ما را در شبکه های اجتماعی

کابینت آشپزخانه ممبران

کابینت آشپزخانه ممبران همان زیبایی چشم نوازی است که تا به امروز در آشپزخانه شما جای خالیش احساس شده است. صنعت تازه ای که هنر و ظرافت خاص خود را به خرج داده و با هزینه قابل توجهی توانسته است، جایگاه ویژه ای را برای مخاطبان و علاقه مندان به این سبک را به خود جلب کند. در ادامه با بدادم برس همراه باشید تا به صورت کامل و جامع با کابینت های زیبای ممبران اطلاعات جامعی را بدست آورید. همچنین ما در یک مقاله ای جدا به بررسی کابینت آشپزخانه، انواع آن و روش نصب پرداخته ایم که شما را نیز دعوت به مطالعه این مقاله خواهیم کرد.

 

کابینت ممبران چیست؟

کابینت های ممبران سبک نوین و تازه ای هستند که شباهت زیادی به کابینت های دستی دارند. چرا که روکش آن ها با دستگاه CNC کنده کاری می شود و همین امر، شباهت آن را به سبک دستی نزدیک تر و هزینه آن از نظر اقتصادی بهبود یافته تر می نماید. همچنین باعث شده است آن دسته از مشتریانی که به دنبال کارهای دستی می باشند، آن ها را انتخاب نمایند.

کابینت های ممبران سبکی از روکش PVC هستند که بر روی مغزی های متفاوت از جمله؛ چوب، ام دی اف و نئوپان قرار می گیرند. و با ابزار خاص خود توسط متخصصان در شرایط مناسب با خلاء، حرارت وکیوم شده در مواجه با رطوبت و … از یک دیگر جدا نمی شوند. در حقیقت رویه این کابینت ها  از جنس چوب نیست، اما به علت شباهت زیادی که به چوب دارند و دارای رنگ های متنوعی هستند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. قبل از آن لازم است به این نکته توجه کنید که تفاوت مهم کابینت ممبران با کابینت های دستی اصل، یک رویه بودن روکش ممبران می باشد.

 

رنگ های متنوع در کابینت آشپزخانه ممبران

جالب است بدانید برای انتخاب رنگ های متنوع در کابینت آشپزخانه ممبران شما با گستردگی و تنوع زیادی رو به رو هستید، و با توجه به علاقه خود می توانید از تنالیته های خاص و زیبایی بهره مند شوید. تعجب نکنید زمانی که گفته می شود هر رنگی، یعنی از هر یک از رنگ ها در صورت انتخاب به زیبایی بهره مند خواهید شد.

فرآیند ساخت کابینت های ممبران باعث شده است تا کاتالوگ رنگی برای آن وجود نداشته باشد. زیرا که در این سبک ابتدا منبت کاری ها انجام شده سپس به همراه سرستون ها بر روی مغزی چسبانده شده و شکل، ظاهر کابینت را تشکیل می دهد. حال این شما هستید تا از میان روکش های مختلف با رنگ های متنوع گزینه ای را انتخاب نمایید. بعد از آن روکش توسط دستگاه وکیوم بر روی آن پرس می گردد. و به این صورت ورق ممبران مورد نظر شما ساخته و بر روی کار استفاده می گردد.

 

انواع کابینت ممبران

نکته جالب توجه آنجاست که واژه کابینت که از فرهنگ فرانسوی منشاء گرفته است، امروزه عضو جدا نشدنی هر خانه است. کابینت های ممبران از این قصه مستثنی نبوده و شاهکار چشم نوازی را در آشپزخانه به شما هدیه می دهند. ممبران ها که نوع پیشرفته کابینت های کلاسیک هستند و گاهی با معرق و منبت در آمیخته شده اند شامل انواع خاص خود از جمله؛ کابینت ممبران مدرن و یا کلاسیک هستند.

 

 تفاوت این دو فقط به سبک طراحی زیر روکش ممبران(مغزی) بستگی دارد. اگر از طراحی های ساده بر روی آن استفاده شده باشد از نوع کلاسیک و اگر طرح و نقش ها خاص و متفاوت باشد از نوع مدرن خواهد بود. همچنین در هر دو حالت می توانند مات یا براق باشند و از رنگ های متنوعی بهره مند گردند، که هر یک زیبایی خاص خود را به آشپزخانه شما می بخشد.

