ما را در شبکه های اجتماعی

نقاشی ساختمان چگونه انجام می شود

هزینه نقاشی ساختمان

به طور کل هر بنای ساخت دست بشر، دارای دو ساختار درونی و بیرونیست. از آنجا که انسان در ذات خود پیوسته به دنبال زیبایی بیشتر می رود، فرم بصری یک ساختمان به بخش مهمی از فعالیت های تخصصی و ساختار بیرونی سازه بدل شده است. برای مثال دکور، نور پردازی، رنگ پردازی و بسیاری مسائل دیگر در این دسته بندی قرار می گیرند. در بین تمام عناصر نام برده شده، نقاشی ساختمان جایگاه ویژه ای دارد. در ادامه قصد داریم شما را با ریز هزینه هایی که قرار است برای نقاشی ساختمان بپردازید آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

مزیت های نقاشی ساختمان نسبت به سایر روش های تزئینات ساختمانی

1. هزینه نسبتا پایین تر به دکور، نور پردازی و بازسازی
2. زمان کمتر در اجرا نسبت به موارد نام برده شده
3. ایجاد جلوه و زیبایی بنیادین در خانه

اما در کنار تمام مسائل ذکر شده، نقاشی ساختمان معایبی نیز دارد. جمع کردن فرش ها، روزنامه کشیدن بر روی اسباب و اساسیه و استنشاق بوی رنگ تا چند روز، ممکن است شما را از اقدامی صحیح درخصوص منزلتان منصرف کند. از طرفی هر پیمانکار برای اجرای کار خود قمیتی در نظر می گیرد و شما نمی دانید باید به کدام قیمت اعتماد کنید. در کنار تمام این مسائل، هرگز نمی توانید از کیفیت اجرا پیمان کار خود مطمن باشید.

ظاهر نو خانه شما پس از رنگ آمیزی جلوه و جلا جدیدی به خانه و افراد ساکن در آن می بخشد، اما مسائل گفته شده، بسیاری را می آزارد. خوشبختانه ما برای مسائل گفته شده راه حلی داریم. شرکت تاسیساتی بدادم برس، شما را در انواع خدمات تاسیساتی و ساختمانی یاری می کند. در هرکجا از تهران، می توانید برای مشاوره رایگان در خصوص خدمات مورد نیازتان با ما تماس بگیرید تا از قیمتی کارشناسی شده و زمانی دقیق مطمئن شوید.

ما در شرکت بدادم برس، تنها یک هدف را دنبال می کنیم و آن هدف چیزی جز ایجاد رضایت مشتری نیست. در ادامه مقاله در خصوص قیمت ها ، کیفیت کار و انواع نقاشی ساختمان گفت و گو خواهیم کرد.

 

هزینه رنگ آمیزی ساختمان در سال 1400

با توجه به اینکه رنگ از چه نوعی می باشد و همچنین با توجه به متراژ ساختمان بر حسب متر مربع، هزینه نقاشی ساختمان را می توان تعیین کرد.
همچنین از دیگر مواردی که در قیمت نقاشی ساختمان تاثیر گذار است جنس سطوح و نوع رنگ آمیزی می باشد.
هر چه سطح رنگ آمیزی دارای یک حالت صاف و بدون تو رفتگی باشد قیمت رنگ آمیزی ارزان تر و هرچه سطح آن دارای پستی و بلندی و سطوح غیر قابل دسترس باشد هزینه نقاشی ساختمان بیشتر می شود.
در جدولی که مشاهده می شود قیمت نقاشی ساختمان با مصالح و همچنین قیمت نقاشی ساختمان بدون مصالح بر اساس نوع رنگ مصرفی ذکر شده است.

 

رنگ بلکا و هزینه نقاشی با بلکا

یک نوع رنگ نیز به نام رنگ بلکا وجود دارد که برای آشنایی بیشتر شما با این رنگ در ادامه توضیحاتی داده می شود.

