ما را در شبکه های اجتماعی

چرا ماشین ظرفشویی روشن نمی شود ؟ تعمیر روشن نشدن ظرفشویی

چرا ماشین ظرفشویی روشن نمی شود ؟ فرض کنید بعد از یک مهمانی بزرگ، قصد شستشوی ظرفهای مهمانی را داشته باشید و با اتفاق تلخی که همان روشن نشدن ماشین ظرفشویی تان است، روبرو شوید و خیلی زود با جستجو در اینترنت در پی یافتن پاسخ برای این سوال باشید که چرا ماشین ظرفشویی روشن نمی شود ؟

پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدام برای تعمیر ماشین ظرفشویی یا تماس با مراکز خدمات تعمیر در منزل، این مطلب را تا انتها دنبال کنید. در نهایت اگر موفق به حل مشکل روشن نشدن ظرفشویی نشدید برای تعمیر ماشین ظرفشویی از یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی کمک بگیرید.

برای تعمیر مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی با ما تماس بگیرید. اعزام تعمیرکار ماشین ظرفشویی به محل با یک تماس

چرا ماشین ظرفشویی روشن نمی شود ؟

دلایل مختلفی ممکن است باعث ایجاد این اشکال شده باشند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

 

خراب شدن قفل و سوئیچ درب ماشین ظرفشویی

گاهی اوقات علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی، وجود مشکل در قفل یا سوئیچ درب است. وظیفه قفل درب ظرفشویی این است که از چکه کردن و آبریزش دستگاه به هنگام شستشو جلوگیری کند. سوئیچ درب نیز موظف است که جریان برق را به پنل کنترلی ظرفشویی برساند. اگر سوئیچ و قفل خراب شوند و یا اگر درب به خوبی بسته نشود، سوئیچ قفل درب فعال نمی‌ شود‌ و برق به پنل دستگاه نمی‌رسد. بنابراین ماشین ظرفشویی روشن نخواهد شد. برای حل این مشکل پس از چک کردن سوئیچ و قفل آن‌ها را تعویض کنید.

 

خراب شدن تایمر یا کنترل الکترونیکی ماشین ظرفشویی

اگر مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی از قفل و سوئیچ نباشد، باید تایمر و کنترل الکتریکی دستگاه را بررسی کنید. اولین مرحله از شستشوی ظرف توسط ماشین ظرفشویی، تخلیه آبی است که در کف دستگاه باقی مانده است. اگر در هنگام تخلیه آب، صدای پمپ تخلیه به گوشتان نرسد، مشکل از کنترل الکترونیکی و تایمر است‌.

تامین برق شیر ورودی آب، موتور پمپ، مدار هیتر و پمپ تخلیه به عهده تایمر است. در ماشین‌هایی که تایمر به صورت کنترل الکترونیکی می‌ باشد، وظیفه تامین برق بخش‌های مختلف ماشین ظرفشویی بر عهده بورد مدار اصلی است.‌ درصورتی خرابی تایمر و کنترل الکترونیکی ماشین ظرفشویی روشن نخواهد شد.

برای اطمینان از کارکرد درست تایمر باید اتصالات آن را با توجه به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی، با استفاده مولتی متر آزمایش کنید. بهتر است جهت رعایت نکات ایمنی و جلوگیری از برق گرفتگی این کار را به تعمیرکاران مجرب بسپارید.

 

خراب شدن سوئیچ انتخابی یا سلکتور

وظیفه سوئیچ انتخابی یا سلکتور انتخاب حالات مختلف سیکل‌ برای شستشوی ظرف‌ هاست. وجود هر گونه مشکلاتی از قبیل گیر کردن دکمه‌ ها و خراب شدن سلکتور باعث روشن نشدن ماشین ظرفشویی خواهد شد. برای چک کردن سوئیچ انتخابی یا سلکتور از مولتی متر کمک بگیرید.

 

خراب شدن رله موتور ماشین ظرفشویی

در برخی از ماشین‌ های ظرفشویی بر روی موتور، از رله استارت استفاده می شود. رله استارت تامین کننده برق سیم پیچ استارت موتور است. اگر برق به موتور می رسد اما ماشین ظرفشویی روشن نمی شود، ممکن است رله استارت دچار مشکل شده باشد. با کمک دفترچه راهنمای دستگاه خرابی رله استارت را با مولتی متر تست کنید. اگر لازم بود باید رله استارت را تعویض کنید تا مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی حل شود.

 

خراب شدن فیوز حرارتی

در بعضی از ماشین های ظرفشویی از فیوزهای حرارتی برای مراقبت از برد کنترل دستگاه استفاده می کنند. محل قرار گیری این فیوزها در بالای برد است و با دو عدد سیم به بقیه قسمت‌ ها وصل شده است. اگر فیوز حرارتی خراب شود، برق به برد کنترلی نمی‌ رسد و در نهایت ماشین ظرفشویی روشن نمی شود. برای حل این مشکل فیوز را تعویض کنید.

 

خراب شدن موتور محرک ماشین ظرفشویی

گردش آب در ظرفشویی توسط موتور محرک انجام می شود‌. تایمر تامین کننده برق موتور محرک است. اگر بعد از رسیدن برق از رله استارت به سمت موتور محرک، ماشین ظرفشویی روشن نشد، مشخص می شود که موتور محرک دچار اشکال شده و باید تعویض شود.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

2 پاسخ

  1. سلام ظرفشوئی من بوش هست امروز وقتی داشت ظرفهارو می شت یه دفعه خاموش شد و دیگه روشن نمیشه مشکل از چی میتونه باشه لطفا راهنمایی کنین

  2. سلام برای تعمیر مشکل ماشین ظرفشویی تون با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنمایی تان کنند و در صورتی که نیاز هست تعمیرکار ماشین ظرفشویی به محل شما اعزام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>