ما را در شبکه های اجتماعی

بوی بد کولر آبی

بوی بد کولر آبی | چرا کولر آبی بوی بد می دهد ؟

علت بوی بد کولر آبی چیست ؟

یکی از سوالاتی که در استفاده از کولر آبی پیش می آید این است که چرا کولر آبی بوی بد می دهد؟ دلیل بوی بد کولر آبی چیست؟ در استفاده از کولر آبی ممکن است بو های مختلفی از کولر به مشام تان رسیده باشد. بسیاری از مشتریان با ما تماس می گیرند و می گویند که کولر آبی بوی بد می دهد یا کولر آبی بوی نامطبوع می دهد.

همچنین برایشان سوال است که چرا کولر آبی بوی بد می دهد ؟ چرا کولر آبی بوی سوختگی می دهد؟ چرا کولر آبی بوی ماهی می دهد؟ و بسیاری سوال دیگر که برای شما هم پیش آمده است. در این مقاله با ما همراه باشید تا علت بوی نامطبوع کولر آبی را بررسی کنیم.

در این پست به همه سوالات مربوط به بوی بد کولر آبی پاسخ داده ایم : 

  • چرا کولر آبی بوی بد می دهد ؟
  • علت بوی سوختگی از کولر آبی چیست ؟
  • چرا کولر آبی بوی ماهی می دهد ؟
  • بوی بد موتور کولر آبی ناشی از چیست
  • بوگیر کولر آبی چیست ؟
  • از بین بردن بوی بد کولر آبی چگونه است؟
  • چگونه از بوی بد کولر آبی جلوگیری کنیم ؟

 

آیا کولر تان نیاز به تعمیر دارد ؟ برای تعمیر کولر آبی و سرویس کولر آبی با ما تماس بگیرید. 

 

از آنجا که استفاده از کولرهای گازی و انواع اسپلیت به عنوان خنک کننده های هوا وارد بازار شده اند اما خیلی ها ترجیح می دهند از کولرهای آبی استفاده کنند. خوب مشخص است، باد خنکی که توسط کولرهای آبی تولید می شود، بهترین نوع هوا برای فصل های بهاری و تابستان است. اما کولر آبی به خاطر سیستم قدیمی آن ممکن است شما را با مشکلات زیادی مواجه کند از جمله این مشکلات بو دادن کولر آبی است که باید مدتی با این بو سر و کله بزنید.

 بیشتر اوقات علت بوی بد کولر را از پوشال کولر آبی می‌دانند و تصمیم می‌گیرد که پوشال کولر را عوض کنند تا بوی بد رفع شود.

 فراموش نکنید، کولر آبی زمانی می‌تواند فضای داخل خانه را خنک نگه دارد و برای تامین رطوبت لازم پوشال های مناسبی داشته باشد. بنابراین اگر اقدام به تعویض پوشال ها نکنید در کنار بو گرفتن آن ها، ممکن است هوای داخل خانه را به خوبی خنک نکند.

اما دلایل دیگری می‌تواند باعث بو دادن کولر باشد که در این مقاله با یکدیگر بررسی می کنیم.

 

علت بوی سوختگی از کولر آبی

چرا کولر آبی بوی سوختگی می دهد؟ اگر شما با بوی سوختگی کولر مواجه شدید، خوب است بدانید دلایل مختلفی باعث می شود که کولر آبی دارای بوی سوختگی باشد که شامل سوختن پمپ آب، سوختن سیم پیچی کولر آبی یا دینام کولر می باشد.

مهم ترین عواملی که باعث سوختن دینام یا سیم پیچ های کولر آبی می شود، شامل بستن اشتباه فاز های متصل به موتور کولر به اتمام رسیدن عمر موتور، بالا پایین شدن برق مصرفی و گیرپاژ کردن موتور کولر آبی می باشد. در صورتی که با هر کدام از عوامل گفته شده روبرو شود، کولر بوی سوختگی می دهد به و ممکن است در آخر با از از کار افتادن موتور مواجه شوید. بنابراین بهتر است هرچه زودتر به رفع بوی نامطبوع کولر بپردازید.

