ما را در شبکه های اجتماعی

انواع روشهای رنگ آمیزی ساختمان

انواع روشهای رنگ آمیزی ساختمان کدام اند؟

رنگ تغییرات زیادی در خانه به وجود می‌آورد؛ فضا را گرم، آرامش‌بخش و برجسته و شاخص نشان می‌دهد. آشنایی با روشهای رنگ آمیزی ساختمان و طرح های جدید رنگ آمیزی آپارتمان و تکنیک‌های جدید و به‌روز، کاری مفید است و مانع از تکراری شدن محیط زندگی می‌شود. در این مطلب با برخی از طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان آشنا خواهید شد.

البته در نظر داشته باشید که انتخاب طرح و شیوه رنگ آمیزی ساختمان یک مرحله از کار است و اینکه چگونه این طرح ها به بهترین شکل اجرایی شوند، موضوع مهم دیگیری است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر احساس میکنید ممکن است در اجرایی کردن طرح های نقاشی ساختمان مورد نظرتان، نمی توانید خیلی خوب عمل کنید، حتما با موسسات خدماتی ساختمان تماس بگیرید.

در این موسسات خدماتی، نقاش های ساختمان حرفه ای حضور دارند تا با کمترین هزینه و صرف کمترین زمان، کار نقاشی ساختمان شما را به اتمام برسانند. برای اجرای هرگونه روش رنگ آمیزی ساختمان و نقاشی حرفه ای منزل می توانید با بدادم برس تماس بگیرید.

برای انجام هرگونه نقاشی ساختمان با کمترین هزینه و در اسرع وقت با بدادم برس تماس بگیرید.

 

انواع روشهای رنگ آمیزی ساختمان

همانطور که از عنوان این قسمت مشخص است میخواهیم روشهای جدید رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان را معرفی کنیم:

 

1- رنگ آمیزی با روش  color wash

 در رنگ آمیزی با استفاده از روش color wash، بافت و رنگ آمیزی همزمان با هم ایجاد می شوند. در این روش از برسی استفاده می کنند که باعث پخش شدن نامنظم رنگ روی دیوار می‌ شود. ترکیب رنگ ها و کم یا زیاد بودن حجم رنگ را هر کسی می تواند نسبت به سلیقه خود تغییر دهد. این روش از طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان به شمار می رود.

2- رنگ آمیزی با روش طرح رنگ سایه روشن

روش رنگ آمیزی با استفاده از طرح رنگ سایه روشن یکی از روشهای رنگ آمیزی ساختمان است که در زیبا شدن و تغییر دکوراسیون داخلی منزل بسیار موثر است. با طرح سایه روشن طیف رنگ به وجود می‌ آید. به صورتی که رنگ روی دیوار از قسمت پایین دیوار به سمت قسمت بالا رفته رفته روشن تر می شود. مرز داشتن یا نداشتن این طیف رنگ یک موضوع سلیقه‌ای است.

رنگ آمیزی با روش طرح رنگ سایه روشن

3- رنگ آمیزی با روش رنگ پاششی

 یکی از روش‌های جدید رنگ آمیزی ساختمان و منزل روش پاششی است.در این روش رنگ را با اضافه کردن آب رقیق می‌ کنند. رنگ آمیزی پاششی بیشتر برای دیوارهای پذیرایی کاربرد دارد. دیوار پس از رنگ شدن با این روش مانند رنگ مرمر می شود. بعضی از مواقع با استفاده از روش پاششی بوم نقاشی را رنگ آمیزی می‌کنند. زمانی که رنگ روی بوم خشک شد، آن را روی دیوار می‌ چسبانند. در این حالت رنگ دیوار شبیه کاغذ دیواری می شود.

 

4- رنگ آمیزی متالیک

استفاده از روش رنگ آمیزی متالیک برای فضاهای لوکس و مدرن مناسب است. استفاده از روش رنگ آمیزی متالیک دیوار را شبیه فلز می کند. البته این مدل رنگ آمیزی بهتر است روی همه دیوارها استفاده نشود. استفاده از رنگ آمیزی متالیک روی بخش محدودی از دیوارها به منزل جلوه خاصی می بخشد.

طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان

5-  رنگ آمیزی با استفاده از اکلیل

رنگ آمیزی با استفاده از اکلیل روشی ابتکاری و جدید است که باعث براق شدن و درخشانی دیوارهای منزل می شود. این روش کاربرد زیادی در دیوارهای سالن پذیرایی دارد. دکوراسیون خانه با رنگ آمیزی اکلیلی جلوه بسیار زیبایی به خود می گیرد. اکلیل‌ های مخصوصی که برای این روش رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان استفاده می شود را باید از رنگ فروشی ها تهیه کنید.

