ما را در شبکه های اجتماعی

گرم نکردن کولر گازی

گرم نکردن کولر گازی | چرا کولر گازی باد گرم نمیزند ؟

 

گرم نکردن کولر گازی ، موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. کولرهای گازی جدید، دو کاربرد دارند. در فصل گرما میتوان از آنها هوای سرد گرفت و در فصل سرما میتوان از آنها باد گرم گرفت. در واقع هم وظیفه سرمایش را میتوانند داشته باشند و هم وظیفه گرمایش را.

تعمیر کولر گازی و یا اینکه اعزام تعمیرکار کولر گازی ، جزو راه حل هایی است که بعد از ایجاد هر مشکلی برای کولر گازی شما، ممکن است به ذهن تان برسد. ما در این مقاله سعی کرده ایم که موضوعات مهم را مورد بررسی قرار دهیم.

اگر بعد از مطالعه این مطلب، نیاز به تماس با تعمیرکار کولر گازی جهت انجام هر گونه تعمیرات کولر گازی در محل داشتید، حتما با بدادم برس تماس بگیرید تا در اسرع وقت بهترین و ماهر ترین تعمیرکاران کولر گازی را به محل شما اعزام کنیم و تعمیر کولر گازی شما را با کمترین هزینه و بهترین کیفیت انجام دهیم.

تعمیر کولر گازی و سرویس کولر گازی سراسر تهران با گارانتی و اجرت کم 

 

علت گرم نکردن کولر گازی

در ادامه به چند مورد اشاره میکنیم که میتوان از آنها بعنوان علت گرم نکردن کولر گازی ، یاد کرد :

  • تغییر ندادن حالت سرمایش به حالت گرمایش

 اولین کاری که باید قبل از روشن کردن کولر گازی در زمستان انجام دهید، این است که حالت سرمایش را به حالت گرمایش تغییر دهید و دمای آن را تنظیم کنید. گزینه گرمایش کولر گازی با Heat نمایش داده شده است. اگر فراموش کنید که کولر گازی را روی گزینه Heat تنظیم کنید، پس از روشن شدن دستگاه به جای باد گرم باد سرد تولید می‌کند.

 

  • خرابی کمپرسور کولر گازی

اصلی‌ترین بخش در تمام کولرهای گازی، کمپرسور است. این قطعه دارای سه نوع متفاوت می‌باشد. هر نوع از کمپرسورها مکانسیم خاصی برای منتقل کردن گاز مبرد دارند. هرگاه انتقال گاز مبرد به درستی انجام نشود، کولر نمی‌تواند دمای محیط را به تعادل برساند. خرابی کمپرسور هم در تولید هوای سرد و هم تولید هوای گرم اختلال ایجاد می‌‌ کند.

 

  • معیوب شدن شیر چهارطرفه کولر گازی

اگر شیر چهار طرفه کولر گازی خراب شود، تولید باد گرم توسط کولر دچار اختلال خواهد شد. زمانی که فشار کولر گازی در حالت سرمایش، خیلی زیاد یا خیلی کم باشد، شیر چهار طرفه دچار آسیب می‌ شود و پس از قرار دادن کولر روی حالت سرمایش باد گرم تولید نمی شود. برای حل این مشکل باید شیر چهار طرفه را تعویض یا تعمیر کنید.

 

  • خراب شدن فن داخلی کولر گازی

یکی دیگر از مهمترین دلایل گرم نکردن کولر گازی ، از کار افتادن یا خراب بودن فن داخلی آن است. وظیفه فن تزریق و پراکنده کردن هوای گرم به محیط اطراف است. گاهی اوقات کولرگازی هوای گرم تولید می‌ کند ولی به خاطر خرابی فن هوا گرم در محیط پخش نمی‌ شود. برای بر طرف کردن این مشکل حتما باید فن را تعمیر یا تعویض کنید.

