ما را در شبکه های اجتماعی

نقاشی درب و پنجره ساختمان

نقاشی درب و پنجره ساختمان

نقاشی درب و پنجره، کاری بسیار ظریف است که نیاز به دقت فراوان در حین انجام آن دارد. یکی از مراحل مهم نوسازی ساختمان، نقاشی و رنگ آمیزی درب و پنجره آن است. درب و پنجره در ساختمان بسیار پر کاربرد هستند، به همین دلیل این نوع رنگ آمیزی یک مرحله مهم در بازسازی ساختمان به شمار می رود. در هنگام رنگ آمیزی، می بایست تمامی دقت لازم را به کار برد تا ایرادی در نقاشی درب و پنجره شکل نگیرد.  دومین نکته مهم ، نوع رنگ می باشد. در انتخاب نوع رنگ، باید توجه داشته باشید که رنگ با کیفیت و مرغوب را برای رنگ آمیزی انتخاب کنید. در مقاله ای با عنوان ترکیب رنگ در نقاشی ساختمان به نکاتی در این باره اشاره کرده ایم که شما می توانید این مقاله را نیز مطالعه فرمایید

 

نکات لازم برای رنگ آمیزی درب و پنجره ساختمان

انتخاب رنگ با کیفیت یکی دیگر از مراحل مهم در نقاشی درب و پنجره فلزی و چوبی می باشد. همچنین این خدمت به ظرافت زیادی نیاز دارد و توصیه می‌ شود که این کار توسط نقاش انجام شود؛ زیرا کوچکترین بی دقتی در رنگ آمیزی باعث می شود برجستگی هایی بر روی درب و پنجره ظاهر شود که در نتیجه باعث از بین رفتن نمای زیبای آن  می شود. در هنگام رنگ آمیزی درب و پنجره، در نظر داشته باشید که جنس سطحی که رنگ آمیزی می ‌شود مهم است برای مثال؛ جنس و نوع رنگ درب و پنجره فلزی با درب و پنجره چوبی متفاوت می باشد و لازم است در خرید نوع رنگ دقت لازم به کار برده شود. برای داشتن رنگ آمیزی تمیز تر، لازم است قسمت های دستگیره و شیشه ای درب و پنجره، پوشانده شود تا اطراف آن با رنگ کثیف نشود. برای نقاشی آسان تر، بهتر است درب و پنجره نصب نشود تا کار راحت تر صورت گیرد. همچنین برای رنگ آمیزی درب هایی که در معرض رطوبت قرار دارند، مانند درب سرویس بهداشتی و حمام بهتر است از رنگ های ضد زنگ استفاده شود.

قیمت نقاشی درب و پنجره

تعیین قیمت رنگ آمیزی درب و پنجره به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که نوع رنگ مصرفی، بیشترین نقش را دارد. در هنگام حساب کردن قیمت نقاشی درب و پنجره باید نکاتی را در نظر بگیرید. مثال؛ مهم ترین فاکتور برای تعیین نرخ نقاشی درب و پنجره، نوع رنگی است که استفاده می شود، سپس  متراژ و تعداد درب و پنجره، جنس درب و پنجره و در نهایت هزینه دریافتی نقاش. همچنین میزان زنگ زدگی و سایر جزئیات در قیمت نهایی پروژه تاثیر دارد.  در پایان برای اطلاعات بیشتر درباره هزینه نقاشی درب و پنجره با افراد متخصص تماس بگیرید.

