ما را در شبکه های اجتماعی

نصب شیرآلات آشپزخانه - تعمیر شیرآلات آشپزخانه

نصب و تعمیر شیرآلات آشپزخانه

نصب و تعمیر شیرآلات آشپزخانه  و بهداشتی در سراسر تهران و به صورت شبانه روزی با ضمانت کیفیت خدمات

26705349     و       26705389

نصب شیرآلات آشپزخانه | تعمیر شیرآلات آشپزخانه

صنعت تاسیسات جزء معدود رشته‌های فنی-مهندسی است که بشدت یک دانش بین رشته‌ای می‌باشد. چرا که در طراحی و ساخت تجهیزات آن معمولا حوزه‌ی مهندسی مکانیک، برق، الکترونیک، شیمی و متالورژی آنچنان در هم تنیده است که گاهی تفکیک این علوم در طراحی یک دستگاه کار بسیار سختی می‌باشد.

یکی از تجهیزات طراحی شده در این رشته نصب و تعمیر شیرآلات آشپزخانه می‌باشد که تحول عظیمی در مدرن کردن همه‌ی جوانب بشریت ایجاد کرده است. برای لوله کش‌ها و تاسیسات‌چی‌ها آشنایی با هنر تعمیر شیرها یک دستاوردی‌ست که می تواند به صرفه‌جویی در وقت، هزینه و افزایش رضایت مشتریان کمک شایانی کند.

به همین دلیل و براساس رسالت اطلاع‌رسانی، سعی می‌کنیم شما مصرف کننده‌های عزیز و تعمیرکاران گرامی را با فرایند نصب و تعمیر شیرآلات بهداشتی آشنا کنیم. اکنون پس از شناخت انواع اصلی شیرهای مورد استفاده در کاربردهای روزمره، اجازه دهید زمانی را به رفع اشکال و تعمیر انواع مختلف شیرها اختصاص دهیم.

 

برای دریافت خدمات نصب و تعمیر شیرآلات بهداشتی با ما تماس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر به مقاله ما سر بزنید.

 

بسیاری از این موارد را می توانید در شیرهای دیگری به غیر از شیرهای آشپزخانه نيز به کار برید. بسیاری از تکنیک های رفع اشکال مشابه می تواند برای هر نوع شیری استفاده شود و بسیاری از گزینه های تعمیر در انواع مختلف شیرها یکسان است.

اگر مثلا در حال کار به منظور برطرف کردن نشتی شیر آشپزخانه، شیر روشویی شیر ظرفشویی یا شیر رختشویخانه، هستید، بسیاری از کارهایی که باید انجام دهید با یکدیگر در ارتباط هستند. با اطمینان از به خاطر داشتن چنین واقعیتی، اجازه دهید به رفع اشکال و تعمیر شیرهای آشپزخانه بپردازیم.

 

نصب شیرآلات آشپزخانه

عیب یابی و تعمیر شیرآلات آشپزخانه

برخی از قطعات شیرهای یک دستگیره ای که در حال چکه کردن هستند را باید تعویض کنید مگر آن که چکه کردن ناشی از گیر کردن پسماندهایی در شیر باشد. قطعاتی که باید تعویض شوند می توانند کارتریج، اورینگ ها، فنرها، مجموعه های توپی یا آب بندهای پلاستیکی باشند. معمولا تعمیر کامل این نوع شیرها برای جلوگیری از دریافت تماس مجدد تدبیر بهتری خواهد بود.

هنگام عیب یابی و تعمیرشیری که چکه می کند، در وهله نخست باید نوع شیری که روی آن کار می‌کنید را مشخص کنید. به عبارت دیگر، این که آیا شیر از نوع واشردار، شیرتوپی‌دار یا شیرکارتریجی است یا مجهز به مکانیسم دیگری است؟ لوله کش‌های باتجربه در بسیاری از حالات به محض مشاهده نوع شیر، پاسخ این سوال را می دانند.

اگر نمی توانید با نگاه کردن به ظاهر شیر نوع آن را تشخیص دهید، با درآوردن دستگیره شیر به آسانی می توان نوع آن را مشخص کرد. انجام این کار در هر شرایطی برای لوله کشهای تازه کار نکته منفی به شمار نمی رود. بررسی چشمی از نشیمن گاه، واشرها یا ساق بیشتر اوقات مشکل به وجود آمده را حل می کند.

  • توجه خیلی مهم

در اینجا یک استثنا وجود دارد؛ همان چیزی که چند دقیقه قبل به آن اشاره کردیم. گاهی اوقات مابین نشیمنگاه، ساق یا واشر چیزی گیر می کند. در صورت بروز چنین مساله ای، ساق یا واشر شیر به صورت مناسب در جای خود قرار نمی گیرند و نشتی به وجود خواهد آمد.

