با ما همراه باشید

تعمیر فن کویل - سرویس فن کویل

تعمیر فن کویل | نگهداری فن کویل

تعمیر فن کویل، سرویس فن کویل و اسیدشویی فن کویل را به ما بسپارید. گارانتی کیفیت خدمات با ایاب و ذهاب رایگان در تهران

تماس با بدادم برس

خدمات تعمیر فن کویل و سرویس فن کویل در بدادم برس

عیب یابی و تعمیر فن کویل در شرکت تعمیر و نگهداری تاسیسات بدادم برس انجام می شود. تعمیر فن کویل، سرویس فن کویل و نگهداری فن کویل نیاز به مهارت و تخصص دارد که تعمیرکاران فن کویل ما پس از گذراندن دوره های آموزش سرویس فن کویل و تعمیر فن کویل به تعمیرات فن کویل می پردازند.

تعمیر فن کویل و سرویس فن کویل شامل تعمیر ترموستات فن کویل، تست موتور فن کویل، شستشوی فن کویل، تعمیر دینام فن کویل، تعمیر خازن فن کویل  و دیگر قطعات فن کویل است. دراین مجموعه اسیدشویی فن کویل نیز در صورت نیاز انجام می شود.

از هر نوع فن کویلی که استفاده می کنید تعمیر و نگهداری فن کویل را به ما بسپارید. خدمات ما در تعمیر فن کویل به شرح زیر است :

 • تعمیر فن کویل سقفی
 • تعمیر فن کویل دیواری
 • تعمیر فن کویل زمینی
 • شستشوی فن کویل
 • اسیدشویی فن کویل
 • عیب یابی فن کویل

در صورتی که نیاز به تعمیر فن کوئل دارین تنها کافی است با ما تماس بگیرید. تا یکی از بهترین تعمیرکاران فن کوئل را به محل شما اعزام کنیم.

 

 

سرویس و تعمیر فن کويل های ساراول

از جمله فن کویل هایی که مجموعه ما در سالیان اخیر سرویس و تعمیر آن را انجام می دهد، فن کویل ساراول است. این فن کویل در چندین سال اخیر یکی از بهترین فن کویل های موجود در بازار است. یکی از دلایل خوب بودن این فن کویل ها داشتن موتورهای ایتالیایی است که از لحاظ دور موتور و صدای موتور کارکردی بسیار عالی دارد.

همچنین این فن کویل ها به دلیل محاسبات مهندسی در ساختار چیدمان بدنه فن کویل در عین داشتن کارایی بالا دارای چیدمان ساده ای بوده که قابلیت دسترسی و تعمیر فن کویل را بسیار آسان می‌کند.

همچنین این فن کوئل دارای لوازم یدکی فراوان در بازار با قیمت بسیار مناسب است و به همین دلیل یکی از پر فروش ترین فن کویل های موجود در بازار است. در حال حاظر با وجود جلوگیری از ورود موتورهای ایتالیایی به کشور، عملا وجود موتور فن کویل ایتالیایی بر روی فن کویل ها به موضوعی باورنکردنی تبدیل شده است.

اغلب از الکتروموتورهای کم کیفیت چینی استفاده می شود که به هیچ عنوان ضمانت و خدمات پس از فروش ندارند. البته این نکته نیز حایز اهمیت است که الکتروموتورهای تایلندی دارای کیفیت بالاتری نسبت به چینی ها می باشند.

از مشخصات فن کویل های ساراول می توان به پروانه های این فن کویل اشاره کرد که مدل 400 فن کویل دارای پروانه هایی به اندازه 17/5*14/5 هستند و همچنین طول شافت موتور این فن کویل ها به ازای هر شافت 14 سانتی متر است.

مدل 600 این فن کویل ها دارای پروانه هایی به ابعاد 22/5*14/5 می باشند و طول هر شافت این فن کویل ها 22 سانتی متر است. سایز های 200 این فن کویل ها دارای موتور تک شافت به طول شافت 14 سانتی متر است و همچنین جهت چپ گرد می باشند.