موارد مهم قبل از رنگ آمیزی درب و پنجره

در مواردی که درب و پنجره نیاز به شستشو داشته باشد می بایست رنگ ضد آب تهیه شود. در زمانی که درب و پنجره در معرض شستشو باشد رنگ روغنی بسیار مناسب است. رنگ روغنی در دو نوع مات و براق می باشد. برای رنگ آمیزی درب و پنجره فلزی رنگ روغنی براق مناسب است. برای اینکه نتیجه مطلوبی از رنگ آمیزی درب و پنجره داشته باشید؛ لازم است که قبل از شروع کار ابتدا محل مورد نظر را از هر گونه گرد و غبار پاک کنید تا حالت کثیفی نداشته باشد. مدل رنگ آمیزی درب و پنجره به این شکل می باشد؛ 1محل مورد نظر از گرد و غبار پاک شود 2با استفاده از سنباده سطح مورد نظر صاف و یکدست شود 3 قبل از رنگ آمیزی ضد رنگ بر روی کار استفاده شود. با رنگ آمیزی درب و پنجره می توانید از زنگ زدن درب و پنجره نیز جلوگیری کنید زیرا؛ درب و پنجره فلزی در فضای مرطوب ممکن است زنگ بزند. همچنین از رنگ مناسب استفاده کنید برای مثال؛ رنگی را انتخاب کنید که تضاد جالبی با رنگ دیوارهای ساختمان ایجاد کند و باعث زیباتر شدن دکوراسیون داخلی شود.

 آشنایی با رنگ درب و پنجره

نکته قابل توجه دیگر در نظر گرفتن تیرگی و روشن بودن رنگ درب و پنجره می باشد. برای درب و پنجره های بزرگ می بایست از رنگ های تیره استفاده شود تا درب و پنجره کوچک تر جلوه داده شود و همچنین از رنگ های روشن برای رنگ زدن با متراژ کوچک استفاده می‌ شود تا فضا را بازتر کند. رنگ روغن، رنگ پلاستیک، رنگ آکریلیک، از انواع رنگ هستند که در رنگ آمیزی درب و پنجره استفاده می شود. رنگ پلاستیک در دو دسته پلاستیک و نیمه پلاستیک موجود است. رنگ نیمه پلاستیک قدرت چسبندگی بالاتری دارد پس برای رنگ زدن درب و پنجره مناسب است. رنگ پلاستیک قابل شستشو نیست و بهتر است در محیط های مرطوب از آن استفاده نشود.

تجهیزات نقاشی درب و پنجره

نقاشی و رنگ آمیزی درب و پنجره ساختمان نیاز به تجهیزات خاص خود را دارد. برای مثال؛ قلم موی پهن که برای نقاشی دیوارها استفاده می شود مناسب رنگ زدن درب و پنجره نمی باشد. در هنگام پخش کردن رنگ بر روی درب و پنجره، قلم رنگ را به تدریج بر روی کار بکشید تا از چکیدن رنگ جلوگیری شود. انجام ندادن این کار باعث پیدایش برجستگی هایی، حاصل از چکیدن رنگ می شود. سطوحی که در معرض نور خورشید و بارش باران قرار دارد، نیازمند رنگ با مقاومت بالا و روش نقاشی متفاوت می باشد. برای مثال؛ برای نقاشی درب حیاط،  رنگ پلاستیک که از آن برای نقاشی دیوار استفاده می ‌کنند، انتخاب مناسبی نیست. درب و پنجره مانند یک قاب میان فضای داخلی و خارجی محیط ارتباط برقرار می کند و رنگ آمیزی درب و پنجره یک مرحله مهم است که لازم است دقت زیادی را به کار بگیریم تا از رنگ آمیزی اشتباه و برهم زدن فضای محیط جلوگیری کنیم.

