ما را در شبکه های اجتماعی

مشکلات تصویر دوربین مداربسته

مشکلات تصویر در دوربین مداربسته

 

مشکل تصویر در دوربین مداربسته به دلایل مختلف اتفاق می افتد. در این مطلب به رایج ترین مشکلات تصویر در دوربین مداربسته پرداخته ایم و درباره تار شدن تصویر در دوربین مدار بسته، قرمز شدن تصویر دوربین مدار بسته، پرش تصویر دوربین مدار بسته و سیاه و سفید شدن تصویر دوربین مداربسته صحبت کرده ایم.

اگر با مطالعه این مطلب ، باز هم احساس کردید که در زمینه های : تعمیر دوربین مدار بسته ، تعمیرات دوربین مدار بسته در محل، اعزام تعمیرکار دوربین مدار بسته در اسرع وقت و … نیاز به کمک دارید، حتما با بدادم برس تماس بگیرید تا در اسرع وقت در زمینه ی تعمیر دوربین مدار بسته شما ، هر کمکی که لازم باشد را ارائه دهیم.

برای تعمیر دوربین مدار بسته و انجام امور تعمیرات در محل، با بدادم برس تماس بگیرید.

 

علت تار شدن تصویر در دوربین مداربسته

چرا تصویر دوربین مداربسته تار می شود؟ دلایل تار شدن تصویر در دوربین مداربسته را آورده ایم.

 

 • افت ولتاژ دوربین مدار بسته

هنگامی که ولتاژ ورودی دوربین مدار بسته از حد مجاز 9 ولت کمتر باشد، تصاویر دوربین مدار بسته کیفیت خود را از از دست داده و تار می شوند. برای رفع این مشکل منبع تغذیه دوربین را عوض کنید تا ولتاژ تقویت شود.

 

 • تنظیم نبودن فوکوس لنز دوربین

یکی دیگر از دلایل تار شدن تصویر دوربین مدار بسته این است که لنز دوربین فوکوس نباشد. فاصله کانونی عدسی‌ های لنز دوربین مدار بسته باید تنظیم شوند تا بتوانند تصویری شفاف را به سنسور دوربین برسانند. عدم تنظیم فوکوس لنز باعث می شود که تصویر تار باشد‌. برای رفع این مشکل لنز را تنظیم کنید.

 

 • افت سنسور تصویر دوربین مدار بسته

یکی از مشکلات دوربین‌های مدار بسته افت سنسور می‌ باشد. سنسورهای ارزان و بی کیفیت پس از مدتی دچار افت می شوند. افت سنسور باعث تار شدن تصویر خواهد شد و شما نیاز دارید که برای تعمیر دوربین مدار بسته خود اقدام کنید. برای رفع این مشکل  سنسور معیوب را با سنسور جدید و با کیفیت تعویض کنید.

 

 • کثیف شدن سنسور تصویر دوربین مدار بسته

یکی از مواردی که تعمیرکار دوربین مدار بسته مجرب معمولا توصیه میکند، دقت در هنگام خرید است.اگر دوربین مدار بسته ارزان خریداری کنید، باید منتظر نفوذ آب و گردوغبار به داخل دوربین باشید. با ورود گرد و خاک به داخل دوربین سنسور تصویر کثیف می شود و بنابراین تصویر تار خواهد شد. برای رفع این مشکل سنسور تصویر را تمیز کنید. برای تمیز کردن سنسور ابتدا لنز را از برد جدا سازید و سپس با استفاده از الکل سفید یا گوش پاک کن سنسور را تمیز کنید.

 

علت قرمز شدن تصویر دوربین مدار بسته

1- وجود اتصالی در کابل تصویر DVR یا NVR باعث می شود که تصویر دوربین مدار بسته دچار تغییر رنگ شده و گاهی به رنگ قرمز در آید. برای رفع این مشکل کابل را تعویض کنید.

2- به هم ریختن تنظیمات رنگ نمایشگر مانیتور نیز یکی دیگر از دلایل قرمز شدن تصویر دوربین مدار بسته است. برای حل این مشکل تنظیمات را به حالت کارخانه برگردانید

3- به هم ریختن تنظیمات رنگ دستگاه NVR  یا DVR هم از دلایل قرمز شدن تصویر دوربین مدار بسته می باشد. راه حل این مسئله هم برگرداندن تنظیمات به حالت کارخانه است.

4- اگر در کنار مانیتور میدان مغناطیسی و یا آهنربا وجود داشته باشد  رنگ تصویر تغییر کرده و به حالت قرمز در می آید. برای حل این مشکل آهنربا و میدان مغناطیسی را از مانیتور دور کنید.

