ما را در شبکه های اجتماعی

تصویر خاموش شدن کولر گازی

علت خاموش شدن کولر گازی | آف شدن کولر گازی

 

خاموش شدن کولر گازی به چه علت اتفاق می افتد؟ گاهی اوقات مشکل دستگاه در روشن شدن دوباره نیست. با این حال بلافاصله پس از روشن شدن کولر مشاهده می شود که کولر گازی خودبخود خاموش میشود. دلایل بروز این مشکل میتواند متعدد و گوناگون باشد. اما در بسیاری از مواقع دلایل خاموش شدن کولر گازی، موجب روشن نشدن کولر گازی نیز می شوند.

در این مقاله سعی داشته ایم که این موضوع را دقیق بررسی نماییم. اما اگر بعد از پایان مطالعه این مقاله، همچنان نیاز داشتید که با تعمیرکار متخصص کولر گازی تماس بگیرید، حتما بدادم برس را به یاد داشته باشید تا با یک تماس کوچک، اعزام تعمیرکار کولر گازی به محل شما انجام شود.

هم اکنون برای دریافت خدمات سرویس و تعمیر کولر گازی با ما تماس بگیرید. 

چرا کولر گازی خاموش می شود ؟

خاموش شدن کولر گازی یا آف شدن کولر گازی یکی از مواردی است که در استفاده از کولر گازی رخ می دهد. آف شدن ناگهانی کولر گازی نشان می دهد که کولر گجازی شما دچار اختلال شده است. اگر کولر گازی شما هم خاموش می شود و می خواهید بدانید چرا کولر گازی خاموش می شود، با ما همراه باشید. ما در این مطلب دلایل خاموش شدن کولر گازی و آف شدن ناگهانی کولر گازی را آورده ایم.

این مقاله شما را با دلایل خاموش شدن کولر گازی آشنا می کند اما برای تعمیر کولر گازی لازم است از یک متخصص کمک بگیرید. چرا که این کار بدون تخصصص و آشنایی با کولر گازی ممکن نیست.

 

دلایل خاموش شدن کولر گازی

خاموش شدن کولر گازی مانند هر وسیله الکتریکی دیگر علت های متفاوتی می تواند داشته باشد. در مورد کولر گازی هم که یک وسیله الکتریکی محسوب می شود همین مورد صادق است. در نتیجه باید گفت که علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی نیز به عوامل متعددی مربوط می شود. در اینجا باید توجه داشت که تشخیص علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی باید بر حسب اولویت و از بررسی اولین اقدامات انجام شود.

 

مشکلات انتقال برق

از آنجا که کولر گازی از انرژی الکتریک استفاده می کند، با مشاهده خاموش شدن ناگهانی کولر گازی باید به این فکر افتاد که ممکن است به هر دلیل مشکلی در برقراری این انرژی به کولر گازی و هچنین قطعات داخلی آن وجود داشته باشد.

برق خارجی

همان طور که گفته شد ابتدا باید بررسی شود که انرژی اکتریکی به کولر گازی از بیرون کولر به آن می رسد یا خیر؟

در نتیجه اولین اقدام بررسی سلامت برق ساختمان و سیم هایی است که دستگاه متصل می شوند. اشکال در این موارد و همچنین وجود اشکال در فیوز ممکن است باعث بروز چنین اشکالی باشد.

برق داخلی

هر یک از قطعات داخلی کولر گازی به میزان معینی از انرژی الکتریکی نیاز دارد و در صورتی که این میزان انرژی به هر یک از این قسمت ها نرسد کولر گازی خاموش خواهد شد. از جمله مواردی که می تواند با عث شود میزان برق به قسمت های مختلف درون کولر گازی نرسد، کثیف شدن، پوسیدگی و خرابی سیم ها و خازن ها و افت فشار برق است.

 

تصویر برق داخلی کولر گازی

خرابی ترموستات

یکی از مواردی که ممکن است علت خاموش شدن کولر گازی پنجره ای شود نوع تنظیمات ترموستات کولر گازی است. در برخی از کولرهای گازی تنظیمات ترموستات به نحوی است که باعث خاموشی خودکار این وسیله خواهد شد.

 

تمیز نبودن فیلترها

فیلترهای هوای کولر گازی قسمتی از این دستگاه می باشند که وظیفه پاک کردن گرد و غبار و آلودگی هوای اطراف را به عهده دارند.

این فیلترها پس از مدتی باید تمیز یا تعویض شوند و در صورتی که این کار اتفاق نیوفتد مسیر هوا به تدریج بسته می شود و کولر گازی به سختی کار خواهد کرد و در نهایت باعث خاموش شدن این وسیله خواهد شد.