 • در واقع بلکا یک نوع پوشش طبیعی بوده که برای تزئینات دیوار های ساختمانی استفاده می شود.
 • بلکا با نام های دیگری از جمله دو نام پتینه و رومالین نیز شناخته می شود که این دو نام از مشهور ترین نام های این نوع رنگ در مناطق دیگر ایران است.
 • رنگ بلکا به دلیل داشتن پوشش شبیه پرز و پوشاندن دیوار ها با ضخامت مناسب، به عنوان عایق دیوار ها نیز به حساب می آید.
 • از نظر ساختاری بلکا دارای سلامت بهداشتی و کاملا طبیعی بوده و به هیچ عنوان برای انسان و سلامتی افراد ضرری ندارد.
 • بلکا بخاطر مواد طبیعی و عایقی که در آن بکار رفته است به عنوان عایق صوتی، حرارتی و برودتی نیز محسوب می گردد.
  رنگ بلکا شامل دو نوع ابریشمی و سلولزی بوده و قیمت این دو نوع رنگ متفاوت است.

 

 

 

 

در جدول زیر کارشناسان بدادم برس جهت آگاهی برای شما تهیه و تنظیم نموده اند: 

نوع رنگ حداقل قیمت به ازای متر مربع (تومان)

بدون مصالح

حداکثر قیمت به ازای متر مربع (تومان)

با مصالح

توضیحات بروز رسانی
روغن 25,000 45,000 قیمت رنگ روغنی ۱۴۰۰/۷/۲۶
پلاستیک 15,000 35,000 قیمت رنگ پلاستیک درجه 1 ۱۴۰۰/۷/۲۶
اکریلیک 23,000 45,000 بستگی به زیرسازی و پرایمری زیر کاردارد. ۱۴۰۰/۷/۲۶
مولتی کالر 30,000 45,000 بستگی به نوع و کیفیت  دارد. ۱۴۰۰/۷/۲۶
بلکا 30,000 45,000 بستگی به نوع پوشش دیواری و کیفیت اون دارد. ۱۴۰۰/۷/۲۶

 

همانطور که مشاهده می شود قیمت حال حاضر نقاشی ساختمان مطابق جدولی که ترسیم شده به شرح زیر است:

 • با توجه به نوع رنگ انتخابی اگر رنگ از نوع رنگ روغن باشد قیمت به ازای هر متر مربع در سطح بدون مصالح، حداقل 25 هزار تومان و برای سطوح دارای مصالح 45 هزار تومان است.
 • اگر رنگ انتخابی شما رنگ پلاستیک باشد حداقل قیمت به ازای هر متر مربع که دارای مصالح است 15 هزار تومان می باشد.

 

هزینه نقاشی طبق عرف بازار

 • همچنین اگر سطح دارای مصالح خاصی نباشد قیمت نقاشی ساختمان طبق عرف بازار برای رنگ پلاستیک 35 هزار تومان در خواهد آمد.
 • اما اگر نیاز به استفاده از رنگ اکریلیک در کارهای خود دارید متر مربع قیمت رنگ کاری حداقل 23 هزار تومان برای سطح دارای مصالح و 45 هزار تومان برای سطوح بدون مصالح می باشد.
 • رنگ دیگری که می توان برای نقاشی های ساختمانی استفاده نمود رنگ مولتی کالر است.
 • مولتی کالر یک رنگ مشخصی نبوده و همان طور که از نام آن پیداست شامل چند رنگ می باشد که برای زیبایی بیشتر و تنوع رنگی از آن استفاده می کنند.
 • قیمت رنگ مولتی کالر برای سطوح مصالح دار 30 هزار تومان و برای سطوح بدون مصالح 45 هزار تومان می باشد.

