ما را در شبکه های اجتماعی

روشن نشدن کولر گازی

چرا کولر گازی روشن نمی شود؟ | دلایل روشن نشدن کولر گازی

 

روشن نشدن کولر گازی ، مشکلی است که خیلی از افراد ممکن است با آن روبرو شوند. انواع کولر گازی تنها وسیله در بسیاری از ساختمان هاست که گرمای طاقت فرسای تابستان را قابل تحمل می کند. بسیاری از مشکلات و خرابی ها به راحتی قابل تعمیر است. گاهی یک مشکل ساده می تواند علت روشن نشدن کولر گازی باشد. وقتی دستگاه روشن نمی شود با تعمیرکار تماس بگیرید تا بررسی کامل و همه جانبه ای انجام شود. اما قبل از این کار ابتدا موارد ذکر شده در ادامه مطلب را بررسی کنید. شاید با این توصیه ها مشکل به کلی برطرف شود.

هم اکنون برای دریافت خدمات سرویس و تعمیر کولر گازی با ما تماس بگیرید. 

چرا کولر گازی روشن نمی شود؟

روشن نشدن کولر گازی یکی از مشکلاتی است که وقتی مردم با آن مواجه می شوند، راه حلی به ذخن شان نمی رسد و معمولا دلیل روشن نشدن کولر گازی را نمی دانند. به همین دلیل با ما تماس می گیرند تا کارشناسان ما به آن ها بگویند چرا کولر گازی روشن نمی شود. اگر شما هم با مشکل روشن نشدن کولر گازی مواجه هستید، ما در این مقاله توضیح داده ایم که چرا کولر گازی روشن نمی شود!

دلایل روشن نشدن کولر گازی را در عنوان های زیر می توانید ببینید. همچنین توضیحاتی درباره هریک از دلیل های روشن نشدن کولر گازی بیان شده است. علاوه بر این مطلب کارشناسان ما می توانند به این سوال که چرا کولر گازی روشن نمی شود پاسخ دهند. برای راهنمایی و برطرف کردن مشکل روشن نشدن کولر گازی با ما تماس بگیرید.

 

چک کردن ترموستات گولر گازی

پنل کنترلی کولرهای گازی نصب شده به دیوار، ترموستات است. ابتدا باید از روشن بودن توموستات مطمئن شوید. ترموستات در صورت خالی بودن باتری هایش روشن نخواهد شد و نیاز به تعویض باتری دارد. پس از چک کردن باتری ها، سیم پیچی ترموستات باید مورد بررسی قرار گیرد. تنظیمات ترموستات باید روی حالت سرد باشد و سه درجه از دمای محیط کمتر باشد. اگر هر کدام از مواردی که در مورد ترموستات ذکر کردیم ایراد داشته باشد، کولر گازی روشن نخواهد شد.

 

بررسی فیلترهای هوای کولر گازی

فیلتر هوای کولر گازی باید هر سه ماه یکبار تعویض گردد. در غیر اینصورت فیلتر هوا توسط گرد و غبار مسدود شده و هوا دیگر به خوبی جریان پیدا نمی کند. با عدم جریان درست هوا کولر گازی دچار یخ زدگی شده و در نهایت این یخ زدن مانع از روشن شدن کولر گازی می شود.

میزان تولید هوای خنک در کولرهای گازی رابطه مسقیم با جریان هوای ورودی به کولر دارد. یعنی هر چه هوای بیشتری وارد دستگاه شود باد خنک بیشتری نیز تولید می شود. در بسیاری از مواقع با گرفتگی فیلتر و نبود جریان هوای ورودی، کولر گازی روشن نمی شود.

 

بررسی‌ مدار شکن برق ساختمان

وجود مشکل در مدار شکن کولر از روشن شدن آن جلوگیری می کند.  استفاده از وسایل برقی که مصرف بالایی دارند، برای مدار شکن ساختمان مشکلاتی را به وجود می آورد. برای برطرف کردن مشکل اول باید مدار شکن ساختمان را که معمولا در داخل یا خارج ساختمان قرار گرفته،

پیدا کرده و همه کلیدهای مدار را قطع یا خاموش کنید. پس از چند دقیقه صبر کردن،  دوباره مدار را روشن سازید. اکنون باید به بررسی روشن شدن یا نشدن کولر گازی خود بپردازید. مدار شکن ممکن است در زمان قطعی هم در حالت روشن باشد.‌ پس باید قبل از هر اقدامی آن را خاموش کرده و مجددا روشن کنید. تکرار قطع و وصل کردن مدار شکن منجر به بروز آتش سوزی در ساختمان می شود. بنابراین بهترین کار یکبار قطع و وصل کردن مدار شکن است.

 

بررسی مسیر تخلیه کولر گازی

سینی تخلیه در قسمت زیرین کولر گازی قرار گرفته است. این سینی محل تجمع رطوبتی است که کولر گازی قادر به خارج ساختن آن از دستگاه نیست. وقتی سینی پر از آب شود، باعث به کار افتادن سوییچ جریان برق می شود. طراحی این سوییچ به شکلی است که به موقع خاموش می شود و از سرازیر شدن آب درون کولر جلوگیری میکند.

در مناطق دارای هوای مرطوب با گذر زمان مسیر تخلیه مسدود و در نیجه سینی تخلیه نیز دچار گرفتگی می شود. وجود یک مسیر ثانویه به منظور پیشگیری از این مشکل ضروری است. گرفتی مسیر تخلیه کولر و همچنین مسدود شدن سینی تخلیه باعث گیر کردن سویچ و در نتیجه خاموش شده کولر گازی می شود. راهکار حل این مشکل رفع انسداد و گرفتگی مسیر و سینی تخلیه می باشد.

سرویس کاران کولر گازی این کار را با کمپرسور هوا انجام می دهند. پس از برطرف کردن مشکل حالا باید سویچ جریان روی حالت خودکار قرار بگیرد. زیرا در غیر اینصورت کولر دوباره روشن نمی شود.

 

بررسی خازن کولر گازی

گاهی اوقات روشن نشدن گولر گازی به علت نبود جریان برق در دستگاه می باشد. مسئول رساندن برق و تامین انرژی  برای کار کردن کولر، به عهده خازن است.  با بروز مشکل برای خازن، برق به میزان کافی به کولر نرسیده و در نهایت موجب خاموشی و روشن نشدن آن می شود. به منظور رفع این مشکل باید خازن را تعمیر و یا تعویض کنید.

 

تعمیر برد کولر گازی

خراب شدن برد دیگر بخش های کولر گازی را تحت تاثیر قرار داده و گاهی موجب سوختن  یا خراب شدن اجزای دستگاه می شود. در صورت عدم وجود مشکل در دیگر بخش های کولر،  با تعمیر برد مشکل روشن نشدن گولر گازی نیز ممکن است حل شود.

 

اصلاح سیم کشی کولر گازی

یکی از مقوله های مهم در کولر های گازی و اسپلیت که باید به بهترین روش انجام گیرد، مسئله سیم کشی است. سیم کشی نادرست و نامناسب بر عملکرد کولر تاثیر منفی گذاشته و باعث خاموش شدن کولر می شود. با اصلاح سیم کشی مشکل روشن نشدن کولر گازی را حل کنید.

 

این مطلب به هدف رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی تهیه شده است. در صورتی که نیاز به تعمیرکار برای رفع این مشکل وجود دارد با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت یکی از بهترین تعمیرکاران کولر گازی را به محل شما اعزام کنیم.

09101413902

 

امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد. به هر میزان که از این مطلب رضایت داشتید، به ما امتیاز دهید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>