ما را در شبکه های اجتماعی

نصب دوربین مدار بسته و هزینه آن

نصب‌ دوربین‌ مداربسته

نصب دوربین مدار بسته یکی از خدمات شرکت بدادم برس است. بدادم برس فقط یک شرکت نصب دوربین نیست. نصب دوربین مدار بسته تنها یکی از خدمات ما در زمینه نصب، تعمیر و نگهداری تاسیسات خانگی و اداری است. ما در بدادم برس تیمی حرفه‌ای جهت نصب دوربین مداربسته تشکیل داده‌ایم تا نصب دوربین مدار بسته در منزل و شرکت‌ها را با بالاترین کیفیت انجام دهند. شما می‌توانید برای حفظ امنیت منزل و محیط کارتان از ما کمک بگیرید و با ما تماس بگیرید.

نصب دوربین مدار بسته روی گوشی، نصب دوربین مدار بسته روی کامپیوتر و تحت شبکه، همگی خدماتی است که کارشناسان بدادم برس به شما ارائه می‌دهند.

جهت بهره‌مندی از خدمات نصب دوربین مدار بسته یا تعمیر دوربین مدار بسته، نیازی به ثبت سفارش در سایت، نصب اپلیکیشن، تکمیل فرم و … نیست. تنها کافی است با شماره تلفن‌هایی که در هر صفحه می‌بینید، تماس گرفته و درخواست خود را اطلاع دهید. ما در سریع‌ترین زمان متخصصی برای ارائه مشاوره و بازدید ار محل شما به صورت رایگان اعزام می‌کنیم.

برای انجام امور نصب دوربین مداربسته و یا تعمیر دوربین مدار بسته، با بدادم برس تماس بگیرید.

نصب دوربین مدار بسته در منزل

نصب دوربین مدار بسته در منزل مزایای زیادی دارد. باعث بالا رفتن سطح امنیت و آسوده خاطر بودن صاحبخانه به هنگام مسافرت و دوری از منزل می‌شود. موفقیت در نصب دوربین به تحقیق و مشاوره با افراد ماهر بستگی دارد.

اولین اقدام برای نصب دوربین مدار بسته در منزل این است بدانیم که چه مکان هایی از منزل بیشتر احتیاج به کنترل و نظارت دارد و اولویت نصب در آن مکان هاست. درب پشتی و جلویی منزل، پنجره های رو به خیابان، فضاهای باز مانند حال و  آشپزخانه، خیابان یا کوچه، راه پله ها، پارکینگ، تراس از جمله مکان های مهمی هستند که نصب دوربین در آن ها اهمیت بیشتری دارد.

یکی از مکانی که در آن نصب دوربین مدار بسته در منزل توجیه دارد، درب های منزل، درب ورودی و پارکینگ است. به این صورت تمام رفت و آمد ها کنترل و ضبط می شوند. به طور کلی می توان گفت قسمت هایی مانند راه پله ها، پارکینگ خودرو، پنجره هایی که رو به خیابان هستند نیاز به نصب دوربین در آن ها بیشتر احساس می شود.

این کار تسلط شما را روی تمام قسمت های منزل حفظ می کند اما موضوعی که وجود دارد این است که نصب دوربین مدار بسته در گوشه گوشه منزل به صرفه نیست. چرا که هزینه زیادی به دنبال دارد و از طرفی هم نیازی به تحت نظر گرفتن همه قسمت های منزل نیست.

 

تجهیزات مورد نیاز برای نصب دوربین مدار بسته در منزل

 • دوربین به تعداد کافی
 • دستگاه DVR
 • منبع تعذیه 12 ولت
 • هارد دیسک برای ذخیره تصاویر
 • کابل ترکیبی همراه با برق خصوص دوربین مدار بسته
 • فیش BNC
 • هارد دیسک مناسب جهت خواندن DVR
 • داکت
 • باکس 15 ×10
 • لوله فکسی
 • مانیتور و دستگاه DVR

نکات مهم:

قبل از نصب دوربین مدار بسته  از سالم بودن همه تجهیزات مطمئن شوید‌. توجه داشته باشید بهترین زاویه و ارتفاع را برای نصب دوربین در داخل منزل انتخاب کنید تا تمام خروجی ها و ورودی ها را پوشش دهد. برای نصب دوربین در فضای بیرونی و روی دیوار خانه مناسب ترین ارتفاع برای نصب 3 متر است. دوربین پس از نصب روی دیوار با کمک دریل و پیچ باید به یک منبع برق وصل شود.‌ یک سر سیم آداپتور باید به پشت دوربین و سر دیگر به پریز متصل شود.