کابینت ممبران سفید

در حقیقت نوعی از کابینت سفید که با روکش فویل پلی وینیل کلرای یا همان PVC همراه شده است و بر روی مدل های مختلفی همچون چوب، مات و براق پیاده سازی می شود. معمولا از کابینت ممبران سفید برای چیدمان کلاسیک استفاده می شود، ماندگاری و دوام بالایی در عمده شرایط جغرافیایی دارد. ممبران سفید را می توانید با مواد شوینده مناسب و دستمال مرطوب به راحتی شستشو دهید زیرا که در برابر آب مقاومت بسیار بالایی دارد. در هنگام انتخاب ممبران سفید به جای روکش های UV و نوع اکرلیک، مشتریان با شرایط اقتصادی و بهینه تری مواجه هستند. همچنین به یاد داشته باشید آن ها را می توانید در انواع مات یا براق خریداری کنید.

کابینت ممبران گردویی

رنگ زیبای گردویی در میان سایر کابینت های ممبران انتخاب خاص پسندان است و برای آشپزخانه هایی که نور کامل و فضای بزرگی دارند پیشنهاد می شود. اگر در هنگام سفارش کابینت ممبران چوبی افراد حاذق و کاربلدی پروژه شما را در دست داشته باشند، در نهایت پس از تحویل کار مشاهده خواهید کرد که با کابینت چوبی فرقی نداشته و سبک سلطنتی رنگ چوبی را در منزل خود به تماشا خواهید نشست.  به همین علت هنگام انتخاب به تمام جوانب توجه نمایید. در تهیه این سبک نیز همچون انواع دیگر ممبران ها به کار رفته و فقط رنگ آن متفاوت بوده و از ظرافت و طراحی خاص خود بهره مند می باشد.

 

ویژگی کابینت های ممبران

کابینت های ممبران علاوه بر توضیحات ذکر شده از ویژگی های خاصی نیز بهره مند هستند، که باعث شده انتخاب را برای شما آسان تر و مطمئن تر سازد. از جمله؛

  • سهولت در نگهداری و عدم نیاز به استفاده از رنگ روغن برای تمیز نمودن و نوسازی
  • مقاومت بیشتر مغزی زیر روکش( ام دی اف و …) در برابر رطوبت
  • مقاوم در برابر آب
  • تبخیر نشدن UPVC و جلوگیری از آلوده شدن منزل بر خلاف سایر مدل ها همچون ملامینه
  • تنوع در طرح، شکل، رنگ و …

 

آشنایی با کابینت های گلاس

 

تفاوت کابینت ممبران با کابینت مدرن

کابینت های هر آشپزخانه ای از دو سبک کلاسیک(ممبران) یا مدرن پیروی می کنند. با توجه به ویژگی و تنوع زیاد کابینت های ممبران در بیشتر افراد توانسته اند پاسخگوی خوبی از انتخاب مناسب برای آن ها باشد. در تفاوت این دو مدل موارد بسیار زیادی از جمله؛ نوع طراحی، درخشش نور، تضاد نور با کابینت، پوشش دهی لوازم بزرگ همچون یخچال، ماشین لباسشویی و ظرفشویی، فضای کافی، جذابیت و تنوع رنگی خاصی برخوردار هستند. همین تفاوت های شایع باعث شده است این کابینت ها ارجحیت بیشتری به نسبت مدرن پیدا کنند.

 

مقایسه کابینت ممبران با کابینت مدرن

همچنین لازم است بدانید که در هنگام انتخاب، علاوه بر سلیقه شخصی با عوامل تاثیر گذار بیشتری مورد چالش قرار خواهید گرفت؛ ما تمام چالش ها و موارد را اینجا برای شما بررسی کردیم تا بهتر بتوانید از بین کابینت مدرن یا کابینت ممبران انتخاب درستی داشته باشید.

