ما را در شبکه های اجتماعی

نشتی آب و راه های مقابله با آن

بررسی نشتی آب و راه های مقابله با آن را به بدادم برس بسپارید. خدمات 24 ساعته با ایاب و ذهاب رایگان

26705349          و          26705389

نشتی آب و راه های مقابله با آن

نشت آب باعث می شود سالیانه مقدار زیادی آب در ساختمان ها به هدر رود.

بطور معمول  منشا اصلی نشتی آب از لوله ها اتصالات لوله و سیستم لوله کشی منزل می باشد. نشتی های دیگری نیز از لوله ها وجود دارد که این آمار را چندین برابر می کند. نشتی آب از شیر های خراب یا آبگرم کن ها نیز موجب هدر رفتن مقداری زیادی آب می شود. هرچه نشانه های نشتی آب پنهان تر باشد این هدر رفتن ها افزایش خواهد یافت.

 

چقدر با لوله کشی آب  و  لوله کشی فاضلاب آشنایی دارید.

در این مقاله ها اطلاعات خوبی دراین باره قرار داده ایم.

 

از جمله پیامدهای نشتی آب لوله نم دادن به دیواره ها و زمین اطراف لوله می باشد. این نشتی پس از مدتی سبب سست شدن دیوار ها و خراب شدن آن می شود. هر چه زودتر برای تعمیرات لوله ی خراب فاضلاب اقدام نمایید میزان خسارت وارده کمتر خواهد بود.

پیدا کردن نشتی آب و راه های مقابله با آن

الف – استفاده از کنتور آب

برای یافتن نشتی آب لوله به وسیله ی کنتور مراحل زیر را دنبال کنید.

  • ابتدا تمام شیر های آب را در منزل محکم ببندید. اگر ماشین لباسشویی یا ظرف شویی روشن باشد این آزمایش به درستی انجام نمی گیرد.
  • به کنتور آب مراجعه کنید و عدد ثبت شده بر روی کنتور را یادداشت کنید. بعد از گذشت 15 دقیقه دوباره عدد کنتور را یادداشت کنید. اگر عدد کنتور در این مدت افزایش یافته بود اطمینان حاصل کنید که قسمتی از سیستم لوله کشی فاضلاب شما در حال هدر دادن مقدار زیادی آب است.

نشتی آب و راه های مقابله با آن

ب- استفاده از دستگاه های مخصوص تشخیص ترکیدگی

زمانی که  میزان هدر رفتن آب خیلی کم بوده و توسط کنتور قابل تشخیص نمی باشد، در این حالت می بایستی از دستگاه استفاده کرد که بسیار قابل اطمینان می باشد، دستگا ه با ارسال و دریافت فرکانس می تواند به خوبی کوچکترین نشتی ها را نیر شناسایی نماید.

خیس بودن کنتور آب امری طبیعی نیست. اگر یقین دارید که خیس بودن کنتور آب منزل به دلیل آب یاری و بارندگی نمی باشد، این احتمال را بدهید که در قسمتی ازسیستم لوله کشی منزل نشتی آب وجود دارد.

 

ضرورت نشت یابی:

در بسیاری از خانه‌ها شیرهای آب، لوله‌ها یا سیفون‌ها نشتی دارند و معمولاَ مردم از آن بی‌خبرند و نشت آب از توالت فرنگی یا سیفون، سالانه بیش از ۸۰ هزار لیتر آب را هدر می‌دهد. و این مقدار آب برای سه بار دوش گرفتن در هر روز در طول یکسال کافی می باشد، لذا ضرورت دارد برای جلوگیری از نشتی هرچه سریعتر به تعمیرات لوله کشی،تعمیرات سیفون توالت و تعمیرات لوله ی آشپزخانه و … پرداخت.

نشتی لوله‌های آب به‌ویژه اگر به‌صورت پنهان باشد، ممکن است مقدار زیادی آب هدر دهد. با کنترل و رفع نشتی شیرهای آب گرم و سرد می‌توان از هدررفت آب جلوگیری کرد. نشتی از یک لوله آب گرم بسیار پرهزینه‌تر است، زیرا برای گرم کردن آب انرژی زیادی صرف شده است.

نشتی آب و راه های مقابله با آن

نشت یابی و تعمیر لوله فرسوده

مقابله با نشتی آب در سیستم های لوله کشی فاضلاب یکی از مسائل حائز اهمیت در زمینه ی زیست محیطی میباشد که باید با آن توجه نمود. در کشور ایران به دلیل کمبود آب های زیرزمینی و بحران کم آبی در سال های آینده باید به صورت جدی از هدر رفتن آب ها جلوگیری نمود. هدر رفت آب در ایران دلایل مختلفی دارد که در این قسمت به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

  • فرسوده بودن سیستم لوله کشی در ایران
  • عدم اجرای صحیح پروژهای لوله کشی

 

تاثیر تعمیرات لوله کشی و نشت یابی در صرفه جویی از آب:

با بحرانی که ایران پیش رو دارد باید هرچه سریعتر اقدامات اساسی در خصوص تعمیرات لوله های فرسوده انجام گیرد. ما می توانیم  بدون نیاز به صرف هزینه های بالا  با کنترل نشتی لوله ها و تعمیرات آن به طور مستمر از خسارات جبران ناپذیر تلفات آب را در سیستم های لوله کشی توزیع آب به حداقل برسانیم.نشت یابی و تعمیرات لوله روش های مختلفی دارد.

یکی از این روش ها کنترل و مدیریت فشار شبکه در زمانهای مختلف ساعات شبانه روز است که باعث تغییر میزان نشت می شود. این روش می تواند در نشت یابی و به دنبال آن تعمیر لوله ی فرسوده بسیار موثر واقع شود و با تعمیرات حرفه ای توسط افراد مجرب برای مدت ها از سلامت لوله کشی اطمینان پیدا کرد.

 

برای رفع نشتی آب ، لوله کشی آب و لوله کشی فاضلاب با ما تماس بگیرید.

26705349    و      26705389

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

29 پاسخ

  1. چگونه از چه موادی استفاده کنیم تا لو له ها سالم خراب نشود لو له های سالم را نگهداری کنیم خراب نشود ایا می توانیم خودمان اموزش رفع خرابی را یاد و هرگز لو له ها خراب نشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>