ما را در شبکه های اجتماعی

نصب سایبان کولر آبی

با شروع فصل تابستان و گرم شدن هوا مردم نسبت به راه اندازی کولرهای آبی خود اقدام می کنند. با استفاده از کولر آبی می توان هوای گرم تابستان را تحمل کرد. همه کولرها معمولا در پشت بام قرار داده می شوند‌. در ساعات زیادی نور خورشید با شدت زیاد به بدنه کولر آبی می تابد‌. با تابش نور آفتاب آب کولر سریع تر تبخیر شده و بدنه کولر نیز دچار پوسیدگی می شود. برای برطرف کردن مشکل تابش نور آفتاب به دستگاه کولر آبی در پشت بام باید روی آن سایه بان نصب کنید. نصب سایبان کولر آبی کیفیت هوای خنک را افزایش می دهد و در مصرف آب و برق نیز صرفه جویی می کند. با تابش آفتاب اتاقک فلزی کولر به شدت داغ می شود به طوری که این حرارت باعث گرم شدن آب داخل کولر نیز می شود.

سایبان فقط برای فصل تابستان مزیت ندارد بلکه در فصل های سرد سال نیز از بارش برف و باران روی کولر و از انباشته شدن فضولات حیوانات و پرندگان روی آن جلوگیری می کند. فضولات پرندگان دارای اسید هستند و این اسید به رنگ بدنه کولر آسیب می زند. در این مقاله قصد داریم به طور کامل درباره نحوه نصب سایبان کولر آبی، جنس سایبان کولر آبی و مزایای سایبان کولر آبی توضیح دهیم. لطفا با ما همراه باشید.‌

نصب سایبان کولر آبی

نصب سایبان کولر آبی جزء خدماتی است که به همراه سرویس کولر آبی باعث صرفه جویی و کاهش هزینه های کولر آبی می شود. اکثر مردم در نصب سایبان کولر آبی غفلت می کنند و کولر را بدون سایبان در پشت بام قرار می دهند. انتخاب سایبان مناسب کولر آبی از اهمیت بسیاری برخوردار است. بعضی از افراد ناشی با قرار دادن یک سری وسیله روی سقف کولر، گمان می کنند که سایبان ایجاد کرده اند. در حالی که این‌ وسایل نه تنها سایبان نیست بلکه یک بار اضافیست که به کولر فشار وارد می کند.

یک سایه بان خوب و با کیفیت باید در تمام ساعات روز از تابش نور آفتاب از هر سمتی جلوگیری کند. سایبان نباید باعث مسدود شدن روزنه هایی شود که باعث تامین هوای کولر هستند. سایبان باید دارای استحکام و مقاومت بالایی باشد تا در مقابل باد و باران و تابش شدید آفتاب آسیبی نبیند. نصب سایبان معمولا کار بسیار راحتیست. پس از نصب سایبان بر روی کولر زیبایی ظاهری آن باید حفظ شود. یکی دیگر از ویژگی های یک سایبان خوب برای کولر آبی سبک بودن و قابل حمل بودن آن است. عمل نصب سایبان کولر آبی را حتما به یکی از نمایندگی های معتبر یا به تکنسین های شرکت های خدماتی با سابقه مانند بدادم برس بسپارید. تکنسین های با استفاده از مهارت و تجربه خود، سایبان کولر آبی را به صورت حرفه ای نصب می نمایند.

جنس سایبان کولر آبی

بسیاری از افراد دغدعه انتخاب جنس سایبان کولر آبی را دارند. برای سایبان کولر آبی جنس های مختلفی در بازار وجود دارد. جنس سایبان کولر آبی شامل کارتن، سفالی، کارتن پلاست، مقواهای بزرگ، پلیت های سیمانی، پلیت های آهنی، بزرنت و غیره می باشد. هر یک از این جنس های برای سایبان کولر آبی مزایا و معایبی دارند. به عنوان مثال برای نصب سایبانی از جنس پلیت‌ های آهنی یا سیمانی حتما به یک چهارچوب فلزی نیاز است. هزینه ساخت چهار چوب فلزی بزرگ نیز زیاد است. یا مثلا سایبان کولر آبی از جنس برزنت در برابر عواملی مانند تابش آفتاب، باد، باران و غیره مقاومت بسیار کمی دارد و خیلی سریع فرسوده می شود. همچنین هر ساله باید سایبان برزنتی را تعویض کنید.

