ما را در شبکه های اجتماعی

طرح های جدید نقاشی ساختمان در سال 2022

نقاشی یا رنگ آمیزی ساختمان یکی از مواردی می باشد که می تواند با کمترین هزینه ها به نسبت تغییر دکوراسیون، حال و هوای فضا را عوض کند. طرح های جدید زیادی برای ماندگاری در چند سال ارائه شده اند که طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان در سال 2022 با توضیحات مختصری و مفید در مورد هر یک از آنها در ادامه آورده شده است.

 

طرح منحنی های تصادفی

یکی از طرح هایی که می تواند جلوه بسیار خوبی را به دیوارهای خانه بدهد، طرح منحنی های تصادفی می باشد. این طرح بگونه ای می باشد که منحنی هایی که گاهی به دایره نیز تبدیل می شوند در قسمت های مختلف دیوار بصورت تصادفی رنگ آمیزی شده و می تواند با رنگ های یکدست و مکمل نقاشی شود.

طرح رنگ منحنی تصادفی

طرح آبرنگ کرانچ

از دیگر طرح های جدید نقاشی ساختمان و در تقسیم بندی انواع رنگ ساختمان که جلوه ای خاص به دیوار های اتاق های ما می دهد، رنگ آمیزی با استفاده از طرح آبرنگ کرانچ می باشد. طرح آبرنگ کرانچ طرحی است که در آن دیوار مانند یک بومی که بر روی آن آب آبرنگ پاشیده شده است نقاشی می شود. در این طرح می توان رنگ های پر رنگ را در گوشه ای از دیوار کار کرده و رنگ های کمرنگ تر را به سمت گوشه ی دیگر و پایین تر کشاند.

همچنین در طرح آبرنگ کرانچ می توان از رنگ های مختلفی نیز استفاده نمود که در این حالت رنگ شناسی می تواند کمک زیادی به زیبایی دیوار با استفاده از این نوع طرح نماید.

طرح آبرنگ کرانچ

سبک تقسیم عمودی در رنگ

از سبک های دیگر در رنگ آمیزی ساختمان مسکونی می توان به سبک تقسیم عمودی اشاره کرد. سبک تقسیم عمودی دیوار به این شکل است که ابتدا دیوار را به دو نیمه بالا و پایین تقسیم کرده و در بالای دیوار یک نوع رنگ بکار می رود و در پایین آن رنگ دیگری بکار برده می شود. در سبک تقسیم عمودی پس از جدا کردن دیوار به بالا و پایین، می توان بین این دو تقسیم بندی نیز تقسیم دیگری نیز داشته باشیم.

اگر بخواهیم یک زیبایی دیگری ایجاد کنیم، می توان به قسمت بالا یا پایین دیوار فضای بیشتری داده و در واقع یک قسمت را بیشتر از قسمت دیگر رنگ آمیزی کرد. توجه داشته باشید که در این طرح، لوازم یا کمد های قرار گرفته در کنار دیوار نیز بایستی با نوع رنگ آمیزی ما هماهنگ شوند. از این سبک و طرح در رنگ آمیزی پذیرایی و یا اتاق دور همی می توان استفاده کرد.

رنگ آمیزی طرح تقسیم عمودی

طرح چاپ و الگوی رنگ

در نوع چهارم از طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان به طرح چاپ و الگو می پردازیم که در ادامه توضیحاتی در این خصوص داده می شود. طرح چاپ و الگو از طرح های ظریف و هندسی رنگ آمیزی بوده و در اجرای آن، نیاز به دقت زیادی می باشد. این طرح معمولا با استفاده از شابلون های رنگ کاری، بسیار ساده تر انجام خواهد شد و برخی هنرمندان ماهر می توانند با هنر دست خود الگوهای هندسی زیبایی را خلق کنند.

با استفاده از تکنیک های رنگ آمیزی ساختمان، رنگ های بکار رفته در این طرح نیز می تواند مکمل باشد و یا اینکه از رنگ های پر رنگ و کم رنگ بصورت همزمان استفاده کرد.