نقاشی درب و پنجره فلزی

از محکم ترین درب های ایمن درب فلزی می باشد. یکی از خصوصیات درب فلزی، زنگ زدن آن است که احتیاج به نقاشی دارد. برای رنگ زدن  درب فلزی می بایست اطلاعات کافی داشته باشید تا دچار مشکل نشوید. برای شروع نقاشی درب های فلزی در صورت امکان لته های درب را به طور کامل جدا کنید و سپس کار رنگ زنی را شروع کنید. این کار هم باعث راحت تر بودن رنگ آمیزی می ‌شود و هم نتیجه کار بسیار تمیز و بدون رنگ ریزی به اطراف آن خواهد بود. دومین مرحله، شستن و سنباده زدن است. سعی کنید قبل از رنگ آمیزی درب را شسته و با استفاده از سنباده نواقص آن را از بین ببرید. برای جلوگیری از پوسیدگی لایه های درب، بهتر است از ضد زنگ استفاده کنید. با استفاده از ضد زنگ می توانید مقاومت رنگ درب را بالا ببرید. یکی دیگر از راه های بالا بردن مقاومت درب فلزی آستر زدن می باشد. آستر زدن لکه ها را به خوبی می پوشاند و باعث می‌ شود دوام رنگ بالا برود آستری می ‌بایست دو لایه زده شود. ابتدا رنگ آستری را با استفاده از قلم و به طور کامل بر روی درب بزنید، بعد از خشک شدن آن لایه دوم را طبق دستور قبلی اجرا کنید.

 

تاثیر نقاشی درب و پنجره

رنگ جدید می تواند در نمای درب و پنجره، و فضا تغییرات چشمگیری  به وجود آورد. به طور کلی ، رنگ می تواند جلوه زیبایی به درب و پنجره ساختمان دهد اما در صورتی که از رنگ متناسبی استفاده شود. با دانستن اطلاعات کافی در مورد سبک رنگ های درب و پنجره، می توان یک نمای عالی برای خانه و ساختمان خود بسازیم. به طور معمول برای نقاشی درب چوبی، از متریال بی رنگ استفاده می کنند تا علاوه بر محافظت از چوب، زیبایی و بافت چوب نیز حفظ شود. یکی از مزایای درب چوبی این است که این امکان را به شما می دهد که از رنگ های مختلفی برای نقاشی درب، استفاده کنید. برای مثال رنگ آبی، به شکل زیبایی بر روی درب چوبی می نشیند اما ممکن است بر روی درب های فلزی و آهنی، چندان جالب و زیبا به نظر نرسد. همچنین با استفاده از خلاقیت های گوناگون، می توان زیبایی درب و پنجره را دوچندان کرد

سفارش نقاشی درب و پنجره منزل
.

رنگ آمیزی درب چوبی

ایر براش، یکی از پر کاربرد ترین ابزار نقاشی و رنگ آمیزی می باشد که برای نقاشی درب چوبی از آن استفاده می شود. امروزه خلاقیت های گوناگون و متعددی وجود دارد که برای نقاشی و رنگ آمیزی انواع درب و پنجره ساختمان  جلوه گری های موثری دارد. انواع رنگ مخصوص درب های چوبی عبارتند از: کیلر، پلی استر، سیلر، رنگ روغنی، رنگ گیاهی، روغن جلا. نقاشی درب های فلزی بزرگ، به دلیل شلوغ بودن طرح آن کاملا سلیقه ای می باشد و معمولاً برای رنگ زنی آن از رنگ‌ های روغنی استفاده می‌ شود. برای جلوگیری از زنگ زدن درب فلزی، می توانید رنگ روغنی را با ضد زنگ ترکیب کنید و رنگ آمیزی کنید. نمونه رنگ آمیزی درب و پنجره فلزی به این صورت است که، برای رنگ زدن درب فلزی می بایست رنگ شما رقیق باشد تا نتیجه بهتری حاصل از نقاشی درب داشته باشید. نکته قابل توجه دیگر در این باره این است که برای برجستگی ها و فرو رفتگی های درب و پنجره با توجه به طراحی خود می بایست از قلم های ظریف تری استفاده نمود.

برای سفارش نقاشی در شرق، غرب، شمال و اجرای انواع تزئینات ساختمانی از جمله: نصب کاغذ دیواری، پتینه کاری، نصب انواع کابینت با کارشناسان شرکت کارآفرینان هم داستان با نام تجاری بدادم برس در تماس باشید

 

صفحه اینستاگرام بدادم برس را دنبال کنید

اینستاگرام نقاشی درب و پنجره منزل
.

 

 

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>