 

خرابی کمپرسور

از دیگر عواملی که ممکن است باعث آف شدن کولر گازی شود، خاموش شدن کمپرسور کولر گازی است که در اثر خراب شدن کمپرسور کولر گازی بوجود می آید. زمانی که کولر گازی را روشن کنیم کمپرسور استارت می کند و پس از آن کولر روشن می شود. زنانی که کولر را روشن کردیم اما بلافاصله کولر خاموش شد احتمالا بخاطر خرابی کمپرسور است.

 

گرم شدن بیش از حد کمپرسور

گرم شدن بیش از حد هر دستگاه الکتریکی ممکن است منجر به خرابی در آن دستگاه شود. گرم شدن زیاد کمپرسور نیز می تواند باعث خرابی این دستگاه شود. باید دقت داشت که در هیچ شرایطی نباید کولر گازی به طور مداوم روشن باشد.

 

خرابی برد کولر گازی

خرابی برد کولر گازی اسپلیت نیز از جمله عواملی است که ممکن است باعث خاموشی کولر گازی شود. در حقیقت تمامی دستوراتی که به قسمت های مختلف کولر گازی داده می شود توسط برد این دستگاه است و عدم کاردکرد این قسمت در هر لحظه منجر به خاموش شدن این دستگاه خواهد شد.

همچنین ممکن است بر اثر فرسودگی که بواسطه عمر طولانی دستگاه خواهد بود، فرمان های اشتباه به قسمت های مختلف فرستاده می شود که یکی از آن ها علت آف شدن کولر گازی می باشد.

در اینجا باید به این توجه شود که برد کولر گازی از تعداد زیادی خازن و مدار تشکیل شده است و تعمیر آن نیازمند افرادی است که دانش و تجربه کافی در آن را داشته باشند.

تصویر خرابی برد کولر گازی

 

رله استارت

یکی از اولین مواردی که تعمیرکاران بخاطر رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی انجام می دهند تست رله استارت است. به منظور تست سلامت این قسمت می بایست فشار کوچکی به شستی اورلود وارد شود.

 

خراب شدن اوورلود

خراب شدن اورلود نیز یکی دیگر از عوامل آف شدن کولر گازی می باشد. برای اطمینان از خرابی آن باید آمپرمتر را در مدار قرار داده تا اورلود از جریان خارج شود. در نهایت اورلود باید تعویض شود. دقت داشته باشید که تعویض اورلود بسیار حاس بوده و باید توسط متخصص انجام شود.

 

نیم سوز شدن موتور فن کولر گازی

موتور هر دستگاه برای اینکه بتواند کار کند می بایست توان لازم را برای این کار داشته باشد. یکی از عواملی که توان لازم برای فعالیت را از هر دستگاه می گیرد نیم سوز شدن آن موتور است. در مورد موتور فن کولر گازی یا موتور کمپرسور هم در صورتی که نیم سوز شود توان لازم برای کار کردن را نخواهد داشت و پس از مدت زمانی که کار کند خاموش خواهد شد.

در این مقاله سعی شد به تمام مواردی که ممکن است علت آف شدن ناگهانی کولر گازی پنجره ای باشد، اشاره شود.

با توجه به مواردی که گفته شد شاید توجه به این نکته بد نباشد که همان طور که ملاحظه می شود بررسی علت این مشکل شامل موارد زیادی است.

در نتیجه شخصی که بخواهد این مشکل را به خوبی رفع نماید می بایست اطلاعات و تجربه کافی در این زمینه داشته باشد.

تاسیسات بدادم برس با در اختیار داشتن بهترین و مجرب ترین سرویس کاران و تعمیر کاران، پیوسته در تلاش است تا تمامی نیاز های شما را در ارتباط با نصب، تعمیر و سرویس تاسیسات سرمایشی و گرمایشی به بهترین شکل رفع نماید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

2 پاسخ

  1. سلام.علت این که کمپرسور ۸ دقیقه کار میکنه و بعد اتومات میکنه و۴دقیقه بعد دوباره استارت میخوره چیست.اورلود نمیکنه اتومات میکنه.کولر۲۴هزار روتاری مارک آرچیلیک.و وقتی اتومات میکنه سرعت فن بلوور میره رو حد اکثر.کمپرسور هم تازه تعویض شده.

  2. باسلام. برای پاسخگویی بهتر و هدفمند تر تماس بگیرید تا با سرویس کار مرتبطتون کنیم. ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>