ما را در شبکه های اجتماعی

راه اندازی کولر

راه اندازی کولر آبی و کولر گازی

راه اندازی کولر آبی در تابستان

قبل از راه اندازی کولر آبی و در اولین قدم، باید اطلاعات کافی در خصوص اجزاء و قطعات آن داشته باشید و به خوبی از عملکرد آنها در کولر آبی مطلع باشید، تا بتوانید راه اندازی کولر آبی خود را انجام دهید.

 

یکی از کارهایی که جرو راه اندازی کولر محسوب می شود، سرویس کولر آبی است. که می توانید با مراجعه به مقاله سرویس کولر آبی بطور کامل  آشنا شوید.

 

با فرض این که شما اطلاعات کافی در این خصوص دارید توضیحات لازم برای راه اندازی کولر آبی به شرح زیر می باشد. مراحل راه انداختن کولر را با هم مرورمی کنیم :

  1. برای راه انداخت کولر ، ابتدا سه دریچه ی کولر ابی را باز کنید و روی زمین قرار دهید.
  2. پوشال دریچه ها را بررسی کنید که کیفیت مناسبی داشته باشد، از جمله اینکه توری نگهدارنده آن پاره نشده باشد و عمری بیش از دو سال نداشته باشد.
  3. کف آبگیر کولر را با پارچه نمناک کاملا تمیز کرده بطوریکه هیچ گونه روغن و خاک و خورده پوشال باقی نماند.
  4. تسمه کولر را بررسی کنید که پوسیده نباشد، دقت کنید چنانچه سطح تسمه پوسته پوسته شده باشد، تسمه باید تعویض گردد
  5. یاتاقان ها را با روغن مخصوص صنعتی آغشته نمایید، بطوریکه محفظه یاتاقان کاملا پر از روغن شود.
  6. پمپ آب را از جای خود جدا کرده و 180 درجه برگردانید و میله ی وسط آن را روغن کاری نمایید و با دست خود چندین بار بچرخانید و سپس در جای خود ثابت نمایید.
  7. آب ورودی را باز کنید و اجازه دهید آب، کف آبگیر کولر را پر نماید، توجه داشته باشید که شناور تنظیم باشد بطوریکه فقط تا حد مجاز اجازه آبگیری را بدهد.
  8. دریچه ها را بجای خود برگردانید و کلید پمپ را از داخل منزل در حالت روشن قرار دهید، اجازه دهید تا ه دقیقه پمپ، آب را روی پوشال ها پمپاژ نماید تا کاملا خیس شوند.
  9. دریچه های ورودی کولر را از داخل منزل، یکی یکی باز کنید و برای اینکه گرد و غبار وارد منزلتان نشود با یک پارچه نمناک جلوی هر دریچه قرار دهید و از یکی از اعضاء خانواده بخواهید که کلید کند کولر را روشن نماید. بهمین ترتیب دریچه های دیگر را باز کنید و پارچه نمناک جلوی هر دریچه قرار دهید.بدین ترتیب فرایند به کار انداختن کولر آبی شما به پایان رسیده و شما براحتی اینکار را انجام داده اید.

خیلی مهم و ضروری است که چند ساعت بعد از کار کردن کولر آن را خاموش کرده و دریچه ها را باز کنید و از عملکرد صحیح تمام قطعات و تجهیزات آن اطمینان حاصل نمایید.

 

راه اندازی کولر گازی

برای راه اندازی کولر گازی نیازی نیست اطلاعات فنی از عملکرد اجزا و قطعات کولر گازی داشته باشید، چرا که راه اندازی کولر گازی از طریق ریموت کنترل آن انجام می شود. پس کافی است که برای راه اندازی کولر گازی تمام کلیدها و منوهای ریموت کنترل کولر گازی را بخوبی بشناسید.

در این بخض ما شما را با تمام این کلیدها و منوها آشنا می کنیم تا بتوانید سرمایش کولر گازی خود را به راحتی راه اندازی نمایید.
ریموت کنترل شما دارای یک کلیدی است بنام Mood که بیشتر تنظیمات را از طریق آن انجام می دهیم.

راه اندازی کولر گازی

اولین گزینه در کلید moood گزینه اتوماتیک (Auto) می باشد : گزینه اتوماتیک دمایی را که مورد نظر شما است دریافت کرده و به صورت اتوماتیک دمای محیط را در آن درجه تعیینی شما، حفظ می نماید. این گزینه بیشتر برای زمانی کاربرد دارد که تغییرات دمایی مدنظرتان نباشد و یا مدت زمان طولانی در محل حضور نداشته باشید.

دومین گزینه در کلید mood گزینه سرد (cool) می باشد :گزینه سرد که شکل نماد آن برف است برای زمانی بکار می رود که هوای محیط گرم بوده بطوریکه دما بالاتر از 25درجه سانتیگراد باشد. با فعال کردن این حالت می توانید از سرمایش و سیستم خنک کننده کولر خود استفاده نمایید.

گزینه خشک ( Dry )در کلید mood :گزینه خشک ( Dry ) باعث می شود تا کولر بتواند به دستورشما مقدار بیشتری از رطوبت هوا را دریافت نماید و در نتیجه هوای محیط را با هوای خشک در اختیار شما قرار دهد. این حالت بیشتر برای شرایط آب و هوایی که دارای محیط های مرطوب و شرجی می باشد مناسب است.

گزینه فن (Fan) در کلید : mood گزینه فن وظیفه دمش هوا را بداخل منزل شما را بعهده دارد، پس از اینکه میزان و درجه سرمایش کولر گازی خود را تنظیم کردید، با این گزینه شدت هوای ورودی را تنظیم می کنید و می توانید با افزایش یا کاهش سرعت فن به تنظیم دلخواه خود دست پیدا کنید.

آخرین گزینه در کلید mood گرمایش (Heat) می باشد: این گزینه مخصوص فصل سرما می باشد که با رسیدن تابستان و گرم شدن هوا بصورت اتوماتیک از حالت اجرا خارج شده و معمولا فرمان پذیر نمی باشد، اما در هوای گرم بهتر است که از این گزینه استفاده نکنید و در حالت off قرار دهید.

 

چند توصیه در راه اندازی کولر گازی

1. از روشن و خاموش کردن مکرر کولر گازی پرهیز کنید.
2. از تغییرات متناوب دمای کولر گازی اجتناب کنید.
3. چنانچه کمپرسور کولر در سایه قرار داشته باشد راندمان عملکرد کولر بشدت افزایش می یابد.
4. بهترین دمای آسایش بدن در کلیه ی فصول سرد و گرما 23درجه سانتیگراد می باشد، با رعایت این دما حداقل فشار به کولر شما می آید و طول عمر کولر گازی بشدت افزایش می یابد.

امیدواریم که مطالب آموزشی بالا برایتان مفید واقع شده باشد و مورد نظر قرار گیرد.
توضیح این نکته ضروری است که چنانچه کولر شما باد گرم می زند و یا اینکه روشن نمی شود حتما با یک سرویسکار کولر گازی تماس بگیرید و نسبت به رفع عیب اقدام نمایید.

مجموعه بدادم برس ارائه دهنده خدمات تعمیر و سرویس کولر گازی و آبی در 24 ساعت شبانه روز در سراسر تهران آماده خدمت رسانی به همشهریان عزیز می باشد.

با ما تماس بگیرید 

26705349         26705389

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>