 

  • یخ بستن کندانسور کولر گازی

یکی از دلایل اصلی گرم نکردن کولر گازی یخ زدن کندانسور است. کندانسور قطعه‌ ای است که عملکرد آن وابسته به برد کولرگازی می باشد. یکی از دلایل یخ زدن کندانسور خرابی برد یا سنسور بیرونی کولر گازی است.‌ در واقع با خرابی برد فرمان تولید هوای گرم توسط کندانسور به این قطعه صادر نمی شود. به همین دلیل کندانسور یخ می زند و هوای گرمی تولید نخواهد شد. دلایل دیگر یخ زدن کندانسور عبارتند از: خرابی شیر برقی، کمبود گاز کولر و خرابی فن کندانسور.

توصیه می کنیم مطلب یخ زدن کولر گازی را مطالعه نمایید.

 

  • خراب شدن بُرد کولر گازی

برد کولر گازی از اجزای حیاتی و مهم کولر گازی به شمار می رود. اگر کولر گازی را به بدن انسان تشبیه کنیم، برد را می توان به مغز انسان تشبیه کرد‌. این قطعه مسقیما به برق وصل شده و موظف است ماننده یک فرمانده تمام دستورها را به قطعات دیگر دستگاه ارسال نماید تا شروع به کار کنند.

زمانی که برد دچار مشکل می شود، قطعات دیگر نیز به درستی کار نمی کنند. در نتیجه گرم نکردن کولر گازی به دلیل خراب شدن برد هم اتفاق می افتد.‌ تعمیر یا تعویض برد کولر گازی باید توسط یک متخصص و تعمیرکار ماهر انجام شود.

 

  • شارژ غیر استاندارد گاز کولر گازی

 علت گرم نکردن کولر گازی گاهی به دلیل شارژ غیر استاندارد است‌. به طور کلی فشار هوای کولر گازی باید بین 300 الی 320 psi (واحد استاندارد اندازه گیری فشار هوا ) باشد. اگر شارژ از این عدد بیشتر یا کمتر شود، سیستم گرمایشی کولر گازی دچار مشکلاتی می شود.

کولر گازی در سه حالت باید با گاز شارژ شود که عبارتند از: هنگامی که کولر گازی به تازگی نصب شده، هنگامی که گاز کولر به کلی تمام شده و هنگامی که گاز کولر از حد مجاز کمتر است. برای چک کردن مقدار گاز، باید والف شیر سرویس فشار داده شود، اگر گاز خارج شد، کولر گازی به شارژ احتیاج ندارد اما اگر گاز خارج نشد، نشان دهنده کمبود گاز است و حتما باید شارژ شود.

 

  • خراب شدن سنسور دمایی کولر گازی

سنسور دمایی یکی از قطعات مهم کولر گازی است که وظیفه آن اندازه گیری دمای محیط می باشد. سنسور پس از کنترل دمای اتاق دمای کولر گازی را تنظیم می کند تا گرمای تولید شده باعث به تعادل رسیدن دمای محیط شود. خراب شدن این قطعه باعث به وجود آمدن مشکلاتی مانند گرم نکردن کولر گازی می‌ شود. سنسور خراب هر چه زودتر باید توسط یک تعمیرکار ماهر تعویض شود.

 

  • نیم سوز شدن موتور فن یا موتور کمپرسور

 هرگاه موتور فن یا موتور کمپرسور کولر گازی نیم سوز شوند، مشکلات زیادی در عملکرد این دستگاه به وجود می آید. یکی از این مشکلات گرم نکردن کولر گازی است. حتی گاهی اوقات نیم سوز شدن موتور فن و کمپرسور باعث خاموش شدن کولر گازی می شوند. برای رفع این مشکل موتورهای معیوب باید تعویض شوند. در چنین مواقعی تماس با یک تعمیرکار ماهر بهترین کار است. برای چک کردن تمام قطعات کولر سرویس های دوره ای لازم است.

 

حالت گرمایش کولر گازی

 اکثر افراد گمان می کنند که کولر گازی فقط برای خنک کردن محیط در فصل تابستان کاربرد دارد. طراحی و ساختار اکثر کولرهای گازی به شکلی است که در فصل زمستان نیز به عنوان یک وسیله گرمایشی استفاده می شوند. کافیست تنظیمات دستگاه  را از حالت سرمایش به حالت گرمایش تغییر دهید.

گرم شدن هوای منزل توسط کولر گازی در فصل زمستان، با چرخه معکوس اتفاق می افتد. انرژی حالت گرمایش کولر گازی از بخاری های معمولی بیشتر است. زمانی که کولر گازی را روی حالت گرمایشی تنظیم کرده اید، حتما از بسته بودن درب ها و پنجره ها اطمینان حاصل کنید.

