ما را در شبکه های اجتماعی

آبریزش کولر گازی

چرا کولر گازی آب می دهد ؟ | دلایل آبریزش کولر گازی

 

در این مطلب سعی کرده ایم تا علل آبریزش کولر گازی را یک به یک بررسی کنیم. شاید با دانستن علل آن بتوانید مشکل را حدس بزنید و در نهایت آن را حل نمایید. البته توصیه ما به شما این است که تعمیر کولر گازی خودتان را به تعمیرکار متخصص بسپارید. بنابراین اگر بعد از خواندن این مطلب باز هم قصد داشتید برای انجام تعمیرات کولرگازی خودتان با تعمیرکار ماهر تماس بگیرید، حتما با بدادم برس تماس حاصل نمایید.

هم اکنون برای دریافت خدمات سرویس و تعمیر کولر گازی با ما تماس بگیرید. 

چرا کولر گازی (اسپلیت) آب می دهد؟

آبریزش کولر گازی یکی از مشکلاتی است که برای مردم در استفاده از اسپلیت ها یا کولر های گازی پیش می آید. آب دادن کولر گازی اتفاقی ناخوشایندی است که نشان دهنده مشکلی در کولر گازی است. در این مقاله به این موضوع گرداخته ایم که چرا کولرگازی آب می دهد. آیا به دنبال پاسخ هستید که چرا کولر گازی آب می دهد؟ تا انتهای این پست با ما همراه باشید.

دلایل آب دادن کولر گازی و آبریزش کولر گازی در ادامه بیان شده است. با دانستن دلایل چکه کردن آب از کولر گازی می توانید به رفع آن اقدام کنید. اگر در این زمینه تخصصی ندارید می توانید از یک کارشناس مربوطه مانند تعمیرکاران کولر گازی در بدادم برس برای رفع مشکل اب دادن کولر گازی اقدام کنید.

 

انسداد ناودان کولر یا خروجی سینی تخلیه آب

اگر لوله کولر یا ناودان مسدود شده باشند آب کولر گازی نمی تواند تخلیه شود. علت مسدود شدن انباشته شدن گرد و خاکی است که با ترکیب آب به لجن تبدیل شده است. در این حالت آب ناودان از زیر آن سرریز می کند.

 

جای گذاری نامناسب لوله درین

مسدود شدن لوله تخلیه یا همان لوله درین یکی دیگر از علت های شایع آبریزش کولرهای گازی است. مسدود شدن لوله درین علت های مختلفی دارد. دلیل اول تاخوردن شیلنگ تخلیه آب یا لوله درین است. دلیل دوم مسدود شدن لوله درین توسط لجن و گردو خاک می باشد.

دلیل بعدی آبریزش کولر گازی پر شدن آب سطل یا ظرفی که که شلنگ تخلیه را در آن قرار داده اید. با خالی نکردن آب سطل آب مجدد به درون کولر باز میگردد. عدم رعایت شیب برای لوله درین هم دلیل آخر است. اگر لوله درین  را در شیب ملایم قرار ندهید آب به راحتی تخلیه نمی شود.

 

کمبود گاز در کولر گازی

محل حرکت گاز مبرد از روی کویل های اوپراتور است. با کمبود گاز مبرد کولر گازی، سیکل کولر به هم می ریزد و فین های اوپراتور یخ می زند. با کم شدن گاز کولر هنگامی که کولر خاموش یا کنتاکت می شود، یخ های موجود در پنل داخلی آب شده و درون ناودان کولر می ریزد.

حجم زیاد این آب از کولر گازی تخلیه می شود.‌ برای برطرف کردن این مشکل باید از نشتی گاز کولر جلوگیری شود. گاز مبرد سمی و بسیار خطرناک است. نشتی گاز مبرد به کمپرسور نیز آسیب میزند و با از کار انداختن آن خسارات پر هزینه ای به کولر گازی وارد میکند. بنابراین هر چه سریعتر با برطرف کردن کمبود گاز کولر از مشکلاتی که به وجود می آورد، جلوگیری کنید.

 

عدم عایق بندی لوله های کولر گازی

 عایق نبودن لوله ها خصوصا لوله های زیر یونیت داخلی از دیگر دلایل آبریزش کولرهای گازی می باشد. لوله ضخیم کولر یا همان لوله گاز خیلی خنک است. اگر این لوله عایق نشود، رطوبت موجود در هوا با برخورد به لوله خنک به حالت مایع و قطره ای در آمده و سپس از کولر گازی سرریز می شود.

 

شکستن سینی تخلیه

شکسته شدن سینی تخلیه از دیگر عوامل آبریزش کولر گازی می باشد. عدم بالانس فن بلور و نصب اشتباه پنل باعث ایجاد لرزش و آسیب رسیدن به سینی تخلیه می شود. شکستن سینی تخلیه باعث تجمع  آب درون کولر گازی و در نهایت آبریزش کولر می شود.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>