سیستم های لوله کشی که در آن ها ذرات آهنی وجود دارد از جمله سیستم هایی هستند که بدون این قطعات آن ها دچارخرابی شود می توانند نشتی داشته باشند. شن، ماسه و سایر ناخالصی ها ممکن است مانع از بسته شدن کامل شیر شوند پسماند ها در شیرها معمولا قابل رویت هستند ولی گاهی اوقات انقدر کوچک هستند که نمی توانیم آن ها را ببینیم .

اگر تصور می کنید که نشتی ایجاد شده ناشی از پسماندهای گیر کرده در شیر است، جریان آب را با فشار زیاد به داخل ساق شیر وارد کنید. می توانید این عمل را با باز کردن آهسته آب هنگامی که ساق شیر بیرون آورده شده است انجام دهید. آب با شدت از بیرون به طرف سوراخ سرازیر  و موجب بیرون آمدن پسماند می شود. هیچگاه شیر آب را با سرعت باز نکنید و آب فشان ایجاد نکنید چرا که در هر صورت موجب پاشیده شدن آب به سقف می شود.

نشیمن گاه های شیر گاهی پوسیده یا سوراخ می شوند. در صورت بروز چنین مشکلی، شیر دچار نشتی میشود. در چنین مواقعی چرخ های کوچک تراش فلز می توانند برای تعمیر آن ها مورد استفاده قرار گیرند. ولی معمولا تعویض قطعات آسیب دیده راه بهتری است.

وجود عناصر خورنده در آب مثل آهن و اسید، از جمله عوامل اصلی خراب شدن نشیمن گاه شیرها هستند. یافتن چنین مشکلاتی در سیستم های لوله کشی، راه را برای فروش بالقوه تجهیزات تصفیه آب باز می کند.

وجود آب اسیدی یکی از عوامل اصلی نشتی های مربوط به بدنه شیرها است. ممکن است لوله های باریک مسی ارسال آب به بدنه شیرها به واسطه آب دارای محتوای اسیدی بالا دچارخوردگی شوند و بیشتر شدن سوراخ های کوچک ایجادشده امکان عبور آب از شیلنگ شیر ما را بدهد. اما به خاطر داشته باشید که نمی توانید پیش از جدا کردن کل شیر از سینک، به سراغ چنین نشتیهایی بروید.

محدود بودن میزان آب در سر اسپری به نسبت قطع شدن کامل جریان آب متداول تر است همان مراحلی که برای رفع مشکلات مربوط به جریان آب محدود به کار رفت در ارتباط با مشکلات بدون آب نیز پیشنهاد می شود.

 

تعمیر شیرآلات آشپزخانه

نشتی دهانه سرریز(المک شیر)

چه عاملی موجب ایجاد نشتی از دهانه سرریز یک شیرآشپزخانه، می شود؟ معمولا مشکل از نشیمن گاه، ساق یا واشر شیر است. با این حال مشکل همیشه هم از عناصر یادشده نیست. آیا تعجب می کنید با وجودی که قطعات شیر هیچ گونه خرابی ندارند، اما شیر باز هم نشتی دارد؟ این مساله شما را به تفکر وادار می کند و این می تواند خوب باشد. اما ما در عرض چند دقیقه، نحوه بروز مشکل در شیر را با عاملی غیر از قطعات معیوب توضیح خواهیم داد.

واشر

واشرها ممکن است به دلیل وجود نشیمن گاه های زیر پوسیده یا آسیب ببینند. زیر یا یا سوراخ شدن نشیمن گاه ، می تواند تا جایی که شیر دچار نشتی شود، جریان آب را دچار اختلال کند. در صورتی که واشرهای شیر را بازرسی کرده و متوجه سوراخ یا بریدگی شدید، باید هنگام تعویض آنها نسبت به تعویض نشیمن گاه نیز اقدام کنید.

درصورت ست شدن پیچ هایی که واشرها را به ساق شیر محکم کرده اند، به وجود شواهدی مبنی بر خورنده بودن آب پی برده اید. در چنین مواقعی لازم است به مشتری تجهیزات تصفیه آب توصیه کنید.

ساق های بدون واشر

ساق های بدون واشر چندان قابل تعمیر نیستند. درصورت اختلال در عملکرد آن ها، لازم است تعویض شوند. ممکن است عمر ساق های بدون واشر یا ماسه گذاری در ته آن ها و با استفاه از کاغذ سمباده نرم اندکی بیشتر شود ولی نمی توانید انتظار داشته باشید که با استفاده از این روش، به موفقیت بلند مدتی دست یافته اید.

