ما را در شبکه های اجتماعی

نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

برای نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک باید به نکات زیادی توجه کنید در این مقاله هدف ما این است که مزایا و معایب این رنگ و ویژگی های آن را به طور مفصل بازگو کنیم. پلاستیک یکی از رنگ هایی که برای نقاشی ساختمان و دیوار خیلی زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. این رنگ به ۲ دسته تقسیم می شود رنگ تمام پلاستیک و رنگ نیمه پلاستیک. این نوع رنگ ها باید استاندارد باشند و رنگی که استاندارد است در مقابل آب مقاومت بالایی دارد از آنجایی که قیمت رنگ پلاستیک نسبت به رنگ های دیگر کمتر است و از طرفی زیبایی و جذابیت خاص خود را دارد کار با آن سریع انجام می شود و مورد توجه و استقبال مردم قرار گرفته است‌.

  استفاده از رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان

 

کاربرد رنگ پلاستیک در نقاشی ساختمان

رنگ پلاستیکی در رنگ آمیزی سطوح ساختمان مثل دیوار، سقف، سطح های گچ کاری شده، سطح های سیمانی، بتونی و … و همچنین برای رنگ کردن نمای بیرونی یا داخلی استفاده می شود. معمولا رنگ پلاستیک طول عمر کم تری به نسبت رنگ روغنی دارد ولی خیلی از افراد ترجیح می دهند که نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک را انجام دهند و هر یک یا دو سال رنگ ساختمان خود را عوض کنند. این رنگ را می شود با قلم مو بر روی دیوار کشید و برای رنگ آمیزی بر روی دیواری که تازه  گچ کشیده شده به بتونه کردن نیاز ندارد.

 

مراحل نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

رنگ پلاستیکی با رنگ روغنی تفاوت هایی دارد و نحوه استفاده و مراحل آن ها نیز با هم متفاوت است. برای نقاشی ساختمان باید مراحل را به ترتیب انجام دهید تا در نهایت کار تمیزی تحویل بگیرید. این مراحل عبارت است از:

  1. پس از این که رنگ مورد نظر خود را انتخاب کردید باید سطح مورد نظر را بررسی کنید. اگر سطح مورد نظر رنگ داشت دیگر نیاز نیست که آسترکشی کنید و می توانید سطح را بتونه کنید. ولی اگر سطح گچ باشد  باید یک بار رنگ کنید تا آسترکشی شود تا بعد بتوانید بتونه کاری کنید.
  2. دومین کاری که در این مرحله از رنگ آمیزی باید انجام دهید درست کردن بتونه پلاستیک است. تهیه این بتونه با بتونه روغنی تفاوت دارد و شبیه درست کردن گچ می باشد. برای درست کردن بتونه می توانید مقداری مل، مقداری رنگ و کمی آب را در ظرفی بریزید تا بتونه پلاستیک شما آماده شود. اگر بتونه ای که آماده کرده اید شل بود می توانید کمی مل به آن اضافه کنید و یا اگر سفت و خشک شد می توانید با اضافه کردن کمی آب آن را رقیق کنید.
  3. در این مرحله باید ترک ها و اشکالات دیوار را ترمیم کنید و به اصطلاح زیرکاری انجام دهید. در صورتی که این ترک ها سطحی باشند می توانید توسط بتونه آن ها ترمیم کنید و اگر ترک ها عمیق تر باشند باید توسط گچ آن ها را پر کنید و در انتها به وسیله کاردک سطح مورد نظر را صاف کنید.پس از این که زیرکاری را انجام دادید باید دیوار را سنباده بزنید و باید سنباده ای انتخاب کنید که برای سطح مناسب باشد
  4. پس از این که سنباده کاری دیوار تمام شد همه چیز برای رنگ کردن دیوار یا سطح مهیا است. برای بهتر شدن و جذابیت رنگ بر روی دیوار یا سقف می توان  کمی رنگ لاجورد به آن اضافه کرد. که برای تهیه آن باید در ظرفی مقداری آب بریزید و لاجورد را حل کنید و بعد آن را با رنگ مخلوط کنید. سپس باید رنگی که آماده کرده اید را با مقدار مورد نیاز آب مخلوط کنید تا برای رنگ زدن آماده شود.