 

هزینه های نقاشی ساختمان

 

به ازای هر متر مربع سطح بدون مصالح، هزینه نقاشی ساختمان با رنگ بلکا حداقل 30 هزار تومان و حداکثر قیمت هر متر مربع رنگ کاری سطح دارای مصالح 45 هزار تومان است.
همانطور که قبلا هم ذکر شده، قیمت رنگ کاری با رنگ بلکا بستگی به نوع پوشش دیواری و کیفیت این پوشش داشته و اگر سلولزی بکار رود طبیعتا رنگ کاری هزینه بالاتری خواهد داشت اما رنگ ارزان تر می شود و اگر از رنگ ابریشمی استفاده گردد رنگ کاری ارزان تر و هزینه رنگ کمی افزایش خواهد داشت.
برای اطلاع از شرایط و هزینه نقاشی ساختمان در یک مورد خاص که در اینجا ذکر نشده است می توانید با شماره های ذکر شده در سایت تماس حاصل کرده و رنگ کاری مورد نظر خود را با مناسب ترین قیمتی که به شما داده می شود انجام دهید.
همچنین می توانید راهنمایی های لازم در خصوص رنگ کاری مد نظر خود را نیز دریافت نمایید.

انواع رنگ ها

 

مهمترین فاکتورها برای تعیین قیمت و هزینه نقاشی ساختمان چیست؟

مهم ترین فاکتور ها برای تعیین قیمت و هزینه نقاشی ساختمان می تواند در ابتدا نوع رنگ انتخابی باشد که در بالا به انواع قیمت ها با توجه به نوع رنگ اشاره شد.
اما فاکتور های دیگری نیز در تعیین قیمت رنگ کاری سطوح موثر است که یکی از این فاکتور های مهم کد ارتفاعی سطح است.
کد ارتفاعی سطح یعنی اینکه سطح مورد نظر برای رنگ کاری در چه ارتفاعی از زمین قرار گرفته است.
طبیعتا اگر سطح ما در ارتفاع بالایی قرار گرفته باشد هزینه بیشتری برای رنگ کاری نیاز است تا سطوحی که در دسترس تر هستند.

از دیگر فاکتور های تعیین قیمت رنگ کاری حجم سطوح است که در بالا بصورت مختصر اشاره شد و در اینجا کمی بیشتر به این مورد می پردازیم. حجم رنگ کاری در ابتدا به ابعاد سطح یعنی طول، عرض و ارتفاع مرتبط می شود و بعد به میزان لایه های مورد نظر برای رنگ کاری که می تواند از یک لایه تا چند لایه باشد.

هزینه نقاشی ساختمان

منظور از لایه های رنگ چیست؟

منظور از لایه های رنگ این است که در برخی مواقع به دلیل وجود درزهای زیاد مجبور هستیم چندین لایه رنگ با غلظت بالا برای پوشش درزها نیز استفاده کنیم که طبیعتا قیمت این نوع رنگ کاری افزایش می یابد.
ارزان ترین روش برای نقاشی ساختمان استفاده از گل سفید است که شبیه رنگ بوده و می تواند درزهای دیوارهای با سوراخ های زیاد را به راحتی بگیرد. استفاده از گل سفید شاید ارزان باشد اما نمی تواند به خوبی جای رنگ را بگیرد که این مورد به خاطر حلال بودن در آب است و عدم جا افتادن روی دیوار می باشد. اما رنگ به شدت به دیوار ها می چسبد و می توان با چند لایه ی رنگی یک سطح بسیار زیبا تر به نسبت گل سفید ایجاد کرد.

هزینه نقاشی ساختمان در این مجموعه با نرخ های مصوب اتحادیه تنظیم شده است که در بسیاری از موارد با کاهش قیمت ها رفاه حال مشتری در نظر گرفته شده است. برای اطلاع از نحوه ی همکاری با این مجموعه در کارهای رنگ کاری خود با شماره های موجود در سایت تماس حاصل کنید و علاوه بر دریافت راهنمایی سفارش رنگ کاری خود را نیز ثبت نمایید.

همچنین در کارهای انبوه شرایط قیمتی متفاوت است و می توانید در این نوع کارها و پروژه های گسترده از این شرایط بهره ببرید.

انواع رنگ ها
.

همچنین در یک مقاله ای به روانشناسی رنگ ها در نقاشی ساختمان پرداخته ایم که شما عزیزان را نیز به مطالعه این مقاله دعوت می کنیم.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>