شیرهای یک دستگیره

برخی از قطعات شیرهای یک دستگیره ای که در حال چکه کردن هستند را باید تعویض کنید مگر آنکه چکه کردن ناشی از گیر کردن پسماندهایی در شیر باشد. قطعاتی که باید تعویض شوند می توانند کارتریج، اورینگ ها، فنرها، مجموعه های توپی با آب بندهای پلاستیکی باشند. معمولا تعمیر کامل این نوع شیرها برای اجتناب تماس مجدد صاحب خانه تدبیر بهتری خواهد بود.

یکنواخت نبودن جریان

اگر شیر، آبی را به جریان می اندازد که یکنواخت نیست، علت آن هوادهنده است. جریان آب به صورت اسپری یا جریان نامنظم آب، نشانه ای از مسدود شدن جزئی هوادهنده است. از این رو بهتر است آن را بیرون آورده، تمیز یا تعویض کنید.

فقدان آب در سری شیر

بسیاری از مشتریان لوله کشی از این مساله شکایت دارند که هیچ آبی در سری شیر آشپزخانه شان وجود ندارد. برای ایجاد این مشکل تنها چند دلیل می تواند وجود داشته باشد اگر قسمت پاششی شیر، آب را ارسال نمی کند شیلنگ پاششی را چک کنید. این شیلنگ ها معمولا زیر سینک دچار پیچ خوردگی می شوند. یک پیچ خوردگی شدید می تواند موجب از کار افتادن سری شیر شود.

اگر شیلنگ پاششی شرایط خوبی دارد، سری شیر را جدا کنید و آن را به لحاظ وجود پسماندها یا موانع معدنی کنترل کنید. در این حالت معمولا با قطعات آهنی مسدود کننده ای روبه رو خواهید شد. در صورت لزوم سری شیر را تعویض کنید.

هر چند بسیار بندرت ممکن است که چنین اتفاقی افتاده باشد؛ اما ممکن است قسمت بیرونی ته شیر مسدود و موجب قطع شدن جریان آب رسانی به شیلنگ شود. چنانچه به رغم تعویض قطعات قدیمی با قطعات جدید باز هم مشاهده کردید که آبی جریان نمی یابد، احتمال وجود مانع در بخش رابط را مورد بررسی قرار دهید.

چکه کردن آب از قسمت زیرین شیر

چکه کردن آب از قسمت زیرین شیر ممکن است ناامیدکننده باشد زیرا از آنجایی که این مشکل به لوله آب رسانی مربوط می شود، معمولا قابل تشخیص نیست. در صورتی که آب از انتهای شیر نشت کرده و به سوراخهای شیر در سینک جریان یابد، می تواند این طور به نظر رسد که این نشتی، از رابط لوله آبرسانی ناشی شده است.

وجود آب اسیدی یکی از عوامل اصلی نشتیهای مربوط به بدنه شیرها است. ممکن است لوله های باریک مسی ارسال آب به بدنه شیرها به واسطه آب دارای محتوای اسیدی بالا دچارخوردگی شوند و با بیشتر شدن سوراخهای کوچک امکان عبور آب از شیلنگ این شیرها به وجود آید. اما به خاطر داشته باشید که نمی توانید پیش از جدا کردن کل شیر از سینک، به سراغ چنین نشتی هایی بروید.

در صورتی که ساق شیر سوراخ شده یا خورده شده داشته باشید، باید آن را تعویض کنید. با وجود این که بعضی اوقات ممکن است تعمیر نشتی با استفاده از فرآیند جوشکاری نقطه ای امکان پذیر باشد، با این حال بهتر است در چنین حالتی شیر را تعویض کنید.

 

چرا نصب و تعمیر شیرآلات آشپرخانه با بدادم برس ؟

  • اعزام تعمیرکار سر ساعت مقرر و در سریع ترین زمان ممکن
  • بهره مندی از بهترین تعمیرکاران و سرویس کاران
  • ارائه خدمات با کیفیت در سراسر تهران
  • گارانتی خدمات نصب و تعمیر
  • ایاب و ذهاب رایگان
  • خدمات 24 ساعته
  • مشاوره رایگان

نصب و تعمیر شیرآلات آشپزخانه و بهداشتی با ایاب و ذهاب رایگان. خدمات 24 ساعته با گارانتی و اجرت کم در بدادم برس

26705349      و      26705389   

آدرس کانال تلگرامی: bedadamberes@

آدرس اینستاگرام: Bedadamberes.ir

 

 

 

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

39 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>