آن سبک انتقالی (Transitional) بگوییم در این روش یک حس تعادل جذاب و غیرمنتظره وجود دارد. وقتی وارد این فضاها می‌شوید احتمالا قبل از آن هیچ تصور خاصی ندارید، اما به یکباره مجذوب همه چیز می‌شوید. در سبک انتقالی از پالت‌های رنگی نسبتا خنثی استفاده می‌شود.

سبک روستایی هم که به همان سبک سنتی شباهت زیادی دارد و در آن از عناصر خام برگرفته از چوب و سنگ استفاده می‌شود.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل انواع مختلف سبک‌ها را شامل می‌شود که هر یک ویژگی‌هایی دارند و از یکدیگر متمایز می‌شوند. در ایران نیز برخی از سبک‌های طراحی فضاهای رایج در اروپا الگوبرداری شده است. اکنون سبک اسکاندیناوی و مدرن در بسیاری از خانه‌های ایرانی دیده می‌شود.

هزینه طراحی دکوراسیون داخلی منزل چقدر است؟

دکوراسیون داخلی انواع مختلفی دارد که در هر یک از وسایل و اثاثیه متفاوتی استفاده می‌شود. هزینه اجرای هر یک از سبک‌های دکوراسیون داخلی با یکدیگر متفاوت است.
بهترین دکوراسیون برای منزل چیست؟
پاسخ این سوال به سلیقه شما بستگی دارد. هر چند با وجود خانه‌های کوچک، بهترین طرح سبک اسکاندیناوی است که فضای آزاد بیشتری خواهید داشت.