5- خراب شدن برد دستگاه DVR یا NVR نیز ممکن است باعث قرمز شدن تصویر دوربین مدار بسته باشد. برای تعمیر یا تعویض برد با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

6- خراب بودن ICR دوربین مداربسته باعث می شود تصویر با هاله‌ های قرمز یا بنفش دیده شود. برای حل مشکل ICR را تعویض کنید.

7- خراب شدن CCD دوربین مدار بسته  باعث تغییر تصویر شده و هاله‌های از نور قرمز و صورتی را در تصاویر ایجاد می‌کند.

8- هنگامی که کابل VGA خراب شود تصاویر نمایش داده شده در مانیتورها دارای اختلال رنگ شده و تصویری قرمز رنگ مشاهده خواهید کرد.

 

علت پرش تصویر دوربین مدار بسته

در این قسمت علت پرش تصویر دوربین مداربسته را بخوانید :

 

 • نوسان ولتاژ

وقتی ولتاژ ورودی به دوربین مدار بسته پایین باشد، پرش یا فیلیکر در تصاویر دوربین مدار بسته دیده می‌ شود.

 

 • قرار گرفتن دوربین مدار بسته در معرض نور مستقیم

وقتی دوربین دررمعرض نور مستقیم قرار بگیرد و یا نور از شطح جسمی براق  مانند پنجره یا شیشه به دوربین بازتاب شود. تصویر دوربین دچار پرش خواهد شد. برای حل این مشکل تنظیمات را طوری انجام دهید که پرش کاهش یابد. فرکانس دوربین و تصویر باید با فرکانس نور هماهنگ باشد. راه دیگر کاهش نور مستقیم و تنظیم روشنایی است.

 

 • بروز مشکل منبع تغذیه دوربین

برای جلوگیری از پرش تصویر از یک ننبع تغذیه با کیفیت که هیچ نوع قطعی ندارد، استفاده کنید.

 

 • قرار دادن دوربین مدار بسته در مکان مناسب

محل نصب دوربین نقش مهمی در ایجاد پرش در تصویر دوربین مدار بسته دارد. اگر محیط نصب دوربین بسیار گرم باشد تصویر دچار پرش خواهد شد.

 

 • بروز مشکل در کابل دوریین مداربسته

هر چقدر طول کابل زیاد باشد احتمال ایجاد پرش در تصویر دوربین مدار بسته بیشتر است. سعی کنید کابل ها به اندازه‌ مسافتی که لازم است، باشند. هنگامی که متوجه پرش در تصاویر شدید، کابل ها را بررسی کنید که هیچ نوع پارگی و پوسیدگی یا قطعی نداشته باشند.

 

 • بی کیفیت بودن فیش های BNC

در خرید فیش های NBC سعی کنید بهترین کیفیت را انتخاب کنید. زیرا در ایجاد پرش تصویر دوربین مدار بسته نقش زیادی دارند. نه فقط فیش های NBC که در تهیه تمام لوازم جانبی دوربین همواره سعی کنید با کیفیت ترین جنس را بخرید.

 

 • وجود میدان مغناطیسی در نزدیکی دوربین مدار بسته

هر گونه میدان مغناطیسی که در نزدیکی دوربین مدار بسته قرار گرفته باشد بر کیفیت تصویر اثر گذار است و باعث پرش تصویر می‌ شود.

 

آیا نیاز به تعمیرکار دوربین مدار بسته در محل دارید ؟ برای تعمیر دوربین مدار بسته خود با بدادم برس تماس بگیرید.

 

علت سیاه و سفید شدن تصویر دوربین مدار بسته

سیاه و سفید شدن تصویر دوربین مداربسته یکی از چند مشکل تصویر در دوربین مداربسته است که به آن می پردازیم. علت های سیاه و سفید شدن تصویر دوربین مداربسته در این قسمت توضیح داده شده اند. می خواهید بداینید چرا تصویر دوربین مداربسته سیاه و سفید می شود ؟ اینجا بخوانید.

 

 • نرسیدن نور کافی به سنسور دوربین مدار بسته

دوربین‌های مداربسته دارای سنسوری هستند که با اندازه‌گیری نور و قرار دادن دوربین در حالت رنگی باعث تنظیم دید در شب نیز می‌شود. هنگامی که نور کافی از محیط به سنسور نرسد، ضبط تصاویر با  حالت سیاه و سفید شروع می‌شود. برای حل این مشکل باید نور محیطی که دوربین در آن قرار گرفته به حد کافی باشد.