یک سمت کابل تصویر باید به دوربین و سر دیگر به DVR متصل شود.

فیش BNG به درگاه ورودی DVR متصل کنید تا بتوانید تصویر دوربین مدار بسته را ببینید. در ادامه مانیتور را به DVR متصل کنید. به تعدادی که دستگاه ورودی دوربین دارد به آن دوربین را اتصال دهید. دستگاه DVR به صورت اتوماتیک تصویر هر دوربین را ضبط می‌کند.

نصب دوربین در منزل به شما این امکان را می دهد تا با خیالی آسوده حتی در زمان هایی که از منزل تان دور هستید بتوانید وضعیت آن را به راحتی ببینید و کنترل کنید.

نصب دوربین مدار بسته در منزل

 

نصب دوربین مدار بسته در محل کار 

نصب دوربین مدار بسته در محل کار و شرکت ها از اهمیت به خصوصی برخوردار است که در این قسمت راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

امنیت در تمام حوزه های زندگی و در قبال تمام مسایلی که جان و مال افراد را تهدید می‌کنند امری بسیار مهم و غیر قابل انکار است. این اهمیت، هم در فضاهای مسکونی و هم در محیط های تجاری کاملا قابل درک است. اگرچه سیستم نظارتی استفاده از نگهبان تاحدودی موجبات ایجاد امنیت را در فضاهای بخصوص تجاری فراهم آورده است، لکن این عنصر حفاظتی به حد کافی گسترده نیست تا بتواند از تمامی محدوده و به نحو احسن حفاظت کند. این درست جایی است که اهمیت نصب دوربین مدار بسته رخ می‌نماید.

امروزه متاسفانه جرایم به یکی از حادترین مشکلات جامعه بشری تبدیل شده و هر روز شاهد وقوع انواع جرایم خصوصا سرقت هستیم که حریم امن شهروندان را شکسته، امنیت و حرمت جامعه را مختل می‌کند. سرقت، یکی از شایع ترین و قدیمی ترین جرایمی است که بشر از دیرباز تاکنون با آن مواجه بوده است.

یکی از راهکارهای پیشنهادی برای کاهش سرقت، از بین بردن فرصت های مناسب برای سارقین است. به عبارتی اتخاذ روش هایی برای پیشگیری از سرقت که اساسی ترین مولفه اهمیت نصب دوربین مدار بسته است.

علاوه بر آنچه که گفته شد،حضور دوربین مداربسته به عنوان یک راه حل جامع امنیتی می تواند در بهبود بهره وری کارکنان نقش بسزایی را ایفا کند. به علاوه، در خانه های ما نیز با توجه به رشد روز افزون جرایم و انواع آن در جامعه اهمیت نصب دوربین مدار بسته احساس می‌شود.

در واقع یکی از محبوب ترین و مقرون به صرفه ترین روش های ارائه امنیت در منزل و محل کار، نصب دوربین مدار بسته و تجهیزات آن است که به عنوان عاملی باز دارنده برای جنایت کاران، بزهکاران و سارقان عمل می‌کند. امروزه تکنولوژی پشت این سیستم ها بسیار پیچیده و فوق العاده پیشرفته است و حتی می توان دوربین را به موبایل، رایانه یا حتی تلویزیون معمولی منزل نیز وصل و محتوای آن را مشاهده نمود.

 • جلوگیری از جرایم

دوربین های مدار بسته نه تنها در شناسایی مجرمان بسیار کار آمد هستند، بلکه در پیشگیری از وقوع جرم نیز حائز اهمیت اند. فکر کنید با برنامه قبلی وارد مکانی شده و قصد سرقت از آن را دارید، آیا با وجود دوربین مدار بسته و اطمینان از اینکه تصویر شما ضبط می‌شود باز هم اقدام به سرقت می‌کنید؟!

