ما را در شبکه های اجتماعی

تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

دلایل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی | تعمیر مشکل تمیز نشستن ظرفشویی

تمیز نشستن ماشین ظرفشویی ، یکی از مشکلاتی است که برخی از کاربران با ماشین های ظرفشویی خودشان دارند. یعنی در واقع بجای اینکه استفاده از ماشین ظرفشویی ، کار آنها را کمتر کرده باشد ، در بعضی مواقع، باعث بیشتر شدن کارها هم میشود.

در پاسخ به این سوال که علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی چیست، باید بگوییم که میتواند دلایل متعددی داشته باشد که هر یک از این دلایل به تنهایی می تواند تمیز شسته نشدن ظرفها توسط ماشین ظرفشویی را بهمراه داشته باشد. در این مقاله سعی کرده ایم که به مهمترین دلایل اشاره کنیم.

اگر بعد از مطالعه این مطلب، باز هم نیاز به اعزام تعمیرکار ماشین ظرفشویی ، تعمیر ماشین ظرفشویی در محل و یا انجام هر گونه امور تعمیرات ماشین ظرفشویی داشتید، حتما با بدادم برس تماس بگیرید.

اگر بدنبال متخصص جهت تعمیر ماشین ظرفشویی در محل ، میگردید، حتما با بدادم برس تماس بگیرید.

تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

در ادامه، مهمترین و پر تکرار ترین دلایل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی را اشاره میکنیم:

 

 • استفاده از شوینده نامناسب

مهم‌ترین عامل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی استفاده از شوینده نامناسب است. برای شستن ظرف‌ها در ماشین ظرفشویی از مایع کمک شستشو، ژل، پودر، نمک مخصوص و قرص ماشین ظرفشویی استفاده می‌شود. نامناسب بودن، بی کیفیتی و تقلبی بودن هر یک از این شوینده‌ها ممکن است دلیل تمیز نشدن ظرف‌ها باشد.

 

 • اشتباه بودن تنظیمات ماشین ظرفشویی

تنظیمات ماشین ظرفشویی شامل تنظیم درست میزان سختی آب نسبت به محل سکونت، تنظیم دمای مناسب آب برای پاک شدن لکه و چربی‌ها از روی ظرف‌ها، برگزیدن برنامه شستشوی مناسب برای کثیفی ظروف است. همگی این تنظیمات باید قبل از شروع سیکل شستشو به درستی انجام شوند.

 

 • درست نچیدن ظرف‌ها در ماشین ظرفشویی

اگر ظرف‌ها به خوبی در ماشین ظرفشویی چیده نشوند، هنگام شستشو آب و مواد شوینده به تمام قسمت‌های ظرف نمی‌رسد و بنابراین تمیز نشستن ماشین ظرفشویی ، ماحصل این اتفاق خواهد بود زیرا موقع آبکشی ممکن است چربی یا مواد شوینده روی ظروف باقی بماند.‌

در هنگام قرار دادن ظروف در ماشین آن‌ها را به هم نچسبانید و طبق میزان درجه کثیفی آن‌ها را در سبد پایین یا بالای ماشین ظرفشویی بچینید.

 

 • مسدود شدن سوراخ‌های بازوی شستشوی ماشین ظرفشویی

گاهی اوقات علت کدر شستن ماشین ظرفشویی ممکن است گرفتگی سوراخ‌های بازوی آبپاش باشد. اگر بازوی شستشو به درستی کار نکند و با تکه‌های غذا یا رسوبات موجود در آب‌های سنگین گرفته شده باشد، دیگر نمی‌تواند آب را به روی ظرف‌ها بپاشد و بنابراین کثیفی ظروف روی آن‌ها باقی می‌ماند.‌ برای باز کردن انسداد بازوهای آبپاش از سوزن و جارو برقی استفاده کنید.

 

 • کثیفی فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی

شاید پس از خارج کردن ظرف‌ها از ماشین ظرفشویی از خودتان بپرسید چرا ماشین ظرفشویی تمیز نمی‌شوید؟ پاسخ این سوال شاید گرفتگی مسیری خارج شدن آب‌های کثیف دستگاه به دلیل انسداد فیلتر تخلیه باشد‌.

فیلتر تخلیه معمولا دارای دو تکه کوچک و بزرک می‌باشد و در کف ماشین ظرفشویی قرار گرفته است. به مرور زمان و استفاده زیاد از ماشین ظرفشویی، فیلتر تخلیه دچار گرفتگی می‌شود و خارج نشدن کثیفی آب در داخل ظرفشویی، علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی است. برای حل این مشکل فیلتر را خارج سازید و با آب و مواد شوینده حفره‌های آن را تمیز کنید.

 

 • خراب شدن شیر ورودی آب ظرفشویی

خراب شدن شیر ورودی آب یکی دیگر از علت‌های تمیز نشستن ماشین ظرفشویی است. با خرابی شیر ورودی آب مشکل عدم آبگیری اتفاق میفتد. وقتی مقدار آب داخل دستگاه کم است ظرف‌ها به درستی شسته نمی‌شوند. برای رفع این مشکل از تعمیرکار بخواهید که شیر ورودی آب را تعویض کند.

 

 • بروز مشکل در سیستم پمپ آب ماشین ظرفشویی

وقتی کسی می‌پرسد که چرا ماشین ظرفشویی تمیز نمی‌شوید می‌توان دلیل را در سیستم پمپ آب جستجو کرد. سیستم پمپ ماشین ظرفشویی شامل پروانه، تسمه و موتور است‌. بروز مشکل در هر کدام از این قطعات باعث کدر شستن ظرف‌ها خواهد شد.

اگر صدای پمپ آب قطع شده باشد، نشان دهنده این است که شاید پمپ سوخته است. یا شاید پروانه پمپ دچار شکستگی و تسمه پمپ پاره شده باشد. با برطرف کردن این مشکلات، مشکل  تمیز نشستن ماشین ظرفشویی نیز حل خواهد شد.

 

 • شکستن بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی

اگر بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی بشکنند یا به درستی حرکت نکنند و یا بنا به هر علتی توانایی پاشیدن آب روی ظروف را از دست بدهند. ماشین ظرف‌ها را تمیز نخواهد شست. برای حل این مشکل بازوهای آبپاش را تعویض کنید.

 

 • خراب شدن المنت حرارتی یا ترموستات ماشین ظرفشویی

اگر المنت حرارتی دچار ایراد شده باشد، روی ظرف‌ها لکه‌های سفید مشاهده می‌شود. المنت حرارتی دمای آب ورودی به داخل ماشین لباسشویی را گرم می‌کند. با خرابی المنت آب دیگر گرم نمی‌شود و لکه روی ظروف ازبین نمی‌رود. سوختن ترموستات نیز یکی دیگر از دلایل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی است‌.

 

 • خراب شدن برد کنترل الکترونیکی ماشین ظرفشویی

برد کنترل الکترونیکی مغز هر ماشین ظرفشویی محسوب می‌شود. خرابی برد نیز یکی دیگر از علل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی است. زیرا عملکرد نادرست برد کنترل بر روی تمام قطعات دستگاه تاثیر منفی می‌گذارد.

 

 • معیوب بودن چاپودری ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در کدر شستن ماشین ظرفشویی وجود مشکل در قسمت چاپودری دستگاه است‌. خرابی این بخش باعث می‌شود پودر شوینده به خوبی با آب مخلوط نشده و به داخل ظرفشویی وارد نشود. برای حل این مشکل چاپودری را تعمیر و در صورت نیاز تعویض کنید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>