 

چرا کولر آبی بوی ماهی می دهد؟

آیا تا به حال با بوی نامطبوع کولر روبرو شده اید که بگویید کولر چرا بوی ماهی می دهد؟ علت های مختلفی باعث بوی آب مانده کولر آبی می‌شود که باید دلیل آن را شناسایی کنید سپس به رفع بوی کولر بپردازید.

اگر اولین بار از کولر را روشن می‌کنید و هنوز سرویس نشده است شاید به خاطر مشکلاتی که کولر آبی به دلیل سرویس نشدن برای آن پیش آمده بوی بعد از خود ساطع می کند که برای رفع آن بهتر است از یک تعمیرکار کمک بخواهید تا هر دلیلی که باعث بوی نامطبوع کولر آبی شده است برای تان رفع کند. گاهی اوقات دلیل بوی بد کولر به خاطر محل نامناسب نصب کولر است که هواکش آن بوی نامناسب اطراف را به داخل خانه انتقال می دهد.

دلیل دیگری که باعث بو دادن کولر آبی می‌شود به خاطر راکت بودن آبی است که در داخل سینی کواز قرار گرفته است و باعث شده است که کولر بوی ماهی بدهد.

همچنین دقت داشته باشید که آب مصرف کولر شما از کجا تامین می شود. برخی از افراد تغذیه آب کولر آبی را از منبع های آب راکت انجام می دهند و همین علت باعث بو دادن کولر آبی می شود. برای این که کولر آبی بوی نامطبوع ندهد، بهتر است آب مورد نیاز کولر را از منبع اصلی تامین کنید.

 

بوی بد موتور کولر آبی

بوی بد موتور کولر آبی ممکن است به خاطر سوختگی آن باشد که در هنگام روشن کردن با بوی بد آن مواجه می‌شوید. در این مواقع باید کولر را به سرعت خاموش کنید. دلایل مختلف باعث سوختن یا نیم سوز شدن موتور کولر آبی می شود که باید در این شرایط از یک متخصص برای تعمیر کولر آبی کمک بگیرید.

 

بوگیر کولر آبی

این روزها بوگیر کولر آبی را می‌توان به عنوان خوشبو کننده و رفع علت بوی بد کولر استفاده کرد. بعضی از این خوشبو کننده ها خاصیت رسوب گیری و رسوب زدایی را نیز به همراه دارد و همچنین از فلز کولر آبی در برابر زنگ زدگی محافظت می کند. شما می توانید با خرید بوگیر کولر آبی بوی نامطبوع آن را برطرف کنید. در صورتی که علت بوی نامطبوع کولر آبی به خاطر عدم سرویس کردن کولر آبی نباشد.

 

از بین بردن بوی کولر آبی

 چرا کولر آبی بو می دهد؟ راه حل رفع بوی کولر آبی چیست؟ سوالاتی که ممکن است شما در فصل تابستان با روشن کردن کولر آبی با آن مواجه شوید. یکی از مواردی که می توان بوی نامطبوع کولر آبی را رفع کرد، استفاده از شوینده های بهداشتی است.

شوینده های مناسب باعث می شود که کولر به طور کامل تمیز شده و احتمالاً در رفع بوی نامطبوع کولر به شما کمک خواهد کرد برای شستشوی کولر آبی تنها کافیست با استفاده از موادهای شوینده مانند تاید و مقدار کمی وایتکس به شست و شو کولر آبی بپردازید. دقت داشته باشید از مواد شوینده زیاد است استفاده نکنید چون باعث زنگ زدگی بدنه کولر می شود.

 

جلوگیری از بوی بد کولر آبی

برای این که در فصل تابستان با بوی نامطبوع کولر مواجه نشوید، خوب است یک سری کارها را قبل از روشن کردن و راه انداختن کولر انجام دهید. اگر پوشال کولر تان کهنه حتماً آن را تعویض کنید. در صورتی که ظرف کولر در آن آب جمع شده آن را تمیز بشویید.

قبل از روشن کردن خوب است یک نصف لیوان آب همراه با شیشه شوی و وایتکس را اضافه کنید و تنها پمپ را روشن کنید تا جریان آب بر روی پوشال خیس شود و بگذارید تا یک ساعت همان جور بماند سپس آب کف کولر را تخلیه کنید و آن را دوباره بشویید با انجام این کار دیگر نباید کولر آبی تان با روشن کردن بوی نامطبوع بدهد.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>