 • افزایش بهره وری کارکنان

اهمیت نصب دوربین مدار بسته نه تنها در مورد عوامل خارجی که در مورد عوامل داخلی سیستم نیز احساس می‌شود. در واقعا وجود یک عامل نظارتی از نوع دوربین مدار بسته در محیط کار باعث می‌شود کارکنان با دقت و البته رعایت اصول بالاتری کار کنند فلذا نتیجه و راندمان بالا خواهد رفت.

 • کاهش ترس از وقوع جرم و ایجاد آرامش خاطر

تحقیقات بسیار زیادی انجام گرفته است تا بررسی شود آیا به کارگیری سیستم های نظارتی در یک مکان عمومی می تواند برای افراد آن مکان آرامش خاطر به همراه داشته باشد یا خیر.

این تحقیقات که در بسیاری از آن ها با افراد مصاحبه صورت گرفته است این نکته را تحقیق کرده اند که آیا فروشگاه هایی که  از سیستم های نظارتی استفاده کرده اند با افزایش جمعیت روبرو شده اند یا خیر. نکته مهم در این جا آن است که در صورتی که مشتریان در یک مکان احساس آرامش داشته باشند باعث ارتقای وضعیت اقتصادی و فروش فروشگاه می‌شود.

نتایج این تحقیق بسیار پیچیده است اما به طور خلاصه می توان گفت که استفاده از سیستم های نظارت تصویری( مانند نصب دوربین مدار بسته ) در یک مکان باعث آرامش افراد شده است. افزایش تعداد افراد در یک محل باعث کاهش امکان وقوع جرم در آن محل می‌شود که همین حضور افراد یک نوع نظارت طبیعی محسوب می‌شود. همچنین وجود این سیستم ها می‌تواند افراد را به مسائل امنیتی حساس تر سازد.

 • کمک به قانون برای اجرای هرچه بهتر عدالت

بدون توجه به نقش سیستم های نظارتی در کاهش میزان وقوع جرم، این سیستم ها می توانند در تشخیص مجرمان نیز نقش داشته باشند. مثال های بسیاری وجود دارد که نوارهای ویدئویی سیستم های نظارتی در شناسایی مجرمان موثر واقع شده اند.

همچنین این سیستم ها می توانند افرادی را که در محل حضور داشتند و به عنوان شاهد تلقی می‌شوند را شناسایی کنند، افرادی که در حالت عادی قصد مراجعه به پلیس و ادای شهادت را نداشته اند. تصاویر به دست آمده از این دوربین ها می توانند بسیار معتبر باشند لذا کیفیت تصویر در این سیستم ها، در صورتی که برای اهداف قضایی استفاده می‌شوند، بسیار اهمیت خواهد داشت.

اگر دوربین ها یک حادثه را ثبت کنند و پلیس سریعاً و بر اساس مشاهده تصاویر به دستگیری مجرم در محل و قبل از ترک آن بپردازد، ذخیره سازی تصاویر واقعه می‌تواند در محکومیت مجرم و در واقع درخواست فرجام کردن موثر واقع شود.

 • کمک رسانی در مواقع اورژانس

از منظر امنیت اجتماعی، اوپراتورهای ناظر بر تصاویر سیستم های امنیتی می‌توانند در مواقع مشاهده فردی که در خیابان به علت بیماری و یا بر اثر یک حادثه (برای مثال درگیری با یک دزد) به کمک پزشکی احتیاج دارد با مراکز خدمات پزشکی تماس بگیرند. این فراخوانی کمک برای افراد اجتماع می‌تواند به عنوان یکی از مزایای عمده سیستم های نظارتی تلقی شود.

 • مدیریت مکان

سیستم های نظارتی می توانند برای مدیریت اماکن عمومی مورد استفاده قرار گیرند. این دوربین ها می‌توانند در مواردی همچون یافتن اطفال گمشده، نظارت بر ترافیک، در جلسات عمومی، در اماکنی که پلیس نیاز به مراقبت بیشتر دارد و همچنین در مواردی که زنگ خطر به صدا در آمده است و … به کار برده شوند.

