ما را در شبکه های اجتماعی

تعمیر صدای ماشین ظرفشویی

تعمیر صدای ماشین ظرفشویی و بررسی علل آن

صدای ماشین ظرفشویی ، یکی از اشکالاتی است که ممکن است حین استفاده از آن به وجود بیاید و مانند هر مشکل دیگر، دلایلی برای آن وجود دارد. در این مقاله سعی کرده ایم مهمترین دلایل این مشکل را بررسی کنیم. تعمیرکاران ماهر ماشین ظرفشویی، با توجه به تجربه ای که در این زمینه دارند، معتقد هستند که این 9 مورد جزو اولین مواردی است که بعد از برخورد به مشکل صدای ماشین ظرفشویی، به ذهن متبادر خواهد شد.

توجه داشته باشید که نوشتن این مقاله توسط ما به این معنی نیست که شما با دانستن این موارد دیگر نیازی به تعمیرکار حرفه ای برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود ندارید زیرا که تعمیر لوازم خانگی معمولا به تکنسین های مجرب در زمینه های تخصصی خود نیاز دارد.

برای تعمیر ماشین ظرفشویی با کمترین هزینه و بهترین کیفیت در کوتاهترین زمان، با بدادم برس تماس بگیرید.

 مهمترین دلایل صدای ماشین ظرفشویی

در ادامه علتهای صدای ماشین ظرفشویی را مطرح کرده ایم که عبارتند از :

 

  • گیر کردن اجسام خارجی در محفظه پمپ تخلیه

یکی از مهمترین اجزای ماشین لباسشویی در فرآیند شستشوی ظرف‌ ها پمپ تخلیه است. وظیفه پمپ تخلیه، خارج کردن آب کثیف در شروع و پایان روند شستشوی ظرف ها می باشد. گاهی اوقات علت سوت کشیدن ماشین ظرفشویی حین شستشو، گیر کردن اجسامی مانند تکه‌ های شکسته ظروف شیشه ای و چینی، باقیمانده سفت مواد غذایی در محفظه پمپ می باشد. برای رفع این مشکل باید اجسام خارجی را از محفظه خارج کنید. این اجسام با ورود به محفظه پمپ تخلیه به پروانه گیر می کنند و باعث به وجود آمدن صدای سوت کشیدن ماشین ظرفشویی می شوند.

 

  • خراب شدن پمپ تخلیه

اولین کاری که بعد از شنیدن صدای زوزه ماشین ظرفشویی باید انجام دهید این است که محفظه پمپ تخلیه را مورد بررسی قرار دهید تا در صورت گیر کردن اجسام خارجی روی پروانه پمپ، آن ها را خارج کنید. در صورتی که پس از بررسی های لازم، هیچ جسم خارجی در محفظه پمپ تخلیه مشاهده نشود، موتور الکتریکی و پروانه های پمپ تخلیه دچار ایراد شده اند. برای برطرف کردن صدای زوزه ظرفشویی باید پمپ تخلیه معیوب را با پمپ جدید تعویض نمایید.

 

  • وجود ایراد در حلقه یاتاقان و بست بازوی آبپاش

در بعضی از مواقع دلیل سوت کشیدن ماشین ظرفشویی، وجود مشکل در حلقه یاتاقان و بست بازوی آبپاش می باشد. حلقه یاتاقان پلاستیکی بوده و برای نگهداری و چرخش بازوی آبپاش تعبیه شده است. با ساییدگی یا شل شدن این حلقه پلاستیکی، بازوهای آبپاش عملکرد درستی از خود نشان نداده و صداهای زیادی تولید می کنند. شستشوی ظرف ها نیز به درستی انجام نمی شود. برای حل این مشکل باید حلقه یاتاقان و بست بازوی آبپاش را تعویض کنید.

 

  • خراب شدن بازوی آبپاش

 یکی دیگر از دلایل سوت کشیدن ماشین ظرفشویی خراب شدن بازوی آبپاش است. بازوی آبپاش قطعه ای است که وظیفه دارد آب را در حین شستشو به روی ظرف ها پراکنده کند. اگر بعد از شنیدن صداهای زیاد ماشین ظرفشویی از نبودن جسم خارجی در محفظه پمپ تخلیه و از خراب نبودن حلقه یاتاقان و بست بازوی آبپاش مطمئن شدید، باید به سراغ بررسی عملکرد بازوی آبپاش بروید.

چرخش بازوهای آبپاش را بررسی کنید و از چرخش آزادانه و کامل آن اطمینان حاصل کنید تا در حین حرکت به سینی دستگاه و ظرف ها برخورد نکند. در صورت لق بودن بازوهای آبپاش و وجود مشکل در بخش مرکزی و ساییدگی آن، صدای زوزه ماشین ظرفشویی به گوش می رسد. برای رفع این مشکل باید بازوهای آبپاش معیوب را   تعویض نمایید.

 

  • اسپری نامناسب آب از دریچه ورودی آب

شنیدن صدای جیرجیر ماشین ظرفشویی در وسط فرآیند شستشو ممکن است به دلیل گیر کردن چیزی در اطراف پروانه تخلیه آب باشد. اگر پس از خاموش کردن دستگاه و چک کردن چیزی مشاهده نشد، دلیل ایجاد صدای جیرجیر وجود مشکل در دریچه ورودی آب ماشین ظرفشویی می باشد. وقتی دریچه ورودی دچار ایراد شود اسپری آب به درستی صورت نمی گیرد و صدای جیرجیر به گوش می رسد.

 

  • وجود نقص در فن و موتور ماشین ظرفشویی

 علت صدای وز وز ماشین لباسشویی، فرستادن آب به طرف پمپ تخلیه است. شنیدن صدای وز وز اگر کم باشد، عادی است ولی اگر صدای وز وز به مرور زمان بلندتر و بیشتر شد، ممکن است لوله آب دچار هوا گرفتگی شده باشد. خرابی فن دستگاه و وجود نقص در موتور نیز از دلایل شنیدن صدای وز وز ماشین لباسشویی هستند. برای حل این مشکلات باید فن یا موتور دستگاه را تعویض کنید. فراموش نکنید که هر گونه تعمیرات را به تکنسین‌ های ماهر و با تجربه بسپارید.

 

  • نو بودن ماشین ظرفشویی

 اگر ماشین ظرفشویی را به تازگی نصب کرده باشید، صدایی مانند تلق تلق و جیغ به گوش می رسد.شنیدن این صدی نگران کننده نیست. ماشین ظرفشویی نو به دلیل نبودن آب در خود این صدا را از خود تولید می کنند. به مروز زمان و با استفاده بیشتر از دستگاه، این صدا رفع خواهد شد.

 

  • صدای کنترل پنل ماشین ظرفشویی

بعضی از دستگاه های ماشین ظرفشویی به کنترل الکترونیکی مجهز شده اند. در هنگام شستشوی ظرف ها صدای تق تق یا تیک تیک ماشین ظرفشویی طبیعی است و نشان دهنده هیچ مشکلی در دستگاه نیست‌. منشا ایجاد این صدا کنترل پنل ماشین ظرفشویی است.

 

  • نیمه باز بودن درب محفظه

وقتی در چرخه شستشوی ظرف ها توسط ماشین ظرفشویی صدای تالاپ و تولوپ به گوشتان رسید، بلافاصله درب محفظه‌ ای را که ظرف ها در آن قرار گرفته، چک کنید. با نیمه باز بودن در این صدا از دستگاه به گوش می رسد. برای رفع این صدا درب را به طور کامل ببندید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

2 پاسخ

  1. سلام صدای زوزه از ظرفشویی ال جی میاد دقیقا وقتی از یه کانال تلویزیون که برفک نشون میده چه صدایی شنیده میشه همین صدا هم از ظرفشویی میاد در مراحل شستشوی آخر و حتی در مرحله ی خشک شدن تا آخر کار این صدای زوزه ممتد شنیده میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>