طرح چاپ و الگوی رنگی

از طرح چاپ و الگوی رنگی می توان در اماکن تجاری، سالن پذیرایی و آشپزخانه نیز استفاده نمود.

طرح قطره های رنگ

از دیگر روش های رنگ آمیزی ساختمان می توان به یک طرح جدید و مد روز به نام طرح قطره های رنگ اشاره نمود که می تواند جلوه ی مدرن و تازه ای را به فضاهای ما بدهد. در این طرح و سبک می توان انواع شکل های هندسی را با استفاده از خاصیت قطره های چکیده رنگ نقاشی کرد. هنر نقاش برای درست درآمدن این طرح بسیار اهمیت داشته و مهارت وی باعث خواهد شد تا قطره های رنگ در جای مناسب خود چکیده شوند.

طرح قطره های رنگ

از طرح قطره های رنگ می توان در فضاهای اشتراکی و عمومی مثل پذیرایی، فروشگاه ها و محیط باز و همچنین سالن های باز استفاده نمود.

 

طرح گلدار در نقاشی ساختمان

از دیگر طرح های جدید نقاشی ساختمان 2022 می توان طرح گلدار در نقاشی های ساختمانی را نام برد.طرح گل همیشه لطیف و جذاب بوده و می توان گفت برای هیچ زمانی از مد افتاده محسوب نمی شود. از طرح گلدار برای اتاق های خواب با رنگ های ملایم و آرامش بخش استفاده می کنند و برای برخی اماکن تجاری نیز می توان از رنگ های پر حرارت و پر انرژی آن استفاده کرد.همچنین از این طرح در آشپزخانه ها بسیار استفاده می شود و یک روحیه بسیار خوبی را ایجاد می کند.

در طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان نمی توان نقش اشکال را نادیده گرفت و طرح گلدار یکی از اشکال پر طرفدار در بین اکثر مردم می باشد. در طرح های گلدار برای نقاشی ساختمان از هنرمندان این صنعت استفاده می شود و طبیعتا خلق طرحهای زیبای گل در انواع مختلف آن، کار دست هر کسی نیست.

طرح گلدار رنگ آمیزی ساختمان

طرح مثلث های پاستیلی

از طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان که در رنگ کاری ساختمان و مخصوصا فضای داخلی آن می توان استفاده کرد، طرح مثلث های پاستیلی بوده که این طرح یک طرح فانتزی برای کسانی است که می خواهند فضا را به رنگ فانتزی در بیاورند. در طرح مثلث های پاستیلی مثلث بندی سطح با رنگ های مشابه پاستیل رنگ آمیزی شده و مثلث ها با نظم مشخصی بصورت بهم چسبیده و یا کنار هم قرار می گیرند. مثلث های ایجاد شده در دیوار می تواند کوچک یا بزرگ بوده و رنگ بندی آن با استفاده از یک ترکیب بندی مناسب توسط رنگ های مکمل هم ایجاد می شود.

طرح مثلث بندی پاستیلی

سبک مورب های خاکستری

سبک مورب های خاکستری نیز از طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان می باشد که برای اتاق های عمومی و پذیرایی می تواند مناسب باشد و همچنین در فضای باز فروشگاهی جذاب است. در این سبک همان طور که در شکل هم مشاهده می گردد خطوط پهن و مورب از دو سوی دیوار با دو رنگ سیاه و سفید که تداعی کننده رنگ خاکستری می باشد کشیده می شوند. در این سبک، خطوط پهن و مورب می تواند کوچک یا بزرگ بوده و یا از یک طرف بزرگ و پهن و از طرف دیگر کوچک و باریک باشد که در این حالت زیبایی بصری خاصی خواهد داشت.