نصب دوربین مدار بسته روی گوشی

برای نصب دوربین مداربسته روی گوشی نرم افزارهای زیادی برای موبایل موجود است. که با وارد کردن اطلاعات DVR دوربین ها شما می توانید تصویر را همان لحظه در گوشی خود ببینید. شیوه تنظیم نرم افزارها با هم فرق دارند ولی کلیت یکسان می باشد.
ابتدا با استفاده از کابل VGA یا HDMI دستگاه DVR را به طور مستقیم به مانیتور وصل کنید.
در مرحله بعدی با رفتن به قسمت Setting یا Configuration تب Net work باید باز شود.
سپس گزینه Obtain an IP address automatically را غیر فعال کنید. به صورت دستی IP Static خود را وارد کرده و فیلدها را پر کنید.
بعد از اینکه مقادیر تنظیمات را وارد کردید آنها را ذخیره کنید. DVR را یکبار خاموش روشن کنید.
مرحله بعد تنظیمات روتر برای دستگاه DVR است.
با کامپیوتری که به روتر وصل است وارد مرورگر بشوید و آدرس 192.168.1.1 را که برای مودم ها یکسان است در قسمت آدرس بار وارد کنید. به تنظیمات روتر وارد شوید و با پیدا کردن port forwarding مقادیر را پر کنید.

IP address : 192.168.1.8

Protocol:all
بعد از اینکه مقادیر بالا را تغییر دادید، تنظیمات را به حالت پیش فرض گذاشته و ذخیره کنید. در قدم بعدی تنطیمات انجام شده باید تست شود. DVR خود را با استفاده از کابل در صورتی که WIFI ندارید به روتر متصل کنید که DVR نیز متصل به اینترنت باشد.

بعد از انجام مراحلی که گفته شد و ذخیره کردن آنها بار دیگر در آدرس بار مرورگر آدرس IP را که به DVR و روتر داده اید با پورت وارد کنید. مثلا 192.168.1.8.80. بعد از وارد کردن آدرس به User name و Password احتیاج دارید. با وارد کردن آنها به DVR شما تصاویر دوربین مدار بسته را در مرورگر میبینید. حالا نوبت گرفتن تصاویر روی گوشی موبایل است.

پس از اطمینان از درستی تنظیمات و دریافت تصویر روی مرورگر، یکی از نرم افزارهایی مثل نمونه های زیر روی گوشی نصب کنید.

CCTV Viewer

SuperLive Pro

mCam View

EverFocus EPRO NVR

بعد از روشن کردن اینترنت گوشی وارد نرم افزار شوید و آدرس IP را که تعیین کردید به همراه پورت مورد نظر وارد کنید.

IP address & Port: 192.168.1.8:80

بعد از زدن اطلاعات نرم افزار User name و password دستگاه DVR را وارد کنید و پس از اتمام مراحل شما می‌توانید هر جایی که هستید از طریق اینترنت به دوربین مداربسته خود تسلط داشته باشید.

نصب دوربین مدار بسته روی کامپیوتر

در سیستم دوربین های مدار بسته روی کامپیوتر ، تصاویر به صورت پیش فرض بر روی مانیتور نمایش داده میشود. اما امکان اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر و نمایش تصاویر درآن نیز وجود دارد. در این بخش با شیوه انتقال تصاویر دوربین در شبکه داخلی و دیده نشدن آنها در کامپیوتر یا لپ تاپ آشنا خواهید شد. لازم به ذکر است که سیستم دوربین های شبکه و آنالوگ با هم متفاوت هستند.

ابتدا نحوه انتقال تصاویر سیستم دوربین مداربسته آنالوگ به کامپیوتر را توصیح میدهیم.سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ امکان اینکه مستقیما به کامپیوتر متصل شوند را ندارند.اتصال در این سیستم ها از راه دستگاه DVR انجام می‌گیرد. در ابتدا دستگاه DVR را روشن کنید. سپس از طریق کامپیوتر به منو وارد شده و به قسمت Network یا شبکه بروید و تغییرات لازم را انجام دهید.

IP دستگاه باید با رنج Ip شبکه تنظیم شود. سه رقم اول کاملا شبیه به هم و فقط رقم آخر فرق داشته باشد. این آدرس را یادداشت کرده و سپش دستگاه DVR را با استفاده از کابل شبکه یا سوئیچ به کامپیوتر متصل کنید. حالا مرور گر اینترنت اکسپلور را باز کنید و در قسمت آدرس IP دستگاه DVR را بزنید. پس از فعال کردن و دریافت Active X که دستگاه از شما می خواهد و رفرش کردن صفحه مرورگر تصاویر دوربین های مداربسته را در کامپیوتر مشاهده خواهید کرد.