  • جنس متریالی که در کابینت های مدرن استفاده می شود معمولا هایگلاس و ام دی اف بوده است اما در کلاسیک ها معمولا از ممبران، روکش چوب، و چوب استفاده می شود.
  • محدوده قیمتی کابینت مدرن نسبت به کابینت ممبران ارزان تر و اقتصادی تر است.
  • در بحث کیفیت و ماندگاری مدرن ها زیاد و ممبران بسیار زیاد طبقه بندی شده است.
  • کابینت های ممبران دارای ستون، سر ستون های پرکار،قاب و پاخورهای پرکار می باشند که این مورد در دیگری وجود ندارد.
  • کابینت مدرن هایگلاس با لک پذیری زیادی مواجه است که در سبک کلاسیک مشکل به آسانی حل شده است.

راهنمای خرید کابینت ممبران برای آشپزخانه

 کابینت های ممبران برای آشپزخانه از سبک سلطنتی خاصی پیروی می کنند، که امروز مورد انتخاب عمده مردم در تمام دنیا قرار گرفته اند. اما قبل از خرید لازم است به نکات مهمی توجه کنید، تا پس از پرداخت هزینه با مشکل خاصی رو به رو نشوید. حتما در هنگام خرید توجه کنید که به تیم متخصص، متبحری کار را می سپارید تا با کیفیت مطلوب تولید مواجه گردید؛ زیرا که فاکتور های مهمی از جمله نوع دستگاه، رنگ، چسب، تهیه، تولید و اجرا کابینت در ارائه کار مناسب، تاثیر پذیری ویژه و خاص خود را دارد. در صورتی که این موارد برای شما رعایت شده باشد، گارانتی طلایی را از شرکت مورد نظر دریافت خواهید کرد. که این نکته خود بسیار حائز اهمیت در هنگام خرید کابینت ممبران برای آشپزخانه است.

 

قیمت کابینت ممبران

تا به اینجا اطلاعات کاملی از این سبک کابینت و عمده تفاوت ها بدست آورده اید. اکنون ممکن است برای شما سوال ایجاده شده باشد که این کابینت خاص چه قیمتی دارد. در مرحله اول قیمت کابینت ممبران بستگی به متراژ آشپزخانه شما دارد. به یاد داشته باشید اگر در مواجه با فردی که هزینه کمتری به نسبت دیگر کابینت ساز ها به شما ارائه می دهد ممکن است با متریال ضعیف تر و نامرغوب بخواهد کار را برای شما انجام دهد و فرسودگی کابینت را برای شما پس از گذشت زمان نزدیک به عمل آورد. پس در برابر قیمت های ارائه شده تحقیقات کاملی را انجام داده و پس از بحث و مذاکره برای پرداخت اقدام کنید. همچنین جهت آنکه راهنمایی و مشاوره کاملی برای خرید خود بدست آورید با کارشناسان ما در بدادم برس تماس حاصل فرمایید.

بدادم برس پیشرو در تزئینات و نوسازی

شرکت بدادم برس با هدف جلب رضایت مشتری با بهره مندی از کارشناسان و کارکنان خبره در حوزه تزئینات، نوسازی، بازسازی ساختمان و آپارتمان ها از جمله نقاشی و پتینه کاری، تعمیرات و ارائه سرویس گرمایشی و سرمایشی از جمله تعمیر پکیج، لوازم خانگی با تمام برندهای حاضر در ایران با ارائه گارانتی در خدمت مشتریان می باشد. همچنین لازم به ذکر است این شرکت در بحث تعمیر شومینه نیز می تواند ارائه دهنده مناسبی برای شما باشد. جهت مشاوره در تمام امور ذکر شده شما می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با شرکت بدادم برس تماس حاصل فرمایید.

 

برخی سوالات رایج درخصوص کابینت ممبران

 

کابینت ممبران سفید از چه چیزی ساخته شده است؟

روکش فویل پلی وینیل کلرای یا همان PVC

مهمترین ویژگی های کابینت ممبران چیست؟

مقاوم در برابر آب

تبخیر نشدن UPVC و جلوگیری از آلوده شدن منزل بر خلاف سایر مدل ها همچون ملامینه

تنوع در طرح، شکل، رنگ

آیا قیمت کابینت مدرن نسبت به کابینت ممبران بیشتر است؟

محدوده قیمتی کابینت مدرن نسبت به کابینت ممبران ارزان تر و اقتصادی تر است

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین سفارش خرید انواع کابینت با شماره زیر تماس حاصل فرمایید

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>