سبک مورب های خاکستری

طرح اوریگامی رنگ آمیزی

اوریگامی را اکثر ما می شناسیم و می دانیم که این هنر توسط دست های هنرمندان و با استفاده از کاغذ درست می شود. اما هنر نقاشی می تواند اوریگامی را به شکل یک هنر دیگر در دیوارهای خانه پدیدار کند. طرح اوریگامی نیز از طرح های جدید رنگ آمیزی و رنگ پیشنهادی برای اتاق پذیرایی می باشد. همچنین از این طرح می توان در رستوران ها و مکان های عمومی نیز استفاده کرد.

در ایجاد این طرح می توان از رنگ های شاد و جذاب برای تنوع بیشتر بهره برد و یا با استفاده از رنگ های پر رنگ و کم رنگ یک رنگ مکمل ایجاد نمود که در این حالت می توان برای اتاق خواب و جاهای خصوصی تر نیز از این طرح استفاده کرد.

طرح اوریگامی

طرح الماس های تقسیم شده

از دیگر طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان می توان به یک سبک بسیار زیبا به نام الماس های تقسیم شده پرداخت که در این طرح زیبا از شکل های مشابه الماس برای رنگ آمیزی فضای داخلی ساختمان استفاده می شود. در این طرح لوزی های به رنگ الماسی در یک طرف دیوار قرار می گیرد و در طرف دیگر رنگ الماسی یک دست رنگ آمیزی می شود.

منظور از تقسیم در الماس های تقسیم شده یعنی الماس ها در یک طرف قرار گرفته و رنگ خالی الماسی نیز در طرف دیگر دیوار رنگ آمیزی می شود. در این طرح همان طور که از نام آن پیداست از رنگ آبی مشابه الماس استفاده می شود اما می توان آن را با کمی ابتکار به رنگ های دیگری نیز درآورد. از این طرح در دیوار بالای کاشی های آشپزخانه، در اتاق های خواب و حتی پذیرایی می توان استفاده کرد.

طرح الماس تقسیم شده

بهترین مارک رنگ برای نقاشی ساختمان کدام است؟

انتخاب بهترین مارک رنگ برای نقاشی ساختمان می تواند یکی از پر چالش ترین قسمت های کاری برای یک نقاش ساختمان باشد. اگر کسی بخواهد خودش یک رنگ روغن مناسب با مارک خوب انتخاب کند نیاز دارد تا رنگ شناسی را بداند. معمولا نقاشان حرفه ای ساختمان که سابقه ی خوبی دارند می توانند در این زمینه راهنمایی های بسیار مفیدی را به افراد بدهند.

رنگ ساختمانی به انواع رنگ بلکا، رنگ روغن و مولتی کالر تقسیم می شود که در این بین رنگ بلکا و رنگ روغن، هر یک نام های متفاوتی نیز در قسمت های مختلف کشور دارند. معمولا رنگ روغن که دارای مارک های مختلفی می باشد به انواع رنگ روغنی براق، نیمه مات و مات تقسیم می گردد. رنگ بلکا نیز به دو نوع سلولزی و ابریشمی تقسیم می شود که دانستن طرز بکار گیری هر کدام نیاز به تخصص رنگ کاری دارد. ناگفته نماند که رنگ آکریلیک نیز از جمله رنگ های تخصصی در رنگ کاری های ساختمان است که برای رنگ کاری تمیز نیاز به تجربه ی بالا دارد. مجموعه های زیادی امروزه رنگ کاری ساختمان را ارائه می کنند که یکی از این مجموعه ها مجموعه بدادم برس می باشد.

این مجموعه با داشتن سابقه ی طولانی در زمینه بازسازی ساختمان و همچنین نقاشی درب و پنجره ساختمان که در حوزه خدمات تزئیناتی رنگ آمیزی ساختمان  است توانسته نمونه کارهای خوبی را ارائه نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های نقاشی ساختمان منزل خود بار شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

صفحه رسمی اینستاگرام بدادم برس را دنبال کنید

اینستاگرام نقاشی ساختمان
.

 

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>