ما را در شبکه های اجتماعی

چرا دوربین مدار بسته ضبط نمیکند؟ | علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته

 

ضبط نکردن دوربین مدار بسته اختلالی است که گاهی پیش می آید و اگر شما هم از دوربین مدار بسته استفاده می کنید احتمالا حد اقل یک بار برایتان پیش آمده که ببینید دوربین مدار بسته ضبط نمی کند و در ذهن خود به فکر تماس با یک تعمیرکار دوربین مدار بسته افتاده باشید. در این زمان باید بررسی کنید که چرا دوربین مدار بسته ضبط نمی کند و چه دلایلی در ضبط نکردن دوربین مدار بسته موثر است.

ما در این پست تلاش کرده ایم با بررسی علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته به این سوال که ” چرا دوربین مدار بسته ضبط نمی کند ” پاسخ دهیم. اگر مشکل شما با این پست حل نشد می توانید از متخصصان ما در زمینه تعمیر دوربین مدار بسته کمک بگیرید.

در ادامه راهکارهایی با عنوان “ از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته ضبط می کند؟ ” برای اینکه تشخیص دهید دوربین مدار بسته ضبط می کند یا خیر، آورده ایم. امیدواریم که برایتان مفید باشد.

اگر با مطالعه این مطلب ، باز هم احساس کردید که در زمینه های : تعمیر دوربین مدار بسته ، تعمیرات دوربین مدار بسته در محل ، اعزام تعمیرکار دوربین مدار بسته در اسرع وقت و … نیاز به کمک دارید، حتما با بدادم برس تماس بگیرید تا در اسرع وقت در زمینه ی تعمیر دوربین مدار بسته شما ، هر کمکی که لازم باشد را ارائه دهیم.

برای تعمیر دوربین مدار بسته و انجام امور تعمیرات در محل، با بدادم برس تماس بگیرید.

چرا دوربین مدار بسته ضبط نمی کند ؟

دلایل ضبط نکردن دوربین مداربسته را در ادامه می خوانید.

 

1-کافی نبودن منبع تغذیه

به گفته ی برخی از تعمیرکاران دور بین مدار بسته،یکی از مهمترین دلایل ضبط نکردن دوربین مدار بسته، کافی نبودن منبع تغذیه می باشد. قطع منبع تغذیه با کافی نبودن آن متفاوت است. وقتی برق به طور کلی قطع شود، دوربین کاملا از کار می افتد اما با ضعیف شدن برق و  ناکافی بودن منبع تغذیه، سیگنال های ویدئویی ضعیف می شود و همچنین باعث چشمک زدن ویدئو و سیاه شدن تصاویر دریافتی دوربین می‌شود.

برای اینکه بدانید دلیل ضعیف شدن جریان برق ورودی به دوربین مدار بسته چیست، ابتدا باید اتصال کابل ها را بررسی کنید. در صورت شل شدن کابل ها منبع تغذیه ضعیف می شود. سیم هایی که با آن دوربین را به جریان برق متصل کرده اید نباید بیش از حد بلند باشند. زیرا باعث تضعیف شدن انرژی برق می شوند. فرسودگی، خرابی و کهنه شدن سیم ها را نیز چک کنید. دلیل دیگر کافی نبودن منبع تغذیه کار نکردن انژکتور POE یا سوئیچ می باشد.

برای برطرف ساختن این مشکلات اتصالات را کاملا بررسی کرده و با تغییر دادن درگاه ها از ارائه دادن تصاویر توسط NVR و DVR اطمینان حاصل نمایید. کابل های بلند را تعویض کنید و از کابل های کوتاه BNC با کیفیت استفاده کنید. بعضی از دوربین ها به جریان برق وصل نیستند و منبع تغذیه آن ها باتری است. با خالی شدن باتری دوربین تصویری ضبط نمی کند. بنابراین از پر بودن باتری ها مطمئن شوید و در صورت نیاز آن ها را مجدد شارژ کنید.

 

2- بالا رفتن ناگهانی شدت جریان برق و ایجاد تداخل

در هر سیستمی ممکن است به طور ناگهانی شدت جریان برق افزایش یابد. این اتفاق باعث سیاه شدن صفحه نمایش، قطع شدن ضبط فیلم توسط دوربین های مدار بسته و خط های افقی روی تصویر می شود. افزایش شدت جریان برق گاهی آسیب های بیشتری به مدار و اجزای دیگر دوربین مدار بسته نیز می زند. از نصب دوربین روی یک سطح رسانا و فلزی پرهیز کنید.

گاهی اوقات رعدوبرق باعث بالا رفتن جریان برق می شود. اگر تجهیرات الکتریکی اطراف مداربسته دچار اتصال یا تداخل الکتریکی شوند، اثر آن به دوربین مدار بسته نیز می رسد. همواره برای در امان ماندن وسایل برقی از رعدوبرق یا اتصال از محافظ های الکتریکی استفاده کنید. همیشه سعی کنید روی سطوح فلزی و رسانا یک بلوک چوبی قرار داده و سپس دوربین یا هر وسیله برقی دیگری را روی آن قرار دهید تا باعث افزایش شدت جریان برق نشود.

 

3- کم بودن پهنای باند و وجود ضعف در سیستم وای فای

اگر اتصال به شبکه و پهنای باند کم باشد، سیگنال های ویدئویی ضعیف یا قطع می شوند. دور بودن دوربین های مدار بسته از روتر یکی از عوامل کم شدن پهنای باند و ضعف در سیستم وای فای است. وجود موانع فیزیکی زیاد بین دوربین مدار بسته و روتر یکی دیگر از عوامل است.

ایجاد اختلال و قطعی سیگنال های وای فای نیز می‌ تواند منجر به کم شدن پهنای باند و عدم ضبط تصاویر توسط دوربین مدار بسته شود. برای حل این مشکل، قبل از تماس برای تعمیر دوربین مدار بسته با یک تعمیرکار، باید دوربین را به روتر نزدیک نموده و موانع فیزیکی را نیز بردارید. استفاده از یک گسترش دهنده دامنه وای فای نیز کمک کننده است. اگر دوربین هایتان تحت شبکه بی سیم باشند، ممکن است با قطع شدن اینترنت ضبط تصویر قطع شود. بنابراین اتصال اینترنت را نیز مورد بررسی قرار دهید.

 

4- بررسی نوع سیگنال و سازگاری آن با دوربین مدار بسته

وقتی متوجه شدید که از NVR یا DVR تصویری از دوربین مدار بسته نشان داده نمی شود، سیستم نمی تواند جریان ویدئویی را رمزگشایی کند‌. در واقع DVR و NVR  با دوربین سازگار نیست. برای رفع این مشکل حتما باید با یک متخصص در حوزه دوربین های مدار بسته تماس بگیرید تا اون بتواند رمزگشایی را انجام دهد. البته بهترین کار برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی خریدن دوربین و  NVR و DVR  با برندهای مشابه است.

 

از کجا بفهمیم دوربین مداربسته ضبط نمیکند

از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته ضبط می کند؟

آیا دوربین مدار بسته شما ضبط می کند؟ یا با مشکل ضبط نکردن دوربین مداربسته مواجه شده اید ؟ از کجا می توان فهمید که دوربین مدار بسته صبط می کند یا خیر؟ در ادامه توضیح داده ایم که از کجا بفهمید دوربین مدار بسته ضبط نمی کند.

 

  • اطمینان از حرکت دوربین یا لنزهای آن

برای اینکه بفهمیم دوربین ضبط می کند یا نه باید از حرکت لنز دوربین مطمئن شوید. در بعضی دوربین ها هنگام استفاده از قابلیت زوم، حرکت لنز موتورایزر مشخص می شود. بعضی ها دوربین های مداربسته موسوم به دوربین گردان   ( PTZ ) هنگام ضبط تصویر در جهات عمودی و افقی در حال حرکت هستند.

 

  • مشاهده نور قرمز در دوربین

قابلیت دید در شب یا IR  در بیشتر دوربین های مداربسته وجود دارد. تعدادی لامپ LED کوچک دور تا دور لنز دوربین مداربسته نور IR را منتشر می کنند. برای اینکه بفهمید دوربین ضبط می کند یا نه، در شب لنز دوربین را بررسی کنی. روشن بود لامپای قرمز کوچک LED نشان می‌ دهد که ضبط تصویر انجام می شود.

 

  • استفاده از وای فای گوشی موبایل

وقتی دوربین مداربسته دارای وای فای باشد، با جستجوی وای فای در موبایل خود، روشن بودن دوربین از طریق پیدا شدن وای فای آن در گوشی مشخص می شود. فعال بودن وای فای دوربین مدار بسته، حاکی از آن است که دوربین در حال ضبط تصویر است.

 

  • استفاده از اپلیکیشن ها

یکی دیگر از راه های بررسی روشن بودن و ضبط شدن تصاویر توسط دوربین مداربسته، استفاده از اپلیکیشن های مخصوص شناسایی دوربین می باشد. با نصب این اپلیکیشن ها از ضبط تصاویر مطمئن شوید.

 

  • استفاده از تجهیزات الکترونیکی ضد جاسوسی

با وجود نا متعارف بودن، نصب این تجهیزات جاسوسی در سال‌ های اخیر رواج زیادی پیدا کرده است. آشکارسازهای معناطیسی و الکترونیکی وجود هر نوع دوربین مداربسته ای به صورت سیگنال دریافت می کنند. به این صورت مشخص می شود که دوربین در حال ضبط تصاویر است.

 

صفحه بدادم برس در اینستاگرام را دنبال کنید

اینستاگرام بدادم برس
.

 

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>