ما را در شبکه های اجتماعی

آموزش نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی

آموزش نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی

 

آموزش نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی ، موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت و شیوه های گوناگون را یک به یک شرح خواهیم داد. عدم تراز بودن ماشین لباسشویی میتواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. از جمله اینکه باعث لرزش فراوان در ماشین لباسشویی هنگام کار کردن میشود و در نتیجه سر و صدای زیادی را تولید خواهد کرد.

نحوه تراز کردن صحیح ماشین لباسشویی ، به شما کمک میکند که از بسیاری مشکلات احتمالی و جانبی پیشگیری نمایید. در قالب این مقاله سعی کرده ایم به مواردی از قبیل پایه زیر ماشین لباسشویی ، پیچ ترنسلیت ماشین لباسشویی و سایر موضوعاتی که در تراز کردن ماشین لباسشویی نقش دارند، اشاره های کاربردی داشته باشیم.

اگر برای تعمیر ماشین لباسشویی خودتان به تعمیرکار حرفه ای با کمترین هزینه نیاز دارید، با بدادم برس تماس بگیرید.

آموزش نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی

هر یک از موارد زیر در زمینه تراز کردن ماشین لباسشویی ، میتوانند بسیار کارگشا باشند:

باخبر شدن از تراز بودن ماشین لباسشویی

با استفاده از تراز نجاری یا نرم افزارهای روی گوشی که به عنوان تراز نصب می شود، تراز بودن لباسشویی را چک کنید. تراز را روی ماشین لباسشویی قرار دهید و به حباب داخل آن توجه کنید که حتما در وسط قرار گرفته باشد.

ابتدا از جلو به عقب و از راست به چپ هم سطحی دستگاه را با زمین مورد بررسی قرار دهید. اگر حباب در قسمت مرکزی تراز قرار نداشت، باید با تغییراتی اقدام به تراز کردن ماشین لباسشویی کنید‌.

تراز کردن ماشین لباسشویی

باز کردن ضامن قفل پایه‌ های لباسشویی

در تمام مدل‌ های لباسشویی، ارتفاع پایه های جلویی را می‌توان با پیچاندن تنظیم کرد و آن‌ ها را کوتاه یا بلند کرد. قبل از تنظیم ارتفاع پایه ها حتما باید ضامن قفل هر دو پایه را باز کنید.

تنظیم پایه های جلویی

یکی دیگر از راه های تراز کردن ماشین لباسشویی تنظیم پایه های جلویی است .پس از این که ضامن قفل پایه های جلویی لباسشویی را باز کردید، یکی از پایه ها را طوری بپیچانید که مقداری به سطح زمین نزدیک باشد. سپس پایه دیگر را نیز طوری تنظیم کنید که هنگام چک کردن با تراز، حباب آن در مرکز قرار گرفته باشد.

بررسی پایه‌ های عقبی ماشین لباسشویی

در اکثر لباسشویی ها پایه های جلویی را باید با دست تنظیم کرد ولی پایه های عقبی به طور خودکار تنظیم می شوند. زمانی که لباسشویی را از چپ به راست یا از راست به چپ تراز کردید، با کمک یک شخص دیگر، دستگاه را از عقب به جلو خم کنید به صورتی که فاصله پایه های عقب آن  با زمین پنج سانتی متر باشد.‌

سپس دوباره لباسشویی را به عقب برگردانید تا پایه های عقب به طور خودکار تنظیم شوند. اگر احیانا پایه های عقب خودکار نبودند ارتفاع آن ها را نیز مانند پایه های جلویی با استفاده از پیچاندن تنظیم کنید.

بستن ضامن قفل پایه های ماشین لباسشویی

بعد از تنظیم پایه ها، دوباره با استفاده از تراز یک بار از عقب به جلو و از راست به چپ و چپ به راست، تراز بودن لباسشویی را با دقت بررسی کنید. سپس با بستن ضامن پایه ها، از چرخش آن ها جلوگیری کنید. در  نهایت به لباسشویی تکیه دهید تا از جلو و عقب نرفتن آن مطمئن شوید.

باز کردن پیچ ترنسلیت

اگر پیچ ها و بست های لباسشویی باز نشود، ایجاد لرزش خواهد کرد.‌ این پیچ ها و بست ها برای اینکه دستگاه در هنگام جا به جایی آسیب نبیند و تکان نخورد، تعبیه شده اند تا باعث محکم کردن بدنه با شاسی شوند. پیچ ترنسلیت در پشت لباسشویی قرار داد و هنگام نصب حتما باید آن ها را باز کنید. تا ار لرزش های اضافی دستگاه جلوگیری کنید.

چک کردن دوره ای ماشین لباسشویی

به صورت دوره ای لباسشویی را از لحاظ تکان خوردن و لرزش بررسی کنید. اگر لرزش و تکان داشت، دوباره باید تراز کردن ماشین لباسشویی را، مجددا چک کنید. ممکن است علت تراز نبودن از سطح زیرین لباسشویی باشد که به مرور زمان نامتقارن و پوسیده شده است.

ممکن است کف خانه به خاطر نشست زمین یا لرزش های کوچک تراز نباشد. بنابراین در صورت لرزش زیاد و شنیدن صدای اضافه دوباره تراز بودن یا نبودن ماشین لباسشویی را چک کنید.

 

شماره تماس برای خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی

شماره تماس برای خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی
.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>