6- رنگ آمیزی با رنگ بلکا

رنگ بلکا نوعی از جدیدترین رنگ هایی است که برای رنگ آمیزی ساختمان استفاده می شود. در ساخت رنگ بلکا از الیاف سلولوزی استفاده می شود. ظاهر دیوارها بعد از رنگ آمیزی با رنگ بلکا شبیه به کاغذ دیواری می شود.

طرح های جالب رنگ آمیزی منزل

7- رنگ آمیزی با طرح راه راه

 همانطور که می دانید نوارهای رنگی جز رنگ‌هایی هستند که هرگز از مد نمی افتند. برای ترکیب نوارهای رنگی با رنگ های دیگر روش های متعددی وجود دارد. نوع رنگ آمیزی با نوارهای رنگی و راه راه به سلیقه صاحب خانه بستگی دارد. نوارهای رنگی می توانند پهن یا باریک باشند.‌ در رنگ آمیزی با طرح راه راه از خطوط عمودی برای بلند دیده شدن دیوار و از خطوط افقی برای پهن نشان دادن دیوار استفاده می کنند.

رنگ آمیزی ساختمان با طرح راه راه

8- رنگ آمیزی با اسفنج

در روش رنگ آمیزی با اسفنج به جای این که دیوارها را با قلم مو رنگ آمیزی کنند، آن ها را با استفاده از اسفنج رنگ می زنند. در این روش ابتدا با یک تکه اسفنج رنگ را روی دیوار پخش کرده و با اسفنج دیگری سطح رنگ را صاف می کنند. در رنگ آمیزی با اسفنج می توان از طیف های مختلف رنگب استفاده کرد.

رنگ آمیزی ساختمان با اسفنج

9- رنگ آمیزی با پارچه

رنگ آمیزی با پارچه روشی جدیدی است که شباهت زیادی به رنگ آمیزی با اسفنج دارد. در این روش دیوارها را به جای قلم مو با پارچه رنگ می کنند و روی دیوار نقش و بافت ایجاد می شود. استفاده از این روش بیشتر برای خانه های کلاسیک کاربرد دارد‌.

رنگ آمیزی آپارتمان با پارچه

10- رنگ آمیزی با روش بافت دار کردن

بافت دار کردن رنگ آمیزی دیوار با مدل های مختلفی اجرا می شود. در روش بافت دار کردن از ترکیب روغن الیف، پودر مل، رنگ روغنی و آب استفاده می کنند. از ترکیب این مواد، خمیری شل به وجود می آید و با آن دیوار را رنگ می زنند.

 

11- رنگ آمیزی با روش استنسیل

از رنگ آمیزی با روش استنسیل بیشتر برای دیوارهای اتاق و دیوارهای سالن پذیرایی استفاده می کنند. در این روش ابتدا باید طرح مورد نظر خود را به حالت شابلون روی دیوارها قرار دهید. سپس با کمک غلتک و قلم مو دیوارها را رنگ کنید. بعد از خشک شدن رنگ ها شابلون را از روی دیوار جدا کنید. معمولا برای دیوار اتاق خواب طرح های فانتزی و برای دیوارهای سالن پذیرایی از طرح های رسمی استفاده می کنند. در اتاق خواب کودک نیز از طرح‌ های کودکانه کمک می گیرند.‌

رنگ آمیزی با روش استنسیل

12- رنگ آمیزی با روش مولتی کالر

رنگ امیزی با روش مولتی کالر، یکی از طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان است. این روش با کمک اسپری به سرعت و به راحتی قابل اجرا می باشد‌. در رنگ آمیزی مولتی کالر دیوارها بعد از رنگ آمیزی با رگه هایی از رنگ های متنوع دیده می شوند.

رنگ آمیزی با روش مولتی کالر

13- رنگ آمیزی با روش مُهر

یکی از جدیدترین طرح‌ ها و روشهای رنگ آمیزی ساختمان چاپ با مهر است. در این روش با استفاده از مهرهای پلاستیکی با طرح های مختلف رنگ را روی دیوار می زنند. همانطور که در بخش های قبلی اشاره کردیم، طرح های رنگ آمیزی اتاق و سالن پذیرایی معمولا با هم فرق دارند.‌

 

نقاشی ساختمان با روش مهر - نقاشی ساختمان با کمترین هزینه

 

برای برقراری ارتباط با کارشناسان برای سفارش نقاشی ساختمان و همچنین پرسش و پاسخ رایگان، با شماره زیر تماس حاصل فرمایید

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

یک پاسخ

  1. چه‌مطلب،خوب و مفیدی
    لذت بردم
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>