ما را در شبکه های اجتماعی

چیلر خنک نمیکند

چرا چیلر خنک نمی کند ؟ دلایل خنک نکردن چیلر جذبی و تراکمی

اگر چیلر خنک نمی کند و با مشکل خنک نکردن چیلر جذبی و تراکمی مواجه شده اید، چند دقیقه وقت تان را به خواندن دلایل خنک نکردن چیلر که در این مطلب آماده کرده ایم اختصاص دهید.

 

چیلر خنک نمی کند ؟ برای تعمیر چیلر با ما تماس بگیرید.

دلایل خنک نکردن چیلر ها

برای پاسخ به این سوال که ” چرا چیلر خنک نمی کند، ” دلایل خنک نکدن چیلر جذبی و تراکمی را آورده ایم.

 

  • ضعیف بودن منبع برق یا منبع تغذیه چیلر

یکی از علت‌های خنک نکردن چیلر ضعیف بودن منبع برق است. با ضعیف شدن منبع تغذیه و  اختلال در عملکرد چیلر، گرما جذب می‌ شود و فرآیند خنک سازی به درستی انجام نمی شود. هرگاه متوجه بالا رفتن دمای چیلر شدید، اولین اقدام باید چک کردن برق چیلر باشد.

لوله های انتقال دهنده آب خنک و لوله ها را نیز آب بندی کنید تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود. ممکن است در چیلر مشکلات برقی دیگری نیز ایجاد شود. این مشکلات عبارتند از: قطع شدن منبع اصلی برق، عبور کردن بیش از حد جریان از سیم پیچ، بروز مشکل در فیوزهای برق.

  • پایین بودن درجه تنظیمات دمای چیلر

دومین دلیل خنک نکردن چیلر این است که قبل از روشن کردن چیلر، تنظیمات دما را در کمترین حد آن قرار داده باشید.   به همین خاطر وقتی چیلر کار می کند، ظرفیت خنک سازی آن به طور خودکار کاهش می یابد. در این دستگاه دمای پیش فرض در کمترین توان خود تعریف شده است. برای رفع این ایراد باید حدودا 20 درجه تنظیمات دما را بالاتر ببرید.

  • قرار گرفتن چیلر در مرحله تعمیرات و نگهداری

یکی دیگر از علت های عدم خنک سازی چیلر، مرحله ای است که چیلر در حال تعمیرات و نگهداری باشد. هنگامی که تجهیزات دستگاه درگیر تعمیرات و بازرسی هستند، بخش های خنک کننده قادر به انجام درست وظایف خود نیستند. ممکن است پره‌ های فن خنک کننده یا فیلترها دچار رسوب شده باشند و یا روی آن ها گرد و غبار انباشته شده باشد. با وجود این مشکلات خنک سازی به درستی انجام نمی شود. برای برطرف کردن این مشکل باید با استفاده از شوینده ها، رسوب های قطعات چیلر را تمیز کنید.

  • قرار گرفتن ظرفیت حرارت چیلر در پایین ترین مقدار

چهارمین عامل خنک نکردن چیلر این است که فرآیند انتقال حرارت با مشکل مواجه شود. برای رفع این مشکل باید تمام تجهیزات مربوط به انتقال حرارت چیلر را مورد بررسی قرار دهید و در صورت خوردگی یکی از بخش ها، آن را تعویض کنید.

همچنین برای بالا بردن خنک کنندگی چیلر، استفاده از آب و یا مخلوطی از آب و اتیل گلایکول به عنوان مایعی که حرارت را انتقال می دهد، راه حل مناسبی است برای اینکه از قطعات چیلر در برابر رشد باکتری و خوردگی محافظت کند.‌

  • دمای بسیار بالای محیط

آخرین عامل خنک نکردن دستگاه چیلر، بالا بودن دمای محیط اطراف چیلر می‌باشد. کارایی تجهیزات انتقال حرارت کولر با بالا رفتن غیر عادی دمای محیط اطراف چیلر، دچار اختلال می‌ شود. فشار زیاد دمای محیط قدرت خنک کنندگی چیلر را به شدت کاهش می دهد. برای برطرف کردن این مشکل بهتر است دمای آب ورودی چیلر را تا جایی که ممکن است کاهش دهید.

  • عوامل دیگری که موجب خنک نکردن چیلر می‌ شوند

یک سری عامل دیگر نیز وجود دارد که باعث کاهش قدرت خنک کردن چیلر می شوند. این عوامل عبارتند از: بالا بودن بیش از حد اپراتور، مناسب نبودن اندازه شیر انبساط، نامناسب بودن محل نصب بالب حرارتی، فشار بالا یا فشار پایین کندانسور، نامناسب بودن سطح مبرد، مناسب نبودن دمای فیلتر درایر، بالا بودن دمای مکش گاز مبرد، داغ بودن کمپرسور.

 خنک نکردن چیلر جذبی

 برای پیدا کردن دلیل خنک نکردن چیلر جذبی باید از افراد متخصص کمک بگیرید. اما بعضی از ایرادهای جزئی را خودتان نیز می توانید عیب یابی کنید. وجود مشکل در قسمت هایی که ذکر خواهیم کرد باعث سرد نکردن چیلر جذبی هستند. وجود مشکل در سیکل جاذب، سیکل مبرد، سیستم آب سرد، شیر کنترل بخار، کنترل دمای آب سرد، مبدل های حرارتی محلول، کم یا زیاد شدن دستگاه هواساز باید عیب یابی و برطرف شوند.

دلیل خنک نکردن چیلر تراکمی

 اگر پمپ خنک کننده  و کندانسور چیلر تراکمی تمیز نباشد، عملیات خنک سازی با مشکل مواجه خواهد شد. برای حل این مشکل رسوب های  برج خنک کننده چیلر تراکمی را با دقت و حوصله تمیز و رسوب گیری کنید. قبل از شروع به کار چیلر تراکمی پمپ خنک کننده و پمپ فن کوئل را به مدت پانزده دقیقه روشن نگه دارید تا مطمئن شوید که به درستی کار می‌ کنند و هوای خنک جریان دارد.

در صورت وجود مشکل و عدم خنک سازی هوا، باید این قطعات را تعویض یا تعمیر کنید. چرخش نامناسب آب در مدار فن کوئل چیلر تراکمی یکی دیگر از عوامل خنک نکردن چیلر است.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>