نحوه استفاده از رنگ پلاستیک

 

کاربرد رنگ پلاستیک در نقاشی ساختمان

بیشترین کاربرد نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک برای رنگ زدن سقف می باشد. به این دلیل که سقف به نسبت دیوار و جاهای دیگر دیرتر کثیف و تیره می شود و همچنین هزینه آن کم تر از رنگ روغن می باشد. یکی دیگر از کاربرد های رنگ های پلاستیکی این است که برای آستر زدن  استفاده می کنند تا وقتی رنگ اصلی را بر روی سقف یا دیوار نقاشی کردید تمیز و زیبا به نظر بیاید. همانطور که در بالا اشاره کردیم طول عمر رنگ های پلاستیکی کم می باشد و باید بعد از چند سال آن را تکرار کرد. درست است که از رنگ های پلاستیکی بیشتر برای رنگ آمیزی  سقف استفاده می شود ولی می توان برای رنگ آمیزی دیوار هم از رنگ پلاستیکی استفاده نمود ولی توصیه ما به شما این است که اگر کودک در منزل خود دارید و احتمال می دهید که دیوارتان زود کثیف می شود از رنگ های روغنی استفاده کنید که دیرتر کثیف می شود.

برای ساختن رنگ مناسب برای رنگ آمیزی باید هر کدام از مواد ها را به مقدار مناسب با هم مخلوط کنید و مقدار غلظت رنگ باید نه خیلی رقیق باشد نه خیلی غلیظ. به دلیل این که اگر رنگ خیلی رقیق باشد مجبور می شوید چند بار سطح را رنگ کنید و اگر خیلی غلیظ باشد رنگ بر روی دیوار خیلی تمیز و یک دست نمی شود. اگر در رنگ کردن تجربه کافی ندارید و خوب به این کار وارد نیستید با قلم مو رنگ آمیزی نکنید و از غلطک برای رنگ زدن کمک بگیرید.

 

انواع رنگ پلاستیک ساختمان

انواع رنگ پلاستیک ساختمان به دو نوع تمام پلاستیک و نیم پلاستیک دسته بندی می شوند. رنگ هایی که تمام پلاستیک هستند مقاومت و کیفیت بهتری دارند ولی در مقابل رطوبت ضعیف عمل می کنند و رنگ های نیم پلاستیک نسبت به رنگ تمام پلاستیک مقاومت کمتری در مقابل گرما و رطوبت دارند‌

 

مزایا و معایب رنگ پلاستیک

مزایا و معایب رنگ پلاستیک

با وجود این که رنگ پلاستیکی جزء رنگ های قدیمی محسوب می شود هنوز مورد استفاده بسیاری از مردم قرار می گیرد. البته رنگ پلاستیک به نسبت رنگ های روغنی کم تر استفاده می شود و ‌‌کاربرد کمتری دارد ولی منسوخ نشده است و معدود افرادی هستند که از این رنگ استفاده کنند. در ادامه محتوا همراه ما باشید تا مزایا و معایب نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک را بررسی کنیم.

 

مزایای نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

اجرای رنگ پلاستیک در زمان کم: رنگ های پلاستیکی را می توان در کوتاه ترین زمان ممکن اجرا کرد و به دلیل این که بیشترین مواد تشکیل دهنده آن آب است خیلی زود خشک می شود و کسانی که می خواهند در زمان کمی منزل خود را رنگ کنند انتخاب این رنگ بهترین گزینه برای آن ها می باشد.

پوشش دهی بالای رنگ پلاستیک: رنگ های پلاستیکی می تواند با حجم کم تری به نسبت رنگ های  دیگر سطح های بزرگ تری را پوشش دهد به همین دلیل مقرون به صرفه می باشد.

سطح مورد نظر را خیلی صاف می کند: باید بدانید که رنگ های پلاستیکی رنگی مات دارند و به همین دلیل ایرادات جزئی مثل موج ها و ایراد های مربوط به گچ کاری را پوشش دهی می کنید.

رنگ های پلاستیکی به محیط زیست صدمه نمی زنند:  از آنجایی که پایه تشکیل دهنده رنگ های پلاستیکی آب می باشد نیازی نیست که با حلال آن را مخلوط کنید. حلال ها از مواد نفتی تشکیل می شوند و برای محیط زیست بسیار مضر می باشند.

