ما را در شبکه های اجتماعی

تمیز کردن کولر آبی

نحوه تمیز کردن کولر آبی | چگونه کولر آبی را تمیز کنیم؟

تمیز کردن کولر آبی روش هایی دارد که در این پست آن ها را توضیح داده ایم. اگر به دنبال روش های تمیز کردن کولر آبی هستید و نمی دانید چگونه باید کولر آبی را تمیز کنید، تا انتهای این پست با ما همراه باشید. معمولا در سرویس کولر آبی نیز تمیز کردن کولر آبی انجام می شود.

 

راهکارهای کلیدی تمیز کردن کولر آبی

برای سرویس و تمیز کردن کولر آبی باید دریچه های کولر را باید باز کنید، سپس پوشال ها را خارج سازید. واتر پمپ کولر آبی را مورد بررسی قرار دهید. قطعات داخلی را روغن کاری کرده و دینام را چک کنید. پس از بررسی برزنت کولر، تسمه را نیز عوض کنید. با انجام این کارها کولر تمیز می‌ شود. در مرحله بعد باید رسوبات و شوره کولر را ازبین ببرید. در ادامه مطلب چند راه برای از بین بردن شوره کولر پیشنهاده شده است.

 

شستن کولر با آب و مواد شوینده

وقتی کولر آبی رسوب و شوره کمی دارد، به راحتی می توان رسوبات را با آب و مواد شوینده تمیز کرد. از یک برس سیمی برای رفع شوره کولر کمک بگیرید. تمام قطعات قابل شستشوی کولر را با احتیاط باز کرده و مخلوط آب و مواد شوینده را روی آن‌ ها بریزید و سپس با فرچه تمیز کنید. هرگز از مواد شوینده اسیدی استفاده نکنید زیرا این مواد به بدنه کولر آسیب می رساند.

 

شستن کولر با جوهر نمک

اگر میزان شوره و رسوبات کولر زیاد باشد باید از یک ماده قوی برای رفع آن استفاده کرد. برای این کار استفاده از جوهر نمک پیشنهاد می شود. در هنگام استفاده از جوهر نمک باید نکات ایمنی را حتما رعایت کنید. دستکش بپوشید و ماسک بزنید. جوهر نمک را در تشک و روی قطعاتی که شوره گرفته بریزید، پس از گذشت چند دقیقه شوره های کنده شده را با آب فراوان بشویید.

 

شستن کولر با سرکه

سرکه نیز قدرت پاک کنندگی بالایی دارد. سرکه در ازبین بردم جرم و رسوبات شیرآلات و سطوح فلزی کاربرد زیادی دارد. اگر با فاصله کم کولر خود را تمیز می کنید، سرکه بهترین ماده تمیز کننده است. برای تمیز کردن کولر مقداری سرکه  در کف کولر و روی قطعات ریخته و بعد از چند دقیقه با برس شوره های کولر را  تمیز کنید. توجه داشته باشید که سرکه نباید به مدت طولانی روی قطعات کولر بماند زیرا این مایع خاصیت اسیدی داشته و آسیب می رساند.

 

شستن کولر با جرم گیر کولر آبی

به تازگی جرم گیرهایی مخصوص پاک کردن شوره کولر در ایران تولید می شود. این جرم گیرها کم خطر و خنثی هستند و خطر کمتری نسبت به جوهر نمک دارند.

 

عوض کردن آب کولر

عوض کردن آب کولر، کاری زمانبر و سخت است‌. در آب های سخت مواد معدنی وجود دارد. پس از مدتی این مواد در کف کولر ته نشین شده و تشکیل رسوب می دهند. با تعویض آب کولر از میزان این رسوبات کم می شود‌. البته این کار خیلی کاربردی نیست زیرا باعث اسراف در مصرف آب می شود.

 

استفاده از رسوب گیر کولر آبی

پدهای سلولزی یا همان رسوب گیرها با فرمول خاص ساخته شده و در سینی کولر آبی قرار داده می شوند. رسوب گیر با جذب رسوبات و شوره داخل آب، اجازه نمی دهد بدنه کولر و پوشال ها شوره بگیرند. رسوب گیر روی یون کلسیم اثر گذاشته و آن را خنثی می‌کند. این فرآیند از تشکیل رسوب در کولر آبی جلوگیری می کند.

پس از مدتی باید رسوب گیر را تعویض کنید و یک رسوب گیر جدید داخل کولر قرار دهید. رسوب گیر کولر آبی را می توانید در فروشگاه های لوازم کولر بهراحتی بیابید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>