برای انتقال تصاویر دوربین مداربسته شبکه به کامپیوتر اول دوربین را روشن کنید. دوربین را با استفاده از سوئیچ یا کابل شبکه به صورت مستقیم به کامپیوتر وصل کنید. IPP جداگانه ای که هر شرکت برای دوربین ساخت خود اختصاص داده از دفترچه پیدا کنید و IP کامیپوتر را به رنج IP دوربین تغییر دهید. حالا باید IP کامپیوتر خود را به حالت قبلی باز گردانید. در پایان می‌توانید به دوربین مدار بسته وصل شوید و تصاویر را ببینید.

برای شناسایی خودکار دوربین های مداربسته موجود در شبکه می توانید از نرم افزار CMS برای مشاهده تصویرهای چند دوربین باهم و انتقال تصاویر استفاده کنید.

نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه

 • نصب دوربین مداربسته تحت شبکه(Ip Camera) یکی از پر طرفدارترین سیستم های نظارت تصویری در دنیاست. تجهیزاتی که برای نصب این نوع دوربین مداربسته به این شرح است.
 • دوربین مدار بسته تحت شبکه یا آی پی کمرا به تعداد نیاز
 • انتخاب سوئیچ شبکه با توجه به میزان پهنای باند و تعداد دوربین ها
 • ذخیرساز یا NVR شبکه
 • کابل شبکه
 • سوکت شبکه
 • کامپیوتر

تامین تغذیه دوربین تحت شبکه با NVR و با استفاده از تک کابل شبکه ای صورت می‌گیرد. این کابل برای کنترل دوربین و نمایش تصویر بکار رفته است. قبل از نصب دوربین ها برای فعال شدن آن ها را شارژ کنید. سپس یک سر کابل شبکه را به دوربین ها و سر دیگر آن را به کامپیوتر متصل کنید. مرحله بعدی اسکن و پیدا کردن IP دوربین ها است. نرم افزار مربوط به مارک دوربین ها را پیدا کرده و نصب کنید. IP های کامپیوتر را به IP های پیش فرض تغییر دهید.

به فرض اگر در تست IP پیش فرض 192/168/177/100 باشد، باید IP کامپیوتر رادهم به صورت 192/168/177 و به جای 100 عدد متغیر بین 2 تا 254 را در نظر بگیرید. یک آدرس IP دوقسمتی شامل آدرس شبکه و آدرس گره است. همه گره ها در شبکه داده یک پیشوند شبکه دارند.

ولی دارای یک شماره میزبان منحصر به فرد هستند. در نهایت باید آدرس IP کامپیوتر را روی ویندوز طبق مراحل زیر تغییر دهید.

 • با فشار دادن میانبر صفحه کلید Windows + R جعبه RUn را بیرون آورید.
 • با وارد کردن ncpa.cpl Network Connections را باز کنید.
 • با راست کلیک روی آداپتور شبکه کامپیوتر Properties را انتخاب کنید.
 • با انتخاب پروتکل اینترنت پروتکل رایانه خود روی Properties کلیک کنید‌
 • آدرس IP را تغییر دهید.
 • در پایان شما میتوانید تصاویر دوربین IP خود را با Reolink Client در کامپیوتر خود ببینید.

ارتفاع نصب دوربین مدار بسته چقدر است؟

ارتفاع نصب دوربین مدار بسته به این بستگی دارد که آن را در چه ملکی نصب میکنید. و بر روی چه مناطقی میخواهید نظارت کنید. بهترین ارتفاع برای نصب حدود 2/4متر الی 2/6 متر می‌باشد. البته ارتفاع نصب دوربین به موارد دیگری نیز بستگی دارد. فاصله خیلی زیاد دوربین بر روی کیفیت تصویر تاثیر گذار است.