بوی رنگ های پلاستیک در زمان اجرا: همانطور که اشاره کردیم پایه اصلی رنگ ها آب است و نیاز نیست حلال نفتی به آن اضافه کرد و به همین دلیل بوی خیلی کمی دارند، این حلال های نفتی به دلیل وجود نفتی بوی تند و بدی دارند و تا چند روز بعداز پایان رنگ آمیزی بوی آن باقی می ماند ولی رنگ های پلاستیک از این موضوع جدا هستند.

 

معایب نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

رنگ های پلاستیکی را قابلیت شست و شو ندارند: رنگ های پلاستیکی مقاومت بسیار پایینی در برابر آب دارند و با شست و شو به راحتی پاک می شوند.

ماندگاری پایین رنگ پلاستیک: رنگ های پلاستیکی کیفیت و ماندگاری کم تری نسبت به رنگ های دیگر که با کیفیت تر هستند دارند.

زود کثیف شدن رنگ های پلاستیک: رنگ های پلاستیکی به نسبت رنگ های با کیفیت دیگر زود تر کثیف می شوند و چرک می گیرند. به همین دلیل تمیز نگه داشتن این رنگ کمی سختی است.

مقاومت کم رنگ های پلاستیک در برابر نور خورشید:  نقاشی ساختمان ها با رنگ پلاستیک در مقابل نور خورشید مقاومت کمی دارند و اگر به طور مداوم نور خورشید به آن بتابد سطح تغییر رنگ می دهد.

 

تفاوت نقاشی با رنگ روغن و نقاشی با رنگ پلاستیک چیست؟

ممکن است برای بسیاری از افراد که اطلاعی در مورد رنگ ها ندارند این سوال مطرح شود که تفاوت نقاشی با رنگ روغن و رنگ پلاستیک چیست؟ رنگ های روغنی برای استفاده حتما باید با حلال های نفتی مخلوط شوند تا قابل استفاده شوند و بوی زننده و نامطبوعی می گیرند ولی رنگ های پلاستیک نیاز به حلال ندارند در نتیجه بوی خیلی کمتری دارند.

رنگ های روغنی به دلیل وجود مواد نفتی در خود دیرتر خشک می شوند ولی بعد از خشک شدن قابلیت شست و شو دارند  پس اگر بعد از رنگ آمیزی دیوارتان کثیف شد می توانید با خیال راحت آن را تمیز کنید. ولی نقاشی ساختمان با رنگ های پلاستیک به دلیل پایه بودن آب زود تر خشک می شود اما بعد از خشک شدن قابلیت شستن ندارد زیرا با رنگ آن پاک می شود.

هزینه نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

در نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک حجم کمتر و سطح های بزرگ تری را پوشش دهد به همین دلیل مقرون به صرفه می باشد. رنگ پلاستیک رنگ ارزان تری می باشد و هزینه نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک تقریبا نصف رنگ روغنی است.  افرادی که رنگ منزل خود را هر سال عوض می کنند معمولا از این رنگ استفاده می کنند.

 

شرکت تعاونی کارآفرینان هم داستان با نام تجاری بدادم برس با داشتن پرسنل حرفه ای و ارائه خدماتی مثل نقاشی ساختمان در غرب، شمال، جنوب و شرق تهران، اجرای تزئینات ساختمان مانند نصب کاغذ دیواری، پتینه کاری و نصب کابینت در خدمت شما مردم عزیز می باشد.

 

مهمترین تفاوت نقاشی ساختمان با رنگ روغن و رنگ پلاستیک چیست؟

با توجه به اینکه رنگ های روغن با حلال های نفتی مخلوط می شوند بوی نامطبوعی نسبت به رنگ پلاستیک دارند.

سریعترین زمان برای خشک شدن رنگ در نقاشی ساختمان کدام است؟

رنگ پلاستیک، به دلیل این که بیشترین مواد تشکیل دهنده آن آب است خیلی زود خشک می شود

 

 

 

صفحه رسمی اینستاگرام بدادم برس را نیز دنبال کنید

اینستاگرام نقاشی ساختمان در تهران
.

 

 

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>