تعمیر-فن-کویل-ساراول

سرویس و تعمیر فن کويل های کریر (سرمایشی)

این فنکوئل ها بعد از فنکوئل های ساراول جایگاه دوم را در کیفیت و سادگی و راندمان بالا دارند. در گذشته فن کویل های کریر ساخت آمریکا بود که رقیب شرکت ساراول بود. وجود دینام های متفاوت و البته آمریکایی در فن کویل های کریر باعث شد کمی ثبات خود را در بازار از دست بدهد.

مشکل بعضی از موتورهای این فن کویل این بود که شافت موتورهایش کوچک بود و عملا امکان تعمیر تخصصی این فن کویل ها در ایران وجود نداشت. سیم پیچ این موتورها سالیان سال بدون مشکل کار می کرد.خرابی ناشی از بوش و شافت این موتورها و همچنین غیر قابل تعمیر بودنشان در ایران (البته تعمیر تخصصی) باعث این می شد که غیر قابل استفاده شوند و جای خود را به موتورهای دیگر دهند.

از لحاظ سرویس فن کویل و یا تعمیر فن کویل نیز جایگاه دوم را دارند. این فن کویل ها کمی پیچیده تر از فن کویل های ساراول هستند ولی باز هم مشکل خاصی هنگام سرویس فن کویل برای سرویس‌کاران به وجود نخواهند آورد.

یکی دیگر از ضعف های فن کویل کریر کمبود لوازم یدکی است. قطعات این فن کویل مانند پروانه ها و قاب و کویل ها بسیار کمیاب و در صورت وجود، قیمت بالایی دارند. اندازه پروانه فن کویل 400 کریر 16/5*14/5 و برای سایز 600 فن کویل کریر 20*14/5 می باشد.

یکی از تفاوت های بارز این فن کویل ها نسبت به فن کویل های ساراول در سایز 200 آن است که دارای موتورهای تک شافت می باشند که دارای طول شافت بلندتری نسبت به موتور فن کویل ساراول دارند می باشد و همچنین جهت این موتورها برعکس ساراول راستگرد هستند.

 

سرویس و تعمیر فن کويل های تهویه

این فن کویل ها بدنه ای از جنس کائوچو دارند که محل خروج هوای آن قابل تنظیم است. این فن کویل ها دارای کاور محافظ پروانه می باشند که به صورت پلاستیک دو تیکه هستند. یکی از اساسی ترین مشکلات این فن کویل ها شکستگی این کاورها است که باعث ایجاد صدا در فن کویل می شود اما به دلیل ضاهر نسبتا خوبی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

الکتروموتورهای این فن کویل ها sisme خازن دار می باشد که در بیشتر مواقع سرویس فن کویل این خازن ها تعویض می گردد تا قدرت الکتروموتورها تجدید شود. یکی از مزایای این موتورها داشتن ترمینالی بر روی بدنه است که رنج دور الکتروموتور را با استفاده از این ترمینال کم و زیاد کرد. این فن کویل ها اغلب دارای پروانه های پلاستیکی سبکی هستند که به مراتب از پروانه های آلومینیومی بهتر هستند.

این فن کویل ها از نظر سرویس و یا تعمیر در جایگاه سوم قرار دارند. یکی از مورد هایی که باید به آن اشاره کرد این است که این موتور فن کویل سایز 400 ندارند و در دو مدل 600 و 300 هستند. مدل 300 آن یک طرف و جهت چب گرد است. سایز پروانه های ان 20*14/5 برای سایز 600و پروانه های 17/5*13/5 برای سایز 400 است.

تعمیر-فن-کویل-تهویه

سرویس و تعمیر فن کويل اتمسفر

یکی از قدیمی ترین فن کویل های موجود فن کویل های اتمسفر می باشد. سرویس این فن کویل ها نسبتا سخت تر از فن کویل های ذکر شده در بالا است. برای سرویس این فن کویل ها نیاز به فرد متخصص است که در ادامه دلایل آن ذکر می شود.

