ما را در شبکه های اجتماعی

علت‌ بوی بد بخاری گازی چیست

علت‌ بوی بد بخاری گازی چیست و راه حل آن کدام است؟

علت‌ بوی بد بخاری گازی از جمله موضوعاتی است که با آغاز فصل سرما و شروع استفاده از بخاری گازی، عده ای با ان درگیر میشوند. در این مقاله سعی کرده ایم که با بررسی علل این موضوع ، شما را در پیدا کردن علت‌ بوی بد بخاری گازی کمک کنیم.

در ادامه معمول ترین و شایع ترین علل بود بد بخاری گازی را بیان کرده ایم. مسلم است که اگر شما دلایل بوی بد بخاری گازی را بتوانید تشخیص دهید، میتوانید نسبت به رفع این دلایل اقدام کرده و در نتیجه از دست این مشکل ( بوی بد بخاری گازی ) خلاص شوید.البته به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید، از آنجایی که بخاری های گازی موضوع نشت گاز یا بازگشت گاز به داخل فضا را ممکن است داشته باشند، پس حتی المقدور تعمیر بخاری های گازی خودتان را به تعمیرکاران حرفه ای بخاری بسپارید.در زمینه اعزام تعمیرکار بخاری، بدادم برس میتواند کمک تان کند.

برای تعمیر بخاری گازی در محل با بدادم برس تماس بگیرید.

علت‌ بوی بد بخاری گازی

در ادامه به چند علت بوی بد بخاری گازی اشاره می کنیم :

  • نو بودن بخاری

اگر برای اولین بار است که بخاری گازی نو را پس از خریداری روشن کرده‌اید، بویی شبیه سوختن پلاستیک از مشعل بخاری ساطع می‌ شود. این بو اصلا نگران کننده نیست و به مرور زمان و کار کردن بیشتر بخاری از بین خواهد رفت و به قول معروف بخاری از آب بندی خارج می‌شود.

 

  • سوختن گرد و غبار داخل بخاری پس از اولین استفاده

وقتی با شروع شدن فصل سرما اقدام به خارج کردن بخاری گازی از انباری می‌کنید، پس از اولین استفاده و روشن کردن بخاری بوی عجیبی به مشامتان می‌رسد. علت‌ بوی بد بخاری گازی ، وجود گرد و خاک انباشته شده روی مشعل بخاری است.

رنگ شعله نیز در چنین مواقعی تغییر می‌ کند و به رنگ زرد در می آید. این بو به مروز زمان از بین می رود. اگر پس از مدتی بوی بد بخاری از بین نرفت باید موارد بعدی را که ذکر می‌کنیم، چک کنید.

 

  • گرفتگی خروجی دودکش بخاری

در فصل تابستان‌ پرنده‌ ها معمولا روی خروجی دودکش‌ ها در پشت بام شروع به لانه سازی می کنند. با جمع کردن خاشاک و شاخه‌ های باریک روی دودکش و تخم گذاری، باعث مسدود شدن خروجی دودکش می شوند.

انسداد دود کش موجب برگشتن دود به بخاری شده و میتواند علت‌ بوی بد بخاری گازی باشد. برای رفع این مشکل قبل از نصب و روشن کردن بخاری حتما دودکش‌ ها را در پشت بام مورد بررسی قرار دهید و سری دودکش را به شکل H تهیه کنید تا مانع از ورود هر گونه جسم خارجی در خروجی دودکش شود‌.

علت‌ بوی بد بخاری گازی چیست

  • نشتی گاز از شلنگ و مبدل حرارتی بخاری

اگر بوی بدی که از بخاری حس می‌ کنید شبیه بوی گاز باشد، حتما باید شلنگ بخاری را با کف صابون مورد بررسی قرار دهید. اگر حباب ایجاد نشد ایراد از جای دیگری است. در صورت چک کردن شلنگ و عدم پیدا کردن نشتی، باید مجاری هوا و مبدل حرارتی را بررسی کنید.

احتمال نشت گاز از مبدل حرارتی نیز وجود دارد. در صورت نشتی گاز از مبدل حرارتی بلافاصله بخاری را خاموش کنید و با یک تعمیرکار بخاری گازی تماس بگیرید و از او کمک بخواهید.

 

  • کثیفی فیلتر بخاری

کثیفی و گرفتگی فیلتر بخاری باعث می‌ شود که ورود گرد و غبار به بخاری راحت تر باشد. سوختن گرد و غبار میتواند علت‌ بوی بد بخاری گازی باشد.‌ قبل از اینکه در فصل سرد سال اقدام به نصب بخاری کنید فیلتر آن را به خوبی تمیز کنید.

 

  • شکسته شدن یا عدم وجود شیشه بخاری

یکی دیگر از دلایل احساس بوی بد ناشی از احتراق گاز در بخاری، شکستن شیشه های داخلی و عدم وجود شیشه در قسمت جلوی شعله بخاری می‌باشد‌. این مشکل از لحاظ ایمنی نیز خطرناک است. بنابراین در اولین فرصت از یک تعمیر کار درخواست کنید تا شیشه سالم و جدیدی برای بخاری شما نصب کند تا مشکل بوی بخاری حل شود.

 

  • خراب بودن محفظه احتراق بخاری

محفظه احتراق بخاری گازی ممکن است به درستی جوش نخورده باشد و یا درز جوش‌ها از هم باز شده یا پوشیده باشند. در نتیجه باعث نشت بوی گازهای سوخته به بیرون بخاری می‌شود. برای رفع این مشکل محفظه احتراق باید تعویض شود.

 

  • انسداد سوراخ‌ های مشعل بخاری

با افزایش عمر بخاری و دفعات زیاد استفاده از آن، سوراخ‌های مشعل دچار انسداد می‌ شوند. بنابراین ترکیب گاز و هوا به خوبی انجام نمی شود. خروج گاز خام از مشعل باعث ایجاد بوی بد بخاری می شود. برای برطرف ساختن این مشکل باید مشعل بخاری را با جارو برقی یا برس تمیز کنید.

 

ایجاد بوی بد از بخاری‌ های بدون دودکش

نصب بخاری گازی بدون دودکش باید در مکان‌ هایی باشد که مساحت بزرگی دارند و به دلیل رفت آمد زیاد، هوا در آن‌ جا جریان دارد. در بخاری بدون دودکش اگر سوختن گاز به خوبی انجام نشود، گاز مونوکسید کرین در فضا پخش شده و بوی گاز را می‌توان استشمام کرد.

علائم انتشار گاز مونوکسید کربن حالت تهوع، سرگیجه، سردرد و گرفتگی قفسه سینه است. در صورت مشاهده چنین علائمی هر چه زودتر بخاری را خاموش کنید، پنجره‌ ها را برای خروج مونوکسید کربن باز کرده و با یک تعمیرکار تماس بگیرید. تعمیرکار با تعمیرات بخاری گازی در محل اقدام به عیب یابی بخاری کرده و مشکل آن را رفع می‌کند.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>