‌ دمای کولر گازی را با توجه به اندازه فضای اتاق دیگر تنظیم کنید. به عنوان مثال اتاق کوچک زودتر گرم می شود و به دمای خیلی زیادی احتیاج ندارد. دمای ایده آل کولر گازی برای قسمت‌هایی مانند انباری ها و  سرویس بهداشتی، 16 درجه می باشد.

 

بهترین دما برای گرمایش کولر گازی

در فصل زمستان بهترین دما برای گرمایش کولر گازی دمای بین 26 الی 28 درجه سانتی گراد می باشد.‌ با توجه به درجه حرارت بدن انسان این محدوده دمایی، انتخاب بسیار خوبیست. این دما باعث تنظیم دمای متعادل در محیط می شود.‌ برای صرفه جویی در مصرف برق نیز بهتر است درجه حرارت کولر گازی خیلی زیاد نباشد.

البته عده ای از افراد ترجیح می دهند که در زمستان فضای خانه و اتاق ها گرم‌ تر باشد. هنگامی که دمای محیط باب میل شما نبود و احساس سرما کردید، به راحتی می توانید از قابلیت گرمایش سریع کولر گازی استفاده کنید. این آپشن با گزینه Jet Mode روی ریموت کنترل به نمایش در آمده است. با زدن آن دمای کولر گازی به سرعت بالا رفته و محیط در زمان کوتاهی به خوبی گرم خواهد شد. پس از رسیدن گرما به حد دلخواه دوباره تنظیمات را به حالت قبلی خود برگردانید.

 

چگونه کولر گازی باد گرم می زند؟

کولر گازی دو فصله امروزه بهترین و رایج ترین دستگاه برای تولید هوای گرم در فصل زمستان و تولید هوای سرد در فصل تابستان است.‌ در این بخش قصد داریم شما را با نحوه عملکرد کولر گازی در زمستان آشنا کنیم و چگونگی تولید باد گرم را توضیح دهیم.

اگر به تازگی کولر گازی خریده اید حتما برای قرار دادن آن روی حالت گرمایشی، دفترچه راهنمای دستگاه را به خوبی مطالعه کنید. اگر چند سال از خرید کولر گازی شما می گذرد، قبل از تنظیم آن به حالت گرمایشی بهتر است فیلتر کولرگازی، پنل داخلی و پنل خارجی آن را به خوبی تمیز کنید. این کار باعث افزایش بازدهی کولر خواهد شد. سپس با استفاده از ریموت کنترل حالت گرمایشی کولر گازی را فعال کنید.

برای این کار ابتدا دکمه MENU یا MODE را بزنید تا حالت‌ های گرما (Heat)، سرما (Cool)، فن (Fan)، خشک(Dry) و خودکار (Auto) به نمایش درآیند. مرحله بعدی انتخاب گزینه Heat و زدن دکمه Temp می باشد. با این کار سیستم روی حالت گرمایشی فعال می شود.

حالا می توانید درجه دمای کولر را تنظیم کنید. بیشترین دمای کولر گازی سی درجه می باشد ولی بهترین دمای مناسب برای بدن انسان باید بین 26 تا 28 درجه سانتی گراد تنظیم شود. سیکل کولر گازی با قرار گرفتن روی حالت گرمایشی تغییر می نماید.

این کار توسط شیر معکوس یا شیر چهار طرفه انجام می شود. گازی داغی که از کمپرسور خارج می شود به جای اینکه به طرف پنل خارجی حرکت کند، به طرف اپراتور در پنل خارجی می رود.‌ سپس لوله های اپراتور گرم شده و فن داخلی آن به کار می افتد.

هوای محیط با گذشتن از روی لوله های اپراتور گرم می شود.‌ گاز مبرد پس از خنک شدن به طرف پنل خارجی می رود و گرمای محیط را جذب می کند. گاز پس از داغ شدن دوباره وارد کمپرسور می شود. با انجام این مراحل کولر گازی باد گرم تولید می کند و با انتشار آن در محیط دما را تنظیم می کند.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>