هر دوربینی تا یک فاصله مشخصی میتواند نور محیط را روشن کند و فاصله خیلی زیاد باعث کشیده شدن پیکسل تصویر و کیفیت پایین آن میشود. دوربینی که در ارتفاع 2/5 متر نصب شود از مسافت نزدیک منطقه منظره ای را نشان میدهد.
در ارتفاع 5 متری دوربین میتواند محیط های بیشتر و گسترده تری را تحت پوشش خود داشته باشد. دوربین های پیشرفته میتوانند با زاویه ای که از افق دید دور است ضبط کنند. در صورتی که دوربین در فاصله و ارتفاع مناسبی نصب نشود این امکان را به دزدان و سارقین می‌دهد که با واضح نبودن تصاویر ضبط شده به راحتی شناسایی نشوند.

مراحل نصب دوربین مدار بسته در بدادم برس

آیا می‌دانید برای نصب دوربین مدار بسته چه مراحلی طی می‌شود؟ نصاب دوربین مدار بسته چه مواردی را قبل زا نصب دوربین مدار بسته باید مد نظر د اشته باشد؟ در ادامه مراجلی که باید برای نصب دوربین مدار بسته طی شود را خواهید خواند. نصاب دوربین مدار بسته بدادم برس پس از در نظر گرفتن موارد زیر، برای نصب دوربین اقدام می‌کند.

 

1- بررسی محل نصب دوربین مداربسته توسط نصاب دوربین مداربسته

در اولین قدم باید محل هایی که برای نصب دورببین توسط مشتری انتخاب شده اند، بررسی شوند. که این کار از وظایف نصاب دوربین مدار بسته است. لازم است برای این کار از فردی که دارای تخصص و تجربه است، کمک بگیرید. بهترین محل برای نصب دوربین روی دیوار‌ها است و کنج هایی که دیوار ها به هم می‌رسند. لازم است به این نکته دقت شود که جسمی در زاویه نصب دوربین قرار نگرفته باشد که مانع ضبط تصویری توسط دوربین شود.

برای یافتن بهترین محل نصب دوربین مدار بسته هیچ نگرانی نداشته باشید. چرا که متخصصان ما به صورت رایگان از محل شما بازدید کرده و نقاط مناسب و تعداد دوربین های مورد نیاز را به شما خواهند گفت.

 

2- انتخاب نوع دوربین مدار بسته برای نصب در مکان

پس از این که محل مورد نظر برای نصب دوربین ها توسط نصاب دوربین مدار بسته بررسی شد، باید نوع دوربین هایی که قرار است نصب شوند نیز توسط نصاب دوربین مدار بسته انتخاب شوند. متخصصان ما در بدادم برس می توانند قبل از شروع کار نصب، به صورت رایگان در این زمینه به شما مشاوره دهند.

 

3- ارائه آموزش های لازم به مشتری ها

پس از اینکه نصب دوربین مدار بسته به صورت کامل انجام شد، لازم است نکات ضروری در ارتباط با نحوه استفاده از دوربین ها به درستی به مشتریان آموزش داده شود. آموزش کار با دوربین مدار بسته یکی از وظایف نصاب دوربین مدار بسته است. که در افزایش طول عمر دوربین ها موثر است و مشکلات احتمالی برای آن ها را به حداقل می‌رساند.

 

بازدید از محل نصب دوربین مدار بسته به صورت رایگان

همان طور که گفتیم اولین کاری که باید قیل از نصب دوربین انجام شود، بررسی دقیق محل است که توسر نصاب های دوربین انجام می‌شود. کارشناسان بدادم برس نیز اولین کاری که انجام می‌دهند، بررسی مکانی است که مشتریان برای نصب دوربین در نظر گرفته اند. سپس با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و سریع ترین ابزار، فرآیند نصب را با دقت تمام انجام خواهند داد.شما می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا آنها با بررسی مکان مورد نظر راهکار های اجرا و پیاده سازی سیستم مدار بسته را با توجه به رعایت اصول پیشنهاد دهند.

برخی از ویژگی های مختص شرکت بدادم برس:

 • ارائه راهکارهای نوین در نصب دوربین ها متناسب با نوع مکان
 • خدمات سیستم های نظارت تصویری ویژه منازل، برج ها، ادارات و کارخانجات در اندازه های مختلف
 • نمایش تصاویر دوربین ها روی موبایل، تبلت، کامپیوتر، ویدیو وال و … از طریق شبکه، اینترنت و یا دکل های مخابراتی
 • توانایی در اجرا و پیاده سازی انواع پروژه های مدار بسته و نظارت تصویری در سراسر کشور
 • راه اندازی انواع سرور و دستگاه های ضبط تصاویر با قابلیت های پیشرفته و ویژگی های متناسب با هر پروژه
 • مشاوره جهت نصب و طراحی پلان جانمایی دوربین ها
 • نصب بهترین برندهای مدار بسته از قبیل هایک ویژن، داهوا ، سامسونگ، بوش، هانی ول ، ویووتک و …
 • ارائه خدمات نصب و راه اندازی انواع سیستم های نظارت تصویری روی بسترهای مختلف از قبیل شبکه و کواکسیال ، نصب و راه اندازی دوربین های AHD، TurboHD،HDCVI دوربین های IP و …

بعد از انجام این مرحله دوربین مدار بسته متناسب با مکان و بودجه شما تعیین می‌شود و کار نصب و راه اندازی دوربین آغاز می‌شود.

هزینه نصب دوربین مدار بسته چگونه محاسبه می‌شود؟

خریداران دوربین مداربسته همواره این دغدغه را دارند که قیمت تجهیزات و هزینه های نصب دوربین چقدر است. قبل از خرید باید با یک مشاور فنی متخصص و کاردان در زمینه طرح و نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته مشورت کنید. در یک ملاقات حضوری و نشان دادن محلی که میخواهید در آنجا دوربین را نصب کنید، نصاب می‌تواند به صورت حدودی قیمت هزینه ها را بگوید. هزینه نصب دوربین به چند عامل بستگی دارد.

نکات حائز اهمیت در برآورد هزینه ها:

اولین نکته این است که دوربین در محیط داخلی نصب خواهد شد یا در داخل. انتخاب نوع دوربین مداربسته باید متناسب با بودجه شما باشد.

آیا می‌خواهید فقط نظارت سطحی بر محیط داشته باشید یا شناسایی چهره افراد هم مد نظرتان است؟

مشخص کردن تیپ دوربین از لحاظ پایه داری یا سقفی بودن هم در هزینه تاثیر گذار است.

اجرت نصاب دوربین مدار بسته با توجه به شرایط و سختی کار، ارتفاع محل نصب، لوله گذاری و داکت کشی محاسبه میشود. یکی از مهم ترین پارامترهای انتخاب است. بی نام بودن دوربین از لحاظ کیفی، گارانتی و خدمات مسئله مهمی از نظر نوع و اعتبار دوربین به شمار میرود.

توصیه مهم برای خرید دوربین مدار بسته داشتن گارانتی است. توجه داشته باشید که به هیچ وجه دوربین بدون گارانتی خریداری نکنید. خرید دوربین بدون گارانتی و ضمانت نامه هزینه های جبران ناپذیری می‌تواند به خریدار وارد کند. مطمئن باشید که فردی که میخواهد دوربین شما را نصب کند از دانش و تجربه کافی برخوردار باشد.

تعرفه نصب دوربین به نوع سیستم، محل نصب، سیم کشی دوربین، ارتفاع بستگی دارد. این تعرفه طبق نرخ تصویب شده توسط اتحادیه الکترونیک هر ساله اعلام می شود.

 

چرا نصب دوربین فراگیر شده است ؟

با گسترش اینترنت و پیشرفت تکنولوژی امروزه امکانات فراوانی در رابطه با نظارت توسط  دوربین های مدار بسته وجود دارد.سوای این مساله، با پیشرفت تکنولوژی امکان نظارت روی دوربین ها با موبایل و گوشی نیز ایجاد شده است. دوربین مدار بسته یکی از ابزارهایی است که میزان استفاده از آن به شدت رو به افزایش است و تبدیل به یکی از وسایل ضروری در محیط های تجاری و مسکونی شده است. نصب دوربین در منزل و محیط کار به ما کمک می‌کند که تسلط کامل به مکان مورد نظر خود داشته باشید.

پکیج دوربین مدار بسته شامل تمام اقداماتی که برای نصب دوربین باید انجام شود. تمام این خدمات از صفر تا صد توسط کارشناسان مجموعه بدادم برس به بهترین شکل برای شما انجام می‌شود.

مزیت های دوربین کاهش سرقت و خرابکاری کارکنان و مشتری ها، افزایش بهره وری، فعال شدن سیستم هشدار خطر، بالا رفتن توانایی نظارت بر فعالیت ها و … می‌باشند.

 

ارتفاع نصب دوربین مدار بسته

ارتفاع نصب دوربین مدار بسته به این بستگی دارد که آن را در چه ملکی نصب میکنید. و بر روی چه مناطقی میخواهید نظارت کنید. بهترین ارتفاع برای نصب حدود 2/4متر الی 2/6 متر می‌باشد. البته ارتفاع نصب دوربین به موارد دیگری نیز بستگی دارد. فاصله خیلی زیاد دوربین بر روی کیفیت تصویر تاثیر گذار است. هر دوربین قادر است تا یک فاصله ای مشخص نور محیط را روشن کند.بنا بر این فاصله خیلی زیاد باعث کشیده شدن پیکسل تصویر و کیفیت پایین آن میشود. دوربینی که در ارتفاع 2/5 متر نصب شود از مسافت نزدیک منطقه منظره ای را نشان می‌دهد.

در ارتفاع 5 متری دوربین میتواند محیط های بیشتر و گسترده تری را تحت پوشش خود داشته باشد. دوربین های پیشرفته میتوانند با زاویه ای که از افق دید دور است ضبط کنند.

در صورتی که دوربین در فاصله و ارتفاع مناسبی نصب نشود، سارقین از تار شدن تصویر سو استفاده می کنند. پس مسئله ارتفاع نصب دوربین مدار بسته یکی از مهمترین نکاتی است که باید به آن دقت کنید. نصب دوربین در ارتفاع مناسب باعث بالا رفتن کیفیت تصاویر و فیلم ها و همچنین تسلط بر محیط اطراف می‌شود.

 

پرسش و پاسخ

چگونه دوربین مداربسته خود را نصب کنیم؟

این کار از عهده یک شخص غیر متخصص خارج است.نصب دوربین فارق از پیچیدگی های فنی وتنظیمات سخت افزاری و نرم افزاری، ممکن است خطرات جانی به همراه داشته باشد.پس حد المقدور این کار را با خیال راحت به کارشناسان بسپارید تا بتوانید در صورت بروز مشکل از خدمات پس از فروش بهره مند گردید.

 

ارتفاع مناسب برای دوربین مداربسته چقدر است؟

بهترین ارتفاع برای نصب دوربین مداربسته بسته به کیفیت آن،بین 2.5 الی 5 متر می باشد.افزایش ارتفاع نصب در صورت افزایش کیفیت دوربین میتواند رخ دهد.

 

دوربین مدار بسته تحت شبکه چیست؟

دوربین مداربسته تحت شبکه نوع دیگری از دوربین هاست که قابلیت کنترل از طریق نرم افزار های مخصوص و حتی فضای وب را داراست.این دوربین ها از هر جایی میتوانند مورد نظارت واقع شوند.

 

چرا نصب دوربین با بدادم برس 

 • ایاب و ذهاب رایگان به محل
 • ارائه پیش فاکتور به صورت رایگان
 • ارائه خدمات باکیفیت نصب دوربین
 • بازدید رایگان از محل مورد نظر برای نصب دوربین ها

 

پرسش و پاسخ:

اولین اقدام برای نصب دوربین مدار بسته چیست؟

اولین گام نصب دوربین مداربسته شناسایی مکان های مورد نیاز به نظارت در گستره منزل یا محل کار شماست

 

معمولا چه مکان هایی نیاز به نظارت توسط دوربین مداربسته را دارند؟

درب پشتی و جلویی منزل، پنجره های رو به خیابان، فضاهای باز مانند حال و  آشپزخانه، خیابان یا کوچه، راه پله ها، پارکینگ، تراس از جمله مکان هایی هستند که باید مورد نظارت باشند.

 

تجهیزات مورد نیاز برای نصب دوربین مدار بسته در منزل چیست؟

 • دوربین به تعداد کافی، دستگاه DVR، منبع تعذیه 12 ولت، هارد دیسک برای ذخیره تصاویر، کابل ترکیبی همراه با برق خصوص دوربین مدار بسته، فیش BNC، هارد دیسک مناسب جهت خواندن DVR،داکت، باکس 15 ×10، لوله فکسی، مانیتور و دستگاه DVR

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>