 

 • به هم ریختن تنظیمات رنگ DVR

اگر حالت دوربین از AHD به TVI  تغییر کرده باشد، تصاویر دوربین مدار بسته به صورت سیاه و سفید ضبط می‌شود. برای رفع این مشکل به قسمت تنظیمات DVR بروید و تنظیمات را درست کنید. اگر دوربین مدار بسته شما از سیگنال‌های کامپوزیت یا آنالوگ پشتیبانی می‌نماید، مطمئن شوید که ویدئوی ورودی و فیلم خروجی با هم مطابقت داشته باشند. اگر سیگنال‌ها با هم مطابقت نداشته باشند تصاویر سیاه سفید خواهد شد.

پرسش و پاسخ

علت تار شدن تصویر در دوربین مداربسته چیست؟

دلایل بسیری از جمله:افت ولتاژ دوربین،تنظیم نبودن فوکوس لنز، افت سنسور تصویر،کثیف شدن سنسور تصویر

علت تار شدن تصویر در دوربین مداربسته چیست؟

1- وجود اتصالی در کابل تصویر DVR یا NVR، به هم ریختن تنظیمات رنگ نمایشگر مانیتور،به هم ریختن تنظیمات رنگ دستگاه NVR  یا DVR، وجود میدان مغناطیسی و یا آهنربا در کنار مانیتور،خراب شدن برد دستگاه DVR یا NVR،خراب بودن ICR دوربین مداربسته، خراب شدن CCD دوربین مدار بسته و هنگامی که کابل VGA خراب شود

علت سیاه و سفید شدن تصویر دوربین مدار بسته چیست؟

این سوال هم جواب های بسیاری دارد از جمله:نرسیدن نور کافی به سنسور دوربین مدار بسته یا به هم ریختن تنظیمات رنگ DVR

 

برای مشاوره و درخواست تعمیرکار در محل، کافیست با این شماره تماس بگیرید.

 

اینستاگرام بدادم برس

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

8 پاسخ

 1. سلام دوربین مداربسته نو خریدم ونصب نمودم بعد از چند روز . دوربینها را ارتقاع دادم از 2 مگاپیکسل به 3 مگاپیکسل مدل داهو فراگستر ولی هر 5 ثانیه تصویر میآید ومجددا میرود . فروشنده گفت سازگاری دارد با دوربین جدید قویتر . حال نمیدانم . آیا ممکنه تنظیمات داخلی بخواهد یا آدابتور قویتر از 2 آمپر نیاز است. ممنون

 2. خیلی مفید بود ، ممنون از سایت خوبتون

 3. سلام مطالبتون واقعا بدرد بخور و عالی بودن ولی مشکل من اینه که دستگاه چه بهش دوربین وصل باشه چه نباشه تصویر خروجیش خطوط رنگی پهن بصورت عمودی مثل قدیما تلویزیون برنامش تموم میشد اونجوری از av و vga فرق نداره در هر دو حالت این تصویر رو میده

 4. سلام یکی از دوربین های من تصویرش به هم ریخته به صورتی که روی تصویر رنگ پخش میکنه…حافظه تصاویر رو هم که نگاه کردم در حد چند ثانیه دوربین ها قطع شدن بعد این یکی دوربین تصویرش خراب شده

 5. سلام
  سوال تون خیلی واضح نیست و برای جواب دقیق تر نیاز به جزئیات بیشتری داریم اما میشه احتمال داد که نویز کابل ها هست و یا به احتمال قوی کانکتور هاتون هست مثل فیش bnc ولی باز هم قطعی نمیشه گفت شاید دوربین مشکل داره
  برای راهنمایی دقیق تر با شماره تلفن های ما تماس بگیرید.
  26705349- 26705389

 6. بر روی مانیتور دوربین مدار بسته ۴ تصویر از ۴ دوربین دارم که یکی از دوربین ها شب ها تاریک و محو میشود اما در روز مشکلی ندارد البته هوای اتاق گرم است اما تصویر اون ۳دوربین عالیه فقط تصویر یکیش در شب ها تاریک میشه، لطف کنید علتشو توضیح بدین
  ممنون از زحمات تک تک شما مهندسین محترم

 7. سلام ببخشید سه تا دوربین مداربسته نصب کردم ولی درصفحه مانیتور بعداز 2دقیقه فقط یکی از دوربین ها نشان میدهد خواهشمند است راهنمایی فرمایید.

 8. سلام.روی مانیتور دوربین مدار بسته ی ما از ار ۳۰ دقیقه مینویسد”دیسکی وجود ندارد”.نمیدونیم منظورش چیه،هارد هم داره و یک هفته ایه،لطفا بگید منظورش از جمله ی دیسکی وجود ندارد،چیه.
  تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>