اولین مرحله سرویس فن کویل های اتمسفر، تمیز کردن فیلتر آن است. این فن کویل ها اغلب دو فیلتر دارند. مانند فن کویل های زاگرس که یکی از فیلتر ها زیر سینی فن کویل و موقع ورود هوا به پروانه ها است تا از ورود گرد و خاک به فن کویل جلوگیری کند و دیگری در مسیر راه خروج هوا از فن کویل قرار دارد. وجود دو عدد فیلتر برای یک فن کویل مناسب می باشد.

باید به این موضوع اشاره کرد که زمانی که هردو فیلتر دچار گرفتگی خاک شوند فشار خیلی زیادی به موتورهای این فن کویل ها آورده می شود و در نتیجه باعث بروز خرابی موتور و همچنین پروانه ها خواهد شد.

یکی از مشکلات فن کویل های اتمسفر وجود پیچ های نگه دارنده سینی موتور فن کوئل است. این پیچ ها انقدر به کویل ها نزدیک هستند که اگر سرویسکار و متخصص از آن اطلاع نداشته باشد می تواند با اشتباه بستن پیچ ها باعث سوراخ شدن کویل شود. موضوع بعدی که باید به آن اشاره نمود پایه های موتور فن کویل است.

پایه های موتور فن کویل اتمسفر و زاگرس بزرگتر از دیگر فن کویل ها می باشد. لذا زمانی که برای تعویض الکتروموتورها موتور جدیدی می خواهیم نصب کنیم دچار مشکل می شویم. سرویسکاران شرکت ما با تنظیم تخصصی این پایه ها از هرگونه ایجاد سرو صدا در داخل فن کویل جلوگیری می کنند.

در سرویس و تعمیر فن کويل باید به این موضوع دقت داشت که پروانه های این فن کویل ها اغلب با مشکل و سختی باز می شوند. لذا افراد ناشی بدون در نظر گرفتن جنس آلومینیومی بودن پروانه و با فشار بر روی آن باعث شل شدن پروانه ها می شوند.

این کار در لحظه راه اندازی فن کویل این موضوع شاید به چشم نیاید ولی در مدت زمان کمتر از یک سال الکتروموتورهای فن کویل در اثر شل شدن پروانه ها دچار لقی شده و شافت و بوش الکتروموتورها خراب می شوند که باعث برجا گذاشتن هزینه سنگینی خواهند شد.

سرویس و تعمیر فن کويل اتمسفر

هزینه تعمیر فن کویل در بدادم برس

هزینه تعمیر فن کویل پس از عیب یابی و بازدید کارشناس مشخص می شود. بسته به این که فن کویل شما چه مشکلی دارد، نوع تعمیرات فن کویل و به دنبال آن هزینه تعمیر فن کویل مشخص می شود. سرویس فن کویل اگر به صورت دوره ای و منظم انجام شود، می تواند تا حدی از هزینه تعمیر فن کویل کم کند.

برای تخمین هزینه تعمیر فن کویل لازم است مشکل آن مشخص باشد. شما می توانید با شماره تلفن های 24 ساعته ما تماس یگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند. پس از مشخص شدن مشکل ، قیمت تقریبی تعمیر فن کویل معلوم می شود.

در مجموعه بدادم برس تمام خدمات با کمترین اجرت انجام می شود به علاوه اینکه هزینه ای برای رفت و آمد تعمیرکاران از مشتریان اخذ نمی شود. شما می توانید از بهترین خدمات با کمترین هزینه بهره مند شوید.

 

عیب یابی فن کویل قبل از تعمیر فن کویل

عیب یابی فن کویل قدم اصلی برای تعمیر فن کویل است. قبل از اینکه سرویس فن کویل و تعمیر فن کویل انجام شود، لازم است با کارایی دستگاه آشنایی داشته باشید. یک تعمیرکار فن کویل پس از گذراندن دوره های آموزش سرویس فن کویل  با شناختی که از فنکویل ها به دست آورده می تواند به تعمیر فن کویل بپردازد.

در این قسمت نحوه عملکرد فن کویل ها را توضیح داده ایم تا در صورتی که مشکلی برای فن کویل شما پیش آمده باشد، بتوانید تا حدی آن را متوجه شوید و برطرفش کنید. اگر خودتان در این زمینه تخصص داشته باشید که از عخده تعمیر فن کویل تان بر می آیید.