بهترین جنسی که برای ساخت سایبان کولر آبی انتخاب می شود معمولا از جنس کارتن پلاست هستند. این جنس از سایبان دارای مقاومت بسیار بالایی در مقابل عوامل مختلف است. با توجه به این که جنس سایبان های کولر آبی متفاوت است. نحوه نصب انواع مختلف آن نیز با یکدیگر فرق دارد.‌ در هنگام نصب سایبان تمام جوانب باید در نظر گرفته شود. محل نصب کولر را بررسی کنید و بفهمید در چه ساعاتی از شبانه روز و از کدام جهت آفتاب بیشتری بر بدنه کول می تابد. همچنین مشاهده کنید که کدام سمت از کولر همواره در مقابل سایه قرار گرفته است. طول و عرض سایبان نیز باید به طور دقیق محاسبه شود. بعد از انتخاب جنس و اندازه گیری دقیق سایبان با توجه به شرایط کولر آبی اقدام به نصب سایبان کنید.

مزایای نصب سایبان کولر آبی

افزایش عمر مفید و کارایی کولر آبی

اولین مزیتی که نصب سایبان کولر آبی به همراه دارد، افزایش عمر اتاقک فلزی کولر آبی می باشد. با نصب سایبان اتاقک کولر در برابر عوامل مختلفی مانند بارش برف، بارش باران، تابش شدید نور آفتاب، فضولات حیوانات و پرندگان در امان می مانند و دچار پوسیدگی و از بین رفتن رنگ نمی شود. به همین دلیل عمر مفید آن به طور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد.

صرفه جویی در مصرف انرژی برق و آب توسط کولر آبی

با نصب سایبان بر روی کولر آبی، از بخار شدن آب داخل آن و بالا رفتن مصرف آب تا حدود زیادی جلوگیری می شود. تقریبا مصرف آب در کولرهای آبی دارای سایبان ۳۵ درصد کمتر از کولرهای بدون سایبان است. وقتی آب داخل کولر با وجود سایبان گرم نشود، طبیعتا باد کولر نیز خنک تر خواهد شد. بنابراین دیگر مجبور نیستید برای خنک شدن هوای داخل منزل به صورت مداوم کولر آبی را روشن و خاموش کنید. این حالت باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود. میزان مصرف برق در کولرهای آبی دارای سایبان حدود ۵۰ درصد کمتر از کولرهای بی سایبان است.

تولید باد خنک تر توسط کولر آبی

وقتی کولر آبی در معرض آفتاب قرار بگیرد، دمای آب داخل کولر نیز به میزان زیادی افزایش می یابد. افزایش دمای آب گاهی آنقدر زیاد است که آب بخار می شود. آب گرم باد تولید شده توسط کولر را نیز گرم می کند. با نصب سایبان کولر آبی راندمان دستگاه بالا رفته و باد خنک تری تولید می کند. باد تولید شده توسط کولرهای آبی دارای سایبان حدود ۵۰ درصد خنک تر از کولرهای بدون سایبان است. با وجود سایبان، بعد از روشن شدن کولر آبی، باد کولر با سرعت بیشتری خنک خواهد شد. همچنین قطعات داخلی کولر نیز با مشکلات کمتری مواجه می شوند.

سایبان کولر آبی به عنوان یک عایق سر و صدا

جنس اتاقک کولر آبی از فلز است. به همین دلیل در هنگام بارش باران و تگرگ یا باد شدید از بدنه کولر آبی صداهای زیاد و گوش خراشی به گوش می رسد. با نصب یک سایبان خوب و استاندارد برای کولر آبی این صداها به میزان بسیار زیادی کاهش می یابد. در واقع سایبان به عنوان یک عایق سر و صدا عمل می کند.

در این مقاله شما را با سایبان کولر آبی، نحوه نصب سایه بان کولر آبی، جنس سایه بان کولر آبی و مزایای سایبان کولر آبی آشنا کردیم. امیدوارم با خواندن این مطلب هر چه سریع تر نسبت به نصب سایبان برای کولر آبی خود اقدام کنید و از باد خنک کولر در روزهای گرم تابستان لذت ببرید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>