ما را در شبکه های اجتماعی

8 8 استاندارد برای اتاق مشاوره داروخانه

8 استاندارد برای اتاق مشاوره داروخانه

تیم بدادم برس در این مقاله به محوریت ( 8 استاندارد برای اتاق مشاوره داروخانه) توضیح خواهد داد که برای طراحی فضای اتاق مشاوره برای داروخانه، باید از مدرن‌ترین تجهیزات استفاده کنید. دکوراسیون و طراحی این اتاق در جلب اعتماد مشتریان تاثیر زیادی دارد. به عبارت دیگر، این فضا را باید با حساسیت بالایی طراحی کنید که نتایج مورد نظر را دریافت کنید. در غیر این صورت اتاق مشاوره دارویی به محل اضافه و هزینه‌بر تبدیل می‌شود که جز تحمیل خسارت، دستاورد دیگری ندارد.

اما برای اینکه طراحی اتاق مشاوره داروخانه مدرن و به‌روز باشد، باید به چه نکاتی دقت کنیم؟ تکنیسین‌های بدادم برس در این مورد معتقدند باید در زمان طراحی اتاق مشاوره استانداردهای زیر در نظر گرفته شود:

انتخاب موقعیت مناسب اتاق
اولین نکته مهم برای طراحی و اجرای اتاق مشاوره دارویی، توجه مکان قرار گرفتن آن است. اما آیا باید این اتاق در قسمت ورودی داروخانه باشد؟ آیا باید به شکل مخفی و در پشت قفسه‌های دارو تاسیس شود؟ بدادم برس معتقد است این اتاق نباید به شکل مخفی ساخته شود، بلکه باید در معرض دید مراجعه‌کنندگان قرار بگیرد. ضمن اینکه باید هویت اتاق مشاوره نیز برای بیماران و مشتریان مشخص شود تا بدانند چنین فضایی در داروخانه وجود دارد که می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند.

ساختار اتاق مشاوره دارویی
یکی دیگر از نکات مهم برای طراحی اتاق مشاوره داروخانه توجه به ساختار کلی و دیوارهای آن است. پارتیشن‌بندی یکی از ساده‌ترین راهکارها برای ساخت چنین اتاقی است که زمان و هزینه‌های ساخت را کاهش می‌دهد. البته طبق گفته کارشناسان تیم بدادم برس باید از پارتیشن‌های شیشه‌ای دوجداره استفاده شود. دلیل آن، ورود روشنایی و نور طبیعی به داخل اتاق از طریق پانل‌هاست.

حفظ حریم خصوصی
تمام چهار دیوار اتاق مشاوره باید پوشیده و تکمیل شده باشد. به طوری که یک اتاق کامل مدرن ایجاد شود و مشتری بتواند در آن احساس راحتی کند. برای بسیاری از بیماران گفتگو با دکتر داروساز در مورد نحوه مصرف برخی از داروها (ایدز، اعصاب و روان یا بیماری‌های صعب‌العلاج) کار راحتی نیست. پانل‌های دوجداره از نوع شیشه‌های مات یا حتی چوبی، می‌تواند از خروج صدا به بیرون از اتاق جلوگیری کند. همچنین دیوارهای آکوستیک می‌تواند عایق مناسبی برای صدا در داخل اتاق باشد.

ایجاد فضای گفتگوی بین دکتر داروساز و بیمار
یکی از استانداردهای اتاق مشاوره داروخانه داشتن فضای کافی برای گفتگوی بین بیمار و دکتر داروساز است. همانند اتاق پزشک که در یک سمت میز بیمار و در سمت دیگر پزشک قرار می‌گیرد، در این اتاق هم یک میز همراه با حداقل دو صندلی راحت نیاز است. به طوری که بیمار بتواند در تمام مدت دریافت مشاوره بنشیند و مشاوره‌های لازم را از دکتر داروساز دریافت کند.

ابعاد اتاق مشاوره داروساز
یکی دیگر از نکات مهم برای طراحی اتاق مشاوره دارویی توجه به ابعاد این اتاق است که باید به نحوی باشد که حداقل سه یا چهار نفر در آن بتوانند حرکت کنند. به هر حال باید در نظر داشته باشید ممکن است بیمار همراه با یک یا دو نفر به این اتاق وارد شود که نمی‌توانید از همراهان درخواست کنید از اتاق خارج شوند. یک اتاق مشاوره باید حداقل فضایی در حدود 3 یا 4 متر را شامل شود.

استفاده از سیستم تهویه هوا
اغلب کسانی که به داروخانه‌ها برای تهیه دارو مراجعه می‌کنند، بیمارانی هستند که ممکن است به یک بیماری ویروسی (مثل آنفلوآنزا) مبتلا شده باشند. بنابراین باید اتاق از سیستم تهویه مطبوع برخوردار باشد تا هرگونه میکروب و ویروس از محیط خارج شود. جلوگیری از اتشار ویروس در فضای اتاق مشاوره یکی از نکاتی است که تیم بدادم برس مطابق با نظرات سایر پزشکان روی آن تاکید زیادی دارد.

استفاده از وسایل تزئینی
بخش دیگری از شرایط طراحی اتاق‌های مشاوره در داروخانه به دیزاین و طراحی این اتاق اختصاص دارد. در این اتاق‌ها باید از تابلوهای آرام‌بخش و هنری استفاده شود. به هر حال تا زمانی که بیمار در اتاق است باید از تماشای این آثار هنری و تزئینی لذت ببرد و حس آرامش دریافت کند. گلدان طبیعی در این اتاق حس شادی و امید را در دل مشتری زنده می‌کند.

استفاده از رنگ مناسب
از دیگر نکاتی که در استانداردهای اتاق مشاوره داروخانه باید به آن توجه زیادی داشته باشید، رنگ اتاق است. رنگ‌های خنثی بهترین گزینه هستند که در کنار آن‌ها باید رنگ‌های شاد مثل سبز لیمویی، یاسی، صورتی، بنفش و صورتی نیز استفاده کنید.

 

جهت دریافت مشاوره برای دیزاین و طراحی اتاق مشاوره داروخانه و دکوراسیون داخلی اتاق انتظار مطب به کارشناسان بدادم برس در تماس باشید و یا صفحه اینستاگرام بدادم برس را دنبال کنید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>