عیب یابی فن کویل باید به درستی اتفاق بیفتد تا نحوه برطرف کردن آن ها نیز به درستی تعیین شود. در این قسمت تعدادی از موارد رایج که در فن کویل ها اتفاق می افتد را عنوان کرده ایم. وقتی در یک ساختمان و واحد آپارتمانی در زمستان فن کوئل باد گرم نمی زند و سرد می شود دلایل مختلف و متنوعی دارد.

این موضوع دلایل مختلفی دارد که در ادامه آن ها را شرح می دهیم تا با مطالعه آن ها بتوانید تا حد زیادی به عیب یابی فن کویل بپردازید. در زیر به برخی از دلایل مهم آن اشاره می شود.

 • اشکال در سیستم مولد گرما
 • اشکال در لوله ها و سیستم انتقال گرما به فن کویل
 • اشکال در هوای حبس شده داخل کویل
 • اشکال در رسوب های باقی مانده در داخل کویل
 • عدم دمش و فعالیت مناسب فن

در خصوص مورد یک و دو بهتر است سری به موتورخانه بزنیم و یا نگاهی به پکیج بیندازیم. لازم است مطمئن شویم که دیگ مولد آب گرم روشن و مشغول گرم کردن است. همچنین بهتر است با دقت لوله های ورودی آبگرم به طبقه یا آپارتمان را کنترل نماییم و از باز بودن آن ها اطمینان حاصل نماییم.

در صورت وجود مشکل در این مرحله بهتر است که لوله های خروجی آب گرم را نیز کنترل نماییم تا از جریان داشتن آبگرم در تمام ساختمان اطمینان حاصل نماییم. در صورت مشکل در مرحله اول و دوم بهتر است با شرکت معتمد تعمیراتی خودتان جهت تعمیر سیستم دیگ و یا پکیج تماس بگیرید.

در صورت کنترل مرحله یک و دو به نظر می رسد که مشکل در داخل فن کویل می باشد و بهتر است با دقت مراحل زیر را کنترل و به سوالات آن پاسخ دهیم.

 • آیا فن سیستم کار می کند؟
 • آیا لوله های رفت و برگشت از فن کویل گرم تر است؟

اگر فن سیستم کار می کند به مرحله دوم می رویم که بیشترین مشکلات در فن کویل مربوط به همین مورد است. در این مرحله اگر لوله های رفت و برگشت هر دو سرد هستند ابتدا هواگیری سیستم را انجام می دهیم. در صورتی که هواگیری سیستم انجام شد و آبگرم جاری گردید، نشان دهنده این است که لوله های رفت باز است و مشکل جریان آب گرم در لوله های رفت نداریم.

گاهی اتفاق می افتد که پس از هواگیری و پس از گذشت مدتی دوباره لوله ها سرد می شود و جریان آبگرم متوقف می گردد. در چنین شرایطی بهتر است شیر برگشت آبگرم از فن کویل را چک کنیم. البته قبل از این کنترل، به اکیدا توصیه می شود که شیر اصلی آبگرم و شیر رفت آن روی فن کویل بسته شود تا آب کثیف داخل فن کويل فضای داخل منزل یا اداره را آلوده نکند. برای کنترل لوله برگشت بهتر است شلنگ آن باز شده تا اگر تکه های رسوب یا آشغال وجود دارند از مجرای خروجی خارج شود.

در همان زمان دقت شود که آیا میزان آب خروجی مناسب است؟ اگر میزان آب خروجی کم و به صورت باریکه ای از آب باشد، نشان دهنده وجود رسوب زیاد در سیستم است که باید با اسید شویی رفع گردد.
مطالب بالا در مورد نحوه عملکرد فن کویل بود. هر چند مختصر ولی به صورت علمی و کامل فرآیند عیب یابی در یک سیستم فن کوئل را بیان می کند.

در صورتی که تمایل به مطالعه بیشتر در خصوص تعمیر شوفاژ، فن کویل و تعمیر موتورخانه دارید می توانید به سایر مقالات وبسایت مراجعه نمایید. توصیه می شود برای حل مشکلات خود در زمینه نصب، تعمیر و سرویس تاسیسات گرمایشی و سرمایشی  از افراد متخصص و با تجربه در آن زمینه کمک بگیرید.

عیب یابی و تعمیر فن کویل

هواگیری و اسید شویی فن کویل

همان طور که گفته شد، زمانی که رسوب در سیستم بیش از حد مجاز شود لازم است با اسید شویی فن کویل این مشکل برطرف شود. برخی اوقات مشکل فن کویل ها نداشتن سرما و یا گرمای مورد نظر است.

در عیب یابی و تعمیر فن کویل باید در نظر داشت که علاوه بر گرفتگی لوله های کویل فن کویل ممکن است یکی از دلایل عدم سرما و یا گرمای فن کویل به خاطر وجود هوا در داخل کویل های فن کویل باشد که خیلی از عزیزان احساس می کنند که کویل های احتیاج به اسید شویی دارد.

نحوه هواگیری فن کویل زمینی با نحوه هواگیری فن کویل سقفی تفاوت هایی دارد و این کار از یک کارشناس در این زمینه بر می آید. افرادی که آموزش سرویس فن کویل و تعمیرات فنکوئل را دیده باشند.

در بعضی مواقع این نظریه اشتباه می باشد و شما با یک هواگیری ساده می توانید هوای داخل کویل را تخلیه کرده و باعث جریان سیال در آن شوید. نکته دیگر که قابل توجه است این است که برای عیب یابی و تعمیر فن کویل باید در نظر داشته باشید که اسید شویی کویل یک کار بسیار حساس بوده و زمانی که فردی به دلیل نا آگاهی از اسید غلیظ استفاده کند.

با این کار گرفتگی لوله برطرف می شود ولی محفظه هایی که به وسیله رسوب گرفته شده اند و مانع نشتی کویل شده باز می شوند و کویل شما به تدریج شروع به آب دادن می کند و عملا کویل و لوله های مسی شما خورده می شوند.

مجموعه ما برای اسید شویی کویل راه های بسیار مناسبی را بدین منظور در پیش می گیرد و برای برطرف کردن گرفتگی کویل ابتدا به وسیله فشار بالای آب امتحان می شود تا در صورتی که فشار آب بتواند گرفتگی کویل ها را باز کند و نیازی به اسید نباشد. در صورتی که با فشار آب گرفتگی لوله ها باز نشد طی یک مرحله با اسید خیلی ضعیف امتحان می شود تا حداقل آسیبی به کویل های فن کویل نزند.

 

تعمیر فن کویل، سرویس فن کویل و اسیدشویی فن کویل را به ما بسپارید. گارانتی کیفیت خدمات با ایاب و ذهاب رایگان در تهران

26705389              26705349

 

انتشار در شبکه های اجتماعی:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

8 پاسخ

 1. سلام و روز بخیر، مقالتون و خوندم، اطلاعات کلی مناسبی در خصوص فن کویل بود، اما پیشنهاد می کنم یه سری مقالات کوتاه راجع به مشکلات رایج در فن کویل ها و روش حلشونم برای مخاطبین تون تهیه کنید.
  ممنون و متشکر

 2. با سلام. مطلبتون بسیار مفید و آموزنده بود. ممنون میشوم در مورد آبگرمکن نیز مطالب آموزنده قرار بدید

  1. ممنون از نظرتون . چشم حتما به زودی مطالب خوبی راجع به انواع فن کویل در سایت قرار میدیم.

  1. باسلام.
   در خصوص آموزش اطلاعی نداریم. اما معمولا دوره های فنی حرفه ای گزینه خوب و معتبری برای آموزش تعمیر فن کویل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

چیلر

مینی چیلر چیست

مینی چیلر (Mini Chiler) یا چیلر کوچک به چیلرهایی گفته می شود که ظرفیت آن ها محدود و کمتر از 10 تن تبرید است. مینی

بیشتر بدانید>>