ما را در شبکه های اجتماعی

تنظیم دوربین مداربسته

نحوه تنظیم دوربین مداربسته | چگونه دوربین مداربسته را تنظیم کنیم؟

 

تنظیم دوربین مداربسته مرحله ای است که بعد از نصب دوربین مدار بسته انجام می شود. تنظیم دوربین مداربسته معمولا توسط نصاب دوربین مدار بسته انجام می شود. ما در این پست برخی مواردی که مربوط به تنظیم دوربین مداربسته می شود، مانند تنظیمات منوی دوربین مدار بسته، تنظیم ضبط تصاویر دوربین مدار بسته، تنظیم نور دوربین مدار بسته و نحوه تنظیمات دوربین مدار بسته روی گوشی را برایتان توضیح داده ایم که در صورت نیاز بتوانید خودتان تنظیمات دوربین مدار بسته را انجام دهید.

با ما تا انتهای این پست همراه باشید تا آموزش دهیم چگونه دوربین مدار بسته را تنظیم کنید. شما می توانید برای نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برای انجام امور نصب دوربین مدار بسته و یا تعمیر دوربین مدار بسته، با بدادم برس تماس بگیرید.

 

تنظیمات منوی دوربین مداربسته

تمام دوربین های مداربسته دارای منوی تنظیمات هستند تنظیمات منوی دوربین مداربسته یکی از مراحل تنظیم دوربین است. ضروری است که دارندگان دوربین های مداربسته اطلاعات کافی در مورد نصب دوربین مدار بسته و راه اندازی آن داشته باشند. منوی تنظیمات دوربین های آنالوگ شبیه هم است. تنظیمات دوربین دارای گزینه هایی که در ادامه ذکر می کنیم‌.

گزینه های  EaXPOSOUR یا نوردهی، WHITE BALANCE یا تنظیم سفیدی، DAY& NIGHT روز وشب، IMAGE AFJUST تنظیمات تصویر، MOTION تشخیص حرکت، PRIVACY پنهان نمودن تصاویر، SPECIAL تنطیمات ویژه، RETURN  برگشت، EXPOSURE تنظیمات نوردهی که در آن نور دوربین با استفاده از sub_menu تنظیم می شود. هر کدام از این گزینه‌ ها به طور جداگانه دارای تنظیمات تخصصی تر هستند.

 

تنظیمات ضبط تصاویر دوربین مداربسته

شما با تنظیمات ضبط تصاویر دوربین مدار بسته، به راحتی می توانید عملکرد تصاویر و ضبط فیلم ها را برای زمان و تاریخ مشخصی تنظیم کنید تا در موقع جستجو در زمان کوتاهی به تمام تصاویر ضبط شده دسترسی داشته باشید. برای تنظیمات ضبط تصاویر ابتدا در صفحه اصلی دستگاه دوربین مداربسته کلیک راست کنید و سپس گزینه Menu را انتخاب نمایید.

به قسمت Storage رفته و روی گزینه Recording کلیک کنید. دوربین مدار بسته تحت شبکه مد نظر خود را از قسمت Select Camera انتخاب نمایید. کنار گزینه Enable Schedule تیکی را فعالسازی کنید. Pre-Record تعیین کننده زمان شروع ضبط تصاویر است. Post-Record نیز تعیین کننده زمات توقف ضبط تصاویر است.

اگر میخواهید ضبط تصاویر دوربین مداربسته به صورت مکرر تکرار شود باید گزینه Enable Redundant Recording را فعال کنید. حالا نوبت کلیک کردن روی گزینه Edit است. در ادامه پنجره ای دارای قابلیت تنظیمات پیشرفته برای شما ارائه می شود. در این تنظیمات جدول زمانبندی وجود دارد به طوری که تنظیمات دستی در ساعات و روزهای مختلف به صورت شبانه روزی به صورت حرکت، هشدار، عادی و… به دستگاه دوربین مداربسته داده می شود.

در این جدول زمانبندی شده شما باید حالت ضبط را انتخاب کنید و در روز و ساعت مشخص بر ستون و سطر جدول کلیک چپ کنید. چند ثانیه نگه دارید و نشانگر موس را بر روی خانه های جدول بکشید. وقتی خانه های مورد نظر رنگی شدند، روی گزینه Copy کلیک کرده و تنظیمات تعریف شده را بر روی دوربین‌ها ذخیره نمایید. مرحله آخر کلیک کردن روی گزینه Apply است. با این کار تمام تنظیمات ضبط تصاویر دوربین مدار بسته در DVR دستگاه دخیره می شود.

 

تنظیم نور دوربین مدار بسته

یکی دیگر از موضوعات مهم بعد از نصب دوربین مدار بسته ، انجام صحیح تنظیمات نور دوربین مداربسته است که میتوان گفت اولین نکته مهم برای داشتن تصاویر با کیفیت عالی و وضوح بالا در دوربین های مدار بسته است. گاهی اوقات نور محیط خیلی کم و گاهی خیلی زیاد است. با انجام تنظیمات نور دوربین مدار بسته می توان این پارامترها ها را به تعادل رساند تا تصویر زیادی روشن و یا تاریک نباشد.

در مرحله اول با ورود به منوی دوربین وارد قسمت تنظیمات Setup شوید. در قسمت چپ منو گزینه Image را انتخاب کرده و تنظیمات لازم را انجام دهید. گزینه Scenes برای زمانبندی تغییرت نور و رنگ است. سپس گزینه Enable Auto Switching را فعال کنید. گزینه Image Enhancement برای بهبود بخشیدن به تصویر است. با کشیدن دایره به اینطور و آنطرف بهترین کیفیت تصویر را انتخاب کنید.

گزینه Brightness تنظیم کننده میزان نور و روشنایی تصویر دوربین مدار بسته است. Saturation میزان اشباع رنگ را تنظیم می کند. گزینه Contrast میزان تضاد نور را کنترل می کند و با کم و زیاد کردن کنتراست و نور تصویر تنظیم می شود. گزینهSharpeness تنظیم کننده وضوح تصاویر است. با Exposure میزان نوردهی را تنظیم کنید.

پس از انجام این تغییرات، اگر از تصویر رضایت نداشتید به قسمت Exposure mode بروید و آن را از حالت Automatic به حالت دستی یا Costom عوض کنید. با تغییر گزینه های این بخش به بهتر شدن تصویر و تنظیم نور دوربین کمک کنید.‌ زیاد بودن تغییر شاتر، میزان نور کمتری به حسگر دوربین می رساند. برای تقویت نوردهی باید عددی را به Gain اختصاص دهید‌.‌

 

پارامتر Compensation و دیگر تنظیمات دوربین

پارامتر Compensation تنظیمات نور را به بهترین میزان تغییر می دهد. پارامترهایی که بر اساس BLC یا نور پشت تصویر هستند برای تشخیص چهره کاربرد زیادی دارند. یکی دیگر از گزینه‌ های تنظیمات DAY/ NIGHT MODE است. این گرینه برای حالت روز یا شب به طور اتوماتیک نور را تنظیم می کند.

همچنین با فعال کردن گزینه Smart Illumination کمبود نور محیط از طریق اشعه مادون قرمز جبران خواهد شد. White Balance وظیفه متعادل سازی نور تصویر را بر عهده دارد. Defog مه زدای تصویر است برای مواقعی که شرایط جوی باعث ازبین رفتن وضوح تصویر شده است.

 

تنظیمات دوربین مدار بسته روی گوشی

برای اینکه دوربین مدار بسته را به گوشی وصل کنید، باید دوربین را برای این کار تنظیم نمایید. مرحله اول اتصال دستگاه DVR به مانیتور است. با استفاده از کابل VGA یا کابل HDMI می‌ توانید اتصال DVR به مانیتور را انجام دهید. حالا باید تنظیمات شبکه را در منوی DVR تغییر دهید. در بخش تنظیمات به قسمت NETWORK بروید و تنظیمات را تغییر بدهید.

Subnet mask= 255.255.255.000

IP address = 192.168.1.

HTTP PORT= 80

Gateway = 192.168.1.1

مرحله بعدی تغییر تنظیمات مودم است. برای این کار باید با لپ تاپ یا کامپیوتر به اینترنت مودمی که دوربین مدار بسته

به آن نصب شده، وصل شوید. سپس در اینترنت اکسپلور بارکد را وارد نموده و پس از باز شدن یک صفحه، یوزنیم، پسورد و ادمین را به انگلیسی وارد کنید.   حالا باید به Forwarding مودم بروید و تغییرات لازم را انجام دهید. تغییراتی را که انجام داده اید سیو کنید و پس از تنظیمات مودم از منو خارج شوید و مودم را Restart کنید.

مرحله بعدی اتصال مودم به DVR می باشد. کابل تصویری که از DVR به مانیتور وصل شده، جدا کرده و DVR را به مودم وصل مس کنیم. یکبار دیگر باید تنظیمات را چک کنید و با دیدن تصویر دوربین مداربسته در مانیتور مشخص می شود که تنظیمات به درستی انجام شده است.‌در مرحله آخر باید نرم افزار مخصوص دوربین مدار بسته را روی گوشی خود نصب کنید. تغییرات لازم را به شکل زیر در نرم افزار وارد کنید.

IP &PORT =192.168.1.7:80

ID =Admin

PASSWORD=password

حالا دیگر تصویر دوربین مدار بسته روی گوشی به نمایش در می آید.

 

پرسش و پاسخ

چگونه کاری کنیم که ضبط تصاویر دوربین مداربسته به صورت مکرر تکرار شود؟

menu > storage > recording > select camera > Enable Redundant Recording
از این طریق شما این آپشن را فعال کردید و اکنون با گزینه  edit میتوانید تنظیمات خود را فعال و غیر فعال کنید

 

چگونه کاری کنیم که کمبود نور محیط دوربین مداربسته در تصویر درست شود؟

با فعال کردن گزینه Smart Illumination می توانید نور محیط را به طور اتوماتیک بهبود بخشید.

 

چگونه با موبایل تصاویر دوربین مدار بسته را ببینیم؟

برای این کار نیاز مند تنظیمات دستگاه DVR، تنظیمات مودم، و تنظیمات نرم افزار موبایل مخصوص خود آن دوربین هستید.

 

صفحه رسمی اینستاگرام بدادم برس را دنبال کنید

